Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρυθμίσεις δικτύου τι έχεις?

GSM/WCDMA/LTE?

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

4G(προτιμώμενο)/3G/2G

Το δουλευω δικαρτο και στην cosmote το ιδιο επισης αλλα εκει δεν θελει περιαγωγη

Link to comment
Share on other sites

4G(προτιμώμενο)/3G/2G

Το δουλευω δικαρτο και στην cosmote το ιδιο επισης αλλα εκει δεν θελει περιαγωγη

 

Στο δικό μου κλειστό ανοικτό δεν δείχνει το R,λογικά έπρεπε να το δείχνει....

 

 

 

 

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σωστα.Αμα απενεργοποιησω την περιαγωγη δεν εχω καθολου ιντερνετ

 

Όλα δουλεύουν άψογα. Καλωσήρθες στην Q.

Όποιος παρακολουθεί το νήμα, ξέρει ότι επαναλαμβανόμαστε συχνά με το περίφημο R και την περιαγωγή.

Μαζεμένες αναλυτικές οδηγίες-πληροφορίες: https://www.myq.gr/gr/upostirixi/sixnes-erotiseis/ -> κατηγορία "ρυθμίσεις", πρώτη ερώτηση "Πώς ενεργοποιώ τις ρυθμίσεις internet στη συσκευή μου;".

Link to comment
Share on other sites

Σε redmi note 5 το εμφανίζει στην αρχή μόλις πχ ενεργοποιήσω το τηλ και μετά εξαφανίζετε δεν έχω τσεκάρει το πότε. Έχω μια υποψία ότι έφυγε όταν άλλαξα χώρα από Ελλάδα σε Ελβετία για να εχω τα θέματα. Σε ulefone power 3 το εμφανίζει πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Όλα δουλεύουν άψογα. Καλωσήρθες στην Q.

Όποιος παρακολουθεί το νήμα, ξέρει ότι επαναλαμβανόμαστε συχνά με το περίφημο R και την περιαγωγή.

Μαζεμένες αναλυτικές οδηγίες-πληροφορίες: https://www.myq.gr/gr/upostirixi/sixnes-erotiseis/ -> κατηγορία "ρυθμίσεις", πρώτη ερώτηση "Πώς ενεργοποιώ τις ρυθμίσεις internet στη συσκευή μου;".

 

Τα ξεφυλλισα ολα αυτα απο το site οπως και εδω διαβασα πολλα πραγματα απλα ηθελα να ξερω οτι ακομα εμφανιζεται το R. Kανενα προβλημα,ολα παιζουν μια χαρα απο χθες.Οι ρυθμισεις ηταν αυτοματα περασμενες και ολα καλα.

Link to comment
Share on other sites

Και στο redmi 4x εμφανίζεται στιγμιαία αν δεν κάνω λάθος κατά την εναλλαγή τύπου δικτύου (4g/3g/2g) ή οταν ανοίγουν τα δεδομένα. Μετά τίποτα. Είναι ζήτημα κατασκευαστή αν θα το δείχνει συνεχώς. Από τη στιγμή που έχετε δεδομένα δεν τρέχει τίποτα.
Link to comment
Share on other sites

Σε redmi note 5 το εμφανίζει στην αρχή μόλις πχ ενεργοποιήσω το τηλ και μετά εξαφανίζετε δεν έχω τσεκάρει το πότε. .

Ούτε σε official και custom το έχω δει ποτέ

 

 

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, λέμε τα ίδια συνέχεια.

Για να μην το κουράζουμε, υπάρχουν συσκευές (Xiaomi, iPhone) που αναγνωρίζουν το National Roaming και δεν βγάζουν το r και άλλες (οι περισσότερες) που το θεωρούν απλά roaming και βγάζουν το σύμβολο.

 

Sent from my LG-H870 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα το Πάσχα, ίσως και τη δεύτερη μέρα. Καλή παρατήρηση.

 

