Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παντως αυτη την περιοδο γνωμη μου ειναι οτι η Q ειναι μακραν οτι καλυτερο και οικονομικοτερο κυκλοφορει στην αγορα.

Πλεον τα συμβολαια δεν συμφαιρουν καθολου. Το ξερουν αυτο οι εταιρειες κινητης τηλεφωνιας αλλα φυσικα δεν το λενε.

Προσωπικα εχω μεταφερει συγγενεις και φιλους στην Q και ειναι αρκετα ευχαριστημενοι.

Link to comment
Share on other sites

Παντως αυτη την περιοδο γνωμη μου ειναι οτι η Q ειναι μακραν οτι καλυτερο και οικονομικοτερο κυκλοφορει στην αγορα.

Πλεον τα συμβολαια δεν συμφαιρουν καθολου. Το ξερουν αυτο οι εταιρειες κινητης τηλεφωνιας αλλα φυσικα δεν το λενε.

Προσωπικα εχω μεταφερει συγγενεις και φιλους στην Q και ειναι αρκετα ευχαριστημενοι.

 

από καθαρά συμβόλαια δεν συμφαίρει κανένα. τα καρτοσυμβόλαια κάτι κάνουν, όπως είχαμε κάνει περαιτέρω ανάλυση πριν μερικές βδομάδες. αν βέβαια ο πυρήνας επικοινωνίας είναι εξοπλισμένος με Q τότε δεν το συζητάω καν!

Link to comment
Share on other sites

από καθαρά συμβόλαια δεν συμφαίρει κανένα. τα καρτοσυμβόλαια κάτι κάνουν, όπως είχαμε κάνει περαιτέρω ανάλυση πριν μερικές βδομάδες. αν βέβαια ο πυρήνας επικοινωνίας είναι εξοπλισμένος με Q τότε δεν το συζητάω καν!

 

Για μενα, το πακετο 3ε-60' προς ολα τα κινητα και σταθερα δικτυα (και χρεωση ανα 1 λεπτο), ειναι αυτο που πιστευω οτι βγαζει εκτος ανταγωνισμου οποιοδηποτε αλλο καρτοκινητο. Επισης, ενα άλλο δυνατο χαρτι ειναι οτι ολα τα αγορασμενα πακετα ομιλιας εχουν καταναλωση ανα 1 λεπτο, κατι που κανενα αλλο καρτοκινητο δε δινει.

 

Ακομη και να μην ειχα τις περισσοτερες μου επαφες στη wind, θα ειχα παντα το q για να καλω προς ολους με 0,05/λεπτο ;)

Link to comment
Share on other sites

Για μενα, το πακετο 3ε-60' προς ολα τα κινητα και σταθερα δικτυα (και χρεωση ανα 1 λεπτο), ειναι αυτο που πιστευω οτι βγαζει εκτος ανταγωνισμου οποιοδηποτε αλλο καρτοκινητο. Επισης, ενα άλλο δυνατο χαρτι ειναι οτι ολα τα αγορασμενα πακετα ομιλιας εχουν καταναλωση ανα 1 λεπτο, κατι που κανενα αλλο καρτοκινητο δε δινει.

 

Ακομη και να μην ειχα τις περισσοτερες μου επαφες στη wind, θα ειχα παντα το q για να καλω προς ολους με 0,05/λεπτο ;)

 

σωστός συμφωνώ σε όλα

Link to comment
Share on other sites

Που να δεις τι γίνεται, αν το υπολογίσεις και με τους κατά καιρούς διπλασιασμούς που δίνει η Q !!!

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Για μενα, το πακετο 3ε-60' προς ολα τα κινητα και σταθερα δικτυα (και χρεωση ανα 1 λεπτο), ειναι αυτο που πιστευω οτι βγαζει εκτος ανταγωνισμου οποιοδηποτε αλλο καρτοκινητο. Επισης, ενα άλλο δυνατο χαρτι ειναι οτι ολα τα αγορασμενα πακετα ομιλιας εχουν καταναλωση ανα 1 λεπτο, κατι που κανενα αλλο καρτοκινητο δε δινει.

