Jump to content

[Επίσημο] HTC S740


johner
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 177
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ένα τέτοιο post πολύ παλιότερα θα έκανε θραύση εδώ μέσα, τώρα απόλυτη σιωπή!! εγώ πάντως το βρίσκω ως ευκαιρία να ποστάρω στο myphone μετά από 6 μήνες.

Αν πάρουμε ως μέτρο συγκρισης για την επιτυχία μια συσκευής από τις σελίδες που γράφονται για αυτή στο forum θα δούμε:

qtek 8310 -> 156 σελίδες. λόγω διαχρονικότητας αλλά και λόγω της "τρελής" τιμής του όταν ετοιμαζόταν για απόσυρση.

htc s710 -> 23 σελίδες

htc s730 > 7 σελίδες (η απογοήτευση από την έλλειψη gps ίσως)

το s740 φαινομενικά έχει όλα τα φόντα να πετύχει, αλλά πραγματικά δεν ξέρω τι θα γίνει. ο κόσμος έχει στραφεί πολύ στα touch κινητά και νομίζω ότι έχι ξεχάσει ότι υπάρχουν windows smartphones.

αν με εγκαταλείψει το 8310 μου ίσως το σκεφτώ. πάντως σίγουρά θα προτειμούσα το s740 από το να αλλάξω το tytnII με ένα touch pro...

 

what's your opinion John??:)

Link to comment
Share on other sites

αν με εγκαταλείψει το 8310 μου ίσως το σκεφτώ. πάντως σίγουρά θα προτειμούσα το s740 από το να αλλάξω το tytnII με ένα touch pro...

 

what's your opinion John??:)

 

οχι ρε συ

αν εισαι με wm pro ,γιατι να πας στα standard?

:X
Link to comment
Share on other sites

οχι ρε συ

αν εισαι με wm pro ,γιατι να πας στα standard?

προς θεού βρε, δεν εννοώ να αλλάξω το tytnII με το s740.

χρόνια τώρα συνηθίζω να έχω μια pro και μια standard συσκευή. και τα δυο μου αρέσουν. το tytn για το pro μάλλον δεν θα το άλλαζα. τo TF3D είμαι σίγουρος ότι θα το δω για δέκα λεπτά και μετά θα γυρίσω στο κλασικό μου today screen, άρα δεν υπάρχει σοβαρός λόγος να το αλλάξω από τη στιγμή που με καλύπτει η τωρινή συσκευή. και το 8310 μια χαρά με καλύπτει, αλλά λέω αν χαλάσει (πόσα να αντέξει και αυτό πια) θα σκεφτώ το s740

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω οτι το S740 θα έχει την πορεία των προηγούμενων htc smartphones.

Έχει το look, έχει τα specs, αλλά ο κόσμος ζητάει κάτι άλλο.

Θα μπορούσε να είναι ιδανική συσκευή για πολύ κόσμο, αλλά σε αυτή την κατηγορία ζητάς όλο και περισσότερα.

Για να πάρει κάποιος συσκευή σαν αυτή πρέπει να ξέρει πολύ καλά τι θέλει.

Δικαιολογημένα βέβαια κάποιοι θα την απορρίψουν λόγω έλλειψης προγραμμάτων και κυρίως λόγω έλλειψης destinator...

O βασικός λόγος που θα το απέρριπτα εγώ είναι η μέτρια- ποιότητα κατασκευής αυτής της σειράς.

