Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Προσπαθώ να κάνω ανανεωση μέσα από την εφαρμογή στο κινητό και πληρωμή με πιστωτική κάρτα αλλά βγάζει ότι η συναλλαγή δεν ολοκληρώθηκε και να δοκιμάσω αργότερα. Πρόβλημα με την κάρτα δεν υπάρχει. Να υποθέσω ότι είναι προσωρινό πρόβλημα της Q ?
Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να ενεργοποιηθεί χωρίς SMS? έχω την κάρτα πάνω σε usb 3g stick πάνω σε fritzbox και μου δίνει φωνή και ιντερνετ μόνο.

Δεν υπάρχει δυνατότητα για sms.

 

Μόνο με SMS. Δεν μπορείς να την βάλεις προσωρινά σε ένα κινητό;

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Προσπαθώ να κάνω ανανεωση μέσα από την εφαρμογή στο κινητό και πληρωμή με πιστωτική κάρτα αλλά βγάζει ότι η συναλλαγή δεν ολοκληρώθηκε και να δοκιμάσω αργότερα. Πρόβλημα με την κάρτα δεν υπάρχει. Να υποθέσω ότι είναι προσωρινό πρόβλημα της Q ?

 

Ο,τι και να υποθέσεις, δεν έχεις παρά να δοκιμάσεις ξανά... Δοκίμασε και μέσω browser, δεν χάνεις τίποτα. Βεβαιώσου βέβαια κάθε φορά μήπως περνάει η ανανέωση, ανεξάρτητα από το σφάλμα που βγάζει.

Edited by tetartos
Link to comment
Share on other sites

Ο,τι και να υποθέσεις, δεν έχεις παρά να δοκιμάσεις ξανά... Δοκίμασε και μέσω browser, δεν χάνεις τίποτα. Βεβαιώσου βέβαια κάθε φορά μήπως περνάει η ανανέωση, ανεξάρτητα από το σφάλμα που βγάζει.

 

Εστειλα το ερωτημα στη σελιδα τους στο Facebook. Σε έναλεπτο μου απαντησαν και μου ζητησαν screenshot και τον αριθμό του κινητου. Τα εστειλα αμεσα και μετα ...... δεν πηρα καμια απαντηση

Ανανεωσα κανονικα απο τον υπολογιστη

 

Σε εξι ωρες ηρθε και η απαντηση: Θανάση, όπως ενημερωθήκαμε έγινε ανανέωση 31-10-2018 και ώρα 12:35:38. Παραμένουμε στη διάθεσή σου.

 

Το ελυσαν το προβλημα !!! Αυτο λεγεται εξυπηραιτηση

Edited by alfeios
Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να κάνω ανανεωση μέσα από την εφαρμογή στο κινητό και πληρωμή με πιστωτική κάρτα αλλά βγάζει ότι η συναλλαγή δεν ολοκληρώθηκε και να δοκιμάσω αργότερα. Πρόβλημα με την κάρτα δεν υπάρχει. Να υποθέσω ότι είναι προσωρινό πρόβλημα της Q ?

 

εκανα αγορα απο το site την προηγουμενη βδομαδα χωρις error

η τραπεζα μου εστειλε επαληθευση συναλλαγγης αμεσως αλλα αυτοι μονο κλεψανε τα χρηματα και εξανηστηκαν

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς αν είναι ακόμα ενεργή η προσφορά με τα 8 ευρώ για 8 μήνες για το ίντερνετ? Μέχρι χθες έστελνα μνμ και μου έλεγε ότι είναι ήδη ενεργή, σήμερα μου λέει ότι η προσφορά έληξε. Να προσθέσω ότι δεν έχω λεφτά μέσα, μήπως το λέει για αυτό το λόγο, επειδή δεν αρκουν τα λεφτά? Ή αν βάλω κάρτα θα ενεργοποιηθεί?
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς αν είναι ακόμα ενεργή η προσφορά με τα 8 ευρώ για 8 μήνες για το ίντερνετ? Μέχρι χθες έστελνα μνμ και μου έλεγε ότι είναι ήδη ενεργή, σήμερα μου λέει ότι η προσφορά έληξε. Να προσθέσω ότι δεν έχω λεφτά μέσα, μήπως το λέει για αυτό το λόγο, επειδή δεν αρκουν τα λεφτά? Ή αν βάλω κάρτα θα ενεργοποιηθεί?

