Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

δεν εχει καταχωρηθει κατα πασα πιθανοτητα.

αν εβαλες απλα τα στοιχεια σου καισ ε γυρισε στην αρχικη,δεν υπαρχει καταχωρηση.

εμενα με την 2-3η προσπαθεια με εβγαλε στην σελιδα που λεει "θα σου στειλουμε μειλ επιβεβαιωσης κτλ"

 

ολα καλα με το θεμα λυθηκε. απλως ειχαν πολλες παραγγελιες μεσα σε μια μερα και χαθηκαν εντελως

Link to comment
Share on other sites

Τηλέφωνο από κοσμοτε γιατί αποχωρούν τα νούμερα και ακόμα σε αναμονη
Link to comment
Share on other sites

εξαντληθηκε η προσφορα

 

Ήταν από αυτές μέχρι εξαντλήσεως των αποθεμάτων, να φανταστώ;... :rolleyes:

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Ήταν από αυτές μέχρι εξαντλήσεως των αποθεμάτων, να φανταστώ;... :rolleyes:

 

επεσε με τα μουτρα ο κοσμος παντως

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

επεσε με τα μουτρα ο κοσμος παντως

 

Λογικό.. Samsung ήταν τώρα η συσκευή.

 

Κάτι άλλο.. Λέγατε όλοι για ένα θέμα που είχατε με τις καινούριες 64Κ κάρτες και το ανύπαρκτο 3G σήμα.. Από τη μέρα που γράψατε ότι σας το έλυσαν πιάνω μόνο Ε σήμα.. Και G στην καλύτερη.. Σε περιοχές που είχα 3G και 3G+.

 

P.S.: Η κάρτα μου είναι 64Κ, αλλαγμένη το χειμώνα, δίκτυο Q.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ έχω κάτι άκυρα E, αλλά σε γενικές γραμμές είμαι σε 3G & H (Θεσσαλονίκη). Εκτός από τις τραγικές περιπτώσεις που κάθομαι σε ένα σημείο για ώρα με H και ξαφνικά πετάγεται σε edge και σε 10 δευτερόλεπτα έχει ξαναγυρίσει πίσω.

 

[offtopic]

Πάντως, ο opera mobile έχει τραγική κατανάλωση. Σε σημείο που με opera mini τα 60mb της κοσμοτέ έφταναν για απλή χρήση μέσα σε έναν μήνα, και τώρα τα 200 δεν φτάνουν ούτε για τον μισό!

[/offtopic]

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ έχω κάτι άκυρα E, αλλά σε γενικές γραμμές είμαι σε 3G & H (Θεσσαλονίκη). Εκτός από τις τραγικές περιπτώσεις που κάθομαι σε ένα σημείο για ώρα με H και ξαφνικά πετάγεται σε edge και σε 10 δευτερόλεπτα έχει ξαναγυρίσει πίσω.

 

[offtopic]

Πάντως, ο opera mobile έχει τραγική κατανάλωση. Σε σημείο που με opera mini τα 60mb της κοσμοτέ έφταναν για απλή χρήση μέσα σε έναν μήνα, και τώρα τα 200 δεν φτάνουν ούτε για τον μισό!

[/offtopic]

 

πέρασε το οπερα mobile 4.4 και βάλε να μην ανοίγουν οι εικόνες σε σελίδες που δεν θέλεις έτσι θα κάνεις οικονομία. Εγώ αυτο χρησιμοποιω τόσο κάιρο και δεν εχω κανένα προβλήμα.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ έχω κάτι άκυρα E, αλλά σε γενικές γραμμές είμαι σε 3G & H (Θεσσαλονίκη). Εκτός από τις τραγικές περιπτώσεις που κάθομαι σε ένα σημείο για ώρα με H και ξαφνικά πετάγεται σε edge και σε 10 δευτερόλεπτα έχει ξαναγυρίσει πίσω.

 

[offtopic]

Πάντως, ο opera mobile έχει τραγική κατανάλωση. Σε σημείο που με opera mini τα 60mb της κοσμοτέ έφταναν για απλή χρήση μέσα σε έναν μήνα, και τώρα τα 200 δεν φτάνουν ούτε για τον μισό!