Link to comment
Share on other sites

βασικα εγω σαν κατοχος του 710,ειμαι πολυ ευχαριστημενος κυριως λογω της ευκολιας στην χρηση που προσφερει ενα μικρο candy τηλεφωνο με το qwerty πληκτρολογιο και τα extra που σου δινει η πλατφορμα των windows.Destinator υπαρχει και αν εχει gps ενσωματωμενο θα ειναι μια πολυ ολοκληρωμενη λυση....Αν κινηθει και λογικα στην τιμη μαλλον θα το προτιμησω μιας και μ'αρεσει πολυ το design των νεων htc
Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

ενταξει δεν είναι και ότι κλύτερο αλλά για κάποιο που χρειάζεται ένα κινητο με windows (έστω και τα standard) , αλλά και qwerty keyboard είναι καλό .. το μόνο που δεν μου άρεσε πολύ πάνω του είναι ότι είναι πολύ μικρο σε πλάτος
~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

ενταξει δεν είναι και ότι κλύτερο αλλά για κάποιο που χρειάζεται ένα κινητο με windows (έστω και τα standard) , αλλά και qwerty keyboard είναι καλό .. το μόνο που δεν μου άρεσε πολύ πάνω του είναι ότι είναι πολύ μικρο σε πλάτος

 

Απλα προωθείται κατι σε πιο στιλατο απο το 730-τουβλο που υπηρχε πριν...

Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

ναι στιλάτο αλλά έπρεπε βρε παιδί μου να το κάναν λίγο ποιο πλατύ ... αϊδία μιάζει έτσι
~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω την αίσθηση ότι όπως και το 730 δε θα περπατήσει πολύ για 2 απλούς λόγους : πρώτον γιατί θα είναι πολύ ακριβό, με αποτέλεσμα κάποιος που χρειάζεται wm να στραφεί σε touch συσκεύες (αφού το κόστος θα είναι παραπλήσιο), και δεύτερον κάποιος που χρειάζεται μικρό smartphone δεν θα πάρεί εύκολα windows, αλλά μάλλον θα προτιμήσει κάποιο symbianoειδές οπώς πχ nokia s60.Εδώ το ταπεινό 6120 (με symbian 9.1) που εχώ για δεύτερο τηλέφωνο σε μερικά θέματα είναι έτη φωτός μπροστά.

 

Το θέμα είναι, μπορώ εγώ σαν ένας τυπικός χρήστης smartphone, να παραμείνω πιστός σε μια εταιρία η οποία δεν υπολογίζει τους πελάτες της; Και ακόμα χειρότερα, όταν αυτοί πια αρχίζουν να παραπονιούνται για τις ελλείψεις μιας συσκευής (ram leaks, video acceleration) να τους παραπέμπει στα καινούργια μοντέλα :wacko:;

 

Εύχομαι το s740 να είναι πραγματικά ένα πολύ καλό τηλέφωνο, αλλά εμένα θα μου επιτρέψετε να απέχω... Αν ξαναπάρω wm συσκευή μάλλον θα κινηθώ προς

κορεατικές εταιρείες.... :mad:

 

Υ.Γ. Δεν έχω παράπονα απο το s730, για να μην παρεξηγούμαι.... Από την HTC έχω παράπονα.Ήξερα τι αγόραζα και δεν διαμαρτύρομαι, απλά αυτή η απάθεια προς το support με εκνευρίζει.

Link to comment
Share on other sites

βασικα εγω σαν κατοχος του 710,ειμαι πολυ ευχαριστημενος κυριως λογω της ευκολιας στην χρηση που προσφερει ενα μικρο candy τηλεφωνο με το qwerty πληκτρολογιο και τα extra που σου δινει η πλατφορμα των windows.Destinator υπαρχει και αν εχει gps ενσωματωμενο θα ειναι μια πολυ ολοκληρωμενη λυση....Αν κινηθει και λογικα στην τιμη μαλλον θα το προτιμησω μιας και μ'αρεσει πολυ το design των νεων htc

φίλε μου πιο destinator χρησιμοποιείς στο s710? την beta έκδοση για smartphones ή κάποια από τις 6,7 με fake cursor? προσωπικά στο 8310 χρησιμοπιώ την beta και μπορώ να πω ότι κάνω μια χαρά τη δουλειά μου, αν και το χρησιμοποιώ σπάνια λόγω ppc. Η λύση με το fake cursor μπορεί να είναι εντάξει σε περπτώσεις έκτακτης ανάγκης αλλά σε καμία περίπτωση δεν είναι λειτουργική.

