Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

φιλε στην Q mε 5 ευρω θα εχει και 60' προς ολους*

τα 100 που εχεις ουσιαστικα ειναι 33..

και 100' προς wind-q και αλλα 100sms σε wind-q αν βαλεις τα 5 ευρω σε καταστημα...

 

*αυτο με την χρεωση της q ανα λεπτο..

Δηλαδή μιλάς 1.01 λεπτά και καταναλώνονται 2 λεπτά ; ή χρεωνεσαι σαν 1.01 ?

 

Οπως το λες, το γραφει και στο site αλλωστε.

 

"Το βήμα χρέωσης του χρόνου ομιλίας γίνεται ανά λεπτό χωρίς ελάχιστη διάρκεια κλήσης "

 

Δεν λεει για ελαχιστη διαρκεια που ως γνωστο μετα την ελαχιστη διαρκεια πηγαινει ανα δευτερολεπτο. Λεει για βημα χρεωσης που σημαινει μιλας 1.01 min και θα χρεωθεις 2min κλπ.

Link to comment
Share on other sites

αρα δεν ειναι και τοσο φθηνο εν τελει..αναλογως παντα την χρηση του καθενος.

στο f2g στα 3' ειναι στανταρ αλλα μετα παει ανα 1'' ..

 

 

*Το ποσό του χρόνου ομιλίας περιλαμβάνει Φόρο Κινητής Τηλεφωνίας (12%), ενώ το καθαρό μηνιαίο ποσό που θα αποδίδεται στο συνδρομητή μετά το Φόρο Κινητής Τηλεφωνίας είναι 17,56€. Η προσφορά δε συνδυάζεται με άλλες.

 

αυτα τα λεφτα αν δεν κατανΑαλωθουν σε εναν μηνα πανε χαμενα..;

Edited by achisaeL
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον και εμένα το ίδιο μου απάντησαν σε άλλο νήμα. Και εγώ αυτό κατάλαβα.

Αυτά τα 100 που γράφεις τι είναι;

 

 

τα 100' που λες οτι εχεις απο βοντα

Link to comment
Share on other sites

Αυτό με το βήμα χρέωσης χωρίς ελαχιστη διάρκεια(αυτή την απάτη δλδ που ελάχιστοι τη γνωρίζουν) μόνο η q πρέπει να το έχει.
Link to comment
Share on other sites

Αυτό με το βήμα χρέωσης χωρίς ελαχιστη διάρκεια(αυτή την απάτη δλδ που ελάχιστοι τη γνωρίζουν) μόνο η q πρέπει να το έχει.

 

 

ναι αλλα απ'οτι βλεπω η Q σου δινει δυνατοτητα μαζι με το cu να ξαναγορασεις χρονο προς ολους (το cu με 5 ευρω) αυτο ειναι χρησιμο σε πολλους . εστω και ετσι κατι ειναι.

Link to comment
Share on other sites

H q ειναι το καλυτερο καρτοκινητο που υπαρχει σημερα
Εγώ νομίζω ότι το φθηνότερο καρτοκινητό γενικής χρήσης είναι το Frog, που πλέον έχει φθηνότερες χρεώσεις από την Q, φθηνότερο sms ενώ στην πρώτη ανανέωση κάθε μήνα διπλασιάζει το χρόνο της κάρτας.

H Q συμφέρει μόνο αν κάποιος θέλει να μιλάει με την Wind/Q.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

H Q συμφέρει μόνο αν κάποιος θέλει να μιλάει με την Wind/Q.

 

δίνει πλέον με 3€ και 60' προς όλους (vodafone, cosmote & σταθερά) όμως.

 

τα πακετάκια της τα σπάνε! Εκεί διαφέρει πολύ από frog.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

...μόνο που η μεγαλύτερη κάρτα που διπλασιάζει είναι αυτή των 10 ευρώ! Το μάξιμουμ που μπορείς να μιλήσεις με αυτήν την κάρτα, μετά τον διπλασιασμό, είναι 69 λεπτά, με χρέωση ανά δευτερόλεπτο. Δεν παίρνεις τίποτε άλλο δωρεάν. Στην Q, με ένα δεκάευρο σε κατάστημα, θα πάρεις τα 100 λεπτά + 100 SMS προς Wind/Q και 3 πακέτα Χ 60 λεπτά = 180 λεπτά προς όλους, τα οποία, παρά τη χρέωση ανά λεπτό, σίγουρα θα αποδειχθούν ότι είναι παραπάνω από τα 69 του Frog, ειδικά αν συνυπολογίσεις ότι προς Wind/Q μιλάς δωρεάν από τα 100 που πήρες από το κατάστημα.

 

Αυτο με τα 100+100 με ανανεωση σε καταστημα γιατι δεν τα λεει πουθενα στις σελιδες τους στο διαδυκτιο? Ισχυει τι ιδιο για ανανεωση και με 5 ευρω?

 

Edit: ακυρο το ειδα που το λεει..

