Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οσο κ αν σου φαινεται περιεργο, ακομα κ αυτα τα σεταρισματσ που δινουν οι υπαλληλοι της q ειναι λαθος!

Κανε το εξης απλο:

-Δημιουργια νεου ΑΡΝ

- στο πεδιο 'name' βαλε myq

- στο πεδιο 'ΑΡΝ' βαλε myq

Τα υπολοιπα ως εχουν.

Κ save

Τιποτα αλλο.

Θα παιξει μια χαρα. ;)

ισως χρειαστει επανεκκινηση συσκευης ;)

Link to comment
Share on other sites

Οσο κ αν σου φαινεται περιεργο, ακομα κ αυτα τα σεταρισματσ που δινουν οι υπαλληλοι της q ειναι λαθος!

Κανε το εξης απλο:

-Δημιουργια νεου ΑΡΝ

- στο πεδιο 'name' βαλε myq

- στο πεδιο 'ΑΡΝ' βαλε myq

Τα υπολοιπα ως εχουν.

Κ save

Τιποτα αλλο.

Θα παιξει μια χαρα. ;)

 

Κάνεις πλάκα... Και στα 2 θέλει myq; Είναι θεοί οι άνθρωποι.. :down: Κάτι τέτοια βλέπω και απορώ πώς έχουν ακόμα δουλειά μερικοί.. Thanks!! :)

 

ισως χρειαστει επανεκκινηση συσκευης ;)

 

Με τόσα που έχω δοκιμάσει, αυτό είναι το λιγότερο! :lol:

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Κάνεις πλάκα... Και στα 2 θέλει myq; Είναι θεοί οι άνθρωποι.. :down: Κάτι τέτοια βλέπω και απορώ πώς έχουν ακόμα δουλειά μερικοί.. Thanks!! :)

 

Στο apn θελει το myq. Στο name δεν ειναι απαραιτητο. Βαλε Q internet εκει.

Link to comment
Share on other sites

Στο apn θελει το myq. Στο name δεν ειναι απαραιτητο. Βαλε Q internet εκει.

 

Έτσι όπως μου γράφεις, έχω προσπαθήσει και δε δουλεύει καθόλου.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

σε ποια θεση εχεις την q; δοκιμασες να την αλλαξεις;

 

Στην πρώτη είναι. Θα δοκιμάσω και σε άλλη συσκευή, με μία υποδοχή για sim, μήπως και φταίει αυτό.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Οσο κ αν σου φαινεται περιεργο, ακομα κ αυτα τα σεταρισματσ που δινουν οι υπαλληλοι της q ειναι λαθος!

Κανε το εξης απλο:

-Δημιουργια νεου ΑΡΝ

- στο πεδιο 'name' βαλε myq

- στο πεδιο 'ΑΡΝ' βαλε myq

Τα υπολοιπα ως εχουν.

Κ save

Τιποτα αλλο.

Θα παιξει μια χαρα. ;)

Ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Όταν δεν δουλευει το Internet το πρώτο που κοιτάμε είναι αν έχουμε ανοιχτό το Roaming στα Data
Link to comment
Share on other sites

Καλα οι τυποι ειναι απιστευτοι.......

Ενω εχω ενεργοποιηση εδω και μια βδομαδα το πακετο με τα 8 ευρο για 1 giga internet μεχρι τελος του ετους, με το που εληξαν τα mb απο την ανανεωση της καρτας......τσουπ το τσιμπησαν το ευρουλακι!!!!

Απιθανοι!!!!

Που να τους στειλω μηνυμα;

 

Την καλημερα μου!!!

Link to comment
Share on other sites

Στην πρώτη είναι. Θα δοκιμάσω και σε άλλη συσκευή, με μία υποδοχή για sim, μήπως και φταίει αυτό.

Κ ενεργοποιημένο το 'data roaming' επισης.

Δε χρειάζεται επανεκκινηση συσκευης, βαλε airplane mode, για 2-3 δευτερα κ μετα βγαλε το. Ετσι κανει location update κ παίρνει τις νεες ρυθμίσεις.

LG G6
Link to comment
Share on other sites

Καλα οι τυποι ειναι απιστευτοι.......

Ενω εχω ενεργοποιηση εδω και μια βδομαδα το πακετο με τα 8 ευρο για 1 giga internet μεχρι τελος του ετους, με το που εληξαν τα mb απο την ανανεωση της καρτας......τσουπ το τσιμπησαν το ευρουλακι!!!!

Απιθανοι!!!!

Που να τους στειλω μηνυμα;

 

Την καλημερα μου!!!

