Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εννοεί ότι μόλις απαντηθεί η κλήση θα χρεωθείς αμέσως για τα 30 πρώτα δευτερόλεπτα, δηλαδή 0,48/2=0,24 και μετά τα 30 πρώτα δευτερόλεπτα θα χρεώνεσαι 0,48/60= 0,008 για κάθε επιπλέον δευτερόλεπτο.

 

Δηλαδή ποιά θα είναι η χρέωση στο 1 λεπτό ομιλίας;

patc
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή ποιά θα είναι η χρέωση στο 1 λεπτό ομιλίας;

0,48 για εξερχόμενες προς όλη την Ευρωπαϊκή ένωση , και 0,13 το λεπτό για εισερχόμενες , σε όλη την Ευρωπαϊκή ένωση

Τι κάνω για μα έχω τα 60 Mb και πόσο κάνει;

 

Send from my smarty-pants phone

 

στείλε 60ΜΒ στο 1210 . Στοιχίζει 3 ευρώ , και έχει αυτόματη ανανέωση κάθε μήνα μέχρι να στείλεις το 60ΜΒ ΟΧΙ στο 1210

Για 100 ΜΒ στείλε 100ΜΒ στο 1210 ( 5 ευρώ )

Link to comment
Share on other sites

γιατι δε γινεται μεταφορα υπολοιπου απο q σε q;

 

Γιατί η WIND γενικώς δεν επιτρέπει την μεταφορά υπολοίπου.

Link to comment
Share on other sites

γιατι δε γινεται μεταφορα υπολοιπου απο q σε q;

 

Όπως σωστά αναφέρθηκε, κοπηκε η μεταφορά υπολοίπου από όλα τα καρτοκινητά της γουίντ.

Αυτό προφανώς συνέβει, γιατί κάποια ωραία εποχή, η εταιρία μοιραζε διπλασιασμούς χρόνου ομιλίας σε πολλά καρτοκινητά που δεν κάνανε μεγάλη χρήση. Αυτό κάποιοι το εκμεταλεύθηκαν δεόντως, έχοντας 2-3 νούμερα που δεν χρησιμοποιούσαν και έπαιρναν μόνιμους διπλασιασμούς εκεί. Έπειτα έστελναν όλο το ποσό στο νούμερο που χρησιμοποιούσαν κανονικά και όλα ήταν ωραία.

Δυστυχώς αυτό είχε ως αποτέλεσμα την παύση μεταφοράς υπολοίπου. Μεγάλο λάθος της εταιρίας κατά τη γνώμη μου, καθώς κόπηκε μια υπηρεσία που εξυπηρετούσε πιστεύω αρκετό κόσμο. Ας έκοβε τους διπλασιασμούς καλύτερα...

Κανονικά όμως, τώρα που οι διπλασιασμοί έχουν γίνει "περιορισμένης διάρκειας" και πλέον δεν ενσωματώνονται στο κανονικό υπόλοιπο (άρα δε μεταφέρονται), θα έπρεπε να επανέλθει κανονικά η μεταφορά υπολοίπου.

Ακούει κανείς εκεί στη γουίντ ???

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Η wind συνεχιζοντας να αυτοκτονει, διπλασιαζει τον χρονο ομιλιας των 300 λεπτων σε 600, αυξανοντας ταυτοχρονα την ελαχιστη χρεωση απο 1 σε 3 λεπτα.

 

Αποτέλεσμα, απο 300 κλήσεις το μήνα, (300 κλήσεις του 1 λεπτου), να πέφτει τώρα στις 200 (200 κλήσεις των 3 λεπτών).

 

Εχω μεγάλη περιεργεια να δω ποσο θα αντεξουμε ακομα αυτες τις αλχημειες τους.

Παντως εγω οχι πολυ ακομα. Και εχω 12 συνδεσεις Q. Capito???

Link to comment
Share on other sites

τα 60 MB πάντως είναι λίγα για 1 μήνα ακόμα και από κινητό.

