Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch HD (Blackstone)


stark
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδιά θα ήθελα την γνώμη σας στον προβληματισμό μου.

Εχω το kaizer και είμαι αρκετά ευχαριστημένος,ειδικά με τα καλούδια που είχε προσθέσει ο φίλος zaxarakis . Σε ένα μήνα βγαίνει η επιδότηση cosmote της τάξης των 500 ευρώ (εταιρικό πακέτο). Αν και απο οτι βλέπω ουσιαστική διαφορα δεν υπάρχει με το pro προσανατολιζόμουν σε αυτο και ας με προβλημάτιζε η απουσία κουμπιών. Αλλωστε γιατι να χάσω τα χρήματα της επιδότησης;

Ειδα το hd και με δεδομένο οτι λόγω της φύσης της δουλείας βλέπω συχνα email , ανοίγω κ παρεμβαίνω σε excel και doc αρχεία, η οθόνη φαντάζει λυτρωτική.

Σε καμία όμως περίπτωση δεν μπορώ να αποχωριστώ qwerty πληκτρολόγιο.

θα ηθελα πολύ να μου πείτε αν η έλλειψη του στο hd μπορεί να προσπεραστεί λογο του μεγέθους της οθόνης του με ενα ανάλογο 'εικονικό' που θα μπορεί να εμφανίζετε στο κατω μερος της οθόνης ταυτόχρονα με καποιο excel αρχειο πχ..

Ευχαριστώ προκαταβολικά

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

θα ηθελα πολύ να μου πείτε αν η έλλειψη του στο hd μπορεί να προσπεραστεί λογο του μεγέθους της οθόνης του με ενα ανάλογο 'εικονικό' που θα μπορεί να εμφανίζετε στο κατω μερος της οθόνης ταυτόχρονα με καποιο excel αρχειο πχ..

 

Γνώμη μου είναι ότι το εξωτερικό πληκτρολόγιο είναι αναντικατάστατο για όποιον χρειάζεται το πληκτρολόγιο συχνά.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θα ήθελα την γνώμη σας στον προβληματισμό μου.

Εχω το kaizer και είμαι αρκετά ευχαριστημένος,ειδικά με τα καλούδια που είχε προσθέσει ο φίλος zaxarakis . Σε ένα μήνα βγαίνει η επιδότηση cosmote της τάξης των 500 ευρώ (εταιρικό πακέτο). Αν και απο οτι βλέπω ουσιαστική διαφορα δεν υπάρχει με το pro προσανατολιζόμουν σε αυτο και ας με προβλημάτιζε η απουσία κουμπιών. Αλλωστε γιατι να χάσω τα χρήματα της επιδότησης;

Ειδα το hd και με δεδομένο οτι λόγω της φύσης της δουλείας βλέπω συχνα email , ανοίγω κ παρεμβαίνω σε excel και doc αρχεία, η οθόνη φαντάζει λυτρωτική.

Σε καμία όμως περίπτωση δεν μπορώ να αποχωριστώ qwerty πληκτρολόγιο.

θα ηθελα πολύ να μου πείτε αν η έλλειψη του στο hd μπορεί να προσπεραστεί λογο του μεγέθους της οθόνης του με ενα ανάλογο 'εικονικό' που θα μπορεί να εμφανίζετε στο κατω μερος της οθόνης ταυτόχρονα με καποιο excel αρχειο πχ..

Ευχαριστώ προκαταβολικά

Έχεις σκεφτεί τα blackberry;

Link to comment
Share on other sites

ρε απατεώνα μήτσο (φίλε μου τι κάνεις καιρό έχω να σε ακούσω όλα καλά? τα παιδιά η γυναίκα η δουλειά? αμα ανέβω χαλκίδα απο βδομάδα θα σε πάρω κανα τηλεφωνάκι) παλιο προδότη, θα αφήσεις το Kaiser και το Touch Pro που έχουν πληκτρολόγιο και θα σκεφτείς να πάρεις ένα πιο μεγάλο (σχετικό αυτό) pda και χωρίς keyboard? μα τι παίρνεις!! :D

 

καλά αυτό με την ώρα ήταν μαμάτο

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θα ήθελα την γνώμη σας στον προβληματισμό μου.

