Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έβαλα σήμερα 10 ευρώ και ήρθε μήνυμα οτι ο χρόνος διπλασιαστηκε . Πριν την ανανεωση είχα μέσα 1.06 ευρώ , και τώρα μου δείχνει 9.99 ευρώ υπόλοιπο , τι μου διαφεύγει ???

 

Πρεπει να ειναι μπονους και καταναλωνεται πρωτο. Καμμια φορα αργει η ενημερωση στο σαιτ.

Παρε1225

Τα 60' ειναι αλλο δωρο.

Link to comment
Share on other sites

στο site δεν φαινονται τα επιπλεον ευρω του διπλασιασμού. Μόνο απο 1225 πατώντας 1 ακούς υπολοιπο του δώρου και ημερομηνία λήξης του.
Link to comment
Share on other sites

Προς ολους. Και για ολα τα δικτυα.

 

Δοκιμασε να βαλεις στις επιλογες δικτυου μονο 2G οχι στο αυτοματο.

Βαζε το στο αυτοματο μονο οταν θελεις (Η) 3G ιντερνετ.

Και μετα λες για σημα.

Θελει 5'' για την αλλαγη.

 

Στο gsm ειμαι μονιμα. Σε σχεση με το αλλο που εχει vodafone, ειναι χειροτερο αλλα οχι σε σημειο που να εχω σοβαρο προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

στο site δεν φαινονται τα επιπλεον ευρω του διπλασιασμού. Μόνο απο 1225 πατώντας 1 ακούς υπολοιπο του δώρου και ημερομηνία λήξης του.

 

ακριβως απο τοτε που ο διπλασιασμος στην ουσια ειναι δωρο αδωρο,δεν εχει νοημα να φαινονται στο σαιτ

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

Σε χωριο της Σύρου χωμένη σε κάτι βουνά παίρνω αυτή τη μέτρησή σχεδόν κάθε μέρα.. not bad,not bad..

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Androidoθαυμάστρια.

Link to comment
Share on other sites

Καλά για οικογένειες δεν το συζητώ..η τέλεια λύση.Είναι αρκετά τίμια καρτοκινητή αλλά βέβαια αν είχε όσους συνδρομητές έχει το what's up δεν ξέρω τι πολιτική θα ακολουθούσε...!

 

Εδώ γράφουμε για πράγματα που ξέρουμε, αν δεν ξέρουμε απλά δεν γράφουμε.

Link to comment
Share on other sites

Εδώ γράφουμε για πράγματα που ξέρουμε, αν δεν ξέρουμε απλά δεν γράφουμε.
Δεν νομίζω ότι απαγαγορεύεται να γράφει κανείς την άποψη του όταν αυτή συμβαδίζει με την ενότητα και το θέμα που συζητάμε. ;)
Link to comment
Share on other sites

Εδώ γράφουμε για πράγματα που ξέρουμε, αν δεν ξέρουμε απλά δεν γράφουμε.

 

εσυ τι προβλημα εχεις?:worry:

μια χαρα τα ειπε ο φιλος,σε οσες οικογενειες γνωριζω συνιστω Q

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

Εδώ γράφουμε για πράγματα που ξέρουμε, αν δεν ξέρουμε απλά δεν γράφουμε.

εσυ τι προβλημα εχεις?:worry:

μια χαρα τα ειπε ο φιλος,σε οσες οικογενειες γνωριζω συνιστω Q

 

Ο φιλος εκανε ενα λογοπαιγνιο για την τελευταια φραση του αλλου φιλου που ειπε ''δεν ξερω τι θα εκανε η εταιρεια''.

Οχι για το αν η Q κανει για οικογενειες.

Για λογους πλακας μαλλον. Ετσι το καταλαβα τουλαχιστον εγω.

Μη γεμιζουμε με αχρηστα ποστ το τοπικ.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά επέλεξα να μην ανανεώσω έως τις 20/6 για διπλασιασμό της κάρτας και έβαλα σήμερα 15€ γιατί τέτοια κοροιδίστικα δώρα δεν μου αρέσουν. Δεν είμαστε τόσο λιγούρια.
Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

εσυ τι προβλημα εχεις?:worry:

μια χαρα τα ειπε ο φιλος,σε οσες οικογενειες γνωριζω συνιστω Q

 

Αν κατάλαβα καλά ο Panos ενοχλήθηκε για την τελευταία πρόταση που είπα ότι αν η Q είχε όσους συνδρομητες έχει το what's up δεν ξέρω αν θα ακολουθούσε την ίδια πολιτική...την γνώμη μου ειπα.Από την στιγμή όμως που δεν απαγορεύεται να λες την άποψη σου πάνω σε σχετικη συζήτηση καλό ειναι να μην λέμε διάφορα...!

