Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια καλη σας μερα.

 

 

Θα ηθελα να ρωτησω κατι που πιθανως το γνωριζετε..

 

 

Μπορω να ζητησω να μου δωσει η Q μια ιδια καρτα sim με αυτην που ηδη εχω για να την βαλω σε δευτερο τηλεφωνο?

 

 

Επισης εαν ξερετε αν μπορει να γινει το ιδιο σε καρτα whatsup?

 

 

Ευχαριστω εκ των προτερων

 

 

 

Για Q οχι.Για What's Up ναι.Αλλα αμα εχεις την multi-sim 4G απο την Q δεν ειναι θεμα να τις βγαζεις και να τις βαζεις.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Επειδη δεν εχω καταστημα wind εδω κοντα,αυτη η multi-sim 4G απο την Q τι ακριβως ειναι ?

Lumia640 DS..WM10:D

FLICKR jon jon (mobile pics)..BUSY

 

GuruShots:https://gurushots.com/jonjon347657/photos

εχει την πλακα του...

Link to comment
Share on other sites

Επειδη δεν εχω καταστημα wind εδω κοντα,αυτη η multi-sim 4G απο την Q τι ακριβως ειναι ?

http://s32.postimg.org/v4yftjjlx/OT_Multi_SIM_visual_press_081113_webready.jpg

 

 

μια sim που ειναι κσι στα 3 μεγεθη nanosim / microsim /minisim αναλογα με τι sim δεχεται το καθε smartphone

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω να είναι αστείο γιατί το έχει παρακάνει τελευταία η wind.... Καταξοδευτικε πάλι...

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160427/747174a52649075eb1cca0002174c2df.jpg

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει πως ο "μέσος" χρήστης μπορεί ωφεληθεί από δωρεάν FB με την έννοια να μην έχει πακέτο mb. Πως μπορεί να κάνει πχ ένα android το FB να έχει πρόσβαση στο internet και τίποτα άλλο να μην έχει;;

Δε θέλω τεχνικά να μου αναλύσει κάποιος τον τρόπο (μέσα από firewalls και ρυθμίσεις σε επίπεδο εφαρμογής) αλλά πως μπορεί ο μέσος χρήστης να το κάνει χωρίς μάλιστα τον κίνδυνο να χρεωθεί 1Ε από κατα λάθος χρήση;;;

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

Δε μπορεί να ωφεληθεί ο μέσος χρήστης που δεν έχει πακέτο δεδομένων. Αυτός που έχει όμως, και είναι μικρό, θα κάνει κάποια σχετική οικονομία.

 

Sent from my XT1562

Link to comment
Share on other sites

εχω 3.13 ευρω υπολοιπο

ενεργοποιω το πακετο προς ολους με 3 ευρω

μενει υπολοιπο 0.13 ευρω.

μπορω να χρησιμοποιησω το πακετο ή ειναι χαμηλο το υπολοιπο;

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να χρησιμοποιήσεις το πακέτο απλά συχνά πυκνά θα ακούς ένα ηχογραφημένο μύνημα για το χαμηλό σου υπόλοιπο...... θα περιμένεις να τελειώσει το μήνυμα και μετά θα κάνεις τη κλήση σου.
Link to comment
Share on other sites

Για Q οχι.Για What's Up ναι.Αλλα αμα εχεις την multi-sim 4G απο την Q δεν ειναι θεμα να τις βγαζεις και να τις βαζεις.

 

Θα χαλαρώσει η sim οπότε μετά δε θα 'μένει' το ένα μέγεθος μέσα στο άλλο. Μεγάλο πρόβλημα μου είχε δημιουργήσει αυτό :(

 

 

Link to comment
Share on other sites

ΠΑΣΧΑΛΙΝΗ ΠΡΟΣΦΟΡΑ: 150Λ ΠΡΟΣ ΟΛΟΥΣ + 150Λ ΠΡΟΣ W/Q ΑΝΑ ΔΕΥΤΕΡΟΛΕΠΤΟ ΜΕ 3€, ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ ΑΠΟ ΤΟ MYQ APP! ΚΑΤΕΒΑΣΕ ΔΩΡΕΑΝ ΤΗΝ ΕΦΑΡΜΟΓΗ ΚΑΙ ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΕ ΤΟ ΕΩΣ 8/5!

 

(sorry για τα κεφαλαία, έτσι ήρθε το μήνυμα)

Link to comment
Share on other sites

ΠΑΣΧΑΛΙΝΗ ΠΡΟΣΦΟΡΑ: 150Λ ΠΡΟΣ ΟΛΟΥΣ + 150Λ ΠΡΟΣ W/Q ΑΝΑ ΔΕΥΤΕΡΟΛΕΠΤΟ ΜΕ 3€, ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ ΑΠΟ ΤΟ MYQ APP! ΚΑΤΕΒΑΣΕ ΔΩΡΕΑΝ ΤΗΝ ΕΦΑΡΜΟΓΗ ΚΑΙ ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΕ ΤΟ ΕΩΣ 8/5!