Edited by laziokos
Link to comment
Share on other sites

...μόνο που η μεγαλύτερη κάρτα που διπλασιάζει είναι αυτή των 10 ευρώ! Το μάξιμουμ που μπορείς να μιλήσεις με αυτήν την κάρτα, μετά τον διπλασιασμό, είναι 69 λεπτά, με χρέωση ανά δευτερόλεπτο. Δεν παίρνεις τίποτε άλλο δωρεάν. Στην Q, με ένα δεκάευρο σε κατάστημα, θα πάρεις τα 100 λεπτά + 100 SMS προς Wind/Q και 3 πακέτα Χ 60 λεπτά = 180 λεπτά προς όλους, τα οποία, παρά τη χρέωση ανά λεπτό, σίγουρα θα αποδειχθούν ότι είναι παραπάνω από τα 69 του Frog, ειδικά αν συνυπολογίσεις ότι προς Wind/Q μιλάς δωρεάν από τα 100 που πήρες από το κατάστημα.

 

αυτο που λες με τα 100min σε 10€ ανανεωση στο καταστημα ισχυει αλλα αν θυμαμαι καλα εχει ελαχιστη διαρκεια χρεωσης 3min. Αρα δεν ειναι και τιποτα ιδιαιτερο αλλα μπορει να μην εχεις και πολλους αριθμους προς wind και να σου αρκουν.

 

Αυτο με τα 100+100 με ανανεωση σε καταστημα γιατι δεν τα λεει πουθενα στις σελιδες τους στο διαδυκτιο? Ισχυει τι ιδιο για ανανεωση και με 5 ευρω?

 

Edit: ακυρο το ειδα που το λεει..

 

βαλε και το link ντε μηπως το ψαχνει και κανενας αλλος...

 

http://www.wind.com.gr/gr/gia-ton-idioti/kiniti/kartokiniti/kartokiniti-q/q-card/ananeose-ton-hrono-omilias-sou/

Link to comment
Share on other sites

Φίλοι μου επειδή δεν υπάρχει καμία αναφορά για τα κομμάτια του δικτύου της WIND που έγινε η αναβάθμιση σε HUAWEI μέσω αυτού του θέματος όποιος έχει στοιχεία ας τα ανακοινώσει.

 

Ποστάρετε ταχύτητες και περιοχές. Αυτό θα βοηθήσει όλους τους υπάρχοντες και νέους χρήστες του Δικτύου.

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=336262

 

Ευχαριστώ.

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Η προσφορά της q για τα 60' προς όλους είναι μόνιμη?

 

Και κάτι άλλο,

Μόλις (αν) σταματήσουν την προσφορά με τα 500mb-5€, τι πακέτα για ίντερνετ υπάρχουν?

Ρωτάω γιατί άλλες προσφορές της wind είναι για q, άλλες δεν είναι και είναι λίγο μπερδεγουέη η κατάσταση..

 

 

Ps

Μπορώ να την κάνω micro sim στο γερμανό κανονικά ή θέλει να πάω σε κατάστημα wind?

Link to comment
Share on other sites

Η προσφορά της q για τα 60' προς όλους είναι μόνιμη?

 

Και κάτι άλλο,

Μόλις (αν) σταματήσουν την προσφορά με τα 500mb-5€, τι πακέτα για ίντερνετ υπάρχουν?

Ρωτάω γιατί άλλες προσφορές της wind είναι για q, άλλες δεν είναι και είναι λίγο μπερδεγουέη η κατάσταση..

 

Αν λήξει θα είναι 100ΜΒ=>5€

Link to comment
Share on other sites

Αν λήξει θα είναι 100ΜΒ=>5€

 

Ναι, αυτό το πακέτο.

Εγώ ρωτάω αν υπάρχει άλλο με mb σε νορμάλ τιμές (όσο νορμάλ θεωρείται 5€ για 500mb τέλος πάντων..)

 

Όπως έχει η wind δηλαδή με ανανέωση απο το site, 600 λεπτά & 600 sms προς wind/q κλπ + 600mb + τα 100 λεπτά προς όλους με ανανέωση 10€ και όλα αυτά με 8μιση ευρώ (τόσα είναι αν θυμάμαι καλά).

 

Δεν ξέρω αν γίνεται στην q αυτό..

Link to comment
Share on other sites

Όπως έχει η wind δηλαδή με ανανέωση απο το site, 600 λεπτά & 600 sms προς wind/q κλπ + 600mb + τα 100 λεπτά προς όλους με ανανέωση 10€ και όλα αυτά με 8μιση ευρώ (τόσα είναι αν θυμάμαι καλά).

 

Καλά, αν γίνεται αυτό στην q, θα είναι το καλύτερο... :)

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Τα πακέτα internet ισχύουν και για την Q . Αλλά επειδή δεν υπάρχει online αγορά πακέτου τα 8,5 ευρώ δίνουν 300 ΜΒ .

Τα 1500 Τα αγοράζω κάθε μήνα

Link to comment
Share on other sites

Τα πακέτα internet ισχύουν και για την Q . Αλλά επειδή δεν υπάρχει online αγορά πακέτου τα 8,5 ευρώ δίνουν 300 ΜΒ .

