Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ότι να'ναι κάνουν... Εγώ με τα 300 πήρα μπόνους 600 (δεν ξέρω πως) αλλά με χρεώνει με 3λεπτα και περιμένω να μπω στα τελευταία 300 για να δω αν θα αλλάξει σε 1λεπτό μετά !!! Το κακό είναι ότι μάλλον δεν θα τα καταφέρω γιατί δε μιλάω τόσο πολύ, αλλά αφού βγαίνει και αυτός ο μήνας με 3ευρώ, πάλι καλά...

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Ότι να'ναι κάνουν... Εγώ με τα 300 πήρα μπόνους 600 (δεν ξέρω πως) αλλά με χρεώνει με 3λεπτα και περιμένω να μπω στα τελευταία 300 για να δω αν θα αλλάξει σε 1λεπτό μετά !!! Το κακό είναι ότι μάλλον δεν θα τα καταφέρω γιατί δε μιλάω τόσο πολύ, αλλά αφού βγαίνει και αυτός ο μήνας με 3ευρώ, πάλι καλά...

το μύνημα λέει ότι στα 300 λεπτά bonus η ελαχιστη καταναλωση είναι 3 λεπτα,κι έτσι είναι σε μένα τουλαχιστον κι απ ότι βλέπω και στον elteo.

Link to comment
Share on other sites

q-άδες τρώγεστε με τα ρούχα σας! :p Είστε πολύ τυχεροί και μην παραπονιέστε!! Έχε χάρη που δεν μπορούμε να ακολουθήσουμε όσοι δεν έχουμε οικογένεια-φίλους με q!:O
Link to comment
Share on other sites

q-άδες τρώγεστε με τα ρούχα σας! :p Είστε πολύ τυχεροί και μην παραπονιέστε!! Έχε χάρη που δεν μπορούμε να ακολουθήσουμε όσοι δεν έχουμε οικογένεια-φίλους με q!:O

 

όχι μόνο q αλλά και wind γενικότερα.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

q-άδες τρώγεστε με τα ρούχα σας! :p Είστε πολύ τυχεροί και μην παραπονιέστε!! Έχε χάρη που δεν μπορούμε να ακολουθήσουμε όσοι δεν έχουμε οικογένεια-φίλους με q!:O

και μην ξεχνάμε ότι με τη wind-q μπορούμε ν παίρνουμε και τηλέφωνα μεσω viva;)

Link to comment
Share on other sites

να ρωτήσω κάτι.. κάθε φορά που με 3 ευρώ από το 12200 στην Q βάζω 300 Λ προς wind/Q, θα μου δίνει μπόνους άλλα 300 ?

 

επαναλαμβάνω την ερώτηση γιατί δεν την καταλάβατε : το μπόνους των 300 λεπτών το δίνει μια μόνο φορά ή συνέχεια με κάθε αγορά των 3 ευρώ. Δηλαδή αν ξανακαλέσω 2η φορά το 12200 και ξανά αγοράσω με 3 ευρώ 300 λεπτά θα ξαναπάρω μπόνους 300 λεπτά ή όχι?

 

Το ξέρω ότι το μπόνους έχει ελάχιστη διάρκεια κλήσης 3 λεπτά και το μη μπόνους 1 λεπτό το τσέκαρα.

__________

 

Αν οι εκλογές άλλαζαν κάτι θα ήταν παράνομες

Link to comment
Share on other sites

Oχι από ότι κατάλαβα. Είναι προσφορά της προσφοράς. Οπως όταν σου γυρνά τα 3€. Μια φορά στο κάνει, όχι κάθε φορά.

 

Χωρίς να είμαι σίγουρος.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

και μην ξεχνάμε ότι με τη wind-q μπορούμε ν παίρνουμε και τηλέφωνα μεσω viva;)

:mobile:

τι εννοείς; μπορείς να γίνεις λίγο πιο αναλυτικός;...

