Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

NO2 στο 12000

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

 

μήπως ήθελες να γράψεις NO στο 12000 ;

η παιδεία απλά... https://www.ipedia.gr

Link to comment
Share on other sites

μήπως ήθελες να γράψεις NO στο 12000 ;

αυτό είναι για το μικρό,εάν έχεις αυτό τότε ναι

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

σε Q αριθμο πως βαζουμε αναμονη κλησεων και πως γινετε να μας στελνει μυνημα οταν μας εχει παρει καποιος ?

εχει καποιο τηλεφωνο εξηπηρετησης ?

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε για ενεργοποίηση *43# και κλήση και για απενεργοποίηση #43# και κλήση μετά!Εμένα προσωπικά στο mi mix 3 δε μου δούλεψε ποτέ η αναμονή παρόλο που έκανα και αλλαγές στην εφαρμογή της κλήσης!Το σπαστικό είναι ακόμη και αν απορρίπτω μια κλήση μου έρχεται μήνυμα ότι είχα κλήση απο τον καλούντα!!

 

Αν βρεις άκρη πες μου , μπορεί και να μηνέχεις πρπόβλημα όπως εγώ βέβαια..

Xiaomi Mi Mix 3
Link to comment
Share on other sites

σε Q αριθμο πως βαζουμε αναμονη κλησεων και πως γινετε να μας στελνει μυνημα οταν μας εχει παρει καποιος ?

εχει καποιο τηλεφωνο εξηπηρετησης ?

Όταν έχεις αναμονή κλήσης ΔΕΝ έχεις sms. Και όταν έχεις SMS δεν έχεις αναμονή κλήσης

Το είχα κάνει παλιά. Είναι από τις εκτροπές νομίζω. Καταργείς την εκτροπή όταν είσαι απασχολημένος που τώρα το στέλνει σε ειδικό αριθμό της q.. (αν θυμάμαι)

μπορείς εύκολα να το καταργήσεις (δεν θα έρχεται sms και μετά μπορείς να ενεργοποιησεις την αναμονή με τον κωδικό της) οπότε ο άλλος θα ακούει είτε "ο αριθμός που καλέσατε είναι απασχολημένος" ή θα ακούσει "τουτ τουτ σαν να καλεί" (εσύ θα ακούς γραμμή δεύτερη).

 

Αμα θελήσεις όμως πάλι το sms όταν κάποιος σε πήρε και μιλούσες πρέπει να ξανα-εκτρέψεις το "όταν απασχολημένος" στον κατάλληλο αριθμό της q (δεν τον θυμάμαι).

Edited by keysmith
από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

σε Q αριθμο πως βαζουμε αναμονη κλησεων και πως γινετε να μας στελνει μυνημα οταν μας εχει παρει καποιος ?

εχει καποιο τηλεφωνο εξηπηρετησης ?

 

Περιγράφονται εδώ: https://www.myq.gr/gr/upostirixi/upiresies/upiresies-diktuou/

Link to comment
Share on other sites

250' & 500mb με 4€ μέχρι αύριο.

 

Να, κάτι τέτοια κάνει και δεν θέλουμε να φύγουμε... :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Να, κάτι τέτοια κάνει και δεν θέλουμε να φύγουμε... :rolleyes:

Και εγώ κάτι τέτοια έλεγα, αλλά όταν ξαφνικά άδειασε το υπόλοιπο μου χωρίς λόγο και αιτία και η εξυπ.πελατων δεν καταλάβαινε τα βασικά, την άφησα τρέχοντας!

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ κάτι τέτοια έλεγα, αλλά όταν ξαφνικά άδειασε το υπόλοιπο μου χωρίς λόγο και αιτία και η εξυπ.πελατων δεν καταλάβαινε τα βασικά, την άφησα τρέχοντας!

τα χουμε πει 100 φορές, όποιος θέλει την ηρεμία του απλά φεύγει

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

τα χουμε πει 100 φορές, όποιος θέλει την ηρεμία του απλά φεύγει

 

Να πω την αλήθεια μεταξύ σοβαρού και αστείου εγώ περιμένω να φύγουν κάποιοι από αυτό το νήμα για να βρω την ηρεμία μου. Με την Q κάπως τα παλεύω καλύτερα.

Link to comment
Share on other sites

Να πω την αλήθεια μεταξύ σοβαρού και αστείου εγώ περιμένω να φύγουν κάποιοι από αυτό το νήμα για να βρω την ηρεμία μου. Με την Q κάπως τα παλεύω καλύτερα.

χμμ....ναι...λέμε αυτά που δεν παλεύονται

για νευρικούς οι Q δεν είναι,γιατί πραγματικά σε φτάνει στα όρια

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Φίλε είναι μέχρι να σου σκάσει θέμα με τη Wind.

Παλιά έπινα νερό στο όνομά της, τον τελευταίο καιρό δεν παίζεται ... Με την κακή έννοια

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Την εξάευρη ανανέωση την έψαχνα μια μέρα και εγώ και δεν υπήρχε ούτε στην εφαρμογή ούτε μέσα από το site. Ήταν μετά της 12 η ώρα το βράδυ και είχα περιθώριο μέχρι εκείνη την ημέρα το βράδυ και περίμενα. Το ξημέρωμα εμφανίστηκε
Link to comment
Share on other sites

 

Και μιας και αναφέρθηκαν οι υπηρεσίες δικτύου, λειτουργεί σ' εσάς η φραγή κλήσεων;

Οποιαδήποτε φραγή κι αν δοκιμάσω να ενεργοποιήσω, βγάζει "Connection problem or invalid MMI code"

Το μόνο που λειτουργεί είναι ο έλεγχος κατάστασης σε όλες τις κατηγορίες.