Εχω το kaizer και είμαι αρκετά ευχαριστημένος,ειδικά με τα καλούδια που είχε προσθέσει ο φίλος zaxarakis . Σε ένα μήνα βγαίνει η επιδότηση cosmote της τάξης των 500 ευρώ (εταιρικό πακέτο). Αν και απο οτι βλέπω ουσιαστική διαφορα δεν υπάρχει με το pro προσανατολιζόμουν σε αυτο και ας με προβλημάτιζε η απουσία κουμπιών. Αλλωστε γιατι να χάσω τα χρήματα της επιδότησης;

Ειδα το hd και με δεδομένο οτι λόγω της φύσης της δουλείας βλέπω συχνα email , ανοίγω κ παρεμβαίνω σε excel και doc αρχεία, η οθόνη φαντάζει λυτρωτική.

Σε καμία όμως περίπτωση δεν μπορώ να αποχωριστώ qwerty πληκτρολόγιο.

θα ηθελα πολύ να μου πείτε αν η έλλειψη του στο hd μπορεί να προσπεραστεί λογο του μεγέθους της οθόνης του με ενα ανάλογο 'εικονικό' που θα μπορεί να εμφανίζετε στο κατω μερος της οθόνης ταυτόχρονα με καποιο excel αρχειο πχ..

Ευχαριστώ προκαταβολικά

 

Ξέρω ότι οι υπόλοιποι θα γελάσουν, το Χ7500 το έχεις σκεφτεί?

Μεγάλο αλλά πολύ καλό σε word, excel, pdf, μέχρι και αρχείο autocad ανοίγω με ένα viewer. Επειδή έχω σαν κινητό το Χ7500 χωρίς πληκτρολόγιο, δυστυχώς παρόλο τη μεγαλύτερη οθόνη, το κανονικό πληκτρολόγιο είναι αναντικατάστατο. Φαντάσου σε μικρότερη.

Link to comment
Share on other sites

Παρατήρησα οτι εχει να υπαρξει post για το SE XPERIA X1 στο αντίστοιχο forum απο τις 15/09 ,από τότε δηλαδή που ανακοινώθηκε το TOUCH HD.Πήγε άπατο...H SE απλά έμεινε πίσω από τον υπεργολάβο του προιόντος της.Και μία ερώτηση.Τα X1 και TOUCH HD θα δέχοντε WM 7?μάλλον θα παρουσιαστουν(τα WM 7) το β' εξάμηνο του 2009 οποτε θα με ενδιέφερε να ξέρω.μετά 10μηνη εμπειρία μου με το touch cruise το HD φαίνεται μονόδρομος,η έλλειψη touch pad/πολυπλήκτρου δε φαντάζει τραγική αφού στο TC σπάνια το χρησιμοποιώ.Από την άλλη η οθόνη για εγγραφα excel,multimedia,χρήση GPS πού είναι τα βασικά μου κριτήρια φαντάζει ιδανική.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Τα X1 και TOUCH HD θα δέχοντε WM 7?

 

Ενδεχομένως ναι όπως ισχυριζόμαστε και για τις υπόλοιπες τελευταίες συσκευές της αγοράς. Και φυσικά μιλάμε πάντα υποθετικά μιας και κανείς δεν είναι σε θέση να σου πει με σιγουριά.

 

Αν και προσωπικά δεν περιμένω κάτι το τρομερά ιδιαίτερο από τα WM7, από το Android όμως;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Έιδα την παρουσιάση απο GOOGLE και T-MOBILE,ακόμα μαζεύω πληροφορίες.Υποσχόμενο.Απλά η αρχή σήμερα δεν ήταν και πολύ εντυπωσιακή,μία μόνο συσκευή και αυτή όχι hi-end(και ψυχρά,υποκειμενικά άσχημη).Το καλό είναι οτι ο τύπος της συσκευης(HTC DREAM ή G1)με το πληκτρολογιο δειχνει προσανατολισμο σε άλλη αγορα από αυτήν του iphone.Πάντως για χριστουγεννιάτικο δωρο στον εαυτό μου ψηφίζω ακόμα HD...
Link to comment
Share on other sites

Ενδεχομένως ναι όπως ισχυριζόμαστε και για τις υπόλοιπες τελευταίες συσκευές της αγοράς. Και φυσικά μιλάμε πάντα υποθετικά μιας και κανείς δεν είναι σε θέση να σου πει με σιγουριά.

