Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χθες το απόγευμα βάζω 10 ευρώ στην κάρτα και το υπόλοιπο πάει περίπου στα 12,5. Αγοράζω ένα πακέτο ομιλίας προς όλους με 3,5 ευρώ. Δεδομένα έχω πάνω από GB. 24 ώρες μετά, χωρίς να προηγηθεί ΚΑΝΕΝΑ εξερχόμενο τηλέφωνο, το υπόλοιπό μου είναι 2,26 ευρώ...

 

Τηλεφωνώ στο 1222 για να ζητήσω εξηγήσεις, με χρεώνουν 0,24 ευρώ, αλλά "η κλήση σας δεν μπορεί να απαντηθεί αυτή τη στιγμή, δοκιμάστε αργότερα".

 

Μιλάμε για σοβαρή εταιρία, όχι μ@λ@κίες...

Link to comment
Share on other sites

αυριο 10π.μ.-6 μ.μ μπες στο chat στο myq.gr και ρώτα. Κοίτα μήπως κάποια από τα χρήματα έχουν γίνει μπόνους ξεχωριστά και λήγουν άλλη ημερομηνία. Επίσης υποθέτω οτι είχες μέσα ήδη 3,5 ευρώ γιατι οταν βάζεις μέσα 10 μπαινουν 8,93. Επισης τσέκαρε μήπως έχουν έρθει τίποτα μηνύματα από 5ψήφια νούμερα (από αυτές τις υπηρεσίες που χρεώνουν τα εισερχόμενα).
Link to comment
Share on other sites

Χθες το απόγευμα βάζω 10 ευρώ στην κάρτα και το υπόλοιπο πάει περίπου στα 12,5. Αγοράζω ένα πακέτο ομιλίας προς όλους με 3,5 ευρώ. Δεδομένα έχω πάνω από GB. 24 ώρες μετά, χωρίς να προηγηθεί ΚΑΝΕΝΑ εξερχόμενο τηλέφωνο, το υπόλοιπό μου είναι 2,26 ευρώ...

 

Τηλεφωνώ στο 1222 για να ζητήσω εξηγήσεις, με χρεώνουν 0,24 ευρώ, αλλά "η κλήση σας δεν μπορεί να απαντηθεί αυτή τη στιγμή, δοκιμάστε αργότερα".

 

Μιλάμε για σοβαρή εταιρία, όχι μ@λ@κίες...

Γιατί δεν βάζεις ένα screenshot από την εφαρμογή να δούμε και εμείς

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

Οι καρτες ανανεωσης που ειναι για wind free2go κανουν κανονικα και για τα κινητα με Q ή πρεπει να λεω οτι θελω καρτα για Q ?
Link to comment
Share on other sites

Οι καρτες ανανεωσης που ειναι για wind free2go κανουν κανονικα και για τα κινητα με Q ή πρεπει να λεω οτι θελω καρτα για Q ?

να λες ότι θέλεις q.

 

Send by Huawei Mate 8 - NXT-L29 (The last DSFA in market) via Tapatalk.

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τα 120 λεπτά σε καρτοκινητά Q απο σταθερή σύνδεση ισχύουν και για προνομιακά προγράμματα σταθερής όπως αυτό εδώ , όπου δεν αναφέρεται στις διευκρινήσεις οτι αποδίδονται λεπτά σε καρτοκινητό;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Θα ήθελα να ρωτήσω αν τα 120 λεπτά που δίνονται στο f2g απο σταθερή σύνδεση δίνονται και σε καρτοκινητά Q.

ναι κανονικα

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Χθες το απόγευμα βάζω 10 ευρώ στην κάρτα και το υπόλοιπο πάει περίπου στα 12,5. Αγοράζω ένα πακέτο ομιλίας προς όλους με 3,5 ευρώ. Δεδομένα έχω πάνω από GB. 24 ώρες μετά, χωρίς να προηγηθεί ΚΑΝΕΝΑ εξερχόμενο τηλέφωνο, το υπόλοιπό μου είναι 2,26 ευρώ...