 

(sorry για τα κεφαλαία, έτσι ήρθε το μήνυμα)

http://s32.postimg.org/be9quivp1/IMG_20160427_185133.jpg

 

 

Δεν λεει εαν εχει χρεωση ανα δεπτερπλεπτο... γιατι εαν ειναι ανα '3' δεν λεει σαν προσφορα!!!

Edited by oxxy

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

διαβασε παλι θα δεις οτι το λεει

 

----- προσθήκη μηνύματος 13 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

μια ερωτηση για να μην την ξαναπατησω οπως παλιοτερα. Παιρνω το μπόνους 120' απο το συνδυασμό με το σταθερό κάθε πρώτη του μήνα.Αυτού του μήνα τα λεπτά λήγουν 1/5 οπότε την 1/5 θα εχω ότι εχει απομείνει +120' που θα μου δώσει. Αν θέλω να βάλω το συγκεκριμένο πακέτο της προσφοράς,πότε συμφέρει να το ενεργοποιήσω για να καταναλώνει πρώτα από αυτο (150'+150' ανα 1') και οχι απο το μπόνους? Υποθέτω οτι αν το κανω μετά την 1/5 θα συνεχισει να τραβαει από το μπόνους.Αν το το κάνω πριν φύγει ο Απρίλης λογικά θα τραβάει από το αγορασμένο,έτσι δεν είναι?

Link to comment
Share on other sites

Κάθε φορά ανανεώνω ηλεκτρονικά με χρεωστική κάρτα σήμερα ενώ ήρθε mail επιβεβαίωσης της συναλλαγής,δεν έχει ενημερωθεί εδώ και μισή ώρα το υπόλοιπο μου, ούτε ήρθε μήνυμα πως προστέθηκε το τάδε ποσό στο υπόλοιπο μου..

τι κάνω; περιμένω;

στο ιστορικό συναλλαγών μου εμφανίζει αυτό

13055397_10208437253561803_1171384355503690360_n.jpg?oh=cbaa14219efe636bc9ac6d064be01878&oe=57AAA078

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Androidoθαυμάστρια.

Link to comment
Share on other sites

Κάλεσα στην εξυπηρέτηση (10 λεπτά αναμονή :blink: ) και μετά από καμία ώρα μου πιστώθηκε το υπόλοιπο.

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Androidoθαυμάστρια.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει πως ο "μέσος" χρήστης μπορεί ωφεληθεί από δωρεάν FB με την έννοια να μην έχει πακέτο mb. Πως μπορεί να κάνει πχ ένα android το FB να έχει πρόσβαση στο internet και τίποτα άλλο να μην έχει;;

Δε θέλω τεχνικά να μου αναλύσει κάποιος τον τρόπο (μέσα από firewalls και ρυθμίσεις σε επίπεδο εφαρμογής) αλλά πως μπορεί ο μέσος χρήστης να το κάνει χωρίς μάλιστα τον κίνδυνο να χρεωθεί 1Ε από κατα λάθος χρήση;;;

 

Ξεχνας σε τι ανθρωπους απευθυνονται οι εταιριες...σε αυτους που απευθυνονται και οι πολιτικοι μας. Για σκεψου τον "μεσο" Ελληνα.:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει πως ο "μέσος" χρήστης μπορεί ωφεληθεί από δωρεάν FB με την έννοια να μην έχει πακέτο mb. Πως μπορεί να κάνει πχ ένα android το FB να έχει πρόσβαση στο internet και τίποτα άλλο να μην έχει;;

Δε θέλω τεχνικά να μου αναλύσει κάποιος τον τρόπο (μέσα από firewalls και ρυθμίσεις σε επίπεδο εφαρμογής) αλλά πως μπορεί ο μέσος χρήστης να το κάνει χωρίς μάλιστα τον κίνδυνο να χρεωθεί 1Ε από κατα λάθος χρήση;;;

Εύκολα, όπως κάνουν όλα τα πιτσιρίκια για να χουν το 0.facebook. Έχεις υπόλοιπο κάτω από 1€ και μπαίνεις τσάμπα facebook.

Link to comment
Share on other sites

Εύκολα, όπως κάνουν όλα τα πιτσιρίκια για να χουν το 0.facebook. Έχεις υπόλοιπο κάτω από 1€ και μπαίνεις τσάμπα facebook.

Άλλο είναι το 0.facebook και άλλο λανσάρει ως free facebook η Q. Φυσικά για να το εκμεταλλευτείς πρέπει να έχεις ήδη data (είτε από bonus είτε από πακέτο) που απλά δεν θα καταναλώνονται όσο χρησιμοποείς την εφαρμογή, η οποία καταναλώνει πολλά mbs, (ουσιαστικά είναι δώρο άδωρο).