Link to comment
Share on other sites

:mobile:

τι εννοείς; μπορείς να γίνεις λίγο πιο αναλυτικός;...

δεν ξέρω αν είναι καλή ιδέα να το αναφέρω εδώ αλλά τέσπα

Link to comment
Share on other sites

πολυ καλο αυτο για το viva!ειδικα για τα σταθερα!!!λειτουργει απευθειας μεσω του κινητου?απλα πριν καλεσεις καποιον αριθμο βαζεις το νουμερακι μπροστα?
Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

πολυ καλο αυτο για το viva!ειδικα για τα σταθερα!!!λειτουργει απευθειας μεσω του κινητου?απλα πριν καλεσεις καποιον αριθμο βαζεις το νουμερακι μπροστα?

Λοιπον,γραφεσαι στην υπηρεσία, περνάς λεφτά,παίρνεις το πιν, κ ρυθμίζεις τον αριθμό σου(του κινητου)ώστε όταν καλείς τον αριθμό της viva να μην ζητάει το πιν.μετά ακολουθείς τις οδηγίες που λέει για ν καλέσεις άλλους αριθμους (εγώ χρησιμοποιώ την εφαρμογή της intertelecom για αυτόματα). το κόλπο είναι ότι ο αριθμος 807**** ενώ είναι μονο για σταθερά όπως λέει,λειτουργεί κ στο δίκτυο της wind (φυσικά χωρίς χρέωση). Ωστόσο προσοχή διότι η χρέωση στη viva γίνεται ανά λεπτό, άρα αν θέλεις ν μιλήσεις λιγότερο από μισό λεπτό προς κινητά συμφέρει η χρέωση της Q.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον,γραφεσαι στην υπηρεσία, περνάς λεφτά,παίρνεις το πιν, κ ρυθμίζεις τον αριθμό σου(του κινητου)ώστε όταν καλείς τον αριθμό της viva να μην ζητάει το πιν.μετά ακολουθείς τις οδηγίες που λέει για ν καλέσεις άλλους αριθμους (εγώ χρησιμοποιώ την εφαρμογή της intertelecom για αυτόματα). το κόλπο είναι ότι ο αριθμος 807**** ενώ είναι μονο για σταθερά όπως λέει,λειτουργεί κ στο δίκτυο της wind (φυσικά χωρίς χρέωση). Ωστόσο προσοχή διότι η χρέωση στη viva γίνεται ανά λεπτό, άρα αν θέλεις ν μιλήσεις λιγότερο από μισό λεπτό προς κινητά συμφέρει η χρέωση της Q.

 

άρα καλύτερα η intertelecom που έχει χρέωση ανά δευτερόλεπτο και είμαστε καλυμμένοι. Άρα το κακό είναι ότι σου τρώει λεπτά ομιλίας από τα δωρεάν λεπτά.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

άρα καλύτερα η intertelecom που έχει χρέωση ανά δευτερόλεπτο και είμαστε καλυμμένοι. Αλλά το κακό είναι ότι σου τρώει λεπτά ομιλίας από τα δωρεάν λεπτά.

γι αυτό το λέω, καποιος μπορει ν μην χρειάζεται και θέλει πακέτο δωρεάν άρα θα προτιμάει για λίγες κλήσεις την λύση της viva που λειτουργεί μονο στο δίκτυο της wind (εμένα με συμφερει απ το να δίνω και 3€ για πακέτο λεπτών καθώς έχω περιορίσει σημαντικά την χρήση του κινητού τελευταία)

Link to comment
Share on other sites

δηλαδή το 807 37 37 το καλούμε ΔΩΡΕΑΝ από κινητό wind/f2g;;;
Ζητείται άτομο με πρόγραμμα cosmote gigamax unlimited για να του δίνω €10 τον μήνα για να αποκτήσω 1 extra sim στο συμβόλαιό του
Link to comment
Share on other sites

δηλαδή το 807 37 37 το καλούμε ΔΩΡΕΑΝ από κινητό wind/f2g;;;

