Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παραγγέλνεις και μέσω του σάιτ όπου δίνουν αριθμό και μία κάρτα ανανέωσης και ουσιαστικά πληρώνεις μόνο την αξία της κάρτας.

 

1.ναι μπορεις αν δε σε πειραζει να παρεις τυχαιο νουμερο και οχι ενα πιο ευκολο απο αυτα που θα εχουν διαθεσιμα στο καταστημα.

2. αν μενεις επαρχια και δε σε πειραζει να περιμενεις τον κουριερ τουλαχιστον 7-10 μερες να ερθουν τα χαρτια να τα υπογραψεις να πανε πισω να σε ενεργοποιησουν.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά τα δείχνουν, φάτσα κάρτα τα έχουν και επιλέγεις. Τουλάχιστον σε αυτά που πηγαίνω εγώ

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

νεα πακετα συνδεσης εχουν ακομα στα public? επισης στα καταστηματα wind τα δινουν δωρεαν ή με 5€ ?
Και μην ξεχάσεις τα νέα νούμερα παίρνουν 12 GB για έναν χρόνο με το "κονέ" σε 15 μέρες μετά την ενεργοποίηση.

Στα καταστήματα την δίνουν αμέσως, αλλά καλύτερα μέσω ίντερνετ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους, εγώ και η γυναίκα μου το γυρίσαμε από f2g σε Q. Είχα μερικές απορίες γενικά πχ με το R δίπλα στις γραμμές σύνδεσης και με τα δεδομένα που δεν δούλευαν απλά με το άνοιγμα δεδομένων αλλά πήρα τις απαντήσεις μου διαβάζοντας μερικές σελίδες εδώ. Για κάτι που δεν έχω απάντηση είναι ότι, στο galaxy s9 plus μου το always on display μου δίνει μόνο την επιλογή για να έχω 2 διαφορετικές ώρες και δεν με αφήνει να το αλλάξω. Ξέρετε γιατί;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους, εγώ και η γυναίκα μου το γυρίσαμε από f2g σε Q. Είχα μερικές απορίες γενικά πχ με το R δίπλα στις γραμμές σύνδεσης και με τα δεδομένα που δεν δούλευαν απλά με το άνοιγμα δεδομένων αλλά πήρα τις απαντήσεις μου διαβάζοντας μερικές σελίδες εδώ. Για κάτι που δεν έχω απάντηση είναι ότι, στο galaxy s9 plus μου το always on display μου δίνει μόνο την επιλογή για να έχω 2 διαφορετικές ώρες και δεν με αφήνει να το αλλάξω. Ξέρετε γιατί;

 

Εννοείς για το widget της Q?

Αν εννοείς γενικά να είναι ανοικτή η οθόνη είναι θέμα ρυθμίσεων για την προστασία της μπαταρίας.

 

Πήρες το κονέ?

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά τα δείχνουν, φάτσα κάρτα τα έχουν και επιλέγεις. Τουλάχιστον σε αυτά που πηγαίνω εγώ

 

ειναι υποχρεωτικο οταν το παρεις να βαλεις χρονο ομιλιας επι τοπου ή μπορείς να το παρεις χωρις να δωσεις τιποτα επιπλέον? Η πρωτη ανανεωση μπορει να γινει online?

Link to comment
Share on other sites

ειναι υποχρεωτικο οταν το παρεις να βαλεις χρονο ομιλιας επι τοπου ή μπορείς να το παρεις χωρις να δωσεις τιποτα επιπλέον? Η πρωτη ανανεωση μπορει να γινει online?

Δεν γνωρίζω φίλε μου, έχω χρόνια να αγοράσω νέο νούμερο. Πάντως, στο κατάστημα που πηγαίνω συχνά, οι κάρτες είναι διαθέσιμες μπροστά από τους πωλητές και οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να επιλέξουν αριθμό.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Συνήθως κάθε Δευτέρα και Πέμπτη ή κάθε Τρίτη και Παρασκευή αλλά ενίοτε αλλάζει αυτό το μοτίβο όπως παράδειγμα σήμερα.

