Jump to content

LG Renoir (KC910)


asikis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

xmmm exeis watchup mipws ????an nai tote ftaiei i cosmote kai mono kai egw to pathenw...

 

spidey ti egine vlepw allo kinito exeis san eikona ti egine to kc910....???

[sIGPIC][/sIGPIC]εαν ξερει κανεις πως να αυξησω το upload ...ας βοηθησει
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

xmmm exeis watchup mipws ????an nai tote ftaiei i cosmote kai mono kai egw to pathenw...

 

Οντως whatsup εχω. αληθεια φταιει αυτό? Ποτε δεν θα το φανταζομουν.Βασικα οσες φορες γινεται, αναβει/ αναβοσβηνει το σημα του 3g στην ενδειξη σηματος του κινητου.

Λετε να διορθωνεται καπως? (η καρτα ειναι αρκετα παλια, ηταν cosmokarta και ειχα κανει αλλαγη πακετου νομιζω).

Αν πηγαινα στην cosmote και ζητουσε μια νεα καρτα sim με τον υπαρχον αριθμο, γινεται?

 

Αλλιως, μήπως να απενεργοποιουσα το 3g απο το κινητο , μηπως και διορθωθεί?(ξερει κανεις πως το απενεργοποιούμε?)

If we don't need Walls and Fences, why do we need Windows and Gates?
Link to comment
Share on other sites

Γιαυτο φταιει η κοσμοτε και οι ''φορτομενες'' γραμμες οπως μας εχουν πει και στην σχολη που παω οποτε μην αγχονεσε για το κινητο το παθενω κ εγω με το w810i μου αλλα και ολοι οι φιλοι μου που εχουν whatch up συνεχεια.
Link to comment
Share on other sites

spidey ti egine vlepw allo kinito exeis san eikona ti egine to kc910....???

"Συναισθηματικοί" λόγοι γιατι χρησιμοποιώ ξανά ως δεύτερο κινητό το sl45i,σκυλί 6 χρόνια κινητό..:)

Μια χαρα ειναι το ρενουάρ μου :D

 

Αλλιως, μήπως να απενεργοποιουσα το 3g απο το κινητο , μηπως και διορθωθεί?(ξερει κανεις πως το απενεργοποιούμε?)

 

ρυθμίσεις-συνδεσιμότητα-ρυθμισεις δικτυου-λειτουργια δικτυου-μονο gsm

Κραταει κ η μπαταρια παραπανω ετσι, εγω το εχω σχεδον μονιμα στο gsm.

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω και τους 2 για τις απαντησεις.

 

Παντως παιδια, 1 μηνα τωρα με εχει καταβολεψει το LG.Μονο μια επανεκκινηση μου εχει κάνει.Τπτ αλλο κουλό..

 

Μαλλον με αυτην την μαρκα κινητων θα πορευομαι απο εδω και περα..(το ARENA πρεπει να ειναι ακομα καλυτερο..)

If we don't need Walls and Fences, why do we need Windows and Gates?
Link to comment
Share on other sites

Οντως whatsup εχω. αληθεια φταιει αυτό? Ποτε δεν θα το φανταζομουν.Βασικα οσες φορες γινεται, αναβει/ αναβοσβηνει το σημα του 3g στην ενδειξη σηματος του κινητου.

Λετε να διορθωνεται καπως? (η καρτα ειναι αρκετα παλια, ηταν cosmokarta και ειχα κανει αλλαγη πακετου νομιζω).

Αν πηγαινα στην cosmote και ζητουσε μια νεα καρτα sim με τον υπαρχον αριθμο, γινεται?

 

Αλλιως, μήπως να απενεργοποιουσα το 3g απο το κινητο , μηπως και διορθωθεί?(ξερει κανεις πως το απενεργοποιούμε?)

