Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Να σου πω τα gb με ενδιαφέρουν γιατί εχω τηλέφωνα voip και θα μπορώ να κανω κλήσεις, όταν λες μηδενίσει η κάρτα εννοείς να μην εχει υπόλοιπο μεσα σε χρήματα, η να λήξη το δίμηνο από την τελευταία ανανέωση?

Δηλαδή παραλαβανω κανω την ταυτοποίηση για να ενεργοποιηθεί, με παίρνουν κανονικά και δέχομαι και sms και σε ένα μήνα αγοράζω ένα πακέτο απο countdown και ενεργοποιώντας το κονέ η πρέπει να βάλω το δεκάευρω που θα εχω με την κάρτα.

Κατάλαβα καλά? και συγνώμη για τις συνεχείς ερωτήσεις.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

τα mb του κονε εξαφανιζονται οταν μηδενισει το υπολοιπο για οποιοδηποτε λογο. Ειτε λογω χρησης ειτε λογω ληξης. Για να συμμετεχεις στο κονε,πρεπει να βαλεις 10 ευρω και η διαδικασια με το λινκ του αλλου να γινει στις πρωτες 15 μερες. Αν δεν κανω λαθος οι νεες συνδεσεις πρεπει να κανουν καποια ανανεωση τον πρωτο μηνα για να μην ακυρωθει η συνδεση.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ευχαριστώ άπαντες παρακολουθώ το νήμα για το κονέ που αναφέρατε εδώ για προσκλήσεις, να είστε καλά.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ευχαριστώ άπαντες παρακολουθώ το νήμα για το κονέ που αναφέρατε εδώ για προσκλήσεις, να είστε καλά.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Να βάλεις το δεκάρικο για να πάρεις το κονέ και θα το ξοδέψεις τους επόμενους 5 μήνες αγοράζοντας πακέτα που δίνουν επέκταση της λήξης του υπόλοιπου.

Οπότε δεν μηδενίζεται το υπόλοιπο και μετά από 5-6 μήνες κάνεις ανανέωση 6€ για άλλους 3-4 μήνες και έχεις πλήρη χρήση του τηλεφώνου με λιγότερο από 2€ τον μήνα.

Link to comment
Share on other sites

Να βάλεις το δεκάρικο για να πάρεις το κονέ και θα το ξοδέψεις τους επόμενους 5 μήνες αγοράζοντας πακέτα που δίνουν επέκταση της λήξης του υπόλοιπου.

Οπότε δεν μηδενίζεται το υπόλοιπο και μετά από 5-6 μήνες κάνεις ανανέωση 6€ για άλλους 3-4 μήνες και έχεις πλήρη χρήση του τηλεφώνου με λιγότερο από 2€ τον μήνα.

Να είστε καλά ρε παιδιά κατάλαβα πλήρως, κάθε εταιρεία έχει τα δικά της κόλπα, και αν δεν την έχεις δουλέψει καιρό να ξέρεις τι γίνεται στην αρχή ψάχνεσαι, καλά που είστε και εσείς οι παλιές καραβάνες και βοηθάτε τους νεοσύλλεκτους :lol:

Απο ότι έχω διαβάσει όλα τα πακέτα άσχετα η είναι κανονικά η σε περίοδο countdown δίνουν επέκταση λήξεως του υπολοίπου, σωστά?

Link to comment
Share on other sites

Σωστά, έτσι μπορεί και ο φτωχός να έχει αξιοπρεπή επικοινωνία με καμμιά 30αρια περίπου τον χρόνο (μαζί με το Voip) ενώ οπουδήποτε αλλού θα ήθελε τα ίδια τον μήνα.
Link to comment
Share on other sites

Στη σύζυγο έβγαλε δωρεάν 200 λεπτα και 1 gb για τρεις μήνες. Τι παίζει?
Έχει έλθει και σε μένα

 

««ΔΩPO 200Λ ΠPOΣ OΛOYΣ K 1GB KAΘE MHNA ΓIA 3 MHNEΣ! ΣTEIΛE 23 ΣTO 12410 H MΠEΣ EΔΩ https://tinyurl.com/ybgojyqq MEXPI 31/3! ΓIA NA MH ΛAMBANEIΣ ΠPOΣΦOPEΣ MΠEΣ http://bit.ly/WIND-epikoinonia»»

 

Δωράκι για να βάλει λεφτά, αφού θα λήξουν πριν το τρίμηνο.