Edit

3gb με 3€ το σημερινό

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

Νέο countdown 3GB- 3 ευρώ.

Η εφαρμογή δεν μου δίνει την επιλογή για ανανέωση με 6 ευρώ.

Την έχει όμως από browser και ανανέωσα.

 

Στάλθηκε από Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εμένα άργησε να μου δείξει τις επιλογές αλλά μου έβγαλε και τα έξι ευρώ
Link to comment
Share on other sites

Συνήθως κάθε Δευτέρα και Πέμπτη ή κάθε Τρίτη και Παρασκευή αλλά ενίοτε αλλάζει αυτό το μοτίβο όπως παράδειγμα σήμερα.

Edit

3gb με 3€ το σημερινό

 

Δύσκολο, αλλά ελπίζω να έχει countdown την Δευτέρα.

Link to comment
Share on other sites

Αν παραγγείλεις από το site τους κάρτα q σε πόσες μέρες έρχεται και ξεμπερδεύεις για επαρχία νησί ; Πληρώνεις κάτι μεταφορικά ;

Είδα ότι έχει μια κάρτα με 10 ευρώ και μια με 15 .

Τα χρήματα αυτά τα πληρώνεις μόλις έρθει ο courier( 10 η 15 ευρώ) η κατά την διαδικασία online με πιστωτική ;

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

ειναι υποχρεωτικο οταν το παρεις να βαλεις χρονο ομιλιας επι τοπου ή μπορείς να το παρεις χωρις να δωσεις τιποτα επιπλέον? Η πρωτη ανανεωση μπορει να γινει online?

 

αυτο εχω και γω απορια αν και στα καταστηματα θα σου λενε οτι και καλα ειναι υποχρεωτικο να βαλεις καρτα σε αυτους για να ενεργοποιηθει το νουμερο.

σε public που πηρα να ρωτησω μου ειπαν οτι εχουν μονο f2g ειναι δωρεαν αλλα βαζω καρτα στο ταμειο.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους, εγώ και η γυναίκα μου το γυρίσαμε από f2g σε Q. Είχα μερικές απορίες γενικά πχ με το R δίπλα στις γραμμές σύνδεσης και με τα δεδομένα που δεν δούλευαν απλά με το άνοιγμα δεδομένων αλλά πήρα τις απαντήσεις μου διαβάζοντας μερικές σελίδες εδώ. Για κάτι που δεν έχω απάντηση είναι ότι, στο galaxy s9 plus μου το always on display μου δίνει μόνο την επιλογή για να έχω 2 διαφορετικές ώρες και δεν με αφήνει να το αλλάξω. Ξέρετε γιατί;
Όταν βλέπει περιαγωγή το Samsung εμφανίζει αυτόματα την ώρα της χώρας σου και αυτής στην οποία είσαι με περιαγωγή. Με Q σου δείχνει το ίδιο και στα 2 ρολόγια. Πήγαινε ρυθμίσεις, κλείδωμα οθόνης, και απενεργοποίησε το ρολόι περιαγωγής.

 

Sent from my Galaxy S10e

Link to comment
Share on other sites

αυτο εχω και γω απορια αν και στα καταστηματα θα σου λενε οτι και καλα ειναι υποχρεωτικο να βαλεις καρτα σε αυτους για να ενεργοποιηθει το νουμερο.

 

σε public που πηρα να ρωτησω μου ειπαν οτι εχουν μονο f2g ειναι δωρεαν αλλα βαζω καρτα στο ταμειο.

Σε συμφέρει να κάνεις ενεργοποίηση με 10€ γιατί έτσι θα πάρεις και το κονέ που είναι 12 γβ.

Και απλώς μετά πρέπει να προσέχεις να μην μηδενίσει το υπόλοιπο.

Η ενεργοποίηση δεν έχει σχέση με τα χρήματα γιατί στα παζάρια πουλάνε κάρτες της Q έτοιμες, μη ενεργοποιημένες, με 0,09 ευρώ για 2 μήνες, 100mb και 20 sms για 30 ημέρες και ενεργοποιούνται με την πρώτη κλήση.

Απλώς στο κατάστημα ζητάνε χρήματα για να πάρουν την προμήθεια τους.