 

Γίνεται αντικατάσταση αλλά με χρέωση... :wacko: Γενικά να ξέρετε πως οι επανεκκινήσεις των κινητών, τα μικρο-κολλήματα στις κλήσεις ή αλλα κολλήματα χωρίς λόγο, οφείλονται (κυρίως) στις παλιές κάρτες sim όπου πρέπει να αντικατασταθούν από 3G.

Link to comment
Share on other sites

Προχθές συνέβη κάτι «κουφό», είχα μια κλήση από αριθμό που είχα στις επαφές μου, χτύπησε μια φορά και το κινητό μου έκανε reset και επανήλθε στις εργοστασιακές ρυθμίσεις χάνοντας φυσικά ότι υπήρχε μέσα. Από την εξωτερική κάρτα μνήμης δεν χάθηκε τίποτα.

Γνωρίζει κανείς το τι θα μπορούσε να ήταν?

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους...να κανω μια ερωτησουλα.Οταν προσπαθω να δω streaming videos μεσα απο τον deafault browser του κινητου δεν μου τα παιζει...χρειαζεται να εγκαταστησω καποιο Java script ή να κατεβασω αλλον browser...τον opera π.χ.
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα ήρθε η θήκη από Αγγλία. Η παραγγελία είχε γίνει στις 28/3. Μερικές φωτογραφίες:

 

 

Με το κάλυμμα:

 

http://f.imagehost.org/t/0239/DSC07973_resize.jpg

 

http://g.imagehost.org/t/0355/DSC07967_resize.jpg

 

 

χωρίς το κάλυμα:

 

http://g.imagehost.org/t/0252/DSC07968_resize.jpg

 

 

πίσω μέρος:

 

http://g.imagehost.org/t/0255/DSC07965_resize.jpg

 

 

λεπτομέρεια:

 

http://g.imagehost.org/t/0946/DSC07966_resize.jpg

 

http://g.imagehost.org/t/0060/DSC07963_resize.jpg

 

http://f.imagehost.org/t/0844/DSC07970_resize.jpg

 

http://f.imagehost.org/t/0049/DSC07972_resize.jpg

 

 

Δερμάτινη και πολύ ποιοτική. "Κουμπώνει" στο κινητό. Στη συσκευασία υπήρχε και κλιπ για να το κρεμάς στη ζώνη. Συνολικό κόστος 27 ευρώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους...να κανω μια ερωτησουλα.Οταν προσπαθω να δω streaming videos μεσα απο τον deafault browser του κινητου δεν μου τα παιζει...χρειαζεται να εγκαταστησω καποιο Java script ή να κατεβασω αλλον browser...τον opera π.χ.

 

κ σε μενα το ιδιο..

μαλλον δεν γινεται επειδη δεν ειναι αρκετα δυνατο σημα για τα βιντεακια...

ενω απο wifi παιζει μια χαρα...

επισης παει σφαιρα!!;)

 

εγω πηρα μια θηκη απο τον γερμανο explore που ειναι αρκετα χοντρη(οχι εμφανισιακα)! 15 ευρω και ειναι πολυ κομπλε!!

το προστατευει τελεια και εχει και ενα λαστιχο στην μεση το οποιο ειναι για να το κραταει σταθερο!!(α!!επισης εχει και μια τσεπουλα που βαζω τον στιλο!!λες και την κανανε για αυτο το κινητο την θηκη!!):D

Link to comment
Share on other sites

κ σε μενα το ιδιο..

μαλλον δεν γινεται επειδη δεν ειναι αρκετα δυνατο σημα για τα βιντεακια...

ενω απο wifi παιζει μια χαρα...

επισης παει σφαιρα!!;)

 

 

ουτε γω μπορω να τα δω μεσω του browser.το εγραψα κ πιο πανω αλλα δν απαντησε κανενας:O...εμενα μου ανοιγουν μονο αν παω εφαρμογες-google-youtube....κ επισης θα ηθελα να ρωτησω αν υπαρχει καποια χρεωση οταν μπαινω στο google maps....ας απαντησει καποιος που ξερει please.....