Ξέρω ότι υπήρχε πρόβλημα στις συσκευές με qwerty και δεν δούλευε το destinator, ακόμα και με το πειραγμένο t9translator.ini. ξέρεις αν υπάρχει κάποια εξέλιξη σε αυτό το θέμα γιατί εγώ το έχω το έχω παρατήσει?

Δεν το βλέπω να κυκλοφορεί επίσημα η έκδοση για smartphones, οπότε αν η beta δεν μπορεί να δουλέψει σωστά τότε όπως λέει ο johner δεν υπάρχει αξιοπρεπές navigation program τουλάχιστον για μας τους Έλληνες

 

Εγώ έχω την αίσθηση ότι όπως και το 730 δε θα περπατήσει πολύ για 2 απλούς λόγους : πρώτον γιατί θα είναι πολύ ακριβό, με αποτέλεσμα κάποιος που χρειάζεται wm να στραφεί σε touch συσκεύες (αφού το κόστος θα είναι παραπλήσιο), και δεύτερον κάποιος που χρειάζεται μικρό smartphone δεν θα πάρεί εύκολα windows, αλλά μάλλον θα προτιμήσει κάποιο symbianoειδές οπώς πχ nokia s60.Εδώ το ταπεινό 6120 (με symbian 9.1) που εχώ για δεύτερο τηλέφωνο σε μερικά θέματα είναι έτη φωτός μπροστά.

ειδικά στο πρώτο που λες θα συμφωνήσω απόλυτα. τα smartphones κοστίζουν ακριβά αναλογικά με κάποια ppc οπότε όλοι προτειμούν να δώσουν κάτι παραπάνω και να πάρουν κάτι καλύτερο. αν και πάλι συμβεί το ίδιο, σίγουρα το τηλέφωνο πάει στην μαύρη τρύπα. και στο δεύτερο μπορεί να έχεις δίκιο αλλά εγώ ως φανατικός της πλατφόρμας δεν το βλέπω έτσι

Link to comment
Share on other sites

Εγω προσωπικά χρησιμοποιώ το Garmin Mobile XT στο S730 αλλά και στο 6120 με εξωτερικό bluetooth gps.Με έχει εξυπηρετήσει απόλυτα μέσα στην Αθήνα αλλά και εκτός Αττικής σε εκδρομές κλπ. Έχει διαφορά από τα destinator σαν φιλοσοφία χρήσης αλλά οι χάρτες πλεον είναι σε πολύ καλό επίπεδο. Το destinator sp το δοκιμάσα αν και λόγω του προβλήματος με το qwerty πληκτρολόγιο είναι κινέζικο βασανιστήριο η χρήση του :lol: , οπότε δεν ασχολήθηκα πολύ και δεν έχω άποψη.
Link to comment
Share on other sites

ένα τέτοιο post πολύ παλιότερα θα έκανε θραύση εδώ μέσα, τώρα απόλυτη σιωπή!! εγώ πάντως το βρίσκω ως ευκαιρία να ποστάρω στο myphone μετά από 6 μήνες.

Αν πάρουμε ως μέτρο συγκρισης για την επιτυχία μια συσκευής από τις σελίδες που γράφονται για αυτή στο forum θα δούμε:

qtek 8310 -> 156 σελίδες. λόγω διαχρονικότητας αλλά και λόγω της "τρελής" τιμής του όταν ετοιμαζόταν για απόσυρση.

htc s710 -> 23 σελίδες

htc s730 > 7 σελίδες (η απογοήτευση από την έλλειψη gps ίσως)

το s740 φαινομενικά έχει όλα τα φόντα να πετύχει, αλλά πραγματικά δεν ξέρω τι θα γίνει. ο κόσμος έχει στραφεί πολύ στα touch κινητά και νομίζω ότι έχι ξεχάσει ότι υπάρχουν windows smartphones.