και 5€ δεν τα δίνω για τα επίσης λίγα 100 ΜΒ. :geek:

 

βγάλτε κανα 200αρι με 5€ ρε φούστη μου...

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Τα 60 ΜΒ δεν φτανουν ουτε για τα backgrounds του μηνα στα σημερινα smartphones.

 

δειτε για παραδειγμα τι αγοραζει καποιος στην "πανακριβη" Αγγλια με 10.49 λιρες, περιπου 12-13 ευρω.

Αυτα χωρις ιδιαιτερο ψαξιμο.

κόστος ανα ΜΒ??

0.01049 στην three

0.05 στην Wind αλλα και στους υπολοιπους του καρτελ της ψωροκωσταινας.

 

Με ολιγα λόγια ΠΕΝΤΑΠΛΑΣΙΟ κοστος.

Πλακα με κανεις Κα wind, ετσι???

 

http://threestore.three.co.uk/broadband/?tablets=1&intid=3mainmbbwtclbcl251

 

Παντως εγω εχω ενεργοποιησει μονο μια φορα mobile internet στην Q και δεν βλεπω να ξαναβλεπει τα ευρω μου!

 

να μην ξεχασω... Ναναι καλα οι χιλιαδες καφετεριες που προσφερουν δωρεαν wifi στους πελατες τους. Γιατι υπαρχουν και μερικοι, σε αντιθεση με τις εταιρειες κινητης τηλεφωνιας, που ειναι σοβαροι....

Edited by nininikos
αλλοιως....
Link to comment
Share on other sites

Για Internet βάζω 1GΒ τον μήνα με WIND , με 15 ευρώ ,

Περιτό να θυμίσω ότι χρησιμοποιώ τον διπλασιασμό των 20 ευρώ για ομιλία

Link to comment
Share on other sites

επειδή έχω dualsim κινητό θα κοιτάξω για νετ να πάω αλλού.

μεγάλη εξυπνάδα, αφού όλοι τα ίδια πακέτα έχουνε, τι λετε συνέχεια κ συνεχεια θα πάω αλλού? η μόνη διαφορά είναι στο σήμα κ την ταχύτητα

Link to comment
Share on other sites

μεγάλη εξυπνάδα, αφού όλοι τα ίδια πακέτα έχουνε, τι λετε συνέχεια κ συνεχεια θα πάω αλλού? η μόνη διαφορά είναι στο σήμα κ την ταχύτητα

 

προφανώς δεν ήξερα τι παίζει στους άλλους.

 

τώρα αν είναι εξυπνάδα τι να σου πω ρε μέγιστε, ειρωνεύσου άλλον. :mad:

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

προφανώς δεν ήξερα τι παίζει στους άλλους.

 

τώρα αν είναι εξυπνάδα τι να σου πω ρε μέγιστε, ειρωνεύσου άλλον. :mad:

συγγνώμη, απλά είναι ευρέως γνωστό ότι οι τρεις εταιρίες έχουν σχεδον ίδια πακέτα σ ολα..

Link to comment
Share on other sites

Η wind συνεχιζοντας να αυτοκτονει, διπλασιαζει τον χρονο ομιλιας των 300 λεπτων σε 600, αυξανοντας ταυτοχρονα την ελαχιστη χρεωση απο 1 σε 3 λεπτα.

 

Αποτέλεσμα, απο 300 κλήσεις το μήνα, (300 κλήσεις του 1 λεπτου), να πέφτει τώρα στις 200 (200 κλήσεις των 3 λεπτών).

 

Εχω μεγάλη περιεργεια να δω ποσο θα αντεξουμε ακομα αυτες τις αλχημειες τους.

Παντως εγω οχι πολυ ακομα. Και εχω 12 συνδεσεις Q. Capito???

