Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχει η μητέρα μου 4.5 ακριβώς μέσα και δεν αφήνει να ενεργοποιηθεί το σημερινό countdown. Να υποθέσω πρέπει να μείνει έστω 0,1 λεπτό μέσα; Πώς γίνεται επέκταση υπολοιπου;

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Υπήρχε το 1226 που σου πίστωνε 0,50. Δεν ξέρω αν δουλεύει ακόμα. Αλλιώς μπες στο τσατ και ζήτα να σου πιστώσουν 0,01. Το κάνουν συνήθως.

Το countdown είναι για 15 μέρες (βεβαίως βεβαίως 😒 )

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

Το ξέρω απλά λέω να τής το περάσω να βγάλει 2 εβδομάδες. Είμαι για να τής αλλάξω εταιρία. Βολεύει πολύ το f2go με τα 8 ευρώ πού δίνει 400 λεπτά αλλά δεν γίνεται να την πάω σε κατάστημα εδώ δεν έχει οπότε τζίφος. Έχω κατά νου το liquid αλλά θέλει νομίζω να ασχοληθείς αρκετά....

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, tolisfar said:

Το ξέρω απλά λέω να τής το περάσω να βγάλει 2 εβδομάδες. Είμαι για να τής αλλάξω εταιρία. Βολεύει πολύ το f2go με τα 8 ευρώ πού δίνει 400 λεπτά αλλά δεν γίνεται να την πάω σε κατάστημα εδώ δεν έχει οπότε τζίφος. Έχω κατά νου το liquid αλλά θέλει νομίζω να ασχοληθείς αρκετά....

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Εξουσιοδότηση με ηλεκτρονική υπογραφή (μαζί με ταυτότητα και των 2).

Για το Liquid όπως θα έβαζες 8ε κάθε μήνα στο F2G τα ίδια 8ε θα βάζεις αυτόματα μέσω χρεωστικής στο Liquid και δεν θα χρειαστεί να κάνεις τίποτε άλλο. Και θα έχει και περισσοτερη ομιλία και θα πάρει και τον πρωτο μήνα δώρο (εάν ακόμα ισχυει η προσφορά). 

Link to comment
Share on other sites

Εξουσιοδότηση με ηλεκτρονική υπογραφή (μαζί με ταυτότητα και των 2).
Για το Liquid όπως θα έβαζες 8ε κάθε μήνα στο F2G τα ίδια 8ε θα βάζεις αυτόματα μέσω χρεωστικής στο Liquid και δεν θα χρειαστεί να κάνεις τίποτε άλλο. Και θα έχει και περισσοτερη ομιλία και θα πάρει και τον πρωτο μήνα δώρο (εάν ακόμα ισχυει η προσφορά). 
Αν ισχύει αυτό με το liquid θα είμαι εντάξει. Μόνο ομιλία θέλει

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, tolisfar said:

Αν ισχύει αυτό με το liquid θα είμαι εντάξει. Μόνο ομιλία θέλει

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Αυτή τη στιγμή ισχύουν αυτά που σου έγραψα. Όπως ξέρεις στην καρτοκινητή τίποτα δεν είναι σταθερό. Για πιό σταθερότητα το πιο φτηνό συμβόλαιο είναι των 15€ της NOVA που δίνει απεριόριστη ομιλία καθ'όλη τη διάρκεια του συμβολαίου. 

Edited by VIPdriver
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, tolisfar said:

Αν ισχύει αυτό με το liquid θα είμαι εντάξει. Μόνο ομιλία θέλει

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Εάν μιλάει όπως έγραψες μέχρι 400 λεπτά τον μήνα, σημαίνει ότι από τα 8 ευρώ που θα βάζεις θα καταναλώνει μόνο τα 2.6. Οπότε θα σου μένουν 8-2.6= 5.4€ τα οποία θα μπορείς να μετατρέπεις σε σουβλάκια από το efood.