Πολύ αισιόδοξες τις βρίσκω αυτές τις εικασίες, δεδομένου ότι ακόμα είναι νωρίς και ότι οι εταιρείες δεν είναι, δα, και ότι ψάχνουν τρόπο να μας... εξοικονομήσουν χρήματα. Πιο πιθανό είναι να χρησιμοποιήσουν τα WM7 ως κράχτη για νέα κινητά, παρά να εξοπλίσουν τα παλιά με τα νέα WM. Άλλωστε, η MS είναι δεδομένο ότι δε φτιάχνει και τα πιο... αποδοτικά προγράμματα οπότε τίθεται ένα θέμα ως προς το αν θα έχουν τη δυνατότητα οι υπάρχουσες συσκευές να σηκώσουν WM7.

Link to comment
Share on other sites

Ενδεχομένως ναι όπως ισχυριζόμαστε και για τις υπόλοιπες τελευταίες συσκευές της αγοράς. Και φυσικά μιλάμε πάντα υποθετικά μιας και κανείς δεν είναι σε θέση να σου πει με σιγουριά.

 

Αν και προσωπικά δεν περιμένω κάτι το τρομερά ιδιαίτερο από τα WM7, από το Android όμως;

 

εγώ πάλι, δεν περιμένω τίποτα τρομερό από το android

 

καλώς ήλθατε στην "ανοιχτή" πλατφόρμα που όλα περιστρέφονται γύρω από τις υπηρεσίες του google

 

no thanks

---

NLS

ilogic.gr

Link to comment
Share on other sites

τιποτα καινουργιο,γυρω απο τιμη,και ποτε θα κυκλοφορησει εχουμε μαθει??

 

+1...Υπάρχει περίπτωση να κυκλοφορήσει μέσα στον Οκτώβριο, ή θα περιμένουμε τον Αϊ - Βασίλη? :worry:

...Et in Arcadia Ego...
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά μην τρελαίνεστε με την λέξη "open source". το μάθαμε όλοι. βγήκαν τα linux είναι open source, βγήκε τώρα αυτό άντε τρέχα. στο τέλος πάλι στα windows mobile θα γυρίσουν όλα. τα wm7 υποστηρίζουν multi touch, χιλιάδες εφαρμογές χρόνια τώρα φτιάχνονται, υπάρχουν , έχουν δοκιμαστεί, έχουν αγαπηθεί, πιστεύεται ότι ο κόσμος θα κάτσει να φάει τα μούτρα του να φτιάχνει προγράμματα για το android και το google του?

 

το 10% θα είναι αυτό και ούτε. Microsoft !!!!! :D

Link to comment
Share on other sites

+1...Υπάρχει περίπτωση να κυκλοφορήσει μέσα στον Οκτώβριο, ή θα περιμένουμε τον Αϊ - Βασίλη? :worry:

 

σίγουρα θα υπάρχει μέχρι την αϊ βασίλη, αν θα υπάρχει απο την ace, αυτό είναι ένα θέμα. με τα χίλια ζόρια θα έχει βγεί.

Link to comment
Share on other sites

Πολύ αισιόδοξες τις βρίσκω αυτές τις εικασίες, δεδομένου ότι ακόμα είναι νωρίς και ότι οι εταιρείες δεν είναι, δα, και ότι ψάχνουν τρόπο να μας... εξοικονομήσουν χρήματα. Πιο πιθανό είναι να χρησιμοποιήσουν τα WM7 ως κράχτη για νέα κινητά, παρά να εξοπλίσουν τα παλιά με τα νέα WM. Άλλωστε, η MS είναι δεδομένο ότι δε φτιάχνει και τα πιο... αποδοτικά προγράμματα οπότε τίθεται ένα θέμα ως προς το αν θα έχουν τη δυνατότητα οι υπάρχουσες συσκευές να σηκώσουν WM7.