 

ειχες υπολοιπο mb απο την προηγουμενη προσφορα? Η τρεχουσα περιοδος ενεργοποιησης εληγε 1/11. Αν υπηρχε μεριδα χρηστων που ειχαν την προηγουμενη ως 1/11 η λογικη λεει οτι μπορει να ξανανοιξει. Οταν δεν εχεις το απαιτουμενο υπολοιπο εντος περιοδου ενεργοποιησης,η απαντηση ειναι οτι δεν αρκει το υπολοιπο.

Link to comment
Share on other sites

Οταν γραφει ληξη υπολοιπου 4/11/2018 αυτο συμμενει οτι:

α) μπορω να βαλω μοναδες μεχρι και τις 4/11. Η

β) μεχρι τις 3/11 και χανω τα χρηματα του υπολοιπου αν βαλω στις 4/11

Ισχυει το ιδιο σε ολες τις ετταιριες ΟΤΕ vodafon ?

Link to comment
Share on other sites

Οταν γραφει ληξη υπολοιπου 4/11/2018 αυτο συμμενει οτι:

α) μπορω να βαλω μοναδες μεχρι και τις 4/11. Η

β) μεχρι τις 3/11 και χανω τα χρηματα του υπολοιπου αν βαλω στις 4/11

Ισχυει το ιδιο σε ολες τις ετταιριες ΟΤΕ vodafon ?

 

β) σε ολες τις εταιρεις το ιδιο ειναι, ληξη σε 60 ημερες αλλα στην κοσμοτε αμα βαλεις καρτα 12 ευρω υπαρχει και το ποσο ηλεκτρονικα σου ανανεωνει το υπολοιπο για ενα ακομα μηνα δηλαδη για 3 μηνες.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

ειχες υπολοιπο mb απο την προηγουμενη προσφορα? Η τρεχουσα περιοδος ενεργοποιησης εληγε 1/11. Αν υπηρχε μεριδα χρηστων που ειχαν την προηγουμενη ως 1/11 η λογικη λεει οτι μπορει να ξανανοιξει. Οταν δεν εχεις το απαιτουμενο υπολοιπο εντος περιοδου ενεργοποιησης,η απαντηση ειναι οτι δεν αρκει το υπολοιπο.

 

Είναι μπέρδεμα. Δεν έχω υπόλοιπα mb μέσα γιατί τα τελείωσα πριν 20 μέρες, δεν ξέρω όμως ποτέ λήγει η προσφορά μου, το πακέτο το έχω ενεργοποιήσει στις 24 του μήνα, αλλά πριν 3 μήνες δεν ανανεώθηκε αυτόματα, μετά από λίγες μέρες έκανα τα παράπονα στην εταιρία και το έφτιαξαν 10 μέρες αργότερα, το 1gb μπήκε στις 4 του μήνα.Από τότε όμως μου έμπαιναν δύο φορές, και στις 24 και στις 4 από 1gb. Πότε λήγει άραγε η προσφορά μου??

Δεν θέλω να βάλω άλλη κάρτα τώρα και ναζ δοκιμάσω, πριν 4 μερες έβαλα, γιατί για κάποιον περίεργο λόγο ότι λεφτά μένουν μέσα κάπως ξοδεύονται και επιπλέων θέλω βάζω κάρτα κάθε δύο μήνες, λίγο πριν λήξουν τα λεφτά.

Link to comment
Share on other sites

με βαση και το προηγουμενο μηνυμα σου πρεπει να σου εληξε 3/11. Απο τη στιγμη που δεν απαντα οτι το υπολοιπο δεν αρκει,αλλά απαντά πως η προσφορά έληξε,ακόμα και να βάλεις λεφτα δεν θα στη δώσει. Μονο αν αποφασισει η wind να την ανοιξει. Στην παρουσα κατασταση και χωρις να βαλεις κάρτα,αυτο που μπορεις να κανεις ειναι να δοκιμαζεις συχνά το μήνυμα. Αν σου απαντησει οτι το υπολοιπο δεν αρκει,σημαινει οτι την ξαναδινουν.Ολο και καποιος θα το επιβεβαιωσει κι εδω.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

για τα λεφτα που ξοδευονται,προσεχε αφενος μην μενεις χωρις mb,αφετερου μην ερχονται μηνυματα απο 5ψηφια.Ζητα να κανουν φραγη στα 5ψηφια.

