Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

υποπτεύομαι πως διαφέρει απο κατάστημα σε κατάστημα και ιδιοκτήτη σε ιδιοκτήτη.

Μια φίλη μου που πήγε σε κατάστημα Wind, κοντά στο μέγαρο (Αθήνα) της χρέωσαν το νουμερο Q (καρτοκινητό) 5 ευρώ.

Ελπίζω εδω στον Βολο να έχουν να δώσουν nano-sim για το νουμερο της Q μου.

[ f i l i p p o s ]

Link to comment
Share on other sites

Μα, ρωτησες αν εχουν. :p Το θεμα αν το χρεωνουν 5€, οντως ετσι το ξερω και εγω.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, πήγα σε κατάστημα wind για να κάνω φορητότητα ένα καρτοκινητό vodafone σε Q, και ο υπάλληλος μου ζήτησε να πάω στη vodafone να πάρω ένα χαρτί που να αναγράφει τα στοιχεία μου. Τι είναι αυτό, καινούριο απαιτούμενο; Πήγα σε vodafone που ήταν δίπλα και δεν είχαν σύστημα για να μπουν να μου το τυπώσουν. Ξαναπάω πίσω και του λέω δεν μπορούν, αν θες να στα πω εγώ τα στοιχεία όλα. Όχι μου λέει δεν γίνεται, πάρε άλλη μέρα χαρτί και έλα. :mad:
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, πήγα σε κατάστημα wind για να κάνω φορητότητα ένα καρτοκινητό vodafone σε Q, και ο υπάλληλος μου ζήτησε να πάω στη vodafone να πάρω ένα χαρτί που να αναγράφει τα στοιχεία μου. Τι είναι αυτό, καινούριο απαιτούμενο; Πήγα σε vodafone που ήταν δίπλα και δεν είχαν σύστημα για να μπουν να μου το τυπώσουν. Ξαναπάω πίσω και του λέω δεν μπορούν, αν θες να στα πω εγώ τα στοιχεία όλα. Όχι μου λέει δεν γίνεται, πάρε άλλη μέρα χαρτί και έλα. :mad:

 

πολλές φορές περνάνε λανθασμένα τα στοιχεία σε καρτοκινητό, οπότε αυτό το χαρτί είναι ο καλύτερος τρόπος να μην σου απορρίψει η VODA το αίτημα. Το τυπώνουν κανονικά...

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, πήγα σε κατάστημα wind για να κάνω φορητότητα ένα καρτοκινητό vodafone σε Q, και ο υπάλληλος μου ζήτησε να πάω στη vodafone να πάρω ένα χαρτί που να αναγράφει τα στοιχεία μου. Τι είναι αυτό, καινούριο απαιτούμενο; Πήγα σε vodafone που ήταν δίπλα και δεν είχαν σύστημα για να μπουν να μου το τυπώσουν. Ξαναπάω πίσω και του λέω δεν μπορούν, αν θες να στα πω εγώ τα στοιχεία όλα. Όχι μου λέει δεν γίνεται, πάρε άλλη μέρα χαρτί και έλα. :mad:

 

Κάνε τηλεφωνικά την αίτηση φορητότητας

[ f i l i p p o s ]

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ παιδιά. Θα δω, ή θα το κάνω τηλεφωνικά ή μέσω internet. Πιο πολύ μου την έσπασε γιατί κοντά μου έχω και vodafone και γερμανό αλλά wind πρέπει να πάω σε συγκεκριμένο μέρος, να ψάχνω να παρκάρω κλπ. Και αφού έφαγα κανένα 20λεπτο συνολικά στην αναμονή μου έριξε άκυρο ο υπάλληλος.
Link to comment
Share on other sites

κι εγώ που την εχω κοντά προτίμησα να μιλήσω απευθείας με την εταιρία τηλεφωνικά για την φορητότητα. Μπορεί να με εξυπηρετουσαν καλά στο τοπικό κατάστημα αλλά και τηλεφωνικός έγινε η δουλειά απροβλημάτιστα.

[ f i l i p p o s ]

Link to comment
Share on other sites

Αν κάνω φορητότητα από Vodafone συμβόλαιο σε Q, θα μου ζητήσουν να πληρώσω 10 ευρώ για να ενεργοποιηθεί η καρτοκινητή; Είχε βγει μια σχετική ανανέωση αλλά δεν ξέρω αν εφαρμόζεται πρακτικά. Τι γίνεται;
Link to comment
Share on other sites

Αν κάνω φορητότητα από Vodafone συμβόλαιο σε Q, θα μου ζητήσουν να πληρώσω 10 ευρώ για να ενεργοποιηθεί η καρτοκινητή; Είχε βγει μια σχετική ανανέωση αλλά δεν ξέρω αν εφαρμόζεται πρακτικά. Τι γίνεται;

στα Public μου ειχαν πει για 5€, σε καταστημα Wind που ρωτησα δεν ζητησαν χρηματα.

 

Σημερα το απογευμα (μαλλον) θα παω να κανω κι εγω τη μεταφορα, οποτε θα απαντησω στα σιγουρα

Link to comment
Share on other sites

στα public την δινουν δωρεάν , όπως και σε αρκετά καταστήματα εδω περα.