Με σημερινή ενεργοποίηση κρατάει μέχρι 29/04.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας! μετά από on line αίτηση φορητότητας από vodafone προς Q ενεργοποιήθηκα στο δίκτυο μέσα σε 5 μέρες! τα καλά όμως σταματούν εδώ... ενεργοποιώ το πρόγραμμα KIOY ΣΤΑΡ AUTO με 8,5€ και μηνιαία αυτόματη ανανέωση, όπως γράφει και η ανάλυση του πακέτου "... Έπειτα θα το παίρνεις αυτόματα με την 1η ανανέωση κάθε μήνα από 10€." έπειτα κάνω άλλη μια ανανέωση χρόνου ομιλίας 10€ (με 16 ψηφίο κωδικό γιατί δεν μου επιτρέπει πρώτη μέρα να το κάνω on line, μου έβγαζε σχετικό μήνυμα στην εφαρμογή) μου ξανά αφαιρεί 8,5€ και μου ξανά ενεργοποιεί αυτόματα το πακέτο... και εκεί αρχίζει ο Γολγοθάς της εξυπηρέτησης Πελατών 13800.... τρελή αναμονή... συνομιλώ με εκπρόσωπο αναφέρω το πρόβλημα μου και μου λέει "δώστε μου λίγο χρόνο να το ελέγξουμε και σας καλώ εγώ σε 5 με 10 λεπτά" πέρασαν 2 ώρες κάνεις δεν με κάλεσε... ξανά κλήση στο 13800 ξανά αναφέρω το πρόβλημα και ξανά λαμβάνω την ίδια απάντηση ότι θα με καλέσουν, αναφέρω ότι και στην προηγούμενη επικοινωνία μου το ίδιο μου είπαν και δεν με καλέσατε ποτέ έλαβα αυστηρή απάντηση σας είπα κύριε το έχω σημειώσει θα σας καλέσουμε εμείς... Να πω την αλήθεια είχα μια κρυφή ελπίδα ότι θα με καλέσουν... όσο περίμενα προσπάθησα να λύσω το πρόβλημα με το 4G δεν μπορώ να το ενεργοποιήσω, οπότε επιλέγω να εξυπηρετηθώ από το ΒΟΤ στο messenger γράφω το πρόβλημα μου ότι δεν μπορώ να ενεργοποιήσω το 4G σε συσκευή iphone 7 και σε περιοχή που καλύπτετε από 4G (ελεγμένο με άλλες 2 παρόμοιες συσκευές με δίκτυο WIND και Q) με ενημερώνει το ΒΟΤ "Σύντομα η ανθρώπινη ομάδα μου θα είναι εδώ για σένα. Απλά θα χρειαστεί να περιμένεις λίγο. Η σειρά σου πλησιάζει, κάνε λίγο υπομονή!" λαμβάνω απάντηση μετά από 4 ώρες "Χρειαζόμαστε και την διεύθυνση σου." και απάντηση την επόμενη μέρα "Στην περιοχή, βλέπουμε πως υπάρχει επαρκής κάλυψη σήματος της εταιρείας μας. Παρόλα αυτά παρουσιάζονται διακυμάνσεις, για τις οποίες το τεχνικό μας τμήμα ήταν ενημερωμένο και για τον λόγο αυτό, έχουν ήδη δρομολογηθεί ενέργειες αποκατάστασης και βελτίωσης, στο επόμενο χρονικό διάστημα!" εντωμεταξύ δεν με κάλεσε κανείς... οπότε σήμερα το πρωί περίπου 7:00 ξανά κάνω κλήση στο 13800 σκεπτόμενος ότι δεν θα περιμένω και πολύ στην αναμονή δεν είναι ώρα αιχμής... ευτυχώς περίμενα μόνο 37 λεπτά! Μπλα μπλα μπλα ξανά λέω το πρόβλημα και με την ανανέωση και με το 4G ευγενέστατη η κυρία μου αναφέρει ότι το κατέγραψε και ότι θα επικοινωνήσουν μαζί μου από το αρμόδιο τμήμα σε 2-4 εργάσιμες!!!!!!! μη έχοντας άλλη επιλογή και άλλη υπομονή την ευχαρίστησα και τώρα περιμένω... Απαράδεκτη η εξυπηρέτηση πελατών...

 

Μπορεί κάποιος συμφορουμίτης αν γνωρίζει κάποια λύση ώστε να έχω 4G? ή δεν είναι θέμα χρήστη και πρέπει να περιμένω αναγκαστικά τις ενέργειες της Q?

fake! :X
Link to comment
Share on other sites

Περιαγωγη δεδομένων είναι ενεργοποιημένη στο σημείο πρόσβασης που έχεις φτιάξει στο iphone?
Link to comment
Share on other sites

Περιαγωγη δεδομένων είναι ενεργοποιημένη στο σημείο πρόσβασης που έχεις φτιάξει στο iphone?

Σε iphone δεν χρειάζεται, αναγνωρίζει το national roaming, το πιο πιθανό ειναι να έχει βάλει ο φίλος λάθος (ή και καθόλου) apn.

από ότι κατάλαβα όμως, ίντερνετ έχει, 4g δεν έχει, οπότε να ελέγξει την κάρτα του, αν δεν είναι 4g πρέπει να πάει για αλλαγή, αλλιώς παίζει να μην του το έχουν ενεργοποιημένο, ας πάει σε κατάστημα wind.