Link to comment
Share on other sites

15GB ΓIA 60 HMEPEΣ MONO ME 10€! ΓIA ENEPΓOΠOIHΣH ΣTEIΛE 66 ΣTO 12410 EΩΣ 14/11 KAI KAΛO ΣEPΦAPIΣMA! ΓIA NA MHN ΛAMBANEIΣ ΠPOΣΦOPEΣ MΠEΣ EΔΩ bit.ly/WIND-de

Ξέρω ότι είναι προσωπική προσφορά .....

 

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

15GB ΓIA 60 HMEPEΣ MONO ME 10€! ΓIA ENEPΓOΠOIHΣH ΣTEIΛE 66 ΣTO 12410 EΩΣ 14/11 KAI KAΛO ΣEPΦAPIΣMA! ΓIA NA MHN ΛAMBANEIΣ ΠPOΣΦOPEΣ MΠEΣ EΔΩ bit.ly/WIND-de

Ξέρω ότι είναι προσωπική προσφορά .....

 

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

 

 

 

 

Αυτό ακριβώς , αλλά και σε έμενα ήρθε σήμερα. :)

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Έχετε πρόβλημα ανανέωσης μέσα από την εφαρμογή με κάρτα?

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ ανανέωσα με πιστωτική την περασμένη εβδομάδα μέσω της εφαρμογής χωρίς κανένα πρόβλημα. Μάλιστα έβαλα μόνο 5 ευρώ γιατί το έχω σαν δεύτερο νούμερο πλέον και πήρα και 100 λεπτά ομιλίας προς όλους και 200 ΜΒ με διάρκεια 15 μέρες.

Συσκευή: Realme 8 5G 4/64 GB

Carriers: 🟢 Cosmote - 🔴 Nova

Link to comment
Share on other sites

Έχετε πρόβλημα ανανέωσης μέσα από την εφαρμογή με κάρτα?

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

 

εγω με f2go ειχα χθες το μεσημερι απο το σαιτ.

δοκιμασα ξανα στις 11 το βραδυ και ηταν κομπλε.

Alcatel One Touch Easy,Nokia 8210,Sharp GX15/GZ100,Samsung duos gt-b5722,Lumia640,Xiaomi MiA1,Redmi Note 10Pro

Link to comment
Share on other sites

Έφτιαξε κάποια στιγμή αργότερα, κάποιο προσωρινό κολημα,ίσως ήταν θέμα και τράπεζας

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

αν κάποιος είναι φοιτητής μπορεί να προσθέσει φοιτητικό πακέτο στο νούμερό του;

 

πήγα σήμερα σε κατάστημα wind και μου ζητάνε 15€ το μήνα για φοιτητικό πακέτο!!! και μαλιστα πρέπει να πάρω και νέο νούμερο...είναι δυνατόν;

εσπρεσοσυζητήσεις www.e-spresso.gr
Link to comment
Share on other sites

αν κάποιος είναι φοιτητής μπορεί να προσθέσει φοιτητικό πακέτο στο νούμερό του;

 

πήγα σήμερα σε κατάστημα wind και μου ζητάνε 15€ το μήνα για φοιτητικό πακέτο!!! και μαλιστα πρέπει να πάρω και νέο νούμερο...είναι δυνατόν;

Προφανώς σου πουλάγανε καρτοσυμβόλαιο (και όχι καρτοκινητό).

Δεν ξέρω αν αλλαξε κάτι αλλά νομίζω θέλει νέο αριθμό για φοιτητικό καρτοκινητό στην wind εκτός ίσως από ειδική προσφορά (ας πει κάποιος φοιτητής). Εδώ μπορείς να παραγγείλεις νέο αριθμό. Σε άλλες εταιρίες σου κάνουν τον παλιό σου αριθμό φοιτητικό καρτοκινητό.

 

Να πουλήσουν θέλουν τα καταστήματα.. μη νομίζεις είναι η wind και ότι σου λένε ισχύει.

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς στην WIND δεν δίνουν φοιτητικό σε υπάρχοντα αριθμό.
Link to comment
Share on other sites

ναι μίλησα παράλληλα με το facebook και αυτά ακριβώς μου είπαν!

 

και ειδικά στην Q δεν υπάρχει φοιτητικό...

 

αν είναι να χάσω τον αριθμό γιατί να μη πάω σε άλλη εταιρεία και να τα έχω όλα; ενώ πολύ απλά θα μπορούσαν να προσθέσουν την επιλογή ανανέωσης να τελειώνουμε...

εσπρεσοσυζητήσεις www.e-spresso.gr
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...