[/offtopic]

 

Στον opera mobile μπορείς να ενεργοποιήσεις το turbo mode που κάνει το ίδιο πράγμα :D

Link to comment
Share on other sites

Γιατι δεν χρησιμοποιειτε το Opera mini αλλα το mobile αφου θελετε να κανετε οικονομια;
ΚΑΙ το mobile έχει συμπίεση δεδομένων (opera turbo) αλλά δείχνει σωστά τις σελίδες, όχι οπως το mini, με πλήρες rendering
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΙ το mobile έχει συμπίεση δεδομένων (opera turbo) αλλά δείχνει σωστά τις σελίδες, όχι οπως το mini, με πλήρες rendering

 

με οπερα turbo δεν είμαι καθολου ευχαριστημένος ούτε μέσω κινητού ούτε μέσω υπολογιστη. Κάνει μια ώρα να ανοίξει η σελίδα ένω με την κανονική φόρτωση σελίδας μου φορτώνει πολύ πιο γρήγορα.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

με οπερα turbo δεν είμαι καθολου ευχαριστημένος ούτε μέσω κινητού ούτε μέσω υπολογιστη. Κάνει μια ώρα να ανοίξει η σελίδα ένω με την κανονική φόρτωση σελίδας μου φορτώνει πολύ πιο γρήγορα.
ή ταχύτητα ή οικονομια δεδομένων. δεν μπορείς να τα χεις ολα. (σε μενα μια χαρά γρήγορα πάει το turbo πάντως)
Link to comment
Share on other sites

Με ενεργοποιημένο το turbo, η διαφορά συνεχίζει να είναι τεράστια ανάμεσα σε mobile και mini.

Ή με κλέβει η Q (όπως, πιθανότατα, συμβαίνει στον άλλο μου αριθμό με το υπόλοιπο των €).

Ξέρει κάποιος το σταθερό στην Αθήνα του τμήματος εξυπηρέτησης της Q;

Και αν μπορώ να ζητήσω αναλυτικό λογαριασμό;

 

Ψάχνω στο θέμα, αλλά 1-1 τις σελίδες, είναι αργό :confused:

 

Edit : Το βρήκα. Τμήμα εξυπηρέτησης πελατών Q 211 999 3000

Edited by christoi
Link to comment
Share on other sites

Με ενεργοποιημένο το turbo, η διαφορά συνεχίζει να είναι τεράστια ανάμεσα σε mobile και mini.

Ή με κλέβει η Q (όπως, πιθανότατα, συμβαίνει στον άλλο μου αριθμό με το υπόλοιπο των €).

Ξέρει κάποιος το σταθερό στην Αθήνα του τμήματος εξυπηρέτησης της Q;

Και αν μπορώ να ζητήσω αναλυτικό λογαριασμό;

 

Ψάχνω στο θέμα, αλλά 1-1 τις σελίδες, είναι αργό :confused:

νομιζω υπερβάλεις,έτσι είναι το browsing όπως κι αν το κάνουμε. αλλά τέλος πάντων. 2105100100

Link to comment
Share on other sites

Είναι το πρώτο διάστημα και ούτε το κινητό, ούτε η q ξέρω πως διαχειρίζονται τα δεδομένα.

Την προηγούμενη εβδομάδα, κάποια μέρα (δεν θυμάμαι ακριβείς ημερομηνίες) είχα 150κάτι δωρεάν MB μέχρι 28/7 (28/6 ενεργοποίησα την προσφορά των 59€). Την επόμενη ημέρα διαπίστωσα ότι το υπόλοιπό μου είχε πέσει στα 45κάτι. Τρελή χρήση που να δικαιολογεί τόσο μεγάλη κίνηση, δεν έκανα -μόνο κάτι σελίδες. Μετά από 1-2 ημέρες μου προστέθηκαν στον λογαριασμό τα 60ΜΒ που έδιναν δώρο.

 

Αναλυτικός λογαριασμός δίνεται μόνο από κατάστημα wind με ταυτότητα. Γίνονται 2 αιτήσεις, 1 για εξερχόμενες κλήσεις και 1 για δεδομένα κίνησης (εισερχόμενες κλήσεις). Σε 1 εβδομάδα θα έχουν αποσταλεί στην διεύθυνση που δηλώθηκε κάτα την συμπλήρωση της αίτησης.

 

Γνωρίζει κάποιος κανένα πρόγραμμα της προκοπής για android που να μετράει δεδομένα ΜΟΝΟ όταν βρίσκεται σε δίκτυο κινητής; Δηλαδή, να ξεκινάει με το τηλέφωνο και όταν συνδέομαι σε wifi, να σταματάει την καταμέτρηση, όταν φεύγω από wifi να ξαναξεκινάει και να μετράει ΟΛΕΣ τις κινήσεις, ακόμα και διαφόρων αυτόματων ενημερώσεων που γίνονται με το κινητό στην αναμονή -οθόνη σβηστή-, αν γίνονται τέτοιες ενημερώσεις.

