Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εσύ διόρθωσε την υπογραφή σου σε 400 από 300 :p

 

αφού 300 διαφημίζει :D και η ίδια και σου δίνει 100 επιπλέον μόνο online :p...δεν έχουν όλοι online (άσχετα με όσους διαβάζουν εδώ). :lol:

Link to comment
Share on other sites

αφού 300 διαφημίζει :D και η ίδια και σου δίνει 100 επιπλέον μόνο online :p...δεν έχουν όλοι online (άσχετα με όσους διαβάζουν εδώ). :lol:
ε και? το θέμα είναι να μάθουν ότι μπορούν να χουν 400;)
Link to comment
Share on other sites

Να ενημερώσω και εγώ, πως από σήμερα συνδέθηκα.

Tα 350MB/μηνα για 2 μηνες ισχυουν κανονικα ακομα, οπως και 50sms προς όλους με το καλημέρα!

Αφού έβαλα και 20€ στον λογαριασμό πήρα και άλλα 300' και 300 sms προς wind/q από το κατάστημα...

 

Καλά ξεκίνησε η μέρα..!

Link to comment
Share on other sites

Βλέπω μαθαίνουν οι Έλληνες και γενικά όσοι μένουν στην Ελλάδα και ξεκολλάνε από το φαρμ... εεε, Cosmote.... :shifty: :lol:
Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει κάποιος αριθμός για φορητοτητα από wind (f2g) σε q όπως από cosmote σε frog (που γίνεται με sms)? Υπάρχει κάτι αντίστοιχο ή πρέπει κάποιος να πάει σε κατάστημα wind? To λέω γιατί πρακτικά η ίδια εταιρία είναι. Ισως με κάποιος τηλέφωνο. Θα αλλαξει η SIM? (σε frog από cote δεν αλλάζει).
από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα και από μένα, θα ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει κάποιος τρόπος να γίνει ανανέωση σε κάποιο νούμερο της q από ένα άλλο της ίδιας εταιρείας (που έχει χρήματα:D), ή με χρέωση κάποιου σταθερού (που έχει χρήματα:O) χωρίς χρήση κάρτας ομιλίας !!!:p
Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα και από μένα, θα ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει κάποιος τρόπος να γίνει ανανέωση σε κάποιο νούμερο της q από ένα άλλο της ίδιας εταιρείας (που έχει χρήματα:D), ή με χρέωση κάποιου σταθερού (που έχει χρήματα:O) χωρίς χρήση κάρτας ομιλίας !!!:p

δεν γίνεται τίποτα από αυτά.Μπορείς να ανανεώσεις από κατάστημα πάντως όποιον αριθμό θέλεις

Link to comment
Share on other sites

Ή μέσω 1229 όπου ανανεώνεις μέσω κωδικού κάρτας το υπόλοιπο κάποιου τρίτου...

Chown the world!!! :cool:

 

iMessage: epaminos@me.com

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει κάποιος αριθμός για φορητοτητα από wind (f2g) σε q όπως από cosmote σε frog (που γίνεται με sms)? Υπάρχει κάτι αντίστοιχο ή πρέπει κάποιος να πάει σε κατάστημα wind? To λέω γιατί πρακτικά η ίδια εταιρία είναι. Ισως με κάποιος τηλέφωνο. Θα αλλαξει η SIM? (σε frog από cote δεν αλλάζει).

 

Θα πρέπει να κάνεις αίτηση φορητότητας για να πας στη Q και μόλις ολοκληρωθεί, θα σου δώσουν καινούργια κάρτα SIM.

Link to comment
Share on other sites

πας σε καταστημα, κανεις αιτηση φορητοτητας και παιρνεις επι τοπου νεα καρτα sim.

 

iphone 14 pro

 

Link to comment
Share on other sites

ερωτηση: σε περιπτωση που σου κλεψουν το κινητο, για να βγαλεις νεα καρτα sim (με το ιδιο νουμερο), λογικά πηγαινεις σε καταστημα wind ετσι; και νομιζω κοστιζει 5 ευρω, σωστά; Ξερει κανεις ποση ωρα παιρνει να ενεργοποιηθει η νεα sim;
Link to comment
Share on other sites

πας σε καταστημα ναι. Δεν ξερω ποσο κοστιζει. Ενεργοποιειται σε ελαχιστα λεπτα.