 

Τηλεφωνώ στο 1222 για να ζητήσω εξηγήσεις, με χρεώνουν 0,24 ευρώ, αλλά "η κλήση σας δεν μπορεί να απαντηθεί αυτή τη στιγμή, δοκιμάστε αργότερα".

 

Μιλάμε για σοβαρή εταιρία, όχι μ@λ@κίες...

σε χρεωσαν λογικα απο μονοι τους καποιο πακετο,πρεπει να μιλησεις μαζι τους να στο βγαλουν γιατι θα γινεται καθε φορα που βαζεις λεφτα στην καρτα

Link to comment
Share on other sites

Αφού αποφάσισα να αφήσω το υπόλοιπο (1+κάτι €) να λήξει μετά το 6μηνο._ :

Και "λήγει" σε λίγες μέρες,

 

Λέω να βάλω το παραπάνω πακέτο Countdown αύριο 9/3 , ώστε να έχω το GB ως 8 Απρίλη.

 

Το θέμα είναι (και για αυτό σας ρωτώ):

Αφού θα λήξει το υπόλοιπο (0€) σε λίγες μέρες, μετά από εκεί δε θα μπορώ να κάνω χρήση (ούτε θα το γράφει στο app) το GB, έτσι;

 

Μαζί με το υπόλοιπο € (στο 6μηνο που ίσχυε ως Σεπτέμβρη) που θα λήξει, θα "εξαφανιστούν" και τα όποια πακέτα στο Q, έτσι;

Link to comment
Share on other sites

Αφού αποφάσισα να αφήσω το υπόλοιπο (1+κάτι €) να λήξει μετά το 6μηνο._ :

Και "λήγει" σε λίγες μέρες,

 

Λέω να βάλω το παραπάνω πακέτο Countdown αύριο 9/3 , ώστε να έχω το GB ως 8 Απρίλη.

 

Το θέμα είναι (και για αυτό σας ρωτώ):

Αφού θα λήξει το υπόλοιπο (0€) σε λίγες μέρες, μετά από εκεί δε θα μπορώ να κάνω χρήση (ούτε θα το γράφει στο app) το GB, έτσι;

 

Μαζί με το υπόλοιπο € (στο 6μηνο που ίσχυε ως Σεπτέμβρη) που θα λήξει, θα "εξαφανιστούν" και τα όποια πακέτα στο Q, έτσι;

 

Παραθέτω σημείο από τις παρατηρήσεις στο site της Q ''Τα δωρεάν MB για κίνηση Mobile Internet από ενεργοποιημένα προπληρωµένα πακέτα ενσωματωμένης χρήσης και προσφορές δεν θα μπορούν να καταναλωθούν σε περίπτωση μηδενικού υπολοίπου. Ελάχιστο προαπαιτούμενο υπόλοιπο εξακολουθεί να είναι το 0,01€.''

 

Άρα άμα μηδενίσει το υπόλοιπο, δεν θα έχεις και το πακέτο που θα αγοράσεις. Εκτός και αν στην πράξη εφαρμόζεται κάτι διαφορετικό από αυτό που αναφέρει στη σελίδα.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τα 120 λεπτά σε καρτοκινητά Q απο σταθερή σύνδεση ισχύουν και για προνομιακά προγράμματα σταθερής όπως αυτό εδώ , όπου δεν αναφέρεται στις διευκρινήσεις οτι αποδίδονται λεπτά σε καρτοκινητό;

 

Οχι εγω εχω αυτο το προγραμμα και δεν μου τα δινει

Link to comment
Share on other sites

Εκτός του καταπληκτικου my q app, παίδες θα τρελαθώ!