 

πού το ειδες το διπλασιασμο; μηπως ειναι επιλεκτικη προσφορα;

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει κανένα link

Στείλε κενό μήνυμα στο 19595 και θα σου έρθει η περιγραφή των διαθέσιμων πακέτων , ή στείλε 1GB στο 19595 και αγόρασε το . Δεν το διαφημίζουν πλέον αλλά είναι διαθέσιμο (σε Wind)

Link to comment
Share on other sites

Η wind συνεχιζοντας να αυτοκτονει, διπλασιαζει τον χρονο ομιλιας των 300 λεπτων σε 600, αυξανοντας ταυτοχρονα την ελαχιστη χρεωση απο 1 σε 3 λεπτα.

 

Αποτέλεσμα, απο 300 κλήσεις το μήνα, (300 κλήσεις του 1 λεπτου), να πέφτει τώρα στις 200 (200 κλήσεις των 3 λεπτών).

 

Εχω μεγάλη περιεργεια να δω ποσο θα αντεξουμε ακομα αυτες τις αλχημειες τους.

Παντως εγω οχι πολυ ακομα. Και εχω 12 συνδεσεις Q. Capito???

φίλε μου αν διαβαζες κλτρα, το τρίλεπτο ισχυέι μονο για τα 300λεπτά μπονους, όχι και για τα άλλα 300 του πακέτου, για τα οποία εξακολουθει ν ισχύει το μονολεπτο

Link to comment
Share on other sites

να ρωτήσω κάτι.. κάθε φορά που με 3 ευρώ από το 12200 στην Q βάζω 300 Λ προς wind/Q, θα μου δίνει μπόνους άλλα 300 ?

__________

 

Αν οι εκλογές άλλαζαν κάτι θα ήταν παράνομες

Link to comment
Share on other sites

να ρωτήσω κάτι.. κάθε φορά που με 3 ευρώ από το 12200 στην Q βάζω 300 Λ προς wind/Q, θα μου δίνει μπόνους άλλα 300 ?

σου χει έρθει αντίστοιχο ενημερωτικο μήνυμα? λογικά ναι

Link to comment
Share on other sites

Τι ακριβως εννοεις καλυτερα? Το μηνυμα δεν ξεκαθαριζει κατι τετοιο. "ελαχιστη διαρκεια καταναλωσης 3 ΛΕΠΤΑ". Αυτο λεει μονο, αυτο λεω κι εγω, τωρα αν εννοει οτι αμα εχει πανσεληνο και ο Φεβρουαριος ειναι 29 και αν εχει ξυπνησει αποτομα ο προεδρος της Wind,... θα με χρεωνει ανα λεπτο, τι να σου πω. Αν ειναι οπως τα λες εσυ ομως, τα πραγματα ειναι ακομα χειροτερα, γιατι το μηνυμα που εστειλε η κιου ειναι και παραπλανητικο.
Link to comment
Share on other sites

Τι ακριβως εννοεις καλυτερα? Το μηνυμα δεν ξεκαθαριζει κατι τετοιο. "ελαχιστη διαρκεια καταναλωσης 3 ΛΕΠΤΑ". Αυτο λεει μονο, αυτο λεω κι εγω, τωρα αν εννοει οτι αμα εχει πανσεληνο και ο Φεβρουαριος ειναι 29 και αν εχει ξυπνησει αποτομα ο προεδρος της Wind,... θα με χρεωνει ανα λεπτο, τι να σου πω. Αν ειναι οπως τα λες εσυ ομως, τα πραγματα ειναι ακομα χειροτερα, γιατι το μηνυμα που εστειλε η κιου ειναι και παραπλανητικο.

 

επειδή έχω αυτά τα 300 bonus, το 3λεπτο πάει μόνο σε αυτά. Εχω ξεκινήσει να μιλάω και με χρεώνει ανα 1 λεπτό.

οταν τελειώσουν τα 300 και μπει στα 300 της προσφοράς τότε θα με χρεώνει ανα 3λεπτο.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...