Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επειδή σκέφτομαι να κάνω φορητότητα από wind συμβόλαιο σε q θέλω να ρωτήσω μερικά πράγματα.

Η q υποστηρίζει την δυνατότητα που υπάρχει στην wind για φραγή εισερχόμενων με απόκρυψη μέσω δικτύου?

Η q δεν διαθέτει κάρτες micro sim από όσο είδα ε?

Η φορητότητα εκτελείτε σε 3 εργάσιμες περίπου όπως και στα υπόλοιπα?

Link to comment
Share on other sites

έχω ενεργοποιημένα τα 60' προς όλους με 3€. λήγουν στις 17 ή 17 ιουλίου.

όμως τα μίλησα σχεδόν όλα. με μείναν 5 λεπτά. μπορώ να ξαναενεργοποιήσω το πακέτα για να έχω σύνολο 65'; ή θα πρέπει πρώτα να μιλήσω το υπόλοιπο των 5 λεπτων;

μπορείς να το ενεργοποιήσεις μέχρι 4 φορες το μήνα, και ταυτόχρονα

Μπορεί κάποιος να μου πει πως θα ενεργοποιήσω το surf 500 μέσω sms?

 

Στην σελίδα της q τρόπο ενεργοποίησης πέρα του on-line δεν αναφέρει!!!

γιατί δεν το ενεργοποιείς online που δίνει και μπόνους 100ΜΒ?

Link to comment
Share on other sites

μπορείς να το ενεργοποιήσεις μέχρι 4 φορες το μήνα, και ταυτόχρονα

 

γιατί δεν το ενεργοποιείς online που δίνει και μπόνους 100ΜΒ?

 

Γιατί έχει πρόβλημα το site τους με τον αριθμό μου και δεν μπορούσα να κάνω register. Μίλησα με εξυπηρέτηση πελατών και ούτε αυτοί μπορεσαν να μου κάνουν εγγραφη. Το προώθησαν σαν βλάβη.

 

Κάτι άλλο τώρα. Οκ πήρα τα 500MB οι ρυθμίσεις για το APN είναι Name: Internet, APN : gint.b-online.gr και τίποτε άλλο? Το δοκιμάζω και δεν μου δουλεύει.

Orange San Francisco AMOLED 512MB
Link to comment
Share on other sites

Γιατί έχει πρόβλημα το site τους με τον αριθμό μου και δεν μπορούσα να κάνω register. Μίλησα με εξυπηρέτηση πελατών και ούτε αυτοί μπορεσαν να μου κάνουν εγγραφη. Το προώθησαν σαν βλάβη.

 

Κάτι άλλο τώρα. Οκ πήρα τα 500MB οι ρυθμίσεις για το APN είναι Name: Internet, APN : gint.b-online.gr και τίποτε άλλο? Το δοκιμάζω και δεν μου δουλεύει.

 

APN: myq και τίποτε άλλο.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί έχει πρόβλημα το site τους με τον αριθμό μου και δεν μπορούσα να κάνω register. Μίλησα με εξυπηρέτηση πελατών και ούτε αυτοί μπορεσαν να μου κάνουν εγγραφη. Το προώθησαν σαν βλάβη.

 

 

μαλλον θα εβαλες ευκολο username (οπως εγω εκανα). Παρε τους τηλ και πες τους να κανουν 'reset' και μετα απο 1-2 μερες κανε ξανα register με username μακρυναρι (οπως εγω εκανα) και ολα θα δουλεψουν οκ.

Link to comment
Share on other sites

Εχω την εντυπωση οτι δεν πρεπει να λεμε καλα λογια επειδη το παιρνουν επανω τους κι ανεβαζουν τις τιμες και το μπορντ παρακολουθειται,απο οτι ειδα η χρεωση προς εθνικες κλησεις ανεβηκε απο το 0,0045/δευτ στο 0,0062/δευτ,τωρα που δωσανε το 60' προς ολους ηταν ευκαιρια γι αυτους....ειδικα η wind τα δυο τελευταια χρονια της κρισης το χει παρακανει,στη σταθερη εχει πιο ακριβη χρονοχρεωση κι απο τον οτε,στη κινητη δεν εχει ορια,το χει παρακανει με τις τιμες.....
Link to comment
Share on other sites

Εχω την εντυπωση οτι δεν πρεπει να λεμε καλα λογια επειδη το παιρνουν επανω τους κι ανεβαζουν τις τιμες και το μπορντ παρακολουθειται,απο οτι ειδα η χρεωση προς εθνικες κλησεις ανεβηκε απο το 0,0045/δευτ στο 0,0062/δευτ,τωρα που δωσανε το 60' προς ολους ηταν ευκαιρια γι αυτους....ειδικα η wind τα δυο τελευταια χρονια της κρισης το χει παρακανει,στη σταθερη εχει πιο ακριβη χρονοχρεωση κι απο τον οτε,στη κινητη δεν εχει ορια,το χει παρακανει με τις τιμες.....

 

Υπάρχει και το skype με 5 γιούρια το μήνα πες στην wind! :)

Link to comment
Share on other sites

Προτεινω στη Wind να βαλει ελαχιστη χρεωση κλησης 60" στη Qcard πρεπει να σπασει αυτη η μονοτονια της οικονομικης καρτοκινητης...
Link to comment
Share on other sites

Επειδή σκέφτομαι να κάνω φορητότητα από wind συμβόλαιο σε q θέλω να ρωτήσω μερικά πράγματα.