 

Μόλις πήρε κιου νούμερο ένας φίλος μου και θέλει να βάλει κάρτα, καλεί στο 1225 όπως και στο 12200 αλλά πουθενά δεν του λέει για ανανέωση χρόνου ομιλίας! Άλλαξε κάτι;

 

ΥΓ Νομίζω πως είναι το 1223

ΥΓ Ναι το 1223 είναι τελικά, ευτυχώς που είχα ένα κιου παλιό νούμερο με την συσκευασία και τις Ο.Χ. του, το νούμερο έχει λήξει βέβαια καιρό τώρα.

Edited by Inevar

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Θα ήθελα να ρωτήσω αν τα 120 λεπτά που δίνονται στο f2g απο σταθερή σύνδεση δίνονται και σε καρτοκινητά Q.

 

το συγκεκριμενο σε αυτη την τιμη ειναι διαθεσιμο μονο για νεους συνδρομητες. Κανονικα ειναι το προγραμμα wind broadband (στο οποίο δεν δίνονται τα 120') με το προσθετο πακέτο των απεριοριστων κλησεων. Αν ήδη εχεις κάποιο πρόγραμμα που δινει 120' δεν σε συμφερει να πας στο συγκεκριμενο,αλλωστε δεν θα στο δωσουν στα ιδια λεφτα. Καλύτερα να πας στο double play που το δινουν με λιγα παραπάνω ευρώ και δωρεάν αρκετά λεπτά προς κινητά.Και εκει θα εχεις τα 120'

Link to comment
Share on other sites

Εκτός του καταπληκτικου my q app, παίδες θα τρελαθώ!

 

Μόλις πήρε κιου νούμερο ένας φίλος μου και θέλει να βάλει κάρτα, καλεί στο 1225 όπως και στο 12200 αλλά πουθενά δεν του λέει για ανανέωση χρόνου ομιλίας! Άλλαξε κάτι;

 

ΥΓ Νομίζω πως είναι το 1223

ΥΓ Ναι το 1223 είναι τελικά, ευτυχώς που είχα ένα κιου παλιό νούμερο με την συσκευασία και τις Ο.Χ. του, το νούμερο έχει λήξει βέβαια καιρό τώρα.

 

Να κανει ενα λογαριασμο στο myQ και καρτα απο πιστωτικη/χρεωστικη.

Αυτο μου αρεσει στη Wind,απλα και ξεκαθαρα στις online υπηρεσιες.Κατι που η κοσμοτε,ειναι κλαφτα.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Να κανει ενα λογαριασμο στο myQ και καρτα απο πιστωτικη/χρεωστικη.

Αυτο μου αρεσει στη Wind,απλα και ξεκαθαρα στις online υπηρεσιες.Κατι που η κοσμοτε,ειναι κλαφτα.

 

Το myQ app το έχω κατοχυρώσει για να ανανεώνω χρόνο ομιλίας και να αγοράζω πακέτα για το κιου νουμερο Μανας μου.

Ο φιλος μου που εγραψα παραπάνω εχει feature phone και οσο να ειναι βολεύει και χωρίς app.

Παντως όλα αυτά τα apps, myQ, WUapp,CUapp, μας λυνουν τα χερια.

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορείς να βάλεις παραπάνω από έναν λογαριασμούς στην εφαρμογή της Q και να τους εναλλάσεις;
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορείς να βάλεις παραπάνω από έναν λογαριασμούς στην εφαρμογή της Q και να τους εναλλάσεις;

Μπα από μια πρόχειρη ματιά βλέπω μόνο την επιλογη "αποσύνδεση" , όχι δηλαδή κάτι ανάλογο με τα google accounts στο chrome κτλπ..

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορείς να βάλεις παραπάνω από έναν λογαριασμούς στην εφαρμογή της Q και να τους εναλλάσεις;

Φυσικά και Μπορείς και στην εφαρμογή του F2G έχω 10 λογαριασμούς εκεί

 

Πας στα ρημάδια τα βελάκια που έχει ψηλά πατώντας της 3 γραμμές και πρόσθετης όσα νούμερα γουστάρεις

Edited by oxxy

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

Μπα από μια πρόχειρη ματιά βλέπω μόνο την επιλογη "αποσύνδεση" , όχι δηλαδή κάτι ανάλογο με τα google accounts στο chrome κτλπ..