Link to comment
Share on other sites

ελπιζω η wind να μην κανει αλλες αυξησεις στη Qcard,πολυ καλο το πακετο των 60 λεπτων οπως και των 300 λεπτων,προσπαθω τωρα τελευταια να πεισω τους δικους μου και κατι φιλους να ερθουν σε Qcard αλλα ειναι λιγο δυσκολο,τι κολλημα ειναι αυτο με το whats up,ενα πακετο που δεν το παω μια...
Link to comment
Share on other sites

ελπιζω η wind να μην κανει αλλες αυξησεις στη Qcard,πολυ καλο το πακετο των 60 λεπτων οπως και των 300 λεπτων,προσπαθω τωρα τελευταια να πεισω τους δικους μου και κατι φιλους να ερθουν σε Qcard αλλα ειναι λιγο δυσκολο,τι κολλημα ειναι αυτο με το whats up,ενα πακετο που δεν το παω μια...

 

και εγώ σιγά-σιγά προσπαθώ να μεταφέρω όποιον μπορώ...όντως,τρελό κόλημα υπάρχει και οι χρεώσεις είναι μεγάλες σε διαφορά.

Link to comment
Share on other sites

προσπαθω τωρα τελευταια να πεισω τους δικους μου και κατι φιλους να ερθουν σε Qcard αλλα ειναι λιγο δυσκολο,τι κολλημα ειναι αυτο με το whats up,ενα πακετο που δεν το παω μια...

 

Και εγώ μία δεν το πήγαινα το WHAT'S UP? σαν πακέτο αλλά όταν διαπίστωσα ότι το χρησιμοποιεί η συντριπτική πλειοψηφία των φίλων και γνωστών μου, η ενεργοποίηση ενός αριθμού WHAT'S UP? και από εμένα αποτέλεσε μονόδρομος...

Και το βρίσκω και πολύ δύσκολο να σταματήσει αυτό το "κόλλημα" με το WHAT'S UP?

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ μία δεν το πήγαινα το WHAT'S UP? σαν πακέτο αλλά όταν διαπίστωσα ότι το χρησιμοποιεί η συντριπτική πλειοψηφία των φίλων και γνωστών μου, η ενεργοποίηση ενός αριθμού WHAT'S UP? και από εμένα αποτέλεσε μονόδρομος...

Και το βρίσκω και πολύ δύσκολο να σταματήσει αυτό το "κόλλημα" με το WHAT'S UP?

 

μεταφέροντας σταδιακά σε q που είναι αυτή την στιγμή η πιο φθηνή...να δεις τι καλά ξεκολάνε.;)

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα κατάστημα Wind, κατόπιν δικής μου ερώτησης, με πήρε τηλέφωνο και με ενημέρωσε ότι η προσφορά τελείωσε, όλα τα κομμάτια εξαντλήθηκαν και δεν πρόκειται να στείλουν στο κατάστημα.

Γνωρίζει κανείς ή μου λένε χαζαμάρες;

"Never make anyone a priority in your life when you're only an option in theirs..."
Link to comment
Share on other sites

ελπιζω η wind να μην κανει αλλες αυξησεις στη Qcard,πολυ καλο το πακετο των 60 λεπτων οπως και των 300 λεπτων,προσπαθω τωρα τελευταια να πεισω τους δικους μου και κατι φιλους να ερθουν σε Qcard αλλα ειναι λιγο δυσκολο,τι κολλημα ειναι αυτο με το whats up,ενα πακετο που δεν το παω μια...

 

0.37ευρω/λεπτο ποσο πιο πανω να το παει; Αυξηση 10λεπτων με τη μια που ακουστηκε; Ουτε καν σταδιακα.

Δεν θα επρεπε να στειλουν μηνυμα να ειδοποιησουν γι αυτη την αυξηση;

Εμενα ο πατερας μου αν δεν το μαθαινε απο μενα που θα το μαθαινε; Τι να του πω τωρα κατσε γιατι εχει πακετα;

Link to comment
Share on other sites

εμένα πάλι η απάντηση που πήρα από κατάστημα που πηγα να ζητήσω την προσφορά ήταν ότι εξαντλήθηκε και την τετάρτη θα ξαναπαραλαβουν.

μάλιστα μου είπε να τους αφήσω ένα τηλέφωνο για να με ειδοποιήσουν.θα δείξει.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...