 

Ακομη και να μην ειχα τις περισσοτερες μου επαφες στη wind, θα ειχα παντα το q για να καλω προς ολους με 0,05/λεπτο ;)

Και όμως υπάρχει! (καλύτερο καρτοκινητό) :shifty: Το Vodafone CU "για φοιτητές" (το δίνουν με τα "νέα" πάσο τα οποία μοιράζει η vodafone). Με 5€ το μηνα σου δείνει 500' (πεντακόσια λεπτα) προς ολους (ΟΛΟΥΣ λεμε). Και αυτό για όσο διαρκεί το πάσο (4-8 χρόνια), όχι να φοβάσε ότι αύριο θα το καταργίσει όπως στην Q αλλα και σε καθε προσφορά. Υπάρχει και παραλάγή του πακέτου με 7€ που δίνει 600'/ολους και επιπλέον 100 μηνύματα (προς όλους) και 600 mb! Καθόλου κακό. Το καλό για μας της Q (που δεν ήμαστε φοιτητές έτσι και αλλιώς) είναι ότι θα το σκεφτούν 2 φορές να καταργήσουν τις "τρέχουσες" προσφορές τους.. :cool:

 

Περιμένω δυναμική αντίδραση της Cosmote καθώς η κίνηση της vodafone ήταν να χτυπήσει προφανώς τα WU (να κάνει τους φοιτητές να τα πετάξουν, ή ακόμα καλύτερα να φέρουν με φορητότητα το WU και να το κάνουν φοιτητικό CU).

Edited by keysmith
από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

Εγω παλι γιατι διαβασα σε φυλαδιο σε vodafone shop οτι λεει "βασικα χρονια φοιτησης" και οχι "αιωνιος φοιτητης" ,αν και δεν με ενδιαφερει το θεμα , γιατι δεν ειμαι φοιτητης ,πανε αυτα τα χρονια..... Edited by digitheos
Link to comment
Share on other sites

Εγω νομιζω οτι οι φοιτητες θα φανε τρελό 'πιστολι' τους μηνες του καλοκαιριου (που θα ειναι και κλειστά τα πανεπιστημια). Και ξεχνανε πολλοι τις αλλαγες της voda (πολλες φορες που εχουν ισχυ 2 μερες πριν :lol: )

 

Οι φοιτητες ΔΕ φευγουν απο wu... Οταν μεγαλωσουν και αρχιζουν να βγαζουν δικά τους λεφτα (=εκτιμηση), τότε θα σκεφτουν πιο ωριμα και οικονομικά και θα επιλεξουν αυτο που ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ τους συμφερει.

 

Τα πακετα που εχει η q αυτη τη στιγμη, τα εχει πολλους μηνες, δεν πιστευω να τα κοψει. Ειδικά τωρα, που σιγα σιγα ερχεται κοσμος προς q/f2g μεριά...

Link to comment
Share on other sites

Ετσι ειναι οντως η Q συμφερε , συμφερει και θελω να πιστευω πως θα συνεχισει να συμφερει!! Εχω ενεργοποιησει και γω το πακετο εδω και τρεις μερες και το μονο που χρειαζομαι για να δεσει το γλυκο ειναι και μια δευτερη συσκευη!!!

ΥΓ: Μου ηρθε μηνυμα απ την wu που ελεγε πως με καθε 10ευρη θα σου δινουν 500MB δωρο ! Καλα μιλαμε τα χουν κανει πανω τους επειδη οι

περισσοτεροι κανουν φορητοτητα σε cu και παλευουν να σωσουν τα ασωστα!!

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Εγω παλι γιατι διαβασα σε φυλαδιο σε vodafone shop οτι λεει "βασικα χρονια φοιτησης" και οχι "αιωνιος φοιτητης" ,αν και δεν με ενδιαφερει το θεμα , γιατι δεν ειμαι φοιτητης ,πανε αυτα τα χρονια.....

 

Οχι μπορει ο οποισδήποτε φοιτητής να κάνει το xclusive!

Συμβόλαιο = Κοροϊδία

Φοιτητικά πακέτα for ever!!!

Υποστηρίξτε το ελεύθερο λογισμικό!!!!

Link to comment
Share on other sites

Εγω παλι γιατι διαβασα σε φυλαδιο σε vodafone shop οτι λεει "βασικα χρονια φοιτησης" και οχι "αιωνιος φοιτητης" ,αν και δεν με ενδιαφερει το θεμα , γιατι δεν ειμαι φοιτητης ,πανε αυτα τα χρονια.....

