Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα παιδια.

Θα ηθελα την βοηθεια σας οταν μπορεσετε.

Διαπιστωσα σημερα οτι η ειδοποιηση κλησεων δεν λειτουργει καθολου. Παρολο που οταν καποιος με καλει οταν το εχω κλειστο και λεει πως θα ειδοποιηθω για την κληση του, εγω δεν λαμβανω κανενα απολυτως μηνυμα. Ειναι η υπηρεσια Q WHO CALLED.

Πηρα στην εξυπηρετηση πελατων και το δηλωσα σαν βλαβη.

Απλα θα ηθελα καποιος φιλος να μου πει αν στο δικο του νουμερο Q Telecom λειτουργει η οχι η υπηρεσια ειδοποιησης κλησεων

 

**62*6995554444# και μετα το πληκτρο της κλησης.

Αν μπορει να το δοκιμασει καποιος κλεινοντας το τηλεφωνο του και να κανει μια-δυο κλησεις και να πει αν του ηρθε μηνυμα ειδοποιησης.

 

Σας ευχαριστω πολυ παιδια :)

 

μην πως δεν έχεις το επαρκείς υπόλοιπο που χρειάζεται για να λειτουργήσει η γραμμή σου;. Γενικά στα καρτοκινητα τις γουίντ άμα δεν υπάρχει το ελάχιστο πόσο των 10 λεπτών ασφαλείας στο υπόλοιπο του καρτοκινητου δεν λειτουργούνε οι υπηρεσίες ειδοποίησης κλήσεων , ίντερνετ και μμς

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

μην πως δεν έχεις το επαρκείς υπόλοιπο που χρειάζεται για να λειτουργήσει η γραμμή σου;. Γενικά στα καρτοκινητα τις γουίντ άμα δεν υπάρχει το ελάχιστο πόσο των 10 λεπτών ασφαλείας στο υπόλοιπο του καρτοκινητου δεν λειτουργούνε οι υπηρεσίες ειδοποίησης κλήσεων , ίντερνετ και μμς

εγω είχα υπόλοιπο, άρα δν ήταν αυτό. τώρα πάντως που δοκίμασα δουλεύει, μάλλον το φτιάξανε

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.Υπάρχει δυνατότητα στην υπηρεσία ειδοποίησης κλήσεων της Qcard ο καλούμενος να μην γνωρίζει οτι θα λάβουμε γραπτό μήνυμα για την κλήση που μας έκανε?Κάτι σαν την υπηρεσία που έχει η Wind οπού την ενεργοποιούμε στέλνοντας sms «κρυφά ΝΑΙ»στο 1265.

Ευχαριστώ.

 

δοκίμασες να το στείλεις από κινητό κίου;. Νομίζω ότι το ίδιο ισχύει και στην κίου.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Και σε εμενα εφτιαξε η ειδοποιηση κλησεων.

Παντως για την Q μιας και ρωτησε ο φιλος νομιζω οτι δεν υπαρχει η δυνατοτητα να επιλεγεις αν αυτος που σε καλει θα μαθαινει αν εσυ θα ενημερωθεις ή οχι για την κληση του.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, καλησπερα και συγγνωμη αν εχει χιλιωειπωθει.. Επειδη πραγματικα εχω χασει τη μπαλα με το Q internet και τις προσφορες, μια 100 ως 31/3, τωρα διαβαζω κατι για 500, απο το site τους που εχει windoποιηθει δε βγαζω ακρη, τελικα εγω τι πρεπει να κανω για να εχω internet τις 2 ερχομενες εβδομαδες? Μ. βδομαδα δηλαδη και την επομενη.. Τι πακετα ισχυουν τωρα? Ποσα πρεπει να δωσω?