Οι απαιτήσεις σε hardware πέφτουν και η ταχύτητα αυξάνεται στα WM, από την έκδοση 2003SE και μετά. Και να μην βγάλουν οι εταιρείες upgrades σε WM7, κατά πάσα πιθανότητα κάποιος στο xda-dev θα βρεί λύση, από τα wm5 και μετά στο rom cooking έχουν απλοποιηθεί πολλά.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά μην τρελαίνεστε με την λέξη "open source". το μάθαμε όλοι. βγήκαν τα linux είναι open source, βγήκε τώρα αυτό άντε τρέχα. στο τέλος πάλι στα windows mobile θα γυρίσουν όλα. τα wm7 υποστηρίζουν multi touch, χιλιάδες εφαρμογές χρόνια τώρα φτιάχνονται, υπάρχουν , έχουν δοκιμαστεί, έχουν αγαπηθεί, πιστεύεται ότι ο κόσμος θα κάτσει να φάει τα μούτρα του να φτιάχνει προγράμματα για το android και το google του?

 

το 10% θα είναι αυτό και ούτε. Microsoft !!!!! :D

 

Και για τα WM7 οι πρώτοι θα είναι beta testers (αν βγούν ποτέ) και ίσως να χρειαστεί να ξαναγραφτούν κάποια προγράμματα, ήδη από WM6 σε WM6.1 κάποια δεν παίζανε και χρειαζόταν να βγουν νέες εκδόσεις.

 

Προσωπικά προτιμώ να πάρω μια δυνατή συσκευή της HTC και μετά όooooooταν με το καλό βγουν τα τιμημένα μπορεί να κυκλοφορήσει επίσημη rom ή καi cooked.

 

Και Android θα μπορεί να μπει ε; Λέτε να αρχίσουμε να βέπουμε cooked android roms;

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά μην τρελαίνεστε με την λέξη "open source". το μάθαμε όλοι. βγήκαν τα linux είναι open source, βγήκε τώρα αυτό άντε τρέχα. στο τέλος πάλι στα windows mobile θα γυρίσουν όλα. τα wm7 υποστηρίζουν multi touch, χιλιάδες εφαρμογές χρόνια τώρα φτιάχνονται, υπάρχουν , έχουν δοκιμαστεί, έχουν αγαπηθεί, πιστεύεται ότι ο κόσμος θα κάτσει να φάει τα μούτρα του να φτιάχνει προγράμματα για το android και το google του?

 

το 10% θα είναι αυτό και ούτε. Microsoft !!!!! :D

 

Το κακό είναι ότι ενώ φεύγουν άτομα από την πλατφόρμα τόσο φεύγουν και άλλοι που υποστηρίζουν την πλατφόρμα. Πρόσφατα διάβασα ότι πολλοί software developers φεύγουν από την πλατφόρμα (ή μειώνουν την ενασχόληση) για την πλατφόρμα του iphone. Και γιατί υπάρχει μεγάλο κοινό αλλά και γιατί τα χρήματα που βγάζουν από εκεί είναι πολλαπλάσια (τιμολογιακή πολιτική, πολιτική online software shops κλπ.)

 

Και υπάρχει αρκετός κόσμος που φεύγει γιατί υπάρχουν πολλοί γκατζετάκηδες ή κόσμος που αγοράζει τηλ. με άλλο σκεπτικό χωρίς να κοιτάει specs, η μόδα κλπ.

 

Οπότε μοιράζεται η πίτα και των τρίτων κατασκευαστών σε πολλές πλατφόρμες.

 

Αντίθετα υπάρχει και η καλή πλευρά. Οσο υπάρχει ανταγωνισμός θα αναγκάζεται και η MS και η HTC να βγάζει καλύτερα προϊόντα. Ισως μάλιστα αυτό να υπερκεράσει το προηγούμενο μείον. :)

“Life doesn't imitate art, it imitates bad television”

Woody Allen

 

~ Ηλίας ~

Link to comment
Share on other sites

κατι ασχετο ... δεν ειναι και ευκολο να βρεις το μερος που πρεπει να γραφεις για το diamond...αντι να εχει το ονομα της συσκευης λεει κατι mda concept...ουτε που θυμαμαι...μια ανανεωση δεν θα εβλαπτε στον τιτλο εστω δεν θα εβλαπτε...γραψε την απορια σου εδω http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=200944 φιλε μου
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
δεν ειναι και ευκολο να βρεις το μερος που πρεπει να γραφεις για το diamond...αντι να εχει το ονομα της συσκευης λεει κατι mda concept...

 

To MDA Compact einai i alli tou ekdosi pou kykloforei sto ekswteriko. Logiko to thewrw na yparxei mias kai to DIAMOND einai ksekatharo.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...