Link to comment
Share on other sites

ουτε γω μπορω να τα δω μεσω του browser.το εγραψα κ πιο πανω αλλα δν απαντησε κανενας:O...εμενα μου ανοιγουν μονο αν παω εφαρμογες-google-youtube....κ επισης θα ηθελα να ρωτησω αν υπαρχει καποια χρεωση οταν μπαινω στο google maps....ας απαντησει καποιος που ξερει please.....

 

Χρεώνεσαι γιατί κατεβάζει χάρτες συνέχεια, αν συνδεθείς με wi-fi τότε δεν χρεώνεσαι.

Αλλά ότι κατεβάσει το αποθηκεύει και έτσι από την δεύτερη φορά μπορείς να μπεις και να βλέπεις τους χάρτες χωρίς να χρειάζεται να συνδεθείς πουθενά.

Link to comment
Share on other sites

Χρεώνεσαι γιατί κατεβάζει χάρτες συνέχεια, αν συνδεθείς με wi-fi τότε δεν χρεώνεσαι.

Αλλά ότι κατεβάσει το αποθηκεύει και έτσι από την δεύτερη φορά μπορείς να μπεις και να βλέπεις τους χάρτες χωρίς να χρειάζεται να συνδεθείς πουθενά.

 

κανεις λαθος.δεν αποθηκευει χαρτες,και καθε φορα που πας να τρεξεις την εφαρμογη ζηταει αποδοχη ορων και συνδεεται ουτως η αλλως...οποτε χρεωνεσαι καθε φορα που μπαινεις

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

κανεις λαθος.δεν αποθηκευει χαρτες,και καταρχην καθε φορα που πας να τρεξεις την εφαρμογη ζηταει αποδοχη ορων και συνδεεται ουτως η αλλως...

 

το έχω δοκιμάσει προσωπικά, την πρώτη φορά σου ζητάει αποδοχή όρων αλλά μετά δεν σου ξαναζητάει και ότι χάρτες βλέπεις την ώρα που είσαι συνδεμένος τους αποθηκεύει και μπορείς να τους δεις μετά χωρίς σύνδεση, ολόκληρη διαδρομή 1 ώρας έκανα με το google maps χωρίς σύνδεση internet. Απλά για να σου τον εμφανίσει πρέπει να έχεις το κατάλληλο ζουμ με το οποίο αποθήκευσες τον χάρτη και να έχει βρει και το στίγμα.

Link to comment
Share on other sites

παιδια με λιγα λογια.........

εχει το κινητο προγραμμα για χαρτες που να μην σε χρεωνει κτλ η οχι....???

(κατι σαν το garmin ας πουμε.....)

Link to comment
Share on other sites

παιδια με λιγα λογια.........

εχει το κινητο προγραμμα για χαρτες που να μην σε χρεωνει κτλ η οχι....???

(κατι σαν το garmin ας πουμε.....)

 

Υπάρχει το MGMaps που κατεβάζεις χάρτες από το ιντερνετ και δεν χρεώνεσαι

Link to comment
Share on other sites

κανεις λαθος.δεν αποθηκευει χαρτες,και καθε φορα που πας να τρεξεις την εφαρμογη ζηταει αποδοχη ορων και συνδεεται ουτως η αλλως...οποτε χρεωνεσαι καθε φορα που μπαινεις

 

Tελικά το εφτιαξες το κινητό σου;

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

:!::!:Βοηθεια!!!!!! :cry:Παιδια εκανα μια μα......κια περασα στο lg ενα καινουργιο θεμα και δεν κρατισα backup

στο αρχειο idle_main.swf η εκδοση του λογισμικου μου ειναι v10b αμα καποιος εχει το αρχειακι και μπορει να το στειλει

Link to comment
Share on other sites

Παιδια Καλημέρα.Έψαξα όσο μπορουσα στις 132 σελίδες του θέματος (!!!) αλλα δεν βρήκα αυτό που ψάχνω.Μήπως γνωρίζεται απο που μπουρούμε να βρούμε και άλλα Widgets για το Renoir μας?????????????
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα επειδη ελειψα για λιγο χρονικο διαστημα απο το forum εχω να σας κανω μερικες ερωτησεις!!!

