Jump to content

[Επίσημο] HTC S740


johner
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 177
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

exw katevasei kapoia vivlia pou einai se morfh html.help toulaxiston auto leei stis idiothtes tou arxeiou kai dn thn anagnwrizei...

nomizw oti dn exei sxesh me to internet h me ton explorer....

 

κατεβασε Microsoft Reader γιατι τωρα αρχισα να καταλαβαινω τι αντιμετωπιζεις.

νομιζω απο εδω

κι επειδη δεν ξερω αν θα τρεξει κανε ενα google το Microsoft Reader for smartphones μηπως και παιζει τιποτα πιο συμβατο.

ελπιζω να βοηθησα...

[its full speed or nothing] :wacko:
Link to comment
Share on other sites

παιδιά βοήθεια, έκανα restore από ένα back up αρχείο και δεν μπορώ να βρώ τώρα την επιλογή διαγραφή μνήμης για να κάνω hard reset τι να κάνω;:wacko::worry:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας!!!!

Διαβασα με πολυ ενδιαφερον τα posts σας για τον λογο οτι μου ηρθε η επιδοτηση και πλεον σκεφτομαι την αγορα για πρωτη φορα smartphone. Θα ηθελα ολοι οσοι ειστε κατοχοι, να μου πειτε τα εξης: 1)Σε σχεση τιμης/χαρακτηριστικων ειστε ικανοποιημενοι? 2) Για την απλη καθημερινη χρηση ειναι ευχρηστο???? 3)Αντιμετωπισατε καποια δυσκολια σε συνηθισμενες λειτουργιες???? 4)Το gps του πως σας φανηκε??? 5)Το destinator το εχει βαλει κανεις???Εντυπωσεις???

 

Σας ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

βοηθεια κανεις; :worry:

 

χωρις να θελω να σε μπερδεψω - εφοσον εχεις χασει τιν επιλογη- αν ψαξεις και δεν με προλαβει καποιος αλλος φιλος, θα βρεις πως κανεις ρεσετ με τα πληκτρα. ας με διορθωσει καποιος αν κανω λαθος.

[its full speed or nothing] :wacko:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας!!!!

Διαβασα με πολυ ενδιαφερον τα posts σας για τον λογο οτι μου ηρθε η επιδοτηση και πλεον σκεφτομαι την αγορα για πρωτη φορα smartphone. Θα ηθελα ολοι οσοι ειστε κατοχοι, να μου πειτε τα εξης: 1)Σε σχεση τιμης/χαρακτηριστικων ειστε ικανοποιημενοι? 2) Για την απλη καθημερινη χρηση ειναι ευχρηστο???? 3)Αντιμετωπισατε καποια δυσκολια σε συνηθισμενες λειτουργιες???? 4)Το gps του πως σας φανηκε??? 5)Το destinator το εχει βαλει κανεις???Εντυπωσεις???

 

Σας ευχαριστω!

 

1) ειναι πολυ σχετικο αυτο οσον αφορα τα multimedia κινητα νεας γεννιας. εγω ειμαι ευχαριστημενος παντως ακομη και με την πολυ μετρια καμερα του :O

τι εννοω... εγω το θελω για τη δουλεια μου και τα mail Μου. συγχρονιζει απταιστα με το PC και με διευκολυνει σε πολλα. διαχειριζεται και καποια αρχεια τα οποια αλλα κινητα δεν.! το θεμα ειναι τι ακριβως θελεις και ζητας απο μια συσκευη

2) οχι... ακριβως... αλλα μπορει να γινει απο τη στιγμη που το χρησιμοποιεις μονο για κλησεις -αντε και λιγο ραδιοφωνο (κατα την αποψη μου παντα)

3)εγω καμμια. εδω πρεπει να το ψαξεις ομως λιγο...

4) πολυ γρηγορο με gmaps, χωρις να εχω φορτωσει destinator το οποιο ΔΕΝ ειμαι σιγουρος οτι παιζει 100%.

[its full speed or nothing] :wacko:
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
με ψησατε λεω να παω να το αγορασω....!! κ εγω μια ερωτηση για τους κατοχους... απο μπαταρια τι λεει??? κ τελος αν ειναι ευκολο να γραφεις μηνυματα. ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

κανεις???? καλα επειδη δεν το βρισκω μεταχειρισμενο καπου και το βρηκα στο εξπανσις 325 ευρω αλλα αγγλικο μενου γινεται να το κανω ελληνικο??? και τελευταια ερωτηση ειναι παραεισαγωγη απο εκει μηπως και για αυτο το εχει πιο φθηνα??? δηλαδη εχει εγγυηση htc????
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Εάν μπορείς η γράφεις συνεχόμενα post, αντιτίθεται στους κανονισμούς του forum.