 

δεν το επιασα αυτο φιλε..

ναι στη wind το πακετο που λεω εχει 300mb+300mb bonus

 

αυτο που με ενδιαφερει εμενα ειναι να μεινει η προσφορα με τα 60 προς ολους και τα 500mb με 5€.. μακαρι δηλαδη

αυριο θα παω να βγαλω micro παλι, οποτε θα αποφασισω επι τοπου αν θα την αλλαξω σε wind..

Link to comment
Share on other sites

δεν το επιασα αυτο φιλε..

ναι στη wind το πακετο που λεω εχει 300mb+300mb bonus

 

αυτο που με ενδιαφερει εμενα ειναι να μεινει η προσφορα με τα 60 προς ολους και τα 500mb με 5€.. μακαρι δηλαδη

αυριο θα παω να βγαλω micro παλι, οποτε θα αποφασισω επι τοπου αν θα την αλλαξω σε wind..

 

Να στο ξαανπώ λοιπόν να το πιάσεις

τα 300 + 300 ΜΒ είναι για αγορά από Internet

Η Q δεν έχει σελίδα όπως το http://www.f2g.gr

Άρα μόνο με μήνυμα αγοράζεις και σου δίνει μόνο τα 300

Link to comment
Share on other sites

Να στο ξαανπώ λοιπόν να το πιάσεις

τα 300 + 300 ΜΒ είναι για αγορά από Internet

Η Q δεν έχει σελίδα όπως το http://www.f2g.gr

Άρα μόνο με μήνυμα αγοράζεις και σου δίνει μόνο τα 300

 

Είδες, τώρα συνεννοηθήκαμε :)

Link to comment
Share on other sites

αραγε γιατι δε δημιουργειται ενα τοπικ για το νεο πακετο της Q (με 3 ευρω = 60 λεπτα προς ολους, και χρεωση ανα λεπτο); Σε καθε νεο πακετο ή προσφορα της vodafone, αμεσως βλεπουμε νεα topics.. :confused:
Link to comment
Share on other sites

αραγε γιατι δε δημιουργειται ενα τοπικ για το νεο πακετο της Q (με 3 ευρω = 60 λεπτα προς ολους, και χρεωση ανα λεπτο); Σε καθε νεο πακετο ή προσφορα της vodafone, αμεσως βλεπουμε νεα topics.. :confused:

 

Είμαστε χαμηλών τόνων εδώ :):lol::p

 

Ένα τόπικ φτάνει.

Link to comment
Share on other sites

Καλο πρωινο,

 

2 ερωτησεις ειχα ενεργοποιημενο το mobile internet 60MB και Μολις μου ηρθε σε sms οτι εχω 350ΜΒ για 2μηνες!!!

 

Με ποια εντολη μπορω να απενεργοποιησω τα 60ΜΒ ?? εστειλα στο 1202 αλλα προφανως δεν ηταν σωστο...

Θα ηθελα την αμεση βοηθεια σας.

Link to comment
Share on other sites

Καλο πρωινο,

 

2 ερωτησεις ειχα ενεργοποιημενο το mobile internet 60MB και Μολις μου ηρθε σε sms οτι εχω 350ΜΒ για 2μηνες!!!

 

Με ποια εντολη μπορω να απενεργοποιησω τα 60ΜΒ ?? εστειλα στο 1202 αλλα προφανως δεν ηταν σωστο...

Θα ηθελα την αμεση βοηθεια σας.

 

Καλημέρα, μου ήρθε το ίδιο πριν από λίγο. Δεν μπορείς να απενεργοποιήσεις το προηγούμενο πακέτο που είχες, συνεχίζει να ισχύει μέχρι να λήξει.

Βασική συσκευή: Xiaomi Redmi Note 5 Global (whyred) -- OS: MiUI 10 Global Beta (Android 8.1)

Εφεδρική συσκευή: Xiaomi Redmi Note 4 Global (mido) -- OS: LineageOS 15.1 (Android 8.1)

Δίκτυο: WIND

Link to comment
Share on other sites

Με πηραν τηλεφωνο και θα παω να παραλαβω την καινουρια σιμ της q..:)

η χρεωση στο σιτε λεει οτι ειναι 0.0045 το δευτερολεπτο ισχυει?

γιατι νομιζω οτι διαβασα καπου για αυξηση.

Link to comment
Share on other sites

Πηρα νουμερακι Q και το ενεργοποιησα σημερα. Μου εμφανιζει το κινητο οτι βρισκεται σε roaming. Υπαρχει καποιο προβλημα ή ειναι φυσιολογικο λογω οτι λειτουργει με τις κεραιες της wind?
Link to comment
Share on other sites

Πηρα νουμερακι Q και το ενεργοποιησα σημερα. Μου εμφανιζει το κινητο οτι βρισκεται σε roaming. Υπαρχει καποιο προβλημα ή ειναι φυσιολογικο λογω οτι λειτουργει με τις κεραιες της wind?

 

Ειναι φυσιολογικο. Ετσι λειτουργει σε ολους

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...