Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Προφανώς δεν είναι για σένα άλλα για εμάς :lol: μη-παντρεμένους άλλα και συ άμα κερδίσεις την δίνεις σε ενα φίλο :lol:

 

Υποθέτω οτι μιλάς εκ του ασφαλούς. Αλλα θα ερθει και η ώρα σου. Εξάλου και οι παντρεμένοι εχουν ανάγκες - για smartphone.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!! Έχω το Sony Xperia Neo V σε v.4.0.4 και build 4.1.B.0.431 και προσπαθώ να βάλω ρυθμίσεις για Internet για την Q. Επειδή θα φύγω μέσα Αυγούστου και θέλω να ελέγχω τα emails μου από τη συσκευή προσπάθησα να κάνω τα εξής παρακάτω:

 

" Ρυθμίσεις 3G/GPRS

Settings -> Wireless controls -> Mobile Networks -> Access Point Names.

Εκεί πατάμε ξανά MENU -> New APN και στην οθόνη που εμφανίζεται στην συνέχεια ορίζουμε τα παρακάτω:

Name= Q-TELECOM

APN=myq

Proxy= <Not set>

Port=<Not set>

Username=<Not set>

Password=<Not set>

Server=<Not set>

MMSC=<Not set>

MMS Proxy=<Not set>

MMS Port=<Not set>

MCC=202

MNC=9

APN type=default

Αποθηκεύουμε στην συσκευή το 1ο APN που μόλις δημιουργήσαμε πατώντας MENU -> Save και αφού αποθηκευτεί ενεργοποιούμε την Περιαγωγη Δεδομένων (Data Roaming) και μετά πιέζουμε συνεχώς το πλήκτρο Back έως ότου ξαναβρεθούμε στην Αρχική Επιφάνεια Εργασίας"

 

Δυστυχώς δεν αποθηκεύεται ακόμα και μετά από επανεκκίνηση. Επίσης δοκίμασα να στείλω sms τη λέξη ALL στο 19234 και οι μόνες ρυθμίσεις που λαμβάνω είναι μόνο για mms & wap. Έχει κανείς το ίδιο πρόβλημα? Θα ήθελα να ξέρω τι άλλο να κάνω αν υπάρχει. Ευχαριστώ προκαταβολικά.

 

Problem solved :D (πρόβλημα με λάθος απεγκατάσταση elixir)

Edited by linaki_gr

http://mice.re4ction.org/wp-content/uploads/2015/10/asusrog.jpg

Το τέρας μου: ASUS ROG GL752VW T4108D Core i7 6700HQ / 4x 2.60GHz / NVIDIA GeForce GTX 960M / 8GB DDR4 / SSD 850 EVO mSATA 250GB

Link to comment
Share on other sites

Μου ηρθε sms απο Q

 

 

Η ΛΗΣΗ ΣΤΗΝ ΚΡΙΣΗ! ΑΝΑΝΕΩΣΕ ΜΕ 5Ε ΣΤΙΣ ΕΠΟΜΕΝΕΣ 5 ΗΜΕΡΕΣ Κ ΘΑ ΕΧΕΙΣ ΔΩΡΟ 90Λ ΠΡΟΣ ΟΛΑ ΤΑ ΣΤΑΘΕΡΑ Κ ΚΙΝΗΤΑ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ

ΚΑΙ ΤΑ 5Ε ΣΟΥ ΜΕΝΟΥΝ! (ΔΙΑΡΚΕΙΑ 30 ΗΜΕΡΕΣ)

Καλά πάμε !! εχω 50 λεπτά ακόμα και άλλα 90 και διπλασιασμός έχω και στο wh διπλασιασμό +1.5GB ατελείωτο θα είναι :lol:

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Μου ηρθε sms απο Q

 

 

 

Καλά πάμε !! εχω 50 λεπτά ακόμα και άλλα 90 και διπλασιασμός έχω και στο wh διπλασιασμό +1.5GB ατελείωτο θα είναι :lol:

 

Τα 50' θα λήξουν στην κανονικη ημερομηνια τους και τα αλλα 90' σε ενα μηνα αφοτου βάλεις τα 5 ευρώ? 'Η θα εχουν κοινή ημερομηνία λήξης?

