Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ είχα το Κιού μου χωρίς πακέτο ίντερνετ πάνω από ενάμιση χρόνο και δεν είχα ποτέ μονοευρες χρεώσεις. Με σωστές ρυθμίσεις ίντερνετ και με ανοικτη την περιαγωγή δεδομένων.

 

Στην περίπτωση σας, εάν δεν τρολαρετε, αλλάξτε αριθμό ή εταιρία.

 

Εγω ΕΙΧΑ και ΕΧΩ Q, μου το κανει συνεχεια, χωρις λογο και αιτια, 2-3 φορες μου εχουν επιστρεψει πισω τα 1ευρα μετα απο διαμαρτυρια μου.

 

Ο μονος τροπος ειναι να αλλαξεις τις ρυθμισεις Q/Internet προσωρινα (οσο δεν το χρειαζεσαι το Internet).

Edited by XP130TD
Χαρακτηρισμοί δεν επιτρέπονται
Link to comment
Share on other sites

Πάντα με χρεωνε η κιου. Έχει πάρει αρκετά μονοευρα, τα οποία φυσικά και πήρα πίσω.

Με και χωρίς σωστές ρυθμίσεις νετ, ανοικτό ή κλειστό το τηλεφωνο, πάλι πήρε....

 

Sent from my LeEco-LeTv Le Max 2 X829 6/128 using tapalk!

Link to comment
Share on other sites

Πάντα με χρεωνε η κιου. Έχει πάρει αρκετά μονοευρα, τα οποία φυσικά και πήρα πίσω.

Με και χωρίς σωστές ρυθμίσεις νετ, ανοικτό ή κλειστό το τηλεφωνο, πάλι πήρε....

 

Sent from my LeEco-LeTv Le Max 2 X829 6/128 using tapalk!

 

Φτιαχνεις ενα nothing (APN) Ονομα Σημειων Προσβασης και το γυριζεις ΕΚΕΙ. Σε αυτο το nothing. Ετσι ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ να σε χρεωσει.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Για να καταργήσω έναν αριθμό πρεπει να πάω σε κατάστημα η αφήνω τον αριθμό χωρίς ανανέωση για κάνα χρόνο;

 

Στάλθηκε από το SM-J320FN μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

το δευτερο.
Παίζει και η πρώτη επιλογή;με το δεύτερο αφαιρείται απο το όνομα μου;

 

Στάλθηκε από το SM-J320FN μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για κατάργηση δεν ξέρω..Πάντως αν περάσουν 12 μήνες ναι φεύγει και μπορεί να τον πάρει άλλος.

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ φίλε μου γιατί ούτε εγώ την έχω πάθει, ωστόσο το πρόβλημά τους ίσως είναι κάπου αλλού που δεν μας πάει ο νους...

Σε Q με αρκετά περιστασιακή χρήση (κυρίως όταν είχε προσφορές) δεν την είχα πάθει ποτέ καθώς τουλάχιστον μία μέρα πριν λήξει το πακέτο δεδομένων σταματούσα να χρησιμοποιώ την κάρτα.

Ωστόσο μια μοναδική φορά που ήθελα να πετάξω το νούμερο και είχα 0,42€ μέσα, προσπαθώντας να προσομοιώσω τις συνθήκες που έχει αναφερθεί ότι σου τρώει το ευρώ (χρήση μέχρι σχεδόν λίγες ώρες πριν λήξει το διαθέσιμο πακέτο που έχει ακόμη αρκετά mb) μου πήρε τα 42 λεπτά και μου ήρθε μήνυμα ότι μου πιστώνουν 1€ για χρήση μόνο για ομιλία και sms.

 

Στην Q δεν έχει δυστυχώς την πατέντα που μπορείς να κάνεις στο F2G και να το αποφύγεις αυτό, που μου έμαθε καλός φίλος. Δηλαδή ακόμα και χωρίς πακέτο αν μπεις καταλάθος με δεδομένα και στη συνέχεια ενεργοποιήσεις ή σου δωρίσουν ένα log and win τότε αποφεύγεις τη χρέωση.

 

Sent from my Moto X Play

Link to comment
Share on other sites

Για κατάργηση δεν ξέρω..Πάντως αν περάσουν 12 μήνες ναι φεύγει και μπορεί να τον πάρει άλλος.

οχι ακριβως.Στον 12ο μπαινει φραγη εισερχομενων (με τα τωρινα δεδομενα). Στον 13ο χανεις το νουμερο. Για να βγει παλι στην αγορα το νουμερο και να το παρει καποιος πρεπει να περασουν αλλοι 6 μηνες.Η αλλη επιλογη,να ζητησεις αμεσα καταργηση απο το καταστημα,δεν παιζει ή για καποιο λογο (αν υπαρχει η δυνατοτητα) δεν φαινεται να μπαινουν στον κοπο να το κανουν.

Link to comment
Share on other sites

μπορεί όμ,ως να δηλώσει απώλεια οπότε θα μπεί αμέσως φραγή και σε 13 μήνες θα λήξει.
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ το ίδιο, με:

* Κλειστό roaming

*Κλειστά δεδομένα

* Με διάγραμμενα τα APN της Q

 

Το πρόβλημα ξεκίνησε από 15 Ιουνίου, που άλλαξε το roaming Ευρώπη.