 

Όσον αφορά την αγορά από το expansys, δεν μπορείς να βάλεις το ελληνικό μενού που δίνει η ACE Hellas. Ωστόσο, εάν η συσκευή προορίζεται για την ευρωπαϊκή αγορά ισχύει κανονικά η εγγύηση εδώ στην Ελλαδα από την ACE Hellas.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
παίδες μια ερώτηση: ποια java virtual machine έχει το συγκεκριμένο κινητό;

 

Να επαναφέρω την παραπάνω ερώτηση και να προσθέσω και μια ακόμη:

 

Το κινητό συνεργάζεται με το μηνιαίο πάσο του Cosmote MyView? Δηλαδή, με τα 40ΜΒ που δίνει το μηνιαίο πάσο, μπορούμε (μέσω του wap-proxy της Cosmote) να χρησιμοποιήσουμε εφαρμογές όπως το Gmail και τον Opera Mini?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Καλησπέρα, θα ήθελα να ρωτήσω κάποια πράγματα για το κινητό.

 

1) Για το wireless. Διάβασα κάποιον να παραπονιέται για την ταχύτητα. Αυτό ισχύει όταν υπάρχει ο Εxplorer και με τον Opera βελτιώνεται;

2) Πρακτικά τι σημαίνει η ύπαρξη της standard έκδοσης του λειτουργικού; Είναι περιορισμένα τα προγράμματα που είναι διαθέσιμα;

3) Με ενδιαφέρει πολύ η αναπαραγωγή μουσικής mp3 με ακουστικά. Μπορείτε να μου πείτε αν είναι ΟΚ; Φαντάζομαι ο "χειρισμός" εξαρτάται από το λογισμικό που χρησιμοποιείς

4) Προσωπικά δεν έχω εμπειρία από touch screens και φοβάμαι ότι θα είχα θέμα στο χειρισμό κάποιου άλλου. Πέρα από αυτό, τι μειονεκτήματα έχει το κινητό ; Θα μου το συστήνατε;

Και τέλος

5) Πώς είναι στην καθημερινή απλή χρήση; Με ενδιαφέρει να έχω ένα κινητό που να είναι πραγματικά τηλέφωνο, να μην κολλάει κτλ

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Εχω περασμενο garmin στο ε71. το ίδιο πρόγραμμα παίζει και στο s740;

 

Οι δύο συσκευές που αναφέρεις φέρουν διαφορετικό λειτουργικό και κατά συνέπεια χρειάζονται διαφορετική έκδοση του ίδιου προγράμματος.

 

1) Για το wireless. Διάβασα κάποιον να παραπονιέται για την ταχύτητα. Αυτό ισχύει όταν υπάρχει ο Εxplorer και με τον Opera βελτιώνεται;

2) Πρακτικά τι σημαίνει η ύπαρξη της standard έκδοσης του λειτουργικού; Είναι περιορισμένα τα προγράμματα που είναι διαθέσιμα;

3) Με ενδιαφέρει πολύ η αναπαραγωγή μουσικής mp3 με ακουστικά. Μπορείτε να μου πείτε αν είναι ΟΚ; Φαντάζομαι ο "χειρισμός" εξαρτάται από το λογισμικό που χρησιμοποιείς

4) Προσωπικά δεν έχω εμπειρία από touch screens και φοβάμαι ότι θα είχα θέμα στο χειρισμό κάποιου άλλου. Πέρα από αυτό, τι μειονεκτήματα έχει το κινητό ; Θα μου το συστήνατε;

Και τέλος

5) Πώς είναι στην καθημερινή απλή χρήση; Με ενδιαφέρει να έχω ένα κινητό που να είναι πραγματικά τηλέφωνο, να μην κολλάει κτλ

 

Φίλε μου το Windows Mobile Standar σημαίνει ότι η συσκευή είναι smartphone χωρίς οθόνη αφής. Εάν θέλεις οθόνη αφής πρέπει να πας σε PDA με λειτουργικό Windows Mobile Professional.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ. Νόμιζα ότι ήταν κάποιο "περιορισμένο" λειτουργικό ή κάτι τέτοιο. Το κοιτάω το συγκεκριμένο γιατί ακριβώς θέλω να έχω και κλασικό πληκτρολόγιο και οχι αναγκαστικά μόνο touch screen. Γι' αυτό πριν ανοίξω τόπικ στους Διαξιφισμούς ήθελα να ξέρω πάνω κάτω τι παίζει με το συγκεκριμένο.

Υπάρχει εναλλακτική που να έχει και touch και πληκτρολόγιο numerical;

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Υπάρχει εναλλακτική που να έχει και touch και πληκτρολόγιο numerical;

 

Κάποια σύγχρονη συσκευή όχι και ο λόγος είναι απλός... πλέον δεν χρειάζεται το alphanumeric πληκτρολόγιο σε αυτές τις οι συσκευές.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Μου εδωσε ενας φιλος το garmin για το κινητο σε καρτα μνημης. Που μπορω να βρω βοήθεια για να το περάσω στο κινητο. Υπάρχει κάτι στο myphone;

 

κανένας....