Έχουν μυαλό εκεί. Βέβαια τα λεφτά μένουν για μελλοντική χρήση. Αξίζει.

Edited by pavlitakis1
Link to comment
Share on other sites

Στη σύζυγο έβγαλε δωρεάν 200 λεπτα και 1 gb για τρεις μήνες. Τι παίζει?

 

Και δεν είναι 3 μήνες χρονολογικά σε έκταση (90 μέρες), γιατί το πρώτο σετ έρχεται μόλις το ενεργοποιήσεις και το επόμενο την πρώτη του επόμενου ημερολογιακού μηνός. Άρα αν ξεκινούσε σήμερα 20, στις 1/4 θα έχεις το 2ο και συνολικά το δώρο καλύπτει μέχρι τέλος Μαΐου. Κάθε δώρο καλό, αρκεί να ξέρεις τι ακριβώς κερδίζεις.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και πάλι ξέρει κανείς στην q αν δεν έχεις πακέτο χρόνου ομιλίας και χρησιμοποιήσεις τα χρήματα που έχεις μεσα αν κανω κάποια κλήση αν χρεώνει ανά τρίλεπτο, λεπτό η δευτερόλεπτο? Για να ενεργοποιηθεί το νούμερο πρέπει να κάνω γράφει μια χρεώσιμη κλήση, λεω να πάρω το 13800.

Υπάρχει κάπου να διαβάσω γενικα τις χρεώσεις σε σταθερά κινητά στην q εκτός πακέτου?

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και πάλι ξέρει κανείς στην q αν δεν έχεις πακέτο χρόνου ομιλίας και χρησιμοποιήσεις τα χρήματα που έχεις μεσα αν κανω κάποια κλήση αν χρεώνει ανά τρίλεπτο, λεπτό η δευτερόλεπτο? Για να ενεργοποιηθεί το νούμερο πρέπει να κάνω γράφει μια χρεώσιμη κλήση, λεω να πάρω το 13800.

Υπάρχει κάπου να διαβάσω γενικα τις χρεώσεις σε σταθερά κινητά στην q εκτός πακέτου?

 

Ανά δευτερόλεπτο. Αναλυτικά: https://www.myq.gr/gr/xrewseis-q/

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ φίλε μου.

 

Κάτι που δεν αναφέρετε μπορείς να απενεργοποιήσεις το mobile internet daily με κάποιο τρόπο για να μη χρεωθείς κατά λάθος? η μόνο προσέχοντας να μην έχεις στα data ενεργοποιημένα?

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by leotzian
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ φίλε μου.

 

Κάτι που δεν αναφέρετε μπορείς να απενεργοποιήσεις το mobile internet daily με κάποιο τρόπο για να μη χρεωθείς κατά λάθος? η μόνο προσέχοντας να μην έχεις στα data ενεργοποιημένα?

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αν καλέσεις την εξυπηρέτηση πελατών θα σου κλείσουν το ίντερνετ.

Δεν χρειάζεται όμως γιατί αφού θα πάρεις το κονέ θα έχεις δεδομένα οπότε δεν θα χρεώνεσαι έξτρα.

Αν έχεις μηδενικό υπόλοιπο δεν έχεις θέμα γιατί δεν υπάρχει τίποτα να χρεώνεται.

Δεν χρειάζεται να κλείσεις τίποτα στην Q γιατί υπάρχει το καουντντάουν που δίνει πάντοτε σχεδόν δεδομένα, ακόμα και με τα πακέτα ομιλίες.

Στις περισσότερες συσκευές αν κλείσεις τα δεδομένα δεν υπάρχει πρόβλημα.

Edited by pavlitakis1
Link to comment
Share on other sites

Εάν παρει τηλ στην εξυπηρέτηση πελατων για να του κλείσουν το ιντερνετ, εάν θα θέλει να ξαναμπεί στο ιντερνετ θα πρεπει να τους ξαναπάρει τηλέφωνο να του το ανοίξουν.
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ φίλε μου.