Link to comment
Share on other sites

Τα 50' θα λήξουν στην κανονικη ημερομηνια τους και τα αλλα 90' σε ενα μηνα αφοτου βάλεις τα 5 ευρώ? 'Η θα εχουν κοινή ημερομηνία λήξης?

 

η καθε ''εισοδος'' πακετων ή δωρων εχει ισχυ 30 ημερες (ή 1 μηνα, ολο το ξεχνώ)

Link to comment
Share on other sites

Με καλέσαν απο την Wind για το motorola fire.

H αιτηση ήταν από το βράδυ της Πέμπτης 2/7/2012. Αφορά φορητοτητα απο Cosmote - What's up. Λένε οτι θέλουν 4 ημέρες εργάσιμες για να πάρουν το νουμερο απο την Cosmote (ας το ελπίσουμε - πάντος το νούμερο αποπροπής φορητότητας της cosmote για όποιον ενδιαφέτεται είναι το 2102501125), μετά αποστέλεται η συσκευή motorola fire xt311 (συν 1-2 εργασιμες υπολογίζω), η δήλωση ταυτοπροσωπίας για υπογραφή & η Q κάρτα sim (η οποία θα μείνει ανενεργή για τουλάχιστον 1-2 ημέρες ακόμα). H πληρώμη των 69€ γίνεται στo courier (ACS) και ταυτόχρονα η παραλαβή. Η πίστωση της πρώτης των 6 δόσεων με ενημέρωσαν οτι θα γίνει λίγες μέρες αργότερα.

 

Για την παραλαβή απαιτήται: να υπάρχει ταυτοπροσωπία, μία φωτοτυπία ταυτότητας & τα χρήματα.

 

Δηλάδη ο συνολικός χρόνος απο την online παραγγέλια μέχρι και την ενεργοποίηση μάλλον φτάνει τις 15 με 20 ημερολ. ημέρες.

Αρκετές μέν - τραγικές όχι - αρκεί να μη στραβώσει πουθενά.

Link to comment
Share on other sites

Με καλέσαν απο την Wind για το motorola fire.

H αιτηση ήταν από το βράδυ της Πέμπτης 2/7/2012. Αφορά φορητοτητα απο Cosmote - What's up. Λένε οτι θέλουν 4 ημέρες εργάσιμες για να πάρουν το νουμερο απο την Cosmote (ας το ελπίσουμε - πάντος το νούμερο αποπροπής φορητότητας της cosmote για όποιον ενδιαφέτεται είναι το 2102501125), μετά αποστέλεται η συσκευή motorola fire xt311 (συν 1-2 εργασιμες υπολογίζω), η δήλωση ταυτοπροσωπίας για υπογραφή & η Q κάρτα sim (η οποία θα μείνει ανενεργή για τουλάχιστον 1-2 ημέρες ακόμα). H πληρώμη των 69€ γίνεται στo courier (ACS) και ταυτόχρονα η παραλαβή. Η πίστωση της πρώτης των 6 δόσεων με ενημέρωσαν οτι θα γίνει λίγες μέρες αργότερα.

 

Για την παραλαβή απαιτήται: να υπάρχει ταυτοπροσωπία, μία φωτοτυπία ταυτότητας & τα χρήματα.

 

Δηλάδη ο συνολικός χρόνος απο την online παραγγέλια μέχρι και την ενεργοποίηση μάλλον φτάνει τις 15 με 20 ημερολ. ημέρες.

Αρκετές μέν - τραγικές όχι - αρκεί να μη στραβώσει πουθενά.