 

Να εξηγήσω ότι το νούμερο δε φεύγει από το σπίτι, συνέχεια WiFi, είμαι Αγγλια και δε το χρησιμοποιώ.

Στα APNs τα έσβησα όλα, " Access Point Name Settings are not available for this user "

Link to comment
Share on other sites

Σε φορητότητα από Vodafone υπάρχει κάποια χρέωση? Στο site δεν αναφέρει κάτι παρά μόνο τα 10 ευρώ της κάρτας
Link to comment
Share on other sites

Παίδες...

Έχω ενεργοποιήσει την προσφορά του 1GB κάθε μήνα για 8 μήνες των 8€.

Εαν ενεργοποιήσω και το πακέτο Summer Data 15GB των 10€

ποιο πακέτο θα έχει προτεραιότητα στην κατανάλωση data?

[ f i l i p p o s ] - [ lokalize.gr ]

Link to comment
Share on other sites

Σε φορητότητα από Vodafone υπάρχει κάποια χρέωση? Στο site δεν αναφέρει κάτι παρά μόνο τα 10 ευρώ της κάρτας

Είναι μόνο 10 ευρω , τα οποία είναι κάρτα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 113 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παίδες...

Έχω ενεργοποιήσει την προσφορά του 1GB κάθε μήνα για 8 μήνες των 8€.

Εαν ενεργοποιήσω και το πακέτο Summer Data 15GB των 10€

ποιο πακέτο θα έχει προτεραιότητα στην κατανάλωση data?

Λογικά τα 15 πρώτα, γιατί στη σελίδα της Q λέει:''H κατανάλωση των ΜΒ γίνεται ανά 1 ΚΒ με ανώτερη προτεραιότητα από τα υπόλοιπα ΜΒ από πακέτα & Bonuses.''

https://www.wind.gr/gr/q/paketa/nea-paketa-q/summer-data/

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Από χθες με παίρνουν πολλές φορές τα παρακάτω νούμερα

+41742785023

+40741543650

+4915226775291

Ξέρει κανείς τι γίνεται?

Αλέξης
Link to comment
Share on other sites

Μόλις απαντήσεις θα μάθεις. Σε αντίθεση με τα παραμύθια που κυκλοφορούν , δεν πρόκειται να χρεωθείς. Αυτό είναι το μόνο σίγουρο. Μόνο εισερχόμενα SMS χρεώνουν . Εισερχόμενες κλήσεις όχι δεν χρεώνουν.
Link to comment
Share on other sites

Γιατί γράφει για 2 γιγα σε κατάσταση περιαγωγής εκεί?

 

Τα 2 μπορούν να χρησιμοποιηθούν και εκτός Ελλάδας..

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις απαντήσεις θα μάθεις. Σε αντίθεση με τα παραμύθια που κυκλοφορούν , δεν πρόκειται να χρεωθείς. Αυτό είναι το μόνο σίγουρο. Μόνο εισερχόμενα SMS χρεώνουν . Εισερχόμενες κλήσεις όχι δεν χρεώνουν.

 

Τι να απαντήσω ρε φίλε.

Το ενα είναι Γερμανία, το άλλο Ρουμανια, το άλλο Ελβετια.

Πάνε καλά οι δουλειές μου φαίνεται...

Αλέξης
Link to comment
Share on other sites

Καλά άμα δεν σε ενδιαφέρει να απαντήσεις , μην απαντήσεις.
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να είναι για πωλήσεις. Έχει αναφερθεί πάλι. Απλά μπορεί το τηλεφωνικό κέντρο αναλογα με τη δρομολόγηση να βγάζει οτι ναναι στην αναγνώριση.

να χαιρομαστε τις νεες χρεωσεις,τις φραγες στο 4μηνο κλπ απο 14/9. Το economy talk πουλαει τρελά φαίνεται και γι'αυτο το πειραζουν συνεχώς...

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω παρα πολυ κακο σημα δεδομενων 3g στο ηρακλειο κρητης . Για εντος σπιτιου δεν το συζηταμε καν να ανοιξει σελιδα στον chrome. Εκτος σπιτιου εχω αυξομειωσεις και τυχαιες παυσεις των δεδομενων. Και δε μενω και σε υπογειο αλλα σε οροφο και σε κεντρικη συνοικια. Στο ρεθυμνο που βρεθηκα προφατα τα ιδια χαλια. Το σημα 3g παντα ειναι στο 1/5 σπανια στα 2/5. Αν τους παρω τηλεφωνο μπορει να το βελτιωσουν ή θα χρεωθω τσαμπα.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σήμερα έγινε η φορητότητα στην q. Έχω δώρο 500mb αλλά το τηλ δεν μπαίνει στο ίντερνετ. Έχω το LG g4. Πρέπει να κάνω κάποιες ρυθμίσεις; πήρα τηλ στο 1222 αλλά με χρεώνει και μου λέει ότι είναι απασχολημένοι

Τι μπορώ να κάνω;

 

Εν τω μεταξύ στο xaomi 4a της γυναίκας μου παίζει μια χαρά το ίντερνετ

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...