 

iphone 14 pro

 

Link to comment
Share on other sites

πας σε καταστημα ναι. Δεν ξερω ποσο κοστιζει. Ενεργοποιειται σε ελαχιστα λεπτα.

 

5 ευρω κοστίζει.

Link to comment
Share on other sites

Με 5€ καρτα ανανεωσης μου δωσαν 90 λεπτα χρονο προς ολους,εχει βημα χρεωσης 3 λεπτα ελαχιστη χρεωση κλησης και μετα τα 3 λεπτα,απο το καθολου κατι ειναι κι αυτο αλλα εαν δεν μπορεις να διαχειριστεις το χρονο που μιλας ξοδευονται σε χρονο ρεκορ,τι θα κανουμε δηλαδη ρε wind??? απο τη μια θα μιλαμε στο κινητο κι απο την αλλη θα κραταμε χρονομετρο???
Link to comment
Share on other sites

Βλέπω μαθαίνουν οι Έλληνες και γενικά όσοι μένουν στην Ελλάδα και ξεκολλάνε από το φαρμ... εεε, Cosmote.... :shifty: :lol:

 

Μπα... Με βλέπουν με 3 κινητά και με λένε δες τον πλούσιο αφού εχω 1 wind mobile broadband 3GB 10€ ,Q 3€ 60 λεπτά προς όλους και το ρημάδι wh 5€ μόνο για internet day pass ολα 20€ το μήνα και οχι τις ******** της cosmote που 20-30€ έτρωγα σε κάρτες και δεν είχα τίποτα

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Με 5€ καρτα ανανεωσης μου δωσαν 90 λεπτα χρονο προς ολους,εχει βημα χρεωσης 3 λεπτα ελαχιστη χρεωση κλησης και μετα τα 3 λεπτα,απο το καθολου κατι ειναι κι αυτο αλλα εαν δεν μπορεις να διαχειριστεις το χρονο που μιλας ξοδευονται σε χρονο ρεκορ,τι θα κανουμε δηλαδη ρε wind??? απο τη μια θα μιλαμε στο κινητο κι απο την αλλη θα κραταμε χρονομετρο???

 

- Δωρα ανανεωσης: ελαχ.χρεωση 3 λεπτα

- Αγορασμενα πακετα: χρεωση ανα 1 λεπτο

 

Ολα τα υπολοιπα καρτοκινητα ειναι στα παντα ολα 3λεπτα, οποτε να λες 'παλι καλά' που υπαρχει κ η Q ;)

Link to comment
Share on other sites

Μπα... Με βλέπουν με 3 κινητά και με λένε δες τον πλούσιο αφού εχω 1 wind mobile broadband 3GB 10€ ,Q 3€ 60 λεπτά προς όλους και το ρημάδι wh 5€ μόνο για internet day pass ολα 20€ το μήνα και οχι τις ******** της cosmote που 20-30€ έτρωγα σε κάρτες και δεν είχα τίποτα

 

Πάντως, αν τις 2 σιμ τις έχεις μόνο για το ίντερνετ, γιατί να κουβαλάς 3 συσκευές μαζί σου; Βάλε τη βασική σου στη συσκευή και τις άλλες στο πορτοφόλι ή στην τσέπη. Δε χρειάζεται να δίνεις στόχο. Εδώ, τώρα θα χρειαστεί να κουβαλάω 2η συσκευή, για να μην χάσω το χρόνο ομιλίας που έχω σε άλλη σιμ και μου φαίνεται ταλαιπωρία... Επίσης, σιγά μη δίνω 20€ το μήνα για το κινητό... 13 ευρώ είναι μια χαρά... 8 € στην Q ( 5 ομιλία και μηνύματα και 3 ίντερνετ ) και 5 φρογκ... Και όλα μέσω msn και skype... Οι τρόποι υπάρχουν, αρκεί να βρεθούν και αυτοί που θα τους δουν και θα τους εκμεταλλευτούν... :ninja:

 

P.S.: Αν ακόμα και τώρα δε μαθαίνουν, έχουν μεγάλο πρόβλημα....