Βέβαια εάν μιλάει λιγότερο από 400 τότε ίσως συμφέρει η frog που κοστολογεί τα 120 λεπτά με 3€.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, EllinikoNisi said:

Εάν μιλάει όπως έγραψες μέχρι 400 λεπτά τον μήνα, σημαίνει ότι από τα 8 ευρώ που θα βάζεις θα καταναλώνει μόνο τα 2.6. Οπότε θα σου μένουν 8-2.6= 5.4€ τα οποία θα μπορείς να μετατρέπεις σε σουβλάκια από το efood.

Βέβαια εάν μιλάει λιγότερο από 400 τότε ίσως συμφέρει η frog που κοστολογεί τα 120 λεπτά με 3€.

Σωστή παρατήρηση αλλά πιστεύω ότι τα λεφτά του Liquid που θα του περισσεύουν κάθε μήνα όταν μαζευτούν πολλά θα μπορέσει να το γυρίσει σε CU και να τα μεταφέρει σε άλλον αριθμό (εκτός των σουβλακίων). Μπορεί να κάνω και λάθος βέβαια δεν το έχω κάνει ποτέ. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, VIPdriver said:

Σωστή παρατήρηση αλλά πιστεύω ότι τα λεφτά του Liquid που θα του περισσεύουν κάθε μήνα όταν μαζευτούν πολλά θα μπορέσει να το γυρίσει σε CU και να τα μεταφέρει σε άλλον αριθμό (εκτός των σουβλακίων). Μπορεί να κάνω και λάθος βέβαια δεν το έχω κάνει ποτέ. 

Εννοείται πως ισχύει αυτό που λες.. αλλά νομίζω ότι ούτε καν χρειάζεται να το γυρίσει σε cu. Αν το έχει δοκιμάσει κανείς ας μας πει.

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ.Εγραψα και στο αντίστοιχο νημα να μην ήμαστε off

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

On 26/6/2023 at 6:34 ΜΜ, kmpatra said:

Υπήρχε το 1226 που σου πίστωνε 0,50. Δεν ξέρω αν δουλεύει ακόμα. Αλλιώς μπες στο τσατ και ζήτα να σου πιστώσουν 0,01. Το κάνουν συνήθως.

Το countdown είναι για 15 μέρες (βεβαίως βεβαίως 😒 )

Η επέκταση υπόλοιπου έχει καταργηθεί 

Link to comment
Share on other sites

Τελικα το η προσφορα 120' προς ολους για 6 μηνες δεν χριαζεται ανανεωση χρονου ομιλιας και επισης η χρεωση ειναι ανα δευτερολεπτο 

SmartSelect_20230628_000315_Messages.jpg

Link to comment
Share on other sites

On 26/6/2023 at 10:50 ΜΜ, EllinikoNisi said:

Εάν μιλάει όπως έγραψες μέχρι 400 λεπτά τον μήνα, σημαίνει ότι από τα 8 ευρώ που θα βάζεις θα καταναλώνει μόνο τα 2.6. Οπότε θα σου μένουν 8-2.6= 5.4€ τα οποία θα μπορείς να μετατρέπεις σε σουβλάκια από το efood.

Βέβαια εάν μιλάει λιγότερο από 400 τότε ίσως συμφέρει η frog που κοστολογεί τα 120 λεπτά με 3€.

Δεν γνωρίζω σε ποιες εποχές αναφέρεσαι, 120 με 3 ευρώ ήταν πριν πολλά χρόνια στην frog, όπως και τα φθηνά πακέτα στην Q... Τώρα μία ώρα μόνο δίνουν κι έξω από την πόρτα...

 

Η Q πια συμφέρει μόνο στις προσωπικές προσφορές όσοι τις λαμβάνουν, αλλιώς είναι μια από τα ίδια, όλες οι καρτοκινητές έχουν ως φθηνότερα πακέτα με ομιλία γύρω στα 8-9 ευρώ το μήνα...