Αν ανοιξεις την πλαινη μπαρα αριστερα εχεις την επιλογη να περασεις και αλλους αριθμους στο app, εγω εχω 4, απο ολη την οικογενεια και τα κανω "κουμαντο " απο εκει.

Link to comment
Share on other sites

Οχι εγω εχω αυτο το προγραμμα και δεν μου τα δινει

 

το συγκεκριμενο σε αυτη την τιμη ειναι διαθεσιμο μονο για νεους συνδρομητες. Κανονικα ειναι το προγραμμα wind broadband (στο οποίο δεν δίνονται τα 120') με το προσθετο πακέτο των απεριοριστων κλησεων. Αν ήδη εχεις κάποιο πρόγραμμα που δινει 120' δεν σε συμφερει να πας στο συγκεκριμενο,αλλωστε δεν θα στο δωσουν στα ιδια λεφτα. Καλύτερα να πας στο double play που το δινουν με λιγα παραπάνω ευρώ και δωρεάν αρκετά λεπτά προς κινητά.Και εκει θα εχεις τα 120'

 

Μα σα νέος συνδρομητής θα πάω στη Wind. Ούτε το κινητό ούτε το σταθερό ειναι στην εταιρεία. Πάντως ρώτησα χτες μέσω facebook και μου απάντησαν οτι τα 120 λεπτά αποδίδονται σ' αυτό το πρόγραμμα.

@sak8265: μήπως πρέπει να το κοιτάξεις; Καθώς αποκλείεται να απαντάνε λάθος σε κάτι που και εσύ έχεις απόδειξη ότι στο είπανε.

Edited by johnnyb88
Link to comment
Share on other sites

Γενικά σε σύνδεση τηλεφωνίας μόνο δίνουν τα 120', σε σύνδεση που έχει μόνο internet δίνουν το 1gb, και σε double play και τα 2. Σύμφωνα με αυτόν τον κανόνα λογικά δεν θα έπρεπε να έχει τα 120' το πρόγραμμα που λέγεται broadband. Μπορεί είτε να τα έχουν δώσει κατ'εξαίρεση ή ο υπάλληλος που ρωτήθηκε να μην ήταν ενημερωμένος σωστά. Πιστεύω πως μία απάντηση ακόμη από την εξυπηρέτηση θα ήταν χρήσιμη.

 

Sent from my XT1562

Link to comment
Share on other sites

Γενικά σε σύνδεση τηλεφωνίας μόνο δίνουν τα 120', σε σύνδεση που έχει μόνο internet δίνουν το 1gb, και σε double play και τα 2. Σύμφωνα με αυτόν τον κανόνα λογικά δεν θα έπρεπε να έχει τα 120' το πρόγραμμα που λέγεται broadband. Μπορεί είτε να τα έχουν δώσει κατ'εξαίρεση ή ο υπάλληλος που ρωτήθηκε να μην ήταν ενημερωμένος σωστά. Πιστεύω πως μία απάντηση ακόμη από την εξυπηρέτηση θα ήταν χρήσιμη.

 

Sent from my XT1562

 

Βασικά, το πρόγραμμα που μου ανέφερα εγώ πιο πάνω δεν ειναι το broadband το βασικό αλλά το WIND Broadband

& Fixed Unlimited. Γι αυτό μου απάντησε η εξυπηρέτηση πελατών της wind.

Link to comment
Share on other sites

Για αυτό και σου απάντησα ότι μπορεί να τα έχουν δώσει, έστω και αν κυρίως πρόκειται για πρόγραμμα με την ονομασία "broadband"(που τυπικά δεν τα δικαιούται), ή να μην ήξερε σωστά το άτομο που απάντησε στο facebook, και για αυτό θα ήταν καλό να πάρεις μια "2η γνώμη" από την εξυπηρέτηση.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...