Edited by mr_47
Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά

ξέρει κανείς πόσο κάνει να περάσει το νούμερό μου στο σύστημα της Q από φορητότητα;

εννοώ ότι στις 30/10 έγινε η φορητότητα από συμβόλαιο Wind, έκανα την πρώτη κλήση κλπ, έβαλα λεφτά στην κάρτα, αλλά δεν μπορώ να κάνω εγγραφή στο myq.gr διότι δεν μου έρχεται το sms με τον κωδικό. μίλησα με το 1222 στις 30/10 και μου είπαν να δοκιμάσω πάλι αύριο γιατί δεν είχε περαστεί το νούμερο στο σύστημα. σήμερα 2/11 και ακόμα δεν μου έρχεται sms από το site για εγγραφή....

μπορεί κανείς να βοηθήσει;

υγ. κάνω και λαμβάνω κλήσεις και sms κανονικά.:!:

Edited by aris77
Link to comment
Share on other sites

Πάντως, αν τις 2 σιμ τις έχεις μόνο για το ίντερνετ, γιατί να κουβαλάς 3 συσκευές μαζί σου; Βάλε τη βασική σου στη συσκευή και τις άλλες στο πορτοφόλι ή στην τσέπη. Δε χρειάζεται να δίνεις στόχο. Εδώ, τώρα θα χρειαστεί να κουβαλάω 2η συσκευή, για να μην χάσω το χρόνο ομιλίας που έχω σε άλλη σιμ και μου φαίνεται ταλαιπωρία... Επίσης, σιγά μη δίνω 20€ το μήνα για το κινητό... 13 ευρώ είναι μια χαρά... 8 € στην Q ( 5 ομιλία και μηνύματα και 3 ίντερνετ ) και 5 φρογκ... Και όλα μέσω msn και skype... Οι τρόποι υπάρχουν, αρκεί να βρεθούν και αυτοί που θα τους δουν και θα τους εκμεταλλευτούν... :ninja:

 

P.S.: Αν ακόμα και τώρα δε μαθαίνουν, έχουν μεγάλο πρόβλημα....

ετσι κάνω αλλα βάλε βγάλε 10 φορές την ημερα

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

... 1 wind mobile broadband 3GB 10€ [...] wh 5€ μόνο για internet day pass[...]
αφού εχεις wind mobile broadband γιατί πληρώνεις ιντερνετ στη whatsup με 1€ τη μέρα?!:confused::blink::wacko:
Link to comment
Share on other sites

αφού εχεις wind mobile broadband γιατί πληρώνεις ιντερνετ στη whatsup με 1€ τη μέρα?!:confused::blink::wacko:

 

Γιατι η wind δεν έχει σήμα στο σπίτι και αν βρεις το 3G είναι χειρότερο και απο EDGE δεν ξεπερνάει τα 300kbps με 500ping για να δεις ενα mail πρέπει να περάσεις απο την

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Αν κάνω αίτηση φορητότητας και ζητήσω micro sim, στέλνουν ή θα μου δώσουν κανονική και θα πρέπει να πάω να μου την κόψουν και να δώσω 5 ευρώ?
Link to comment
Share on other sites

Αν κάνω αίτηση φορητότητας και ζητήσω micro sim, στέλνουν ή θα μου δώσουν κανονική και θα πρέπει να πάω να μου την κόψουν και να δώσω 5 ευρώ?

 

5 ευρώ κανονικά κάνει η αντικατάσταση sim σε micro sim. Όποιος παίρνει 5 ευρώ για να στην κόψει είναι απατεώνας. Το κοπτάκι είναι πιο φθηνό. Το αγοράζεις μόνος σου ή πας σε ε κάποιο κατάστημα wind. To πιο πιθανό να στην κόψουν δωρεάν.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...