 

Δωρεάν δίνεται ο νέος αριθμός αλλά η νέα κάρτα κοστίζει 5 ευρώ

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε χθες μήνυμα :

MONO ΓIA ΣENA: ΔΩPO 100Λ ΠPOΣ OΛA TA KINHTA/ ΣTAΘEPA ΣTHN EΛΛAΔA & 200MB ME ΔIAPKEIA 15MEPEΣ, EAN H EΠOMENH ANANEΩΣH EINAI 10€ & ΓINEI ΣTIΣ EΠOMENEΣ 2 MEPEΣ

Έκατσε κουτί γιατί είχα σκοπό να βάλω την προσφορά του Π. Θ. και πήρα να άνωθεν δώρα. Βέβαια τα δωρεάν λεπτά είναι 3λεπτα αλλά δεν πειράζει δώρο είναι, + τα 1000' προς Q + 500mb που έδινε έτσι και αλλιώς.

Link to comment
Share on other sites

Μου άρχισε και η Q τα τριλεπτα τώρα? Δε πάμε καλάαα.. Τελικά, υπάρχει τρόπος να γνωρίζουμε ποιοι έχουν Q η·/και Wind?

 

Επίσης, επειδή εδώ δεν έχω κατάστημα Wind αυτή τη περίοδο, πως και που μπορεί να γίνει η διαδικασία με το κουπόνι του πρώτου θέματος?

Link to comment
Share on other sites

Καμμία σχέση με κατάστημα WIND

το κουπόνι το εξαργυρώνεις σε Super Market ΜΑΡΙΝΟΠΟΥΛΟΣ ή Carrefour.

Link to comment
Share on other sites

Μου άρχισε και η Q τα τριλεπτα τώρα? Δε πάμε καλάαα..

 

Παντα αυτου του ειδους τα δωρα ηταν τριλεπτα. Σε ολους τους παροχους.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Πως μπορω να γνωρίζω αν κάποιες απο τις επαφές μου εχουν Q;

Αν έχεις smartphone δοκίμασε την εφαρμογή

Ανιχνευτής Παρόχου Κινητού

 

αν και νομίζω ότι της Q τα δείχνει WIND

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις smartphone δοκίμασε την εφαρμογή

Ανιχνευτής Παρόχου Κινητού

 

αν και νομίζω ότι της Q τα δείχνει WIND

 

Την δοκιμασα και ειναι η πρωτη εφαρμογη που βλεπω να δουλευει σωστα. Thanks.

 

ΥΓ. Τα Q οντως τα δειχνει wind

Link to comment
Share on other sites

η προσφορα του διπλασιασμού απο το πρωτο θέμα τελείωσε? δεν το βλεπω το κουπονι στο πρωτοσέλιδο σήμερα.
Link to comment
Share on other sites

Άαατιμη Nova!

(έβαλαν Nova και έβγαλαν Q)

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

η προσφορα του διπλασιασμού απο το πρωτο θέμα τελείωσε? δεν το βλεπω το κουπονι στο πρωτοσέλιδο σήμερα.

 

Και εγω ετσι νομιζα, αλλα τελικα ειναι 'επιμελως' κρυμενο στην επομενη σελιδα...

Link to comment
Share on other sites

Παντα αυτου του ειδους τα δωρα ηταν τριλεπτα. Σε ολους τους παροχους.

 

Ε δώρα είναι. Μην μας χαλάνε κι όλας :p

Link to comment
Share on other sites

Μπορείτε μια Κυριακή να πάρετε 5-6-7 εφημερίδες, όσες θέλετε τελοσπάντων, να δώσετε και τα αντίστοιχα 10ευρα στον Μαρινόπουλο και να ησυχάσετε μια και καλή με το εαν συνεχίζεται ή οχι η προσφορά !!! Εγω πήρα 10 εφημερίδες, έδωσα 20 ευρώ, έδωσα και 100 ευρώ στον Μαρινόπουλο και πλέον έχω κάρτες ανανέωσης των 200 ευρώ, τις οποίες θα τις ενεργοποιήσω κατά διαστήματα. Βέβαια με την χρήση που κάνω εγω τον μήνα, περίπου 4,4 ευρώ μέσο όρο, θα χρειαστώ σχεδόν 4 χρόνια για να καταναλώσω τον χρόνο ομιλίας των 200 ευρώ !!! Έκανα μακροπρόθεσμη επένδυση στην Wind :)

 

Πείτε μου όμως αν κάποιος από εσας γνωρίζει, υπάρχει όχι της Wind, γτ σίγουρα δεν υπάρχει, αλλά κάποια άλλης εταιρείας και ας μην είναι τηλεφωνικής εταιρίας (έχουν η cosmote και η vodafone), συσκευής για τέλειο σήμα μέσω adsl ;;; Έχω δει να πουλάνε κάτι κινέζικες στο ebay αλλά δεν ξέρω κατά πόσο θα κάνουν την δουλειά μου !!! Χρησιμοποιείτε κάποια εσεις ??

Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιώνω και εγώ ότι οι κάρτες από τον Μαρινόπουλο ισχύουν για δύο χρόνια .

Το πρόβλημα είναι ότι δεν γράφουν ημερομηνία λήξης,

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...