Η q υποστηρίζει την δυνατότητα που υπάρχει στην wind για φραγή εισερχόμενων με απόκρυψη μέσω δικτύου?

Η q δεν διαθέτει κάρτες micro sim από όσο είδα ε?

Η φορητότητα εκτελείτε σε 3 εργάσιμες περίπου όπως και στα υπόλοιπα?

 

Τη φραγή εισερχομένων με απόκρυψη την υποστηρίζει κανονικά.

Για τις micro sim δεν γνωρίζω, αλλά νομίζω πως δεν έχει.

Η φορητότητα γίνεται σε 3 εργάσιμες μέρες, κανονικά δηλαδή.

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Προσπάθησα να ενεργοποιήσω το internet της Q στο κινητό μου (xperia x10 mini με 2.2 froyo από cyanogenmod) και παρόλα αυτά δεν συνδέεται παρότι οι ρυθμίσεις είναι αυτές που αναφέρονται στην σελίδα τους. Μπορείτε να μου πείτε τι βήματα να κάνω γιατί το helpdesk δεν είναι και τόσο helpful; :wacko:
Nokia 5210 -> Ericsson T20e -> Sony Ericsson K300i -> Sony Ericsson K750i -> Sony Ericsson W595 -> Sony Ericsson Elm -> Sony Ericsson Xperia X10 mini -> Samsung Galaxy S DUOS -> Sony Xperia SP -> Elephone P3000 -> Huawei P8 lite -> Huawei Honor 8 και συνεχίζουμε...
Link to comment
Share on other sites

Τελικά δεν είμαι ο μόνος που έχω πρόβλημα με το ιντερνετ!

 

Ρε παιδιά τι ακριβώς παίζει;

Chown the world!!! :cool:

 

iMessage: epaminos@me.com

Link to comment
Share on other sites

Τη φραγή εισερχομένων με απόκρυψη την υποστηρίζει κανονικά.

Με πιο τρόπο; με το *254# ? Δε βλέπω να ισχύει.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! :) Σχετικά και με την είδηση της αναβάθμισης του 3G δικτύου της Wind, μόνο Edge ταχύτητες πιάνω... :/ Edited by mr_47
Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

H Είδηση είναι σαφής

μέχρι το 2016 θα έχεις καλυφτεί !!

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά

επειδή την δευτερα μπαίνω φαντάρος πηρα άλλο κινητό χωρίς κάμερα που να έχει 3g το w950i..του έβαλα vodafone στην αρχή το ιντερνετ δούλευε μια χαρα

 

σήμερα πηρα q,εστειλα σμσ μου ήρθαν οι ρυθμίσεις για ιντερνετ τις έκανα,ΑΛΛΑ δεν μπαίνει ιντερνετ.. παιδεύομαι 3 ώρες..ξερει κανεις να με βοηθήσει ???χρειάζεται κάτι άλλο???

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα και με άλλο κινητό να συνδεθώ στο διαδίκτυο (Sony Ericsson W595) αλλά τα ίδια αποτελέσματα... Το δηλώνω σαν βλάβη και βλέπουμε... :(
Nokia 5210 -> Ericsson T20e -> Sony Ericsson K300i -> Sony Ericsson K750i -> Sony Ericsson W595 -> Sony Ericsson Elm -> Sony Ericsson Xperia X10 mini -> Samsung Galaxy S DUOS -> Sony Xperia SP -> Elephone P3000 -> Huawei P8 lite -> Huawei Honor 8 και συνεχίζουμε...
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να στείλει τα βήματα ένα-προς-ένα για xperia x10 mini σε όσους τους λειτουργεί το internet; Προσωπικά ότι και να έχω κάνει, ότι tutorial και να βρήκα πάλι δεν μου συνδέεται...:mad:
Nokia 5210 -> Ericsson T20e -> Sony Ericsson K300i -> Sony Ericsson K750i -> Sony Ericsson W595 -> Sony Ericsson Elm -> Sony Ericsson Xperia X10 mini -> Samsung Galaxy S DUOS -> Sony Xperia SP -> Elephone P3000 -> Huawei P8 lite -> Huawei Honor 8 και συνεχίζουμε...
Link to comment
Share on other sites

Εχετε ενεργοποιησει την περιαγωγη δεδομενων;

 

Ναι. Αλλά και πάλι τζίφος.

Nokia 5210 -> Ericsson T20e -> Sony Ericsson K300i -> Sony Ericsson K750i -> Sony Ericsson W595 -> Sony Ericsson Elm -> Sony Ericsson Xperia X10 mini -> Samsung Galaxy S DUOS -> Sony Xperia SP -> Elephone P3000 -> Huawei P8 lite -> Huawei Honor 8 και συνεχίζουμε...
Link to comment
Share on other sites

Ναι. Αλλά και πάλι τζίφος.

 

Κι εγώ τό δήλωσα βλάβη από τίς 29 ιουνίου καί περιμένω ακόμα . Αύριο ξανά τηλέφωνο .

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ τό δήλωσα βλάβη από τίς 29 ιουνίου καί περιμένω ακόμα . Αύριο ξανά τηλέφωνο .

 

Και εγώ παιδιά τα ίδια από 28/6 ... αν μάθετε τίποτα καινούριο για να λύσουμε το πρόβλημα δώστε εδώ απάντηση....

Edited by amanatio
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...