 

Σας ευχαριστω πολυ!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, καλησπερα και συγγνωμη αν εχει χιλιωειπωθει.. Επειδη πραγματικα εχω χασει τη μπαλα με το Q internet και τις προσφορες, μια 100 ως 31/3, τωρα διαβαζω κατι για 500, απο το site τους που εχει windoποιηθει δε βγαζω ακρη, τελικα εγω τι πρεπει να κανω για να εχω internet τις 2 ερχομενες εβδομαδες? Μ. βδομαδα δηλαδη και την επομενη.. Τι πακετα ισχυουν τωρα? Ποσα πρεπει να δωσω?

 

Σας ευχαριστω πολυ!

Ως 30/4 500ΜΒ με 5€ Στείλε 500 στο 1210 κ για το υπόλοιπο ΥΠ στο 1210

Link to comment
Share on other sites

Μετά τις 30/4 γνωρίζει κάποιος τι θα γίνει με το internet; Εννοώ θα υπάρχει έστω πακέτο με 5€ και 100MiB;
Link to comment
Share on other sites

Μετά τις 30/4 γνωρίζει κάποιος τι θα γίνει με το internet; Εννοώ θα υπάρχει έστω πακέτο με 5€ και 100MiB;

θα υπάρχουν τα 100, ή κάτι καινούριο

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει μεγάλη πιθανότητα το Πάσχα να ταξιδέψω στη Σερβία. Τα 300 λεπτά ομιλίας προς wind και q που έχω, ισχύουν από εκεί; Επίσης έχω 500mb με τα 5 €. Θα μπορώ να τα χρησιμοποιήσω από εκεί; Και τέλος αν στέλνω μηνύματα είτε σε σέρβικο αριθμό είτε σε ελληνικό είναι η ίδια χρέωση ή αυξημένη;
ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει μεγάλη πιθανότητα το Πάσχα να ταξιδέψω στη Σερβία. Τα 300 λεπτά ομιλίας προς wind και q που έχω, ισχύουν από εκεί; Επίσης έχω 500mb με τα 5 €. Θα μπορώ να τα χρησιμοποιήσω από εκεί; Και τέλος αν στέλνω μηνύματα είτε σε σέρβικο αριθμό είτε σε ελληνικό είναι η ίδια χρέωση ή αυξημένη;

http://www.wind.com.gr/%CE%92%CE%B1%CF%83%CE%B9%CE%BA%CF%8C-%CE%BC%CE%B5%CE%BD%CE%BF%CF%8D/%CE%9A%CE%B9%CE%BD%CE%B7%CF%84%CE%AE/%CE%93%CE%B9%CE%B1-%CF%84%CE%BF%CE%BD-%CE%99%CE%B4%CE%B9%CF%8E%CF%84%CE%B7/%CE%9A%CE%B1%CF%81%CF%84%CE%BF%CE%BA%CE%B9%CE%BD%CE%B7%CF%84%CE%AE/Q-Card/Q-%CF%80%CE%B5%CF%81%CE%B9%CE%B1%CE%B3%CF%89%CE%B3%CE%AE-/%CE%A7%CF%81%CE%B5%CF%8E%CF%83%CE%B5%CE%B9%CF%82-roaming.aspx

Link to comment
Share on other sites

Η Σερβία από ότι βλέπω είναι στην 5 ζώνη και οι χρεώσεις είναι φωτιά και λαύρα! Μάλλον για όσο διάστημα είμαι εκεί θα αγοράσω από εκεί κάποια κάρτα.

Να υποθέσω ότι δεν μπορώ να έχω και τα 500mb internet. Σωστά;

Edited by ostvarivanje
ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Η Σερβία από ότι βλέπω είναι στην 5 ζώνη και οι χρεώσεις είναι φωτιά και λαύρα! Μάλλον για όσο διάστημα είμαι εκεί θα αγοράσω από εκεί κάποια κάρτα.

Να υποθέσω ότι δεν μπορώ να έχω και τα 500mb internet. Σωστά;

 

εννοείται πως όχι.

Πάρε μια τοπική sim για να είσαι ήσυχος

Ζητείται άτομο με πρόγραμμα cosmote gigamax unlimited για να του δίνω €10 τον μήνα για να αποκτήσω 1 extra sim στο συμβόλαιό του
Link to comment
Share on other sites

Έτσι πιστεύω και εγώ να πάρω από εκεί κάρτα, αλλά όταν θα θέλω να επικοινωνήσω με Ελλάδα;
ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Έτσι πιστεύω και εγώ να πάρω από εκεί κάρτα, αλλά όταν θα θέλω να επικοινωνήσω με Ελλάδα;

 

Φίλε η λύση είναι μία...

Θα κάνεις μικρές κλήσεις από Q σε Ελλάδα και θα λες στους άλλους να σε καλούν.

Οπότε έτσι εσύ θα πληρώνεις μόνο το κόστος περιαγωγής και ο άλλος από Ελλάδα θα χρεώνεται με εθνικές κλήσεις (δωρεάν προς Q και λοιπά)

 

Δεν συμφέρει να κάνεις εσύ τις κλήσεις από έξω!

Link to comment
Share on other sites

Φίλε η λύση είναι μία...

Θα κάνεις μικρές κλήσεις από Q σε Ελλάδα και θα λες στους άλλους να σε καλούν.

Οπότε έτσι εσύ θα πληρώνεις μόνο το κόστος περιαγωγής και ο άλλος από Ελλάδα θα χρεώνεται με εθνικές κλήσεις (δωρεάν προς Q και λοιπά)

 

Δεν συμφέρει να κάνεις εσύ τις κλήσεις από έξω!

Μόνο που μια μικρή κλήση από Σερβία για Ελλάδα στοιχίζει 4,86 Ευρώ το λεπτό ελάχιστο 1 λεπτό!!!!!

Από Cosmokarta 2,34 Το λεπτό

Από Vodafone κάρτες 2,40 το λεπό

http://www.wind.com.gr/Βασικό-μενού/Κινητή/Για-τον-Ιδιώτη/Καρτοκινητή/Q-Card/Q-περιαγωγή-/Χρεώσεις-roaming.aspx

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

Μόνο που μια μικρή κλήση από Σερβία για Ελλάδα στοιχίζει 4,86 Ευρώ το λεπτό ελάχιστο 1 λεπτό!!!!!

Από Cosmokarta 2,34 Το λεπτό

Από Vodafone κάρτες 2,40 το λεπό

http://www.wind.com.gr/Βασικό-μενού/Κινητή/Για-τον-Ιδιώτη/Καρτοκινητή/Q-Card/Q-περιαγωγή-/Χρεώσεις-roaming.aspx

 

 

 

ας κάνει αναπάντητη.

Edited by elteo
Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Μόνο που μια μικρή κλήση από Σερβία για Ελλάδα στοιχίζει 4,86 Ευρώ το λεπτό ελάχιστο 1 λεπτό!!!!!

Από Cosmokarta 2,34 Το λεπτό

Από Vodafone κάρτες 2,40 το λεπό

http://www.wind.com.gr/Βασικό-μενού/Κινητή/Για-τον-Ιδιώτη/Καρτοκινητή/Q-Card/Q-περιαγωγή-/Χρεώσεις-roaming.aspx

 

Εννοούσα να βρει ένα τρόπο να επικοινωνεί με άτομα στην Ελλάδα και να τον παίρνουν αυτοί τηλέφωνο. (ας κάνει αναπάντητη)

Ακόμα και έτσι να είναι πιο οικονομικά θα βγει να τους κάνει μια κλήση και μετά να τον καλούν για ένα 10λεπτο από ελληνικό νούμερο

Link to comment
Share on other sites

Εννοούσα να βρει ένα τρόπο να επικοινωνεί με άτομα στην Ελλάδα και να τον παίρνουν αυτοί τηλέφωνο. (ας κάνει αναπάντητη)

Ακόμα και έτσι να είναι πιο οικονομικά θα βγει να τους κάνει μια κλήση και μετά να τον καλούν για ένα 10λεπτο από ελληνικό νούμερο

Ναι το κατάλαβα , αλλά για να μην παρεξηγηθεί έκανα την διόρθωση .