Συμφωνώ με τον φίλο Pavlitaki.δεν υπάρχει λόγος για περαιτέρω συζήτηση του θέματος

Edited by George6633
Link to comment
Share on other sites

Αν κατάλαβα καλά ο Panos ενοχλήθηκε για την τελευταία πρόταση που είπα ότι αν η Q είχε όσους συνδρομητες έχει το what's up δεν ξέρω αν θα ακολουθούσε την ίδια πολιτική...την γνώμη μου ειπα.Από την στιγμή όμως που δεν απαγορεύεται να λες την άποψη σου πάνω σε σχετικη συζήτηση καλό ειναι να μην λέμε διάφορα...!

 

Ενα αστειο ειπε...μην το παιρνεις προσωπικα αν δεν το καταλαβες.

Αστο να περασει...κανεις μας δεν ειναι κακος.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά επέλεξα να μην ανανεώσω έως τις 20/6 για διπλασιασμό της κάρτας και έβαλα σήμερα 15€ γιατί τέτοια κοροιδίστικα δώρα δεν μου αρέσουν. Δεν είμαστε τόσο λιγούρια.

 

Η μονη χρησιμοτητα ειναι ςμς η για να μειωσεις στο μισο το κοστος κλησεων αν δεν μιλας πολυ και δεν θελεις πακετο.

Οπως ειπες ειναι για τους φτωχους.

Παντως πιστευω οτι αφου εβαλες που εβαλες σε τι θα σε χαλαγε το δωρο. 15€ δωρο ειναι 50' προς ολους με χρεωση ανα 1'' ενω το πακετο ειναι ανα λεπτο. Σημαινει πολλες συντομες κλησεις.

Απο μαθηματικης αποψης εκανες λαθος.

Κι επισης αν δουν οτι τσιμπας τις προσφορες θα στειλουν κι αλλες. Κι αν βαζεις χρηματα μονο με προσφορες κερδιζεις.

Ειπαμε....απλη αριθμητικη ειναι.:)

Link to comment
Share on other sites

Οπως ειπες ειναι για τους φτωχους.

 

Πού κολλάει αυτό;

 

Παντως πιστευω οτι αφου εβαλες που εβαλες σε τι θα σε χαλαγε το δωρο. 15€ δωρο ειναι 50' προς ολους με χρεωση ανα 1'' ενω το πακετο ειναι ανα λεπτο. Σημαινει πολλες συντομες κλησεις.

Απο μαθηματικης αποψης εκανες λαθος.

 

Δεν μιλάω πολύ. Το 1€ για Wind και τα 3€ για όλους μου φτάνουν.

 

Κι επισης αν δουν οτι τσιμπας τις προσφορες θα στειλουν κι αλλες. Κι αν βαζεις χρηματα μονο με προσφορες κερδιζεις.

Ειπαμε....απλη αριθμητικη ειναι.:)

 

Τσιμπάω τις σωστές προσφορές, όχι ότι μου πασάρουν.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Πού κολλάει αυτό;

Δεν μιλάω πολύ. Το 1€ για Wind και τα 3€ για όλους μου φτάνουν.

 

Τσιμπάω τις σωστές προσφορές, όχι ότι μου πασάρουν.

Ακομα κι αν εχεις πακετο, αυτα καταναλωνονται πρωτα και μετα το πακετο.

Πχ. Δεν θα χρειαζοταν ν αγορασεις 3€ πακετο με χρεωση ανα 1'.

Γιατι τα 50' με χρεωση ανα1'' ειναι περιπου 70' με χρεωση ανα 1'

Προσπαθησε να το καταλαβεις.

Δεν βγαινεις χαμενος με προσφορα, εκτος αν δεν ειχες σκοπο να βαλεις τπτ.

Εσυ ομως ηθελες να βαλεις, αλλα περιμενες να ληξει η προσφορα.

 

Το εξηγω και για τους αλλους φιλους που θεωρουν προσβλητικο να δεχτουν μια προσφορα.

Ναι δεν ειναι Η προσφορα αλλα καποιο κερδος υπαρχει.

Edited by pavlitakis1
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή αν έχεις βάλει το πακέτο με 3€ 60' προς όλους και έχεις και 10€ από διπλασιασμό για ένα μήνα,παίρνοντας τηλέφωνο σε άλλο δίκτυο φεύγουν πρώτα τα 10€;;Δεν το ήξερα αυτό...
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή αν έχεις βάλει το πακέτο με 3€ 60' προς όλους και έχεις και 10€ από διπλασιασμό για ένα μήνα,παίρνοντας τηλέφωνο σε άλλο δίκτυο φεύγουν πρώτα τα 10€;;Δεν το ήξερα αυτό...

