Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

το παρακάτω είναι από το facebook της Q.

Τι λέτε, αξίζει;

Δεν αναφέρει όμως πουθενά αν ισχύει για υπάρχοντες πελάτες...

..............................

SUPER Προσφορές

 

Παράταση για το πρόγραμμα 500 ΜΒ με 5 Ευρώ , μέχρι 31/07/12

Το πρόγραμμα 60 ΜΒ γίνεται 120

Δωρεάν Smartphone αξίας 99 ευρώ , με μία ανανέωση 59 ευρώ ( χωρίς άλλα Bonus) Ισχύει για παλιούς και νέους συνδρομητές F2G, WIND Card, Q ,

Δωρεάν 350 ΜΒ τον μήνα,για δύο μήνες, σε κάθε ενεργοποίηση νέου καρτοκινητού από 21/05 μέχρι 31/07 !!!!

Αυτά και άλλα πολλά στις SUPER προσφορές της WIND

 

 

http://www.wind.com.gr/gr/gia-ton-idioti/kiniti/kartokiniti/super-prosfores-kartokinitis-/

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα πήγε η μητέρα μου να αγοράσει αριθμό Q και να ανανεώσει και 59ευρώ χρόνο ομιλίας. Η υπάλληλος επέμενα ότι έπρεπε πρώτα να ενεργοποιηθεί το πακέτο,να πιστώσει 10 ευρώ στο λογαριασμό της και ύστερα να βάλει και τα 59. επειδή όμως εγω είχα δει στο site μίλησα στο τηλέφωνο με την υπάλληλο (η οποία φυσικά έκανε την πάπια) , η υπάλληλος μίλησε με κάποιο άτομο στο τηλέφωνο το οποίο της είπε οτι δεν υπάρχουν περιορισμοί και μπορεί και νέος συνδρομητής να πάρει το zte. Το κορυφαίο,έρχεται στο σπιτι η μητέρα με το κινητό και μολις το βγάζω απο την σακούλα βλέπω πως η συσκευασία ειναι ανοιγμένη και λείπουν τα hands free, παίρνω τηλέφωνο εγώ και μου λέει έλα το απόγευμα να σου δώσω hands free. μα καλά ειναι δυνατόν;; (τα έψαλλα και στην μάνα μου που δεν τσέκαρε την συσκευασία και μου είπε οτι της την δώσανε κατευθείαν σε σακούλα...) Θα με ξαναδούν πολύ στο κατάστημα του εύοσμου.

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Androidoθαυμάστρια.

Link to comment
Share on other sites

Παράθεση από Vasileios >

 

SUPER Προσφορές

 

Παράταση για το πρόγραμμα 500 ΜΒ με 5 Ευρώ , μέχρι 31/07/12

Το πρόγραμμα 60 ΜΒ γίνεται 120

Δωρεάν Smartphone αξίας 99 ευρώ , με μία ανανέωση 59 ευρώ ( χωρίς άλλα Bonus) Ισχύει για παλιούς και νέους συνδρομητές F2G, WIND Card, Q ,

Δωρεάν 350 ΜΒ τον μήνα,για δύο μήνες, σε κάθε ενεργοποίηση νέου καρτοκινητού από 21/05 μέχρι 31/07 !!!!

Αυτά και άλλα πολλά στις SUPER προσφορές της WIND

 

 

http://www.wind.com.gr/gr/...kartokinitis-/

 

 

Το καλό είναι πως η wind είναι η μόνη εταιρεία που έχει ανακοινώσει προς το παρόν τις προσφορές για ίντερνετ. Το κακό είναι πως με την επαρχία δεν τα πάει καλά με τη κάλυψη 3G.

Εμένα προσωπικά η Vodafone και η Cosmote μου προσφέρουν σήμα 3G στην περιοχή μου, αλλά προσφορές γιοκ! Κάτι κάνει βέβαια η Vodafone αλλά μέχρι στιγμής αναφέρει ότι τέλη Μαΐου λήξη των προσφορών. :(

 

 

Σήμερα πήγε η μητέρα μου να αγοράσει αριθμό Q και να ανανεώσει και 59ευρώ χρόνο ομιλίας. Η υπάλληλος επέμενα ότι έπρεπε πρώτα να ενεργοποιηθεί το πακέτο,να πιστώσει 10 ευρώ στο λογαριασμό της και ύστερα να βάλει και τα 59. επειδή όμως εγω είχα δει στο site μίλησα στο τηλέφωνο με την υπάλληλο (η οποία φυσικά έκανε την πάπια) , η υπάλληλος μίλησε με κάποιο άτομο στο τηλέφωνο το οποίο της είπε οτι δεν υπάρχουν περιορισμοί και μπορεί και νέος συνδρομητής να πάρει το zte. Το κορυφαίο,έρχεται στο σπιτι η μητέρα με το κινητό και μολις το βγάζω απο την σακούλα βλέπω πως η συσκευασία ειναι ανοιγμένη και λείπουν τα hands free, παίρνω τηλέφωνο εγώ και μου λέει έλα το απόγευμα να σου δώσω hands free. μα καλά ειναι δυνατόν;; (τα έψαλλα και στην μάνα μου που δεν τσέκαρε την συσκευασία και μου είπε οτι της την δώσανε κατευθείαν σε σακούλα...) Θα με ξαναδούν πολύ στο κατάστημα του εύοσμου.

 

Ελεος....

Edited by tripolis
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα πήγε η μητέρα μου να αγοράσει αριθμό Q και να ανανεώσει και 59ευρώ χρόνο ομιλίας. Η υπάλληλος επέμενα ότι έπρεπε πρώτα να ενεργοποιηθεί το πακέτο,να πιστώσει 10 ευρώ στο λογαριασμό της και ύστερα να βάλει και τα 59. επειδή όμως εγω είχα δει στο site μίλησα στο τηλέφωνο με την υπάλληλο (η οποία φυσικά έκανε την πάπια) , η υπάλληλος μίλησε με κάποιο άτομο στο τηλέφωνο το οