Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ποτε θα βγει ενα φθηνο πακετακι επιτελους...γιορτες ειναι..λες να κανουν κατι?κυριως για MB ψηνομαι..

 

500μβ με 5€ εδώ και 10 μέρες..

 

Sent from my Galaxy S using Homing Pigeon

Edited by nikos523
Link to comment
Share on other sites

το γνωριζω

 

θα προτιμουσα 100 ΜΒ με ενα ευρω και σιγουρα για περισσοτερο απο 2 μηνες

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

το γνωριζω

 

θα προτιμουσα 100 ΜΒ με ενα ευρω και σιγουρα για περισσοτερο απο 2 μηνες

 

Δεν γίνονται θαύματα :lol:

 

Πάντως εμένα με βγάζει με Opera Mini ο μήνας με 60 ΜΒ. Κάνει πολύ οικονομία το @τιμο!:p

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Για τα 500 mb τι στέλνουμε και που;;

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για τα 500 mb τι στέλνουμε και που;;

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

 

Στείλε SMS με λεκτικό ενεργοποίησης 100ΜΒ στο 1210, χωρίς χρέωση.

 

Το πακέτο είναι διαθέσιμο για όλα τα πακέτα Καρτοκινητής και Καρτοσύνδεσης.

Έχεις τη δυνατότητα να έχεις ενεργοποιημένα περισσότερα από ένα πακέτα Mobile Internet 100.

Τα ΜΒ του πακέτου ισχύουν για 30 μέρες από την αγορά και δεν υπάρχει περιορισμός στον αριθμό των ενεργοποιήσεων εντός των 30 ημερών.

Τα ΜΒ που δεν καταναλώνονται σε ένα μήνα δεν μεταφέρονται στον επόμενο. Μπορούν να γίνουν πολλαπλές αγορές του συγκεκριμένου πακέτου και η κατανάλωση των ΜΒ γίνεται πάντα με βάση την αγορά του 1ου ενεργοποιημένου προγράμματος δεδομένων. Τα ΜΒ των πακέτων αθροίζονται αλλά το κάθε ένα έχει ξεχωριστή διάρκεια (30 ημερών) ανάλογα με την ημερομηνία ενεργοποίησης.

Το Mobile Internet είναι συμβατό με όλα τα πακέτα και υπηρεσίες Internet. Τα ΜΒ αφορούν σε κίνηση μέσω των APN (Ρυθμίσεων Internet gint.b-online.gr gwap.b-online.gr).

O χρήστης μπορεί να ενημερωθεί για τα υπολειπόμενα ΜΒ από το Πρόγραμμα του στέλνοντας SMS στο 1210 με την ένδειξη "ΥΠ".

Link to comment
Share on other sites

Όχι βέβαια , πρόκειται για μηνιαίο BONUS που το ακούς από ειδικό νούμερο , λογικά είναι μόνο για κλήσεις και μάλιστα για 1 μήνα Χ 3 φορές.

 

Μη λέτε πράγματα που δεν γνωρίζετε !!!

Τα 58 ευρώ μπαίνουν στο κανονικό υπόλοιπο σε 3 δόσεις, τα ακούς συνολικά μαζί με όσα είχες μέσα από πριν καλώντας κανονικά στο 1225 και ισχύουν κανονικά για ένα χρόνο όπως κάθε ανανέωση.

Η δωρεάν συσκευή, για τζάμπα είναι πολύ καλή !!!

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Μη λέτε πράγματα που δεν γνωρίζετε !!!

Τα 58 ευρώ μπαίνουν στο κανονικό υπόλοιπο σε 3 δόσεις, τα ακούς συνολικά μαζί με όσα είχες μέσα από πριν καλώντας κανονικά στο 1225 και ισχύουν κανονικά για ένα χρόνο όπως κάθε ανανέωση.

Η δωρεάν συσκευή, για τζάμπα είναι πολύ καλή !!!

 

Έχει δίκιο ο φίλος.

Μπαίνουν κανονικά τα λεφτά σε 3 δόσεις περίπου 20€

Link to comment
Share on other sites

Μη λέτε πράγματα που δεν γνωρίζετε !!!

Τα 58 ευρώ μπαίνουν στο κανονικό υπόλοιπο σε 3 δόσεις, τα ακούς συνολικά μαζί με όσα είχες μέσα από πριν καλώντας κανονικά στο 1225 και ισχύουν κανονικά για ένα χρόνο όπως κάθε ανανέωση.

Η δωρεάν συσκευή, για τζάμπα είναι πολύ καλή !!!

 

Η λέξη <<λογικά>> στο κέιμενο μου, αυτό ακριβώς το νόημα έχει , ότι δεν γνωρίζω , και μιλάω υποθετικά.

Για απόλυτα εξακριβωμένες πληροφορίες , μπορεί κανείς , αντί να ρωτάει σε ένα δημόσιο φόρουμ , να απευθήνεται στην εξυπηρέτηση πελατών.

Link to comment
Share on other sites

+1 παρολο που συμπαθω τη wind+q, κατι δε μου καθεται καλα... too good to be true...

 

To Too Good ποιο είναι δεν έχω καταλάβει... :wacko:Ένα χαζοκινητό με το χειρότερο σλάιντ που έχω δει στη ζωή μου(ολα τα δείγματα που έχω πιάσει στα μαγαζιά, έχει χαλάσει το σλάιντ) χωρίς μπλε δόντι; Σιγά τώρα ο αεροχρόνος σιγά μην της κοστίζει έστω και κάτι κοντινό σε αυτό που δίνει...

Υπενθυμίζω ότι το τηλ σε κινητό από ΣΤΑΘΕΡΟ κοστίζει 10 λεπτά το λεπτό.... :lol: Έτσι για να έχουμε ένα μέτρο σύγκρισης καταστάσεων!

Link to comment
Share on other sites

συμφωνω οτι ειναι 'μαπα' το κινητο, αλλά το δινει τελειως τσαμπα, κατι που δεν εχω δει να κανουν οι αλλες 2 εταιριες στη καρτοκινητη
Link to comment
Share on other sites

Επιτελους βαλανε μυαλο εκει στη wind και εγινε η εξυπηρετηση πελατων Qcard ανα κληση,παλι καλα!!! Edited by Picard
Link to comment
Share on other sites

Επιτελους βαλανε μυαλο εκει στη wind και εγινε η εξυπηρετηση πελατων Qcard ανα κληση,παλι καλα!!!

 

Good for u!

Aλλά είναι ήδη πανάκριβη η Κιου εκτός του πακέτου 3 ευρώ, οπότε για να έρθει κανείς πρέπει να φέρει και παρέα, αλλιώς μόνος του κανείς δεν τραβάει γιατί θα βγει και χαμένος....:(

Link to comment
Share on other sites

Good for u!

Aλλά είναι ήδη πανάκριβη η Κιου εκτός του πακέτου 3 ευρώ, οπότε για να έρθει κανείς πρέπει να φέρει και παρέα, αλλιώς μόνος του κανείς δεν τραβάει γιατί θα βγει και χαμένος....:(

 

Φίλε Greeksalad,

 

Εγώ σκέφτομαι από καρτοπρόγραμμα vodafone (που ήταν να γίνει καρτοκινητό vodafone) να πάω στη Q και οι χρεώσεις φαίνονται χαμηλότερες. Τι είναι αυτό που σε κάνει να λες πως είναι ακριβότερο;

Link to comment
Share on other sites

εαν εχεις στις επαφες σου ατομα που εχουν wind, θα σου βγει πολυ φτηνο. Η q δινει με 3 ευρω 300 λεπτα (χρεωση ανα λεπτο) και 300 sms προς ολη τη wind και q. Εχω να βαλω καρτα 3 μηνες σχεδον!
Link to comment
Share on other sites

εαν εχεις στις επαφες σου ατομα που εχουν wind, θα σου βγει πολυ φτηνο. Η q δινει με 3 ευρω 300 λεπτα (χρεωση ανα λεπτο) και 300 sms προς ολη τη wind και q. Εχω να βαλω καρτα 3 μηνες σχεδον!

 

Γεια χαρά,

 

Δεν έχω κόσμο με wind, οπότε δεν το κοιτάω από αυτήν την άποψη. Εγώ θέλω ένα φτηνό, απλό καρτοκινητό που να ξέρω πόσο πληρώνω. Επειδή το θέμα έχει γίνει serial με τη Vodafone, έφτιαξα ένα σχετικό thread εδώ:

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=322997

 

Θα το εκτιμούσα αν χρήστες Q θα μπορούσαν να απαντήσουν μέσα στο thread για να καταλάβω τι με συμφέρει καλύτερα.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε Greeksalad,

 

Εγώ σκέφτομαι από καρτοπρόγραμμα vodafone (που ήταν να γίνει καρτοκινητό vodafone) να πάω στη Q και οι χρεώσεις φαίνονται χαμηλότερες. Τι είναι αυτό που σε κάνει να λες πως είναι ακριβότερο;

 

Το εψαξες καθολου το θεμα??? εαν θελεις τη πιο φτηνη καρτοκινητη πας σε frog,εαν θελεις να μεινεις στη vodafone και τη πιο φτηνη καρτοκινητη της vodafone πας σε international που ειναι λιγο πιο φτηνη απο Q και εχει περισσοτερα πακετα ομιλιας,μηνυματων,ιντερνετ...

Link to comment
Share on other sites

Το εψαξες καθολου το θεμα??? εαν θελεις τη πιο φτηνη καρτοκινητη πας σε frog,εαν θελεις να μεινεις στη vodafone και τη πιο φτηνη καρτοκινητη της vodafone πας σε international που ειναι λιγο πιο φτηνη απο Q και εχει περισσοτερα πακετα ομιλιας,μηνυματων,ιντερνετ...

 

Φίλε Picard,

 

Στο thread που έχω παραπάνω έχω κάνει κάποια παραπάνω ανάλυση. Δεν έχω καταλήξει κάπου προς το παρόν, αν και μου φαίνεται πως η διαφορά Vodafone Καρτοκινητού/International δεν θα κάνει διαφορά στη περίπτωσή μου. Αν το διαβάσεις και έχεις κάποια άποψη σε σχέση με το θέμα θα χαρώ να διαβάσω τη γνώμη σου.

 

Ευχαριστώ :)

Link to comment
Share on other sites

Εχει κανείς το Huawei Ideos X5 Pro να μου πει πως να το ρυθμίσω για ιντερνετ σε q card?

 

Φοράει android 2.2.2:worry:

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Εχει κανείς το Huawei Ideos X5 Pro να μου πει πως να το ρυθμίσω για ιντερνετ σε q card?

 

Φοράει android 2.2.2:worry:

 

Settings > Wireless and networks > Mobile networks

Εκεί φτιάξε ένα καινούριο APN

όνομα δώσε ότι θες

APN βάλε myq

Μην ξεχάσεις να ενεργοποιήσεις το data roaming (περιαγωγή δεδομένων) μιας και η Q είναι σαν να κάνει roaming στην wind..

Link to comment
Share on other sites

Μην ξεχάσεις να ενεργοποιήσεις το data roaming (περιαγωγή δεδομένων) μιας και η Q είναι σαν να κάνει roaming στην wind..

 

Αυτό δεν είχα τικάρει , θενκς!!! :happy:

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...