Ιστορικό κινητών: Nokia 3410, 7250i, N97, Lumia 520, Lumia 925, Lumia 1020 64GB, Nokia Lumia 830 - Limited Gold Edition, Lumia 950, N950 Developer kit, Nokia Dali with Simple Dali UI, Nokia Reader - "Pine", Jolla Phone - The First One, Jolla C Limited Edition

Στην άκρη: Nokia 6230i, 8210, N86 8MP, 808 PureView, Nokia "Goldfinger", Nokia "McLaren", Panasonic Lumix DMC-CM1

Σε χρήση: Nokia 9 Pureview, Nokia 808 Pureview

Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, Mivas said:

Δεν γνωρίζω σε ποιες εποχές αναφέρεσαι, 120 με 3 ευρώ ήταν πριν πολλά χρόνια στην frog, όπως και τα φθηνά πακέτα στην Q... Τώρα μία ώρα μόνο δίνουν κι έξω από την πόρτα...

 

Η Q πια συμφέρει μόνο στις προσωπικές προσφορές όσοι τις λαμβάνουν, αλλιώς είναι μια από τα ίδια, όλες οι καρτοκινητές έχουν ως φθηνότερα πακέτα με ομιλία γύρω στα 8-9 ευρώ το μήνα...

Η frog δίνει τέτοιο πακέτο με 3 ευρώ. Και ουσιαστικά με 10€ βγάζεις 3 μήνες. Βέβαια, είναι μόνο για ομιλία. 

Έχει ένα πακέτο 60" με 3€ για 30 ημέρες και εβδομάδα παρά εβδομάδα το διπλασιάζει 120" με 3€.

 

Link to comment
Share on other sites

Από χθες χαιρέτισα οριστικά την πιο λούμπεν οικονομική καρτοκινητη και πλέον βρίσκομαι στη ζεστή αγκαλιά του βατράχου, μετά από πολλές ευκαιρίες που έδωσα.

Δε θα πω ότι χαίρομαι, καθώς υποχωρεί ο ανταγωνισμός πράγμα που θεωρητικά δίνει αέρα στο βάτραχο να αυξήσει κι αυτός τιμές στο μέλλον.

Έχω απορία ωστόσο να δω που θα το πάει η Nova με την Q. Προβλέψες θεωρώ ότι δεν έχουν νόημα, καθώς αν μιλούσαμε πριν 2 χρόνια για καθιέρωση των 15νθημερων coundown θα ήμαστε γραφικοί.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή τελος τα countdown με τις 30 μέρες; Ρε τους γύφτους! Με 8€ πλέον ποια συμφέρει; Είδα πως η Voda σε cu έχει πλέον ανανέωση από 8€ και πρόγραμμα με 7.20€, όπως κι όλοι οι άλλοι βέβαια (frog, f2g, κτλ). Όμως ποιος συμφέρει περισσότερο;

Edited by Z3RatuL
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Z3RatuL said:

Δηλαδή τελος τα countdown με τις 30 μέρες; Ρε τους γύφτους! Με 8€ πλέον ποια συμφέρει; Είδα πως η Voda σε cu έχει πλέον ανανέωση από 8€ και πρόγραμμα με 7.20€, όπως κι όλοι οι άλλοι βέβαια (frog, f2g, κτλ). Όμως ποιος συμφέρει περισσότερο;

Το liquid από το cu. Βέβαια, εφόσον έχεις καλό σήμα στις περιοχές που κινείσαι.

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Z3RatuL said:

Δηλαδή τελος τα countdown με τις 30 μέρες; Ρε τους γύφτους! Με 8€ πλέον ποια συμφέρει; Είδα πως η Voda σε cu έχει πλέον ανανέωση από 8€ και πρόγραμμα με 7.20€, όπως κι όλοι οι άλλοι βέβαια (frog, f2g, κτλ). Όμως ποιος συμφέρει περισσότερο;

Στα 8 ευρώ υπάρχουν οι εξής επιλογές (τα βάζω με σειρά που κατά την ταπεινη μου γνώμη δίνουν τα περισσοτερα) 

1.Liquid

2.F2G (λόγω κατανάλωσης ανά δευτερόλεπτο) 

3.Frog

4.Whats up

Το Q έτσι όπως τα έκανε θέλει τουλάχιστον 12-18 ευρώ κάθε μήνα. 