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Εάν βάλεις την κάρτα μνήμης στη συσκευή σου και το τρέξεις κατευθείαν από το .exe αρχείο του προγράμματος τι κάνει;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Αν και δεν ξέρω πόσος κόσμος ενδιαφέρεται να πω τις εντυπώσεις μου από τις πρώτες μέρες χρήσης του κινητού.

 

Κατ'αρχήν το να το βρεις είναι αρκετά δύσκολο. Στα περισσότερα μαγαζιά κινητής είτε αγνοούσαν την ύπαρξή του, είτε απλά δεν το είχαν. Όταν επιτέλους το βρήκα και μπόρεσα να το δω και από κοντά η πρώτη εντύπωση ήταν θετικότατη.

Είναι πάρα πολύ όμορφο εξωτερικά (υποκειμενικό σίγουρα). Είναι αρκετά μακρύ και σχετικά βαρύ, αλλά έχει μικρό πλάτος και αυτό βοηθάει αρκετά και στην μεταφορά, αλλά και στο να το χρησιμοποιείς με το ένα χέρι.

 

Στα αρνητικά του ότι γεμίζει δαχτυλιές (και ένα πανάκι χρειάζεται πάντα), το γεγονός ότι η κάρτα μνήμης μπαίνει κάτω από την μπαταρία και ότι τα κουμπιά κλήσης είναι σχετικά μικρά.

Επίσης ένα άλλο αρνητικό η μικρή σχετικά διάρκεια μπαταρίας.

 

Από εκεί και πέρα, πολύ καλό σαν τηλέφωνο. Καθαρός ήχος, δεν είχα προβλήματα σήματος μέχρι τώρα, ενώ και ο ήχος κλήσης ακούγεται πάρα πολύ δυνατά.

Είναι αρκετά γρήγορο και μέχρι στιγμής δεν είχα κανένα κόλλημα παρά το γεγονός ότι το ψάχνω αρκετά με τα διάφορα προγράμματα.

Το αριθμητικό πληκτρολόγιο είναι πάρα πολύ καλό, σε σημείο να σε κάνει να σκέφτεσαι αν πραγματικά χρειαζόταν το qwerty. To qwerty με τη σειρά του είναι αρκετά καλής ποιότητας, θέλει όμως συνήθεια, ειδικά αν έχεις αντρικά δάχτυλα.

 

Κάμερα δεν ενθουσιάζει, παρ' όλα αυτά τόσο το ραδιόφωνο, όσο και ο ήχος του player είναι πολύ καλοί.

 

Υπάρχει ένα θεματάκια με τα ελληνικά και τα SMS, το οποίο αφ' ενός το έλυσα με ένα cab από το επίσημο site (και έτσι έχεις πλήρως 160χαρακτήρες για κεφαλαία) και στη συνέχεια με ένα registry tweak με το οποίο αφαιρείς τo threaded inbox γιατί όταν κάνεις reply σε "conversation mode" σε αναγκάζει να έχεις 70 χαρακτήρες.

 

Το wireless αρκετά καλό και το Ίντερνετ επίσης καλό (ο IE δεν μου άρεσε, θα πρότεινα Opera Mini ή Skyfire).

 

Προς το παρόν δείχνει ένα πολύ σταθερό κινητό, το οποίο ναι μεν δεν είναι φτηνό αλλά αν δεν τρελλαίνεσαι για οθόνες αφής ή stylus είναι ένα πολύ καλό εργαλείο.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Εάν βάλεις την κάρτα μνήμης στη συσκευή σου και το τρέξεις κατευθείαν από το .exe αρχείο του προγράμματος τι κάνει;

 

Θα το δοκιμάσω και θα σου πω

Link to comment
Share on other sites

Δυο ερωτησούλες... Είναι και γενικότερα για τα HTC οπότε ελπίζω να πάρω απάντηση:

 

1) Υπάρχει κάποιο όριο στο μέγεθος των MMS; Γνωρίζω ότι το όριο για να στείλω είναι στα 300k (είναι στα 100 default αλλά μπορείς να το αλλάξεις), αλλά στην λήψη δεν έχω κάπου επιλογή και έχω πρόβλημα στο να λαμβάνω αρχεία. Μπορεί κάποιος να μου πει τι ισχύει; Είναι δεδομένο; Καθορίζεται από την εταιρεία κινητής; Αλλάζει με κάποια επιλογή;

 

2) Αξεσουάρ HTC πού υπάρχουν εδώ; Ενδιαφέρομαι για κάτι τέτοιο: http://www.htcaccessorystore.com/uk/p_htc_item.aspx?i=172192

Θα ήθελα να ξέρω όμως αν συνεργάζονται και με άλλα προγράμματα εκτός του Audio Manager.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

1. Όταν λαμβάνεις δεν υπάρχει λόγος να πειράξεις τίποτα. Ότι MMS σου στείλουν, θα σου έρθει. Αυτό με το μέγεθος εξαρτάται καθαρά από τον αποστολέα.

 

2. Συνεργάζονται κανονικότατα. Τι θέλεις να κάνεις ακριβώς;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...