 

Ο αρχικός κωδικός φραγής, σύμφωνα με την Q είναι το: 1111. Δοκίμασα επίσης τα: 1234, 0000, 9999.

Όλα βγάζουν το ίδιο μήνυμα: "Connection problem or invalid MMI code"

Αριθμός δωρεάν εξυπηρέτησης Wind: 13700

Καταγγελία σύμβασης κι επιστροφή εναπομείναντος υπολοίπου καρτοκινητού: https://www.eett.gr/opencms/opencms/EETT/Consumer/Electronics/about_Regulation.html

Link to comment
Share on other sites

Όλα βγάζουν το ίδιο μήνυμα: "Connection problem or invalid MMI code"

 

Μάλλον είναι συχνό φαινόμενο στις σύγχρονες συσκευές. Αν κάνεις αναζήτηση στο Internet θα βρεις διάφορες μεθόδους που μπορείς να δοκιμάσεις για να ξεκολλήσει.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, 2 ερωτήσεις γιατί είμαι αρχάριος

α) Έχω συμβόλαιο vodafone και θέλω να έρθω q card διατηρώντας τον αριθμό μου. Με ενδιαφέρουν μόνο οι εισερχόμενες κλήσεις. Κάθε πότε πρέπει να βάζω κάρτα για μην απενεργοποιηθεί ο αριθμός;

β) Μένω σε νησί που δεν έχει Wind μαγαζί. Μπορώ να το κάνω κάπως online? Με τί κόστος;

 

Ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, 2 ερωτήσεις γιατί είμαι αρχάριος

α) Έχω συμβόλαιο vodafone και θέλω να έρθω q card διατηρώντας τον αριθμό μου. Με ενδιαφέρουν μόνο οι εισερχόμενες κλήσεις. Κάθε πότε πρέπει να βάζω κάρτα για μην απενεργοποιηθεί ο αριθμός;

β) Μένω σε νησί που δεν έχει Wind μαγαζί. Μπορώ να το κάνω κάπως online? Με τί κόστος;

 

Ευχαριστώ πολύ.

 

α) Μετά την πρώτη ενεργοποίηση, θα έπρεπε να ανανεώνεις κάθε 2 μήνες, αλλά αφού δεν θα κάνεις κλήσεις μπορείς να ξαναβάλεις στον 1 χρόνο (στο χρόνο και 35 μέρες χάνεται ο αριθμός).

β) Κάνεις ανανέωση online με 10€ αλλά υπάρχει στην εφαρμογή και η δυνατότητα με 6€.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, 2 ερωτήσεις γιατί είμαι αρχάριος

α) Έχω συμβόλαιο vodafone και θέλω να έρθω q card διατηρώντας τον αριθμό μου. Με ενδιαφέρουν μόνο οι εισερχόμενες κλήσεις. Κάθε πότε πρέπει να βάζω κάρτα για μην απενεργοποιηθεί ο αριθμός;

β) Μένω σε νησί που δεν έχει Wind μαγαζί. Μπορώ να το κάνω κάπως online? Με τί κόστος;

 

Ευχαριστώ πολύ.

 

Σήμα της Wind έχεις στο νησί σου; Εάν σε νοιάζει μόνο εισερχομενες, τα χρήματα που θα βάζεις θα τα χάνεις; Η wind/Q δεν έχει υπηρεσία μεταφοράς υπολοίπου σε άλλο νούμερο. Μπορείς να πας σε καρτοκινητό των άλλων 2 εταιριών και να μεταφέρεις τα χρήματα αλλού. Στείλε μου π.μ. (να μη φανεί ότι κάνω διαφήμιση) για να σου εξηγήσω πως να παίρνεις πίσω τα λεφτά που θα βάζεις για να συντηρείς το καρτοκινητο σου.

Link to comment
Share on other sites

Σήμα της Wind έχεις στο νησί σου; Εάν σε νοιάζει μόνο εισερχομενες, τα χρήματα που θα βάζεις θα τα χάνεις; Η wind/Q δεν έχει υπηρεσία μεταφοράς υπολοίπου σε άλλο νούμερο. Μπορείς να πας σε καρτοκινητό των άλλων 2 εταιριών και να μεταφέρεις τα χρήματα αλλού. Στείλε μου π.μ. (να μη φανεί ότι κάνω διαφήμιση) για να σου εξηγήσω πως να παίρνεις πίσω τα λεφτά που θα βάζεις για να συντηρείς το καρτοκινητο σου.

 

Όχι δεν έχει καλό σήμα η Wind εδώ. Αλλά επειδή αλλάζω νούμερο, θέλω να διατηρήσω 1 χρόνο το παλιό χωρίς να χρειάζεται να ανανεώνω κάθε δίμηνο. Κάθε ενημέρωση είτε εδώ είτε σε pm είναι πάντα ευπρόσδεκτη.

Link to comment
Share on other sites

Εάν δεν σκοπεύεις να βάλεις λεφτά καθόλου, η Κιου ανεπίσημα δεν κάνει φραγή εισερχομένων για 12 μήνες. Επίσημα κάνει στο 3μηνο ή 4μηνο, οπότε θα ελέγχεις κάθε 3-4 μήνες εάν δέχεται κλήσεις το παλιό σου νούμερο.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...