αν με εγκαταλείψει το 8310 μου ίσως το σκεφτώ. πάντως σίγουρά θα προτειμούσα το s740 από το να αλλάξω το tytnII με ένα touch pro...

 

what's your opinion John??:)

Δεν έχω Windows Mobile κινητό, έτσι όπως το είδα το design του μου άρεσε, καθώς μου θυμίζει το form factor του SE Xperia X1 ή τέλος πάντων κάτι αρκετά σοβαρό και συνάμα στυλάτο, με ξενέρωσε όμως πλήρως ότι δεν έχει touch screen, οπότε καλή συσκευή αλλά δεν θα την αγόραζα.

Old programmers never die. They just terminate and stay resident.

Link to comment
Share on other sites

psybill χρησιμοποιηω μια εκδοση απο το ipmart που ειχε και μαζι με ενα προγραμματακι Τ9,λειτουργιο κανονικα το πληκτρολογιο(δεν γραφει μονο αριθμους που ειναι το κυριo προβληματα του destinator)....Γενικα αυτα τα τηλεφωνα σου προσφερουν την ευχριστια καθως μπορεις να το χειριστεις με το ενα χερι,το πληκτρολογιο που γραφεις πραγματικα γρηγορα μηνυματα η οτιδηποτε αλλο,και επιπλεον καποια προγραμματα που κανουν το τηλεφωνο πιο αποδωτικο....Καλως η κακως τα pda δεν ειναι τοσο ευχρηστα οσο ενα τηλεφωνο αυτου του μεγεθους...Και το συγκεκριμενο θα κανει μια χαρα την δουλεια του καθως εχει και γρηγορο επεξεργαστη(οπου επασχε το 710) και πολυ μνημη (που επασχε το 730)
Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

Επειδή δεν είχα ποτέ wm κινητό χωρίς οθόνη αφής (έτσι κι αλλιώς ένα wm είχα, αυτό του avatar), χωρίς οθόνη αφής μπορείς να κάνεις όλες τις εργασίες που έκανε με την οθόνη αφής σε ίδια επίπεδα λειτουργικότητας; Ας πούμε για παράδειγμα, τον destinator, πώς θα τον λειτουργείς;
ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

To destinator το λειτουργείς με το joystick και το πληκτρολόγιο το οποίο δουλεύει και με συντομεύσεις.π.χ. πατώντας το 6 αποθηκεύεις τη θέση σου στα αγαπημένα σημεία ή με το 8 βλέπεις τις επόμενες στροφές.Σε κάποιες συσκευές η beta έκδοση για smartphones γράφει μόνο αριθμούς αλλά αυτό λύνεται βάζοντας στα windows τα αρχεία του t9 λεξικού από το qtek 8500.Οσο αφορά τον τρόπο χρήσης τους τα smartphones μοιάζουν με τα απλά κινητά.Προσωπικά είχα eten x500,m700 από pda phones και από sp το qtek 8500 και το toshiba g500.Το pda phone με κούρασαν γιατί για να γράψω ένα μήνυμα ή να πάρω τηλέφωνο έπρεπε να το κρατώ με τα 2 χέρια.Αυτή η συσκευή αν έρθει σε καλή τιμή θα είναι η επόμενη μου.

@lgkalkis

Mε το τ9 του 8500 λειτουργεί σωστά και το εσωτερικό πληκτρολόγιο ή μόνο το εξωτερικό?