 

Κάτι που δεν αναφέρετε μπορείς να απενεργοποιήσεις το mobile internet daily με κάποιο τρόπο για να μη χρεωθείς κατά λάθος? η μόνο προσέχοντας να μην έχεις στα data ενεργοποιημένα?

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

το ίντερνετ πρέπει να το κλείνεις αρκετά πριν τελειώσουν τα mb ειδικά αν κάνεις streaming διότι ο μετρητής αργεί να ανανεώσει τα υπόλοιπα mb και ο Θεός βοηθός,δυστυχώς η wind δεν είναι plug and play σε αρκετά θέματα όπως οι άλλες δύο
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ παιδιά κάπως έτσι το περίμενα και εγώ με το κονέ σίγουρα δεν υπάρχει θέμα ούτε με μηδενικό υπόλοιπο.

Σίγουρα το θέλω το internet εφ' όσον θα πάρω το κονε και έχω τηλεφωνία voip, και fritz router στο σπίτι εκμεταλευόμενος και τα δωρεάν σταθερά και τις δωρεάν ώρες κινητών που έχω στο σπίτι χρησιμοπoιώντας το VPN από το κινητό.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by leotzian
Link to comment
Share on other sites

Έχει η κιου πακετο για παιδι, όπως έχουν οι κόκκινοι και οι πρασινοι;
Όλα τα πακέτα είναι τόσο φτηνά για όλους που δεν χρειάζεται να κοροϊδεύουν με μαρκετινίστικα κολπάκια.:lol:
Link to comment
Share on other sites

είχαν έρθει και στα παιδιά μου τα 200 λεπτά και 1 γίγα δωρεάν

Δε το είχαμε δει γιατί δε χρησιμοποιούν το τηλέφωνο. Είμαστε όλη μέρα σπίτι με wifi

 

με το που το ενεργοποίησα πήγε και η λήξη του υπολοίπου ένα μήνα από σήμερα

Καλό!!!!

 

θα το πατήσω πάλι τέλος του μήνα!!!! 31 μαρτίου να πάει 30 απριλίου... δεν έχει φύγει η προσφορά

Edited by CoyoteD
ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites

Countdown FULL MB

6 GB€ 3

 

θλεω να πω δυο λογια για την Q

 

 

Ενω στο πρωτο και δευτερο LOCK DOWN εδωσε ΔΩΡΕΑΝ INTERNET

επισης ολες οι εταιρειες δωσανε προσφατα παλι δωρεαν GB θυμιζω ΟΤΕ 3 GB και η VODAFONE το ιδιο δωρεαν στους συνδρομητες της...... η ΦΤΩΧΗ πλην τιμια Q........ μας βμβαρδιζει με τετοιες Προσφορες ....σαν την παραπανω!!!!

Link to comment
Share on other sites

Επίσης αυτή τη στιγμή ο ανταγωνισμός δίνει απεριόριστα πακέτα ίντερνετ.

 

Παρολαυτα μόνο η κιού δίνει 3ευρα πακέτα ομιλίας και ίντερνετ, ανανέωση από 6€, 12μηνη περίοδο εισερχομένων. Γιαυτό και την κρατάμε.

Link to comment
Share on other sites

Επίσης αυτή τη στιγμή ο ανταγωνισμός δίνει απεριόριστα πακέτα ίντερνετ.

 

Παρολαυτα μόνο η κιού δίνει 3ευρα πακέτα ομιλίας και ίντερνετ, ανανέωση από 6€, 12μηνη περίοδο εισερχομένων. Γιαυτό και την κρατάμε.

 

Η Q για δεύτερο νούμερο είναι σωτήρια. Επίσης για έναν που δε μιλάει τρελά επίσης είναι σωτήρια. Οι άλλες όσο καλά πακέτα και να δίνουν ομιλίας είναι τρίλεπτα, για να πεις ότι βγάζεις άνετα τον μήνα πρέπει να δίνουν πακέτα άνω των 1000 λεπτών.

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...