φυσικά.μονο από σταθερά και wind/q,απ τ άλλα δίκτυα δεν λειτουργεί

Link to comment
Share on other sites

μα αυτό είναι shocking :X

 

Κλήση από ΚΙΝΗΤΟ εντελώς δωρεάν σε αριθμό της μορφής 807 xxxxx και χρέωση τηλεφωνικής κάρτας άλλης εταιρίας;

 

Δηλαδή χρησιμοποιείς το δίκτυο της wind για να κερδίζει χρήματα ο πάροχος της τηλεφωνικής κάρτας (viva smart card) και η wind δεν κερδίζει τίποτα που χρησιμοποιείς το δίκτυό της (και παρακάμπτεις και τις χρεώσεις της έτσι).

 

Καλά και αυτό ΠΩΣ ΤΟ ΕΠΙΤΡΕΠΕΙ Η WIND;

 

Μήπως το κάψαμε τώρα που το αποκαλύψαμε;

Ζητείται άτομο με πρόγραμμα cosmote gigamax unlimited για να του δίνω €10 τον μήνα για να αποκτήσω 1 extra sim στο συμβόλαιό του
Link to comment
Share on other sites

Η υπηρεσία είναι νόμιμη, και φυσικά η wind γνωρίζει πολύ καλά ότι παρέχει πρόσβαση στον συγκεκριμένο αριθμό παρόλο που η viva το διαφημίζει ώς υπηρεσία για σταθερά δίκτυα (και σιγα μην ασχοληθεί με μερικες δεκάδες, και πολλούς λέω, που το διαβάσανε στο myphone και θα το χρησιμοποιήσουν)

(επιπλεόν η κατοχή αριθμού τύπου 801-807 κοστίζει πολλά,κι οι τηλεφωνικοι παροχοι νομιζω κερδίζουν απ την αγορα τετοιων αριθμων)

Edited by gerstavros2
Link to comment
Share on other sites

Η αριθμοσειρά 807-ΧΧΧΧΧΧΧΧ είναι για την υπηρεσία calling cards και φυσικά είναι νόμιμη και τυπική η λειτουργεία της οπότε μην αγχώνεστε :)

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά... διαβάζω τις τελευταίες σελίδες και προσπαθώ να βγάλω άκρη, αλλά δεν.

Κάποιος λέει χρησιμοποιεί την VIVA για να κάνει δωρεάν κλήσεις, άλλος λέει πρέπει να βάλεις λεφτά και μετά υπάρχει χρέωση ανά ν λεπτά.

 

Τελικά τι γίνεται; Μπορείς κάποιος να εξηγήσει με απλά λόγια; :)

Link to comment
Share on other sites

 

Πολύ καλό! Ισχύει και για q?

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Oukitel K6000 Pro

LG G3

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλό! Ισχύει και για q?

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

 

νια φιλε το λεη κιολας οτι κανει για f2g,wind card to all και q card

Link to comment
Share on other sites

παιδες χρειαζομαι μια βοηθεια.

εβαλα την προσφορα με τα 500mb αλλα το κινητο δεν κατεβαζει απο μονο του τα apn και δοκιμασα να τα κανω χειροκινητα απο εδω http://www.wind.com.gr/gr/gia-ton-idioti/kiniti/kartokiniti/kartokiniti-q/my-q-upiresies/internet/ (το σημειο προσβασης που πρεπει να ειναι Myq πιο πεδιο ειναι?) αλλα παλι τιποτα..

μπορει καποιος να με βοηθησει να κανω τα apn?

ευχαριστω προκαταβολικα

 

Edit:

Μου βγάζει το σημα του roaming απο την ώρα που έβαλα την q (είμαι σε δίκτυο της wind εννοείτε) και άνοιξα την προαγωγή δεδομένων και μπαίνει κανονικά στο ίντερνετ χωρίς να με χρεώνει..

 

Ξέρει κάνεις αν είναι λογικό αυτό;

Edited by nikos523
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...