 

Και σε μένα το ίδιο έκαναν σήμερα, πλην όμως σε μένα τα δωρεάν megabytes λήγουν την 20/04/15 και έχω υπόλοιπο περίπου 950 megabytes! Τηλεφώνησα στην εξυπηρέτηση πελατών και είπαν ότι θα το κοιτάξουν. Είναι απίθανοι!!! Θα πρέπει κάθε μέρα να τσεκάρουμε το υπόλοιπό μας!

Link to comment
Share on other sites

Και σε μένα το ίδιο έκαναν σήμερα, πλην όμως σε μένα τα δωρεάν megabytes λήγουν την 20/04/15 και έχω υπόλοιπο περίπου 950 megabytes! Τηλεφώνησα στην εξυπηρέτηση πελατών και είπαν ότι θα το κοιτάξουν. Είναι απίθανοι!!! Θα πρέπει κάθε μέρα να τσεκάρουμε το υπόλοιπό μας!

 

ναι και σε εμενα ειχα ενα giga μεσα!!! τους πηρα και εγω τηλεφωνο.

 

ΑΠΙΘΑΝΟΙ!!!! ΧΑΧΑΧΑΧ

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.

εχω ενα προβλημα με την ωρα και δεν ξερω αν εχει απαντηθει αλλα με την αναζητηση δεν μου βγαζει κατι σχετικο.

οταν εχω ενεργοποιημενο τον αυτοματο συγχρονισμο απο τις ρυθμισεις η ωρα αλλαζει (και η ημερομηνια) και παει καπου 24 ωρες μπροστα, με αποτελεσμα αντι να λεει τωρα 28/03 13:30 να λεει 29/03 10:05 ... τι ακριβως παιζει?

Link to comment
Share on other sites

Θα αλάξεις από το κινητό σου την ρύθμιση ζώνης σε GMT+2
Link to comment
Share on other sites

Θα αλάξεις από το κινητό σου την ρύθμιση ζώνης σε GMT+2

Το έχω στο αυτόματο. Το δοκίμασα και σε χειροκίνητο αλλά το πρόβλημα παραμένει

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα την προσφορά 1 GB κάθε μήνα για όλο το 2015 με τα 8€. Μου έβαλε το 1ο γίγα το οποίο λήγει στις 28/4. Το θέμα μου είναι ότι είχα ήδη 900 ΜΒ πριν τα οποία λήγουν στις 13/4. Και οι ηλίθι@ι αντί να τραβούν από αυτά μου τρώνε από το 1 γίγα. Τι μπορώ να κάνω;
Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Εβαλα την προσφορά 1 GB κάθε μήνα για όλο το 2015 με τα 8€. Μου έβαλε το 1ο γίγα το οποίο λήγει στις 28/4. Το θέμα μου είναι ότι είχα ήδη 900 ΜΒ πριν τα οποία λήγουν στις 13/4. Και οι ηλίθι@ι αντί να τραβούν από αυτά μου τρώνε από το 1 γίγα. Τι μπορώ να κάνω;

Τίποτα, έτσι δουλεύει το σύστημα, παθών σε f2g.

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Και σε μένα ενώ έχω ήδη υπόλοιπο από παλαιότερο πακέτο δεδομένων, αυτοί χρεώνουν το πρόσφατο πακέτο της προσφοράς των 8€.
Link to comment
Share on other sites

Μόλις τσέκαρα κι εγώ, μέσω της αντίστοιχης mobile εφαρμογής, τους δύο αριθμούς Q που μέχρι πρότινος είχα ''ανενεργούς'' με αρκετά χρήματα μέσα και τους οποίους ''ενεργοποίησα'', λόγω της προσφοράς internet με 8 Ευρώ και είδα ότι στον έναν εξ αυτών μου είχαν αφαιρέσει 4,4, Ευρώ. Εδώ θέλω να επισημάνω ότι τη συγκεκριμένη sim την έχω βάλει σε tablet και πουθενά δεν φαίνεται ποιο bonus έχω ''κερδίσει''. Τηλεφώνησα αμέσως στο κέντρο εξυπηρέτησης κι ένας υπάλληλος μου είπε (αν κατάλαβα καλά, λόγω της σύγχυσής μου) ότι με τα 4,4 ευρώ θα έχω 160 λεπτά ομιλίας για 30 ημέρες! Του είπα ότι θέλω να μου επιστραφούν αμέσως τα χρήματα που ΑΥΘΑΙΡΕΤΑ μου αφαίρεσαν κι αυτός καθόλα ευγενής είπε ότι θα προωθήσει το αίτημά μου στο αρμόδιο Τμήμα. Επίσης, να σας ενημερώσω ότι προ διμήνου η WIND κατά τον ίδιο τρόπο ΑΥΘΑΙΡΕΤΑ αφήρεσε από 3 οικογενειακά μου κινητά 30 περίπου Ευρώ πάλι, σχετική καταγγελία, δε, έκανα στις αρμόδιες κατά το νόμο Αρχές και βρίσκεται εν εξελίξει. Φρονώ ότι το ίδιο με μένα θα έχουν ''πάθει'' αρκετοί, πόσω μάλλον αν έχουν την κάρτα sim σε κάποιο tablet, χωρίς τη δυνατότητα της άμεσης τηλεφωνικής ενημέρωσης.