 

Mεχρι το τελος της αλλης εβδομαδας θα εχει τελιωσει ολη η διαδικασια σιγουρα!! Αργει λογω φορητοτητας απο cosmote

Link to comment
Share on other sites

Το talk to all έχει ελάχιστη διάρκεια κλήσης;

Δώσε βάση στα ψιλά:

  • Tα λεπτά ομιλίας καταναλώνονται προς όποιο κινητό ή σταθερό τηλέφωνο και αν καλέσεις στην Ελλάδα και ισχύουν για 30 ολόκληρες μέρες.
  • Η χρέωσή σου γίνεται ανά λεπτό χωρίς ελάχιστη διάρκεια κλήσης.
  • Αν δεν καταναλώσεις όλα τα λεπτά ομιλίας μέσα στις 30 μέρες, να ξέρεις, δεν θα μπορείς να τα μεταφέρεις.
  • Τα λεπτά ομιλίας δεν μπορείς να τα καταναλώσεις αν είσαι σε κατάσταση roaming, δηλαδή, στο εξωτερικό.

Link to comment
Share on other sites

http://www.wind.com.gr/gr/q/paketa-q/paketa-data/

τα εχουν κάνει λίγο θάλασσα εδω ή νομίζω?

 

Το πακέτο είναι διαθέσιμο για όλα τα πακέτα Καρτοκινητής και Καρτοσύνδεσης.

....

 

Το Mobile Internet είναι συμβατό με όλα τα πακέτα και υπηρεσίες Internet. Τα ΜΒ αφορούν σε κίνηση μέσω των APN (Ρυθμίσεων Internet gint.b-online.gr gwap.b-online.gr).

αυτά μάλλον δεν έχουν σχέση με την q

Link to comment
Share on other sites

Τα 50' θα λήξουν στην κανονικη ημερομηνια τους και τα αλλα 90' σε ενα μηνα αφοτου βάλεις τα 5 ευρώ? 'Η θα εχουν κοινή ημερομηνία λήξης?

Προς όλους

49'

 

Τα 49' λήγουν 03/09/2012

 

Bonus

90'

 

Προς όλα τα κινητά και σταθερά στην Ελλάδα

 

Τα 90' λήγουν 07/09/2012

 

Ε για λίγες μέρες διάφορα μόνο ...

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Θα επανέρθω σε ένα παλαιότερο θέμα.

 

Υπάρχει κάποιος να μου δώσει λογική εξήγηση γιατί το 3G μου είναι πολύ πιό αργό από το gprs/edge;

Chown the world!!! :cool:

 

iMessage: epaminos@me.com

Link to comment
Share on other sites

Μου ρθε ένα μήνυμα για προσφορά Bonus αν ανανεώσω με 5 ευρώ.

Δίνει 90 λεπτά προς όλους για 30 ημέρες.

Ο ρυθμός χρέωσης είναι ανά λεπτό ή τρίλεπτο;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αύριο (11/8) λήγει ο πρώτος μήνας των δωρεάν mb που είχα λάβει με την ενεργοποίηση του αριθμού μου. Τα υπολειπόμενα mb θα λήξουν σήμερα στις 24.00 ή αύριο το πρωί;

Ευχαριστώ. :)

Link to comment
Share on other sites

Μου ρθε ένα μήνυμα για προσφορά Bonus αν ανανεώσω με 5 ευρώ.

Δίνει 90 λεπτά προς όλους για 30 ημέρες.

Ο ρυθμός χρέωσης είναι ανά λεπτό ή τρίλεπτο;

 

ακόμα το περιμένω αυτό το μήνυμα και εγώ. ελπίζω να πάει σε όλους...:worry:

Link to comment
Share on other sites

με πήρανε τηλ(χωρις αποκρυψη) υποτιθεται απο τα κεντρικα της γουιντ να μου πουνε πως βλεπουνε πως βαζω 2 καρτες τον μηνα(ελα??ποιος??εχω να βαλω μηνες!!!) και πως εχω επιδοτηση..

σε καρτοκινητο?

τους εκλεισα γτ βαριομουν.

κανει και τετοιες μαγκιες πλεον?επιδοτηση σε καρτοκινητο?

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

με πήρανε τηλ(χωρις αποκρυψη) υποτιθεται απο τα κεντρικα της γουιντ να μου πουνε πως βλεπουνε πως βαζω 2 καρτες τον μηνα(ελα??ποιος??εχω να βαλω μηνες!!!) και πως εχω επιδοτηση..