Αυτό που λες δεν λέει τίποτα (αν είναι 4 ή 8 χρόνια) ούτε επί της ουσίας μειώνει την αξία της προσφοράς. Ειναι για όσο είσαι φοιτητής, λόγικά με την "κατάθεση" του πασο στο πτυχίο θα χάνεις το προνομιακό. Το ίδιο το πάσο που σου δίνει η vdafone σημερα, έχει ημερομηνία λήξης. Με αυτήν την ημερομηνία είναι συνδεδεμένο το CU (Στο σύστημα της vodafon) που είναι τα χρόνια της σχολής +2 (?) κάτι τέτοιο (πληροφορία από πωλητή στην vodafone). Ακόμα και για ένα χρόνο να ήταν η προσφορά είναι απλά σουπερ, δεν αλλάζει κάτι. Εδώ για την δικιά μας την Q δεν γνωρίζουμε τι θα ισχύει από 1/1/13!! Ήδη η wind f2g έκοψε τα δωρεάν λεπτά με ανανέωση υπολοίπου 10€. Παλιά έδεινε 100' σε όλους, και 100' wind, τώρα δείνει μονο τα 100' προς όλους! Ετσι απλά χωρίς προειδοποίηση. Αυτό μπορεί να γίνει και στα Q αύριο ακόμα..

 

Εννοείται πως αν ήμουν φοιτητής θα ήμουν εκεί. Αφού δεν είμαι το δεύτερο καλύτερο είναι το Q. Απλά μου αρέσει που το παιχνίδι χοντραίνει, μόνο που τώρα το χοντραίνει η vodafone (πιο παλιά η wind, και πολύυυ παλιότερα η cosmote). Να δείτε τι έχει κάνει η voda το καλοκαίρι με "εταιρικά" που έδεινε από εδώ και από εκεί και ΤΡΕΛΛΛΕΣ επιδοτήσεις που έδινε :wacko:. χαρίζει τα πάντα με σκοπό να εγγράψει συνδρομητές. Ισως πάει για πώληση..

Edited by keysmith
από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

Και όμως υπάρχει! (καλύτερο καρτοκινητό) :shifty: Το Vodafone CU "για φοιτητές" (το δίνουν με τα "νέα" πάσο τα οποία μοιράζει η vodafone). Με 5€ το μηνα σου δείνει 500' (πεντακόσια λεπτα) προς ολους (ΟΛΟΥΣ λεμε). Και αυτό για όσο διαρκεί το πάσο (4-8 χρόνια), όχι να φοβάσε ότι αύριο θα το καταργίσει όπως στην Q αλλα και σε καθε προσφορά. Υπάρχει και παραλάγή του πακέτου με 7€ που δίνει 600'/ολους και επιπλέον 100 μηνύματα (προς όλους) και 600 mb! Καθόλου κακό. Το καλό για μας της Q (που δεν ήμαστε φοιτητές έτσι και αλλιώς) είναι ότι θα το σκεφτούν 2 φορές να καταργήσουν τις "τρέχουσες" προσφορές τους.. :cool:

 

Περιμένω δυναμική αντίδραση της Cosmote καθώς η κίνηση της vodafone ήταν να χτυπήσει προφανώς τα WU (να κάνει τους φοιτητές να τα πετάξουν, ή ακόμα καλύτερα να φέρουν με φορητότητα το WU και να το κάνουν φοιτητικό CU).

 

έχει και τρελά πακέτα ίντερνετ με 5 και 7 ευρώ άλλα δεν είμαι φοιτητής τι να το κάνω ...

κριμα...

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Ενημέρωση: Οπως μαθευτηκε πριν λιγο καιρο για το καταστημα Βενιζελου Θεσ/νικης, τωρα και στο καταστημα Μητροπολεως (μπροστα στη σταση λεωφορειου) λενε στους πελατες οτι πρεπει να βαζουν 11 ευρω (αντι για 10) για να παρουν τα μπονους ανανεωσης :chair:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Να ρωτήσω κάτι (λογικά έχει ξανααναφερθεί) μου εχουν μείνει mb απο πακέτο στην Q και λείγουν αύριο. Αν ενεργοποιήσω κάποιο άλλο θα πάρει παράτασει η ημερομηνία και τον παλιών ή τα παλιά θα λείξουν κανονικά αύριο?????????????

Συμβόλαιο = Κοροϊδία

Φοιτητικά πακέτα for ever!!!

Υποστηρίξτε το ελεύθερο λογισμικό!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Να ρωτήσω κάτι (λογικά έχει ξανααναφερθεί) μου εχουν μείνει mb απο πακέτο στην Q και λείγουν αύριο. Αν ενεργοποιήσω κάποιο άλλο θα πάρει παράτασει η ημερομηνία και τον παλιών ή τα παλιά θα λείξουν κανονικά αύριο?????????????

 

τα παλιά θα λήξουν κανονικά και τα νέα σε 30 ημέρες...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Να ρωτήσω κάτι (λογικά έχει ξανααναφερθεί) μου εχουν μείνει mb απο πακέτο στην Q και λείγουν αύριο. Αν ενεργοποιήσω κάποιο άλλο θα πάρει παράτασει η ημερομηνία και τον παλιών ή τα παλιά θα λείξουν κανονικά αύριο?????????????