Link to comment
Share on other sites

επειδη τωρα δεν το εχω στο κινητο για να σου απαντησω με σιγουρια,το εξωτερικο δουλευε κανονικα ενω το εσωτερικο απο οτι θυμαμαι δουλευαν τα μισα γραμματα σωστα,αυτα που εχοθν τουσ αριθμου πανω τα περναγε σαν αριθμουσ οποτε δεν μπορουσες να τα γραψεις ολα
Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

απ' ότι κατάλαβα από κάποια σχόλια που διάβασα στο ipmart στο qwerty με αυτή τη μέθοδο λειτουργούν μόνο τα πλήκτρα με τους αριθμούς ως ένα κανονικό πληκτρολόγιο τηλεφώνου.

* IN QWERTY KEYBOARDS THE KEYBOARD NOW LOOKS LIKE A SIMPLY PHONE'S KEYBOARD (1ABC) , (2DEF) , (3GHI).....E.T.C

μια διευκρίνηση θέλω από τους δυο σας που το έχετε χρησιμοποιήσει γιατί δεν μπόρεσα να το καταλάβω. κατά την εκκίνηση του τηλεφώνου έχεις την δυνατότητα να επιλέξεις μεταξύ της defult μεθόδου εισαγωγής του τηλεφώνου και του t9 που λειτουργεί σωστά μόνο στο destinator??

αν γίνεται κάτι τέτοιο τότε δεν υπάρχει πρόβλημα γιατί απλά όταν θέλεις να ανοίξεις το dest θα κάνεις μια επανεκίνση και θα επιλέγεις το πληκτρολόγιο που δουλεύει. αν δεν γίνεται όμως τότε υπάρχει πρόβλημα...

Link to comment
Share on other sites

οχι ρε συ,εγω ας πουμε εχω αγγλικα windows,και γραφω χωρις χτ9,οταν ανοιγεις το destinator τα εξωτερικα πληκτρα,γραφουν κανονικα σαν ενα ελληνικο abc,απλα επειδη δεν ειναι πληρως συμβατο με το 710 λογω του δευτερου πληκτρολογιου, το εσωτερικο δεν εχει σωστες αντιστοιχιες σε ολα τα γραμματα,δηλαδη οταν πατας κ βγαινει κ,ενω το ρ βγαινει βγαινει 1.
Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

αυτά που λες συμβαίνουν όταν ανοίγεις το destinator. όταν δεν είσαι στο destinator πάλι την ίδια σμπεριφορά έχουν και τα δυο πληκτρολόγια? δηλαδή με το εξωτερικό πληκτρολόγιο γράφεις μόνο abc? χάνεις την δυνατότητα για xt9? το qwerty έχει την ίδια συμπεριφορά που έχει και όταν είσαι μέσα στο dest?
Link to comment
Share on other sites

doylevoun ola kanonika.To t9 einai aniparkto ektos destinator.Toylaxiston ayto simvainei sto toshiba g500.vevaia den exei qwerty alla to kanoniko toy pliktrologio exei xt9 kai xoris ta arxeia t9 toy 8500 to destinator grafei mono arithmous.
Link to comment
Share on other sites

αυτά που λες συμβαίνουν όταν ανοίγεις το destinator. όταν δεν είσαι στο destinator πάλι την ίδια σμπεριφορά έχουν και τα δυο πληκτρολόγια? δηλαδή με το εξωτερικό πληκτρολόγιο γράφεις μόνο abc? χάνεις την δυνατότητα για xt9? το qwerty έχει την ίδια συμπεριφορά που έχει και όταν είσαι μέσα στο dest?

 

Το τ9 "patch "ειναι μονο για Destinator απλα για το εξωτερικο πληκτρολογιο να γραφει γραμματα αντι αριθμων.Εκτος Dest το τηλεφωνο δουλευει κανονικα οπως πρεπει και στα δυο πληκτρολογια.Και δεν χρειαζεται να κανεις κατι αλλο εσυ,δηλαδη το Τ9 ειναι μονο για dest,εκτος ειναι σαν να μην υπαρχει

Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

πάντως από πίσω γεμώνει δαχτυλιές , όπως και στο diamond ... στις φωτογραφίες φενόταν ποιο ωραίο και ποιο γυαλιστό
~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...