 

----- προσθήκη μηνύματος 82 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ξεχνας σε τι ανθρωπους απευθυνονται οι εταιριες...σε αυτους που απευθυνονται και οι πολιτικοι μας. Για σκεψου τον "μεσο" Ελληνα.:rolleyes:

 

Το σχόλιό σου είναι κορυφαίο!!! Συμφωνώ απόλυτα φίλος!:)

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ξεχνας σε τι ανθρωπους απευθυνονται οι εταιριες...σε αυτους που απευθυνονται και οι πολιτικοι μας. Για σκεψου τον "μεσο" Ελληνα.:rolleyes:

 

Ακριβώς αυτό! Ειδικά στη βονταφον, η διαφήμιση που ο τύπος ρωτάει τον αγγλο παπά εαν έχει η εκκλησία wi-fi, ή οταν ειναι στο τουριστικό λεωφορείο και δε βλέπει το Big Ben αλλά κάθεται χαρούμενος και σερφάρει, απλά με ξεπερνάει!

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς αυτό! Ειδικά στη βονταφον, η διαφήμιση που ο τύπος ρωτάει τον αγγλο παπά εαν έχει η εκκλησία wi-fi, ή οταν ειναι στο τουριστικό λεωφορείο και δε βλέπει το Big Ben αλλά κάθεται χαρούμενος και σερφάρει, απλά με ξεπερνάει!

 

Επιτελους κι αλλος ενας! Ειχα αρχισει να νομιζω οτι παραγερασα και παραξενεψα!:(

Μια απο τις χειροτερες διαφημισεις ειδικα στο νοημα που προσπαθει να περασει!

Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να χρησιμοποιήσεις το πακέτο απλά συχνά πυκνά θα ακούς ένα ηχογραφημένο μύνημα για το χαμηλό σου υπόλοιπο...... θα περιμένεις να τελειώσει το μήνυμα και μετά θα κάνεις τη κλήση σου.

Το "ωραίο" είναι οτι στα λέει ΚΑΙ στα αγγλικά ! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Επιτελους κι αλλος ενας! Ειχα αρχισει να νομιζω οτι παραγερασα και παραξενεψα!:(

Μια απο τις χειροτερες διαφημισεις ειδικα στο νοημα που προσπαθει να περασει!

Σορρυ που συνεχιζω (και ελπίζω να κλείνω) το off-topic αλλα βρισκω αφορμή να το γραψω,εξίσου άθλια και η άλλη με τον τύπο που μόλις κολλάει το κινητό αρχίζει να τρέμει και να τρέχει στο κατάστημα να του το ξεκολλήσουν. Και εχει στραμμένο το πρόσωπο αλλού με αγωνία λες και ο hi-tech υπάλληλος κάνει χειρουργείο (τελικά τι ανακούφιση που ο ασθενής επέζησε...) Ελεος και πάλι έλεος.

Επι του θέματος,έχει κανείς απάντηση για την προτεραιότητα μπόνους και πακέτων που έγραψα πιο πάνω?

Link to comment
Share on other sites

Σορρυ που συνεχιζω (και ελπίζω να κλείνω) το off-topic αλλα βρισκω αφορμή να το γραψω,εξίσου άθλια και η άλλη με τον τύπο που μόλις κολλάει το κινητό αρχίζει να τρέμει και να τρέχει στο κατάστημα να του το ξεκολλήσουν. Και εχει στραμμένο το πρόσωπο αλλού με αγωνία λες και ο hi-tech υπάλληλος κάνει χειρουργείο (τελικά τι ανακούφιση που ο ασθενής επέζησε...) Ελεος και πάλι έλεος.

Επι του θέματος,έχει κανείς απάντηση για την προτεραιότητα μπόνους και πακέτων που έγραψα πιο πάνω?

 

Θα σου παραθέσω τι μου είπαν από την online εξυπηρέτηση πελατών όσον αφορά το ιντερνετ ''Δεν υπάρχει σχετική αναφορά για το αν καταναλώνεται αρχικά bonus ή πακέτο ,οπότε θα καταναλωθεί αυτό που έχει ενεργοποιηθεί πρώτο''.

Βέβαια στην πράξη άλλο διαπίστωσα. Είχα κάνει ανανέωση χρόνου στις 20 Μαρτίου, οπότε πήρα το 1gb bonus. Μετά, 1 Απριλίου μπήκε το 1gb του μήνα από την ''προσφορά'' 1 gb/μήνα για 8 μήνες και μου έπαιρνε data απο αυτό, οπότε όλο το bonus της ανανέωσης πήγε χαμένο.

Edited by Tasos30

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...