 

δεν γινεται αυτο που λες για wind γινεται μονο σε καρτοκινητο κοσμοτε και στην βονταφον μονο οταν το πακετο που ανανεωνεις ειναι το ιδιο ακριβως και δεν εχεις ενεργοποιησει την υπηρεσια αυτοματης ανανεωσης καθε μηνα του πακετου ιντερνετ.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να κάνω φορητότητα από F2GO σε Qcard online.

Στη φόρμα λοιπόν που συμπληρώνεις στο πεδίο του παρόχου δεν εχει επιλογή Wind μόνο Cosmote και Vodafone

το αφήνω όπως έχει αλλά μου ζητά τον πάροχο ξέρει κανείς τι παίζει;

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να κάνω φορητότητα από F2GO σε Qcard online.

Στη φόρμα λοιπόν που συμπληρώνεις στο πεδίο του παρόχου δεν εχει επιλογή Wind μόνο Cosmote και Vodafone

το αφήνω όπως έχει αλλά μου ζητά τον πάροχο ξέρει κανείς τι παίζει;

 

Χωρίς να ξέρω πως είναι η φόρμα για τη φορητότητα μήπως, επειδή δεν αλλάζεις εταιρεία ( η Q το δίκτυο της Wind χρησιμοποιεί ), χρειάζεται μια αλλαγή του πακέτου/τύπου σύνδεσης που έχεις σε Qcard; :)

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να κάνω φορητότητα από F2GO σε Qcard online.

Στη φόρμα λοιπόν που συμπληρώνεις στο πεδίο του παρόχου δεν εχει επιλογή Wind μόνο Cosmote και Vodafone

το αφήνω όπως έχει αλλά μου ζητά τον πάροχο ξέρει κανείς τι παίζει;

 

Είναι σφάλμα της ιστοσελίδας. Καλύτερα να απευθυνθείς σε κάποιο κατάστημα WIND προκειμένου να συμπληρώσεις την αίτηση φορητότητά σου σε Q.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.Πριν 2 μερες εκανα ανανεωση συμβολαιου με την vodafone που ξεκιναει απο 1/12.Σημερα που το ξανασκεφτηκα εκανα αιτηση φορητοτητας στην Q.Λετε να εχω προβλημα με την vodafone κ να μην κανει δεκτη την αιτηση μου;

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.Πριν 2 μερες εκανα ανανεωση συμβολαιου με την vodafone που ξεκιναει απο 1/12.Σημερα που το ξανασκεφτηκα εκανα αιτηση φορητοτητας στην Q.Λετε να εχω προβλημα με την vodafone κ να μην κανει δεκτη την αιτηση μου;

νομίζω θα σε ταλαιπωρήσει πολύ. Εγώ που άλλαζα από CU σε Q σε εμενα μου έκανε μονο μια εβδομάδα επειδή έπαιρνα ΣΥΝΕΧΕΙΑ και την voda και την q, στα τηλέφωνα "φορητότητας" και διαμαρτυρόμουν (κυρίως στην voda, όταν πίστηκα ότι φταίνε αυτοί, καθώς ο ένας τα έριχνε στον άλλο).. Θέλει να ενοχλείς το κατάστημα wind να ξαναστέλενει την αίτηση κάθε φορά που για χαζό λόγο την απορρίπτει η vodafone. Εννοείται δεν πρέπει να εχεις κανένα λάθος στην αίτηση (αφμ, αδτ).

 

Νομίζω δεν θα σε αφήσουν έτσι απλά θα ζητάνε πίσω την επιδότηση σε χρήμα, ακόμα και αν δεν εποφελήθηκες από αυτήν (δεν πήρες εκπτωση ή συσκευή). Από την άλλη δες αν υπάρχει νομιμο δικαίωμα υπαναχώρησης εντός κάποιων ημερών όπως σε ασφάλειες..

Edited by keysmith
από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω δεν θα σε αφήσουν έτσι απλά θα ζητάνε πίσω την επιδότηση σε χρήμα, ακόμα και αν δεν εποφελήθηκες από αυτήν (δεν πήρες εκπτωση ή συσκευή). Από την άλλη δες αν υπάρχει νομιμο δικαίωμα υπαναχώρησης εντός κάποιων ημερών όπως σε ασφάλειες..

Εκλεισα εναν χρονο κανονικα με την vodafone.Απλα με πηραν τηλεφωνο κ απο 1/12 θα ξεκινησει η προσφορα 45% στον λογαριασμο μου.

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...