Edited by pavlitakis1
Link to comment
Share on other sites

Όταν ήμουν στην Μάλτα ενεργοποιούσα λεπτά προς όλους και μιλουσα με την κουμπαρα στην Γερμανία τον ξάδελφο στην Κύπρο και όλα τα Μαλτεζικα νούμερα.

 

Τώρα εδω στην Ελλάδα με το Μαλτέζικο καλώ Γερμνία και Κύπρο με τα λεπτα προς όλους . Εννοείται ότι καλώ και Ελλάδα και Μάλτα. Όλα αυτά από 29 Ιουνίου 2017 που ξεκινησε το roam like home.

 

 

 

Βασίλη χρησιμοποιείς Q πλέον στην Ελλάδα;Σκέφτομαι να φύγω απο βοντα γιατι βλέπω η καρτοκινητή της Q εχει χρέωση ανα δευτερόλεπτο και πακέτα προς EE.

Οι ερωτήσεις που έχω ειναι όντως ειναι σε ολα τα πακέτα η χρέωση ανα δευτερόλεπτο;

Οι κλήσεις προς ΕΕ αφορά και εθνικά κινητα πχ Γερμανίας;

Πλεον δεν καλύπτομαι με τα 600 λεπτά που εχω τον μήνα στο καρτοκινητο βονταφον κυρίως γιατί οι κλήσεις μου ειναι στην πλειοψηφία του 1-2 λεπτων οπότε όλος ο χρόνος χανεται τζάμπα.

Και πόσο εύκολο ειναι να γίνει φορητότητα απο voda σε q?

 

 

Sent from my iPhone Xs using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Βασίλη χρησιμοποιείς Q πλέον στην Ελλάδα;Σκέφτομαι να φύγω απο βοντα γιατι βλέπω η καρτοκινητή της Q εχει χρέωση ανα δευτερόλεπτο και πακέτα προς EE.

Οι ερωτήσεις που έχω ειναι όντως ειναι σε ολα τα πακέτα η χρέωση ανα δευτερόλεπτο;

Οι κλήσεις προς ΕΕ αφορά και εθνικά κινητα πχ Γερμανίας;

Πλεον δεν καλύπτομαι με τα 600 λεπτά που εχω τον μήνα στο καρτοκινητο βονταφον κυρίως γιατί οι κλήσεις μου ειναι στην πλειοψηφία του 1-2 λεπτων οπότε όλος ο χρόνος χανεται τζάμπα.

Και πόσο εύκολο ειναι να γίνει φορητότητα απο voda σε q?

 

 

Sent from my iPhone Xs using Tapatalk Pro

Μέσω σαιτ είναι η πιο εύκολη λύση, σου ρχεται με κούριερ σπίτι. Πρέπει να αγοράσεις όμως υποχρεωτικά μια κάρτα ανανέωσης 10 ή 15 ευρώ όποια θές εσυ. Εγώ έτσι έκανα γιατι στα καταστήματα μου λέγαν την γνωστή δικαιολογία ότι δεν έχουν σιμ. Το λινκ για να κάνεις το αίτημα φορητότητας είναι αυτό https://www.myq.gr/gr/ela-stin-q/online-paraggelia/

Link to comment
Share on other sites

@zerokill: επειδή όλα αλλάζουν συνέχεια, φιλική συμβουλή μου είναι να πάρεις νέο νούμερο κιου και να συντηρείς το βοντα με cashback από σουπερμάρκετ με 1€ κάθε 2 μήνες.
Link to comment
Share on other sites

@zerokill: επειδή όλα αλλάζουν συνέχεια, φιλική συμβουλή μου είναι να πάρεις νέο νούμερο κιου και να συντηρείς το βοντα με cashback από σουπερμάρκετ με 1€ κάθε 2 μήνες.

 

 

 

Δεν μπορώ να έχω δυο αριθμούς διότι δεν με βολευει καθόλου.

Η χρέωση στη Q είναι σε ολα τα πακέτα ανα δευτερόλεπτο απο το πρωτο λεπτό;

 

 

 

Sent from my iPhone Xs using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...