 

Μια από τα ίδια.... Τους πήρα τηλ να δούμε τι θα γίνει...

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλα οι τυποι ειναι απιστευτοι.......

Ενω εχω ενεργοποιηση εδω και μια βδομαδα το πακετο με τα 8 ευρο για 1 giga internet μεχρι τελος του ετους, με το που εληξαν τα mb απο την ανανεωση της καρτας......τσουπ το τσιμπησαν το ευρουλακι!!!!

Απιθανοι!!!!

Που να τους στειλω μηνυμα;

 

Την καλημερα μου!!!

 

μια απο τα ιδια....

Link to comment
Share on other sites

Μου το πλασαραν με ενα υπερσυγχρονο ταμπετ τελευταιας τεχνολογιας με γουαηφα (χαχαχα) φυσικα φαγανε ακυρο απο τα αποδητηρια...
Q for eva ;-) Katoxos ton parakato kiniton me vathmo ikanopiisis: Nokia 5110 (2/5) - Panasonic G52 (1/5) - Ericsson T10s (1/5) - Alcatel 511 (2/5) - PANASONIC GD 95 (5/5) - Panasonic GD67 (2/5) - Nokia 7250i (2/5) - Nokia 3650 (3/5) - Nokia 3230 (3/5) - UBiQUiO 401 (3/5) - NOKIA N93 (6/5) :respect: - Nokia Ν86 (3/5) - SE Χ10 mini pro (4/5)
Link to comment
Share on other sites

στην 2η το ιδιο συμβαινει;

 

Όταν δεν δουλευει το Internet το πρώτο που κοιτάμε είναι αν έχουμε ανοιχτό το Roaming στα Data

 

Κ ενεργοποιημένο το 'data roaming' επισης.

Δε χρειάζεται επανεκκινηση συσκευης, βαλε airplane mode, για 2-3 δευτερα κ μετα βγαλε το. Ετσι κανει location update κ παίρνει τις νεες ρυθμίσεις.

 

Ούτε στη δεύτερη υποδοχή δούλευε το internet, ούτε και σε άλλη συσκευή. Τελικά, πήρα τηλέφωνο στην εξυπηρέτηση πελατών και μου είπαν ότι δεν ήταν ενεργοποιημένο το internet (μάλλον ο κάτοχος δεν το είχε ενεργοποιήσει). Όλα καλά πλέον. Σας ευχαριστώ όλους. :)

 

 

Ναι, με αυτή τη συσκευή θα πείσουν τον κόσμο να τους πληρώνει κάθε μήνα πάγιο. :lol:

 

P.S.: Να πω κιόλας ότι, στην εξυπηρέτηση πελατών, η κοπέλα που απάντησε ήταν ευγενέστατη και ήξερε τη δουλειά της. Ήξερε ό,τι τη ρώτησα και χωρίς να με αφήνει σε αναμονή για "ώρες". :)

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Εγώ είχα πάρει 2 νούμερα Q καινούρια στα οποία ενεργοποίησα την προσφορά του internet με διαφορά 2-3 ημερών. Άλλαξα την κάρτα SIM στο ίδιο κατάστημα, δωρεάν και τις 2 φορές. Το πρώτο νούμερο θυμάμαι πως έμπαινε στο δίκτυο 4G, έστω και με πατέντα, μιας και εδώ που είμαι δεν έχει πολύ καλό σήμα. Το έδωσα σε ένα φίλο μου που μπήκε φαντάρος και θα του χρειαστεί. Το 2ο νούμερο το είχα σε μια συσκευή που δεν είναι 4G όταν το ενεργοποίησα, και εχθές είπα να το βάλω στο Xperia Z μου Για πλάκα. Ε λοιπόν, με αυτό δεν μπορώ να πιάσω 4G με τίποτα. Και κατά 99% φταίει η κάρτα, καθώς με ένα άλλο wind που έχω βλέπω 4G κανονικά. :-(

 

Edit: άκυρο. Το πρωί έπιασε κανονικά ενώ εχθές το βράδυ δεν γινόταν με τίποτα. Υποθέτω για αυτό είναι περίοδος δοκιμής που στο δίνουν δωρεάν. Κάτι τέτοιο μπορεί να συμβεί.

Edited by Mark_K
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...