σε καρτοκινητο?

τους εκλεισα γτ βαριομουν.

κανει και τετοιες μαγκιες πλεον?επιδοτηση σε καρτοκινητο?

Αμέ! Άμα το κάνεις συμβόλαιο θα πάρεις μια "υποτυπώδης" επιδότηση... Λαμόγια και ψεύτες αντιπρόσωποι θα ήταν ;)

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

με πήρανε τηλ(χωρις αποκρυψη) υποτιθεται απο τα κεντρικα της γουιντ να μου πουνε πως βλεπουνε πως βαζω 2 καρτες τον μηνα(ελα??ποιος??εχω να βαλω μηνες!!!) και πως εχω επιδοτηση..

σε καρτοκινητο?

τους εκλεισα γτ βαριομουν.

κανει και τετοιες μαγκιες πλεον?επιδοτηση σε καρτοκινητο?

 

Παρε τηλ την εξυπηρετηση ενημερωσε για το γεγονος δωσε νουμερο που σε πηραν να ειναι ενημεροι να προβουν στις καταλληλες ενεργειες.

Link to comment
Share on other sites

Μου ρθε ένα μήνυμα για προσφορά Bonus αν ανανεώσω με 5 ευρώ.

Δίνει 90 λεπτά προς όλους για 30 ημέρες.

Ο ρυθμός χρέωσης είναι ανά λεπτό ή τρίλεπτο;

 

σε f2g2 που ειχε ερθει το μηνυμα ηταν ανα τριλεπτο και μετα ανα δευτερολεπτο.....υποθετω το ιδιο θα ειναι και στην q

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα ηλεκτρονικά το motorola fire με την προσφορά ανανέωσης των 69 ευρώ, εδώ και μία εβδομάδα (πριν εξαντληθεί). Μου ήρθε κανονικά email επιβεβαίωσης αλλά ούτε φωνή ούτε ακρόαση από τη wind. Να πάρω τηλέφωνο στην εξυπηρέτηση πελατών ή το ξεχνάω;
Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα ηλεκτρονικά το motorola fire με την προσφορά ανανέωσης των 69 ευρώ, εδώ και μία εβδομάδα (πριν εξαντληθεί). Μου ήρθε κανονικά email επιβεβαίωσης αλλά ούτε φωνή ούτε ακρόαση από τη wind. Να πάρω τηλέφωνο στην εξυπηρέτηση πελατών ή το ξεχνάω;

 

Να πάρεις κανονικα τηλεφωνο στην εξυπηρετηση και να ΑΠΑΙΤΗΣΕΙΣ να σου στείλουν το τηλεφωνο, μιας και εχεις email επιβεβαιωσης. Το ιδιο εκανα και εγω, και τωρα το εχω στα χερια μου!

Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα ηλεκτρονικά το motorola fire με την προσφορά ανανέωσης των 69 ευρώ, εδώ και μία εβδομάδα (πριν εξαντληθεί). Μου ήρθε κανονικά email επιβεβαίωσης αλλά ούτε φωνή ούτε ακρόαση από τη wind. Να πάρω τηλέφωνο στην εξυπηρέτηση πελατών ή το ξεχνάω;

 

Πάρε στο 2105100100 και ρώτα τους πότε θα παραλάβεις. Η προσφορά είναι σε ισχύ κανονικά στα καταστήματα και δεν εχουν λόγο να μην στο στείλουν. Δεν έγινε χαμός όπως με το Samsung Pocket ;-)

Samsung Galaxy S7 Edge 32GB Titanium Silver

Φιλικά, Σταύρος :)

Link to comment
Share on other sites

Θα επανέρθω σε ένα παλαιότερο θέμα.

 

Υπάρχει κάποιος να μου δώσει λογική εξήγηση γιατί το 3G μου είναι πολύ πιό αργό από το gprs/edge;

 

Και ομως Γκαρτασι γινεται εδω στη ΦραπεδουΠολη:lol:

Μεχρι και ο πιου ποιο γρηγορος ειναι!!!:lol:

Edited by egigo
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...