Link to comment
Share on other sites

Εφόσον ενεργοποιηθηκε τώρα στο δίκτυο, λογικά η sim θα είναι καινούρια.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Απλα να αναφερω οτι επειδη προχθες ενεργοποιησα και εγω νεα καρτα sim της Q, δεν χρειαστηκε να περασω καμια χειροκινητη ρυθμθιση και το 4G επαιξε αμεσως.Μονο την περιαγωγη τικαρα oπως επρεπε.
Link to comment
Share on other sites

Σε iphone δεν χρειάζεται, αναγνωρίζει το national roaming, το πιο πιθανό ειναι να έχει βάλει ο φίλος λάθος (ή και καθόλου) apn.

από ότι κατάλαβα όμως, ίντερνετ έχει, 4g δεν έχει, οπότε να ελέγξει την κάρτα του, αν δεν είναι 4g πρέπει να πάει για αλλαγή, αλλιώς παίζει να μην του το έχουν ενεργοποιημένο, ας πάει σε κατάστημα wind.

 

Περιαγωγή δεδομένων ενεργή και APN έχω βάλει myq και στις 3 κατηγορίες (δεδομένα-διαμόρφωση LTE - MMS) με κενά το όνομα χρήστη και συνθηματικό...

fake! :X
Link to comment
Share on other sites

Αν το πρόβλημα αφορά μόνο το 4g μπορεί να έπεσες στην περίπτωση που θα θέλει ενεργοποίηση από το τεχνικό τμήμα. Κάλεσε δωρεάν στο 13700.
Link to comment
Share on other sites

Όνομα Χρήστη Q Internet

 

Βασικά όνομα προφίλ είναι, αλλά δεν ξέρω πως το έχει το iPhone

Edited by trust0
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

για ταξίδι στο Ισραήλ υπάρχει κανένα πακέτο ομιλία και ιντερνετ ;

 

λέτε το 1 GB της προσφοράς λόγω σταθερού να ισχύει εκεί;

Link to comment
Share on other sites

Eκτός από τοπική κάρυα μπορεις να χρησιμοποιήσεις την Αγγλική three. Με δωρεαν roaming στο Israel αλλά για κλήσεις μόνο προς Ευρωπαική Ένωση και 2 GB ΜΕ 10 λίρες
Link to comment
Share on other sites

Οταν λεει ληξη υπολοιπου 1/4 μπορω να ανανεωσω μεχρι 1/4 23:59 ?

 

Ναι, μπορείς

Link to comment
Share on other sites

Eκτός από τοπική κάρυα μπορεις να χρησιμοποιήσεις την Αγγλική three. Με δωρεαν roaming στο Israel αλλά για κλήσεις μόνο προς Ευρωπαική Ένωση και 2 GB ΜΕ 10 λίρες

 

ευχαριστώ αλλά δε προλαβαίνω να πάρω three γιατί η αναχώρηση είναι σε λίγες μέρες...

θα μιλήσω με Q να δω αν υπάρχει κανένα δικο τους πακέτο που να παίζει στο Ισραήλ

Link to comment
Share on other sites

Για Ισραηλ εχει στο myQ στα πακετα εξωτερικου δυο 2ημερα πακετα,το ενα μονο 50 ΜΒ και το αλλο 50MB και 30' ομιλια.

2 days data (travel zone A) στα 5 ευρω και 2 days combo (travel zone A) στα 10 ευρω.

Δε νομιζω να αξιζουν

Link to comment
Share on other sites

Πήρατε κανονικά τη δόση του ενός γίγα από την προσφορά των 8 ευρώ αυτές τις μέρες? έχω την εντύπωση ότι θα έπρεπε σήμερα να έχει μπει εφόσον είχα κάνει την αρχική ενεργοποίηση στις 29 του μήνα. Οπότε με τις 28 μέρες του Φλεβάρη,κάπου σήμερα πρέπει να πέφτει η επόμενη ενεργοποίηση.
Link to comment
Share on other sites

Πήρατε κανονικά τη δόση του ενός γίγα από την προσφορά των 8 ευρώ αυτές τις μέρες? έχω την εντύπωση ότι θα έπρεπε σήμερα να έχει μπει εφόσον είχα κάνει την αρχική ενεργοποίηση στις 29 του μήνα. Οπότε με τις 28 μέρες του Φλεβάρη,κάπου σήμερα πρέπει να πέφτει η επόμενη ενεργοποίηση.

 

Δεν έχεις (κρατησει) την ημερομηνία που λήγει το προηγούμενο 1G ? Σε κάθε έναν είναι διαφορετική και ξεκινά την επόμενη.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...