Πέρισυ ένας φίλος μου πήγε στην Κούβα , και έκανε ακριβώς αυτό, έπερνε τηλέφωνο την γυναίκα του και τις έλεγε πάρε με και το έκλεινε ....

Κάθε κλήση χρεώθηκε 5,5 ευρώ στην Cosmote. Τρελάθηκε ο άνθρωπος

Link to comment
Share on other sites

Η Σερβία από ότι βλέπω είναι στην 5 ζώνη και οι χρεώσεις είναι φωτιά και λαύρα! Μάλλον για όσο διάστημα είμαι εκεί θα αγοράσω από εκεί κάποια κάρτα.

Να υποθέσω ότι δεν μπορώ να έχω και τα 500mb internet. Σωστά;

ρε σεις έλεος, τρόμαξα προς στιγμή. Η Σερβία φυσικά ανήκει στη ζώνη 1, οι βλκς στη wind χουν κάνει λάθος :p

Link to comment
Share on other sites

ρε σεις έλεος, τρόμαξα προς στιγμή. Η Σερβία φυσικά ανήκει στη ζώνη 1, οι βλκς στη wind χουν κάνει λάθος :p

Είναι σίγουρο αυτό ότι ανήκει στη ζώνη 1;

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Είναι σίγουρο αυτό ότι ανήκει στη ζώνη 1;

απ ότι ξέρω από φίλο μου που είναι από σερβία ναι. τώρα που κοίταξα από περιέργια στους τιμοκαταλόγους άλλων εταιρειών, άλλοι την έχουν στην ζώνη 1 και άλλοι δεν την έχουν καθόλου:wacko:. τι να σου πω, η wind απ ότι πρόσεξα τώρα έχει αλλιώς τις ζώνες:blink:

Link to comment
Share on other sites

λοιπόν λάθος μου, στην περιαγωγή είναι αλλιώς οι ζώνες. η cosmo κι η voda φαίνεται πώς την σερβία την έχουν στην 3η ζώνη, εξού κι η χρέωση στα 2,4 περίπου.

Κανονικά η σερβία είναι μαζί με το μαυροβούνιο, το οποίο η wind το χει στην 3η ζώνη (2,79€) οπότε κανονικά και τη σερβία εκεί έπρεπε να την έχει κι όχι μαζί με το χονκ κονγκ κ τις σεϋχέλες :p

Πάρε κι ένα τηλέφωνο να βεβαιωθείς (την wind)

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να περάσω τις ρυθμίσεις για νετ σε ένα Alcatel OT-806D αλλά τζίφος.

Περίεργο τηλ και το κακό είναι ότι δεν μου ήρθαν αυτόματα γιατί λέει δεν υποστηρίζεται η συσκευή μου. Εστειλα σμσ στο 19234 αλλά τίποτα. Xειροκίνητα δεν έβγαλα άκρη. Ξέρω ότι είναι αυτές. Αλλά δεν κατάλαβα πως τις περνάω. Α ρε γάλλοι σε όλα ανάποδοι είστε.

 

Any ideas ? :(

Edited by elteo
Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να περάσω τις ρυθμίσεις για νετ σε ένα Alcatel OT-806D αλλά τζίφος.

Περίεργο τηλ και το κακό είναι ότι δεν μου ήρθαν αυτόματα γιατί λέει δεν υποστηρίζεται η συσκευή μου. Εστειλα σμσ στο 19234 αλλά τίποτα. Xειροκίνητα δεν έβγαλα άκρη. Ξέρω ότι είναι αυτές. Αλλά δεν κατάλαβα πως τις περνάω. Α ρε γάλλοι σε όλα ανάποδοι είστε.

 

Any ideas ? :(

 

 

Παρε τηλ να τους ρωτησεις.λογικα καπου θα υπαρχει ξαταχωρημενο το μοντελο και ο τροπος που περνας τις ρυθμισεις

 

Sent from my iPod touch ξαπλα στον καναπε ή στο κρεβατι..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...