 

1)εχουν βγει παιχνιδια για το κινητο???

2)τα παιχνιδια του KU990 Viewty μπορουν να παιξουν στο renoir???

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ειναι το πρωτο μου μηνυμα που γραφω σ'αυτο το forum. Ειμαι και εγω κατοχος του kc910 και μου παρουσιαζει το εξης προβλημα. Οταν τραβαω φωτο μερικες φορες την στιγμη που ειναι να αναψει το φλας και να μου παρουσιασει την φωτογραφια κολλαει. Οταν λεω κολλαει παγωνει η οθονη τελιως και το μονο που πρεπει να κανω για να ξεκολησει ειναι να βγαλω την παταρια και να την ξαναβαλω. Το πηγα στο γερμανο που το πηρα το εστειλε πανω για αναβαθμηση μου ηρθε μετα απο αρκετο καιρο και παλι εχει το ιδιο προβλημα. Εχει παρουσιαστει κανενος αλλου αυτο το προβλημα? το αντιμετωπισε? και με ποιον τροπο?

 

Κατι τελευταιο αμα θελετε απαντατε επιδη ειναι πολλες οι σελιδες για να το ψαξω ολο ιατι δεν προλαβαινω. Μπορουν να μπουν navigator πογραμματα σ'αυτο το κινητο? Αν ναι ποια ειναι?

Ευχαριστω εκ τον πρωτερον

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ειναι το πρωτο μου μηνυμα που γραφω σ'αυτο το forum. Ειμαι και εγω κατοχος του kc910 και μου παρουσιαζει το εξης προβλημα. Οταν τραβαω φωτο μερικες φορες την στιγμη που ειναι να αναψει το φλας και να μου παρουσιασει την φωτογραφια κολλαει. Οταν λεω κολλαει παγωνει η οθονη τελιως και το μονο που πρεπει να κανω για να ξεκολησει ειναι να βγαλω την παταρια και να την ξαναβαλω. Το πηγα στο γερμανο που το πηρα το εστειλε πανω για αναβαθμηση μου ηρθε μετα απο αρκετο καιρο και παλι εχει το ιδιο προβλημα. Εχει παρουσιαστει κανενος αλλου αυτο το προβλημα? το αντιμετωπισε? και με ποιον τροπο?

 

Κατι τελευταιο αμα θελετε απαντατε επιδη ειναι πολλες οι σελιδες για να το ψαξω ολο ιατι δεν προλαβαινω. Μπορουν να μπουν navigator πογραμματα σ'αυτο το κινητο? Αν ναι ποια ειναι?

Ευχαριστω εκ τον πρωτερον

 

καλημερα φιλε,

δεν εχω ακουσω καποιον αλλο να εχει παρομοιο προβλημα.

Που εχεις επιλεξει να αποθηκευεις τις φωτο, στη μνημη της συσκευης ή στην εξωτερικη? Δοκιμασε να αλλαξεις αυτη τη ρυθμιση και αν συνεχιζει να στο κανει πηγαινε το ξανα πισω.

 

Οσον αφορα τα προγραμματα πλοηγησης, σαφως και μπορουν να μπουν.

Σου συνιστω ομως να αφιερωσεις λιγο χρονο να διαβασεις τις παλιοτερες σελιδες να δεις πλεονεκτηματα/μειονεκτηματα που παρουσιαζει το καθενα.

 

Εγω δυστυχως απο χτες εχω ενα προβλημα με το Renoir μου.

Το ηχειο "μπουκωνει" και κανει τριξιματα ακομα και σε χαμηλο ηχο.

Πχ ρυθμιζω το ringtone σε σταθμη 4/7 και εξακολουθει να το κανει.

Εχει συμβει κατι παρομοιο σε καποιον αλλο? Υπαρχει κατι να δοκιμασω πριν το παω για service?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...