 

Ναι τα δωρα φευγουν πρωτα. Δλδ εχω πακετο 3€-60'. Μουρχεται δωρο 60' για 7 ημερες. Πρωτα τρωει αυτα και αφου μηδενιστουν (ειτε επειδη περασαν 7ημ. η ταφαγα) τοτε ξεκινα παλι το πακετο εως οτου τελειωσει.

Link to comment
Share on other sites

Ναι τα δωρα φευγουν πρωτα. Δλδ εχω πακετο 3€-60'. Μουρχεται δωρο 60' για 7 ημερες. Πρωτα τρωει αυτα και αφου μηδενιστουν (ειτε επειδη περασαν 7ημ. η ταφαγα) τοτε ξεκινα παλι το πακετο εως οτου τελειωσει.

 

Α τότε έχει κάποια αξία το δώρο...όπως είπες και συ δεν ειναι Η προσφορά αλλα εγώ νόμισα ότι αν έχεις ήδη πακέτα πάει χαμένη...έτσι έχει κάποια αξία...!

Link to comment
Share on other sites

Α τότε έχει κάποια αξία το δώρο...όπως είπες και συ δεν ειναι Η προσφορά αλλα εγώ νόμισα ότι αν έχεις ήδη πακέτα πάει χαμένη...έτσι έχει κάποια αξία...!

 

Υπαρχει αποκρυψη της αληθειας για γνωστους λογους.

Εγω γνωστους που βαζουν 5€ με διπλασιασμο, μιλανε 20' με χρεωση ανα 1'' και μετα τον αλλο μηνα δεν βαζουν τιπτ και βγαζουν πανω απο μηνα περιμενοντας τον επομενο διπλασιασμο.

Οι περισσοτερες κλησεις για τους πολλους ειναι απο 10"-30".εννοω γι αυτους που δεν εχουν να πουν πολλα.

Link to comment
Share on other sites

Η πιο φθηνή είναι των ελτα http://www.elta.gr/el-gr/ιδιώτες/προϊόνταλιανικής/προϊόντατηλεφωνίας/προϊόνταυπηρεσίεςκινητήςτηλεφωνίας/ελτακαρτοκινητή.aspx

Βάζεις 10, παίρνεις 30.

Η Q πως ξεπεσε έτσι;

Πχ εγώ που θέλω λεπτά προς q/όλους και ίντερνετ (τα 240 φτάνουν με φειδώ), δίνω 7€. Άρα θέλω ανανέωση 10€/μήνα.

Στην βοδιαφον που περιμένω να μεταφερθώ, με τα ίδια χρήματα, έχω τα ίδια επί 2-3 φορές. Και αν βγει κάτι καλύτερο στο μέλλον, θα μεταφερθώ εκεί.

Ας ελπίσουμε ότι το σήμα είναι καλύτερο από το ικανοποιητικό της wind/q.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως το μήνυμα εκεί είναι πολύ πιο άκριβο. Διπλάσιο κόστος.

Η Q δεν "παιζόταν" με τίποτα όσον αφορά στην οικονομία, τους καιρούς που έστελνε τα "πραγματικά" μηνύματα προσφοράς διπλασιασμού...

"Never make anyone a priority in your life when you're only an option in theirs..."
Link to comment
Share on other sites

Δεν μου έχει έρθει προσφορά ποτέ στα data. Να μου δώσει δηλ έξτρα 100ΜΒ με κάποια ανανέωση. (ξέρω ότι δίνει +100 από ιντερνετ)

Ολο λεπτά ομιλίας που δεν με ενδιαφέρουν ως πελάτη της. Υπάρχουν και άλλα ρε Wind εκτός από το μπλα μπλα μπλα.:rolleyes:

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

μιας κ αποχαιρετω την Q (προς το παρον τουλαχιστον) μου εχει μεινει μια δεκαρα καρτα,αν καποιος θελει να με διευκολυνει αντι να τρεχει στο περιπτερο,ας στειλει ενα πμ :)
Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

Κατεβασα την εφαρμογη της Q στο κινητο μου.

Πολυ καλη εφαρμογη μπορω να πω! Επισης την εχω βαλει στο galaxy s advance που εκει εχω αριθμο της cosmote, αλλα δουλευει μεσω ιντερνετ οποτε ΟΚ.

Nokia 3310, 3510, 3510i, n81, n82, n95, Lumia 625 | SE T610, K700i, k750i, M600 | Sony Xperia Z1 | Samsung Galaxy S2, Galaxy S Advance, Note 4F | Apple iPhone 4s | Motorola Atrix 4G | HTC Touch HD, HD 2, Desire, Desire HD, Desire S

Current devices: iPhone 6s, Ipad 2

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...