Edited by VIPdriver
Link to comment
Share on other sites

Σαν σήμερα το 1993 “γεννήθηκε” η κινητή τηλεφωνία στην Ελλάδα από την Telestet.

 

telestet-2.jpg
 

30 Χρόνια κινητή τηλεφωνία στην Ελλάδα 

Σαν σήμερα 29 Ιουνίου 1993 πραγματοποιήθηκε η πρώτη κλήση κινητής τηλεφωνίας στην Ελλάδα, από το δίκτυο της (τότε) Telestet, σηματοδοτώντας την “γέννηση” της κινητής τηλεφωνίας στη χώρα.

20230629_190921.jpg

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, Z3RatuL said:

Δηλαδή τελος τα countdown με τις 30 μέρες; Ρε τους γύφτους! Με 8€ πλέον ποια συμφέρει; Είδα πως η Voda σε cu έχει πλέον ανανέωση από 8€ και πρόγραμμα με 7.20€, όπως κι όλοι οι άλλοι βέβαια (frog, f2g, κτλ). Όμως ποιος συμφέρει περισσότερο;

Εξαρτάται καθαρά από το τι ανάγκες έχεις. Εγώ με το πακέτο της frog 120 λεπτά προς όλους με 3€ μία χαρά καλύπτομαι. Όσον αφορά το internet λόγω ευρείας εξάπλωσης του wi-fi ικανοποιούμαι μία χαρά από δεύτερο αριθμό φοιτητικό cu που δίνει 600 MB κάθε μήνα ο οποίος χρειάζεται ανανέωση μία φορά το εξάμηνο με ένα ντοματοχυμό του μπάρμπα Στάθη.

Η Q πλέον έχει γίνει συνώνυμη της αστάθειας. 

Link to comment
Share on other sites

Εχω 30 ευρω μεσα στην καρτα, την οποια δεν χρησιμοποιω γιατι εχω whatsup. Το εχω σαν 2ο το Q, αλλα δεν θελω να το χασω. Τι να κανω? Μολις καταλαβα οτι με το countdown ή με τα δωρακια δεν ανανεωνεται 30 ημερες πλεον και θελει αναγκαστικα να βαλω χρηματα μεσα στην καρτα. Το θεμα ειναι οτι δεν τα χρησιμοποιω καθολου. Το εχω μονο για να δεχομαι κλησεις.

Εχετε καμια ιδεα τι να κανω?

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, ioannisSm said:

Εχω 30 ευρω μεσα στην καρτα, την οποια δεν χρησιμοποιω γιατι εχω whatsup. Το εχω σαν 2ο το Q, αλλα δεν θελω να το χασω. Τι να κανω? Μολις καταλαβα οτι με το countdown ή με τα δωρακια δεν ανανεωνεται 30 ημερες πλεον και θελει αναγκαστικα να βαλω χρηματα μεσα στην καρτα. Το θεμα ειναι οτι δεν τα χρησιμοποιω καθολου. Το εχω μονο για να δεχομαι κλησεις.

Εχετε καμια ιδεα τι να κανω?

Αγορές πακέτων, SMS διαγωνισμών, SMS Χαμόγελο του Παιδιού. 

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, VIPdriver said:

Αγορές πακέτων, SMS διαγωνισμών, SMS Χαμόγελο του Παιδιού. 

Τι πακετα εννοεις? sms σωστος.

Αφου τα ξοδεψω, σε ποιον παροχο να μεταφερθω αφου τον αριθμο τον εχω μονο για εισερχομενες κλησεις? Θελω κατι που με μικρη ανανενωση να κρατα μεγαλο χρονικο διαστημα ενεργο τον αριθμο. πχ στην q μπαινει φραγη εισερχομενων στους 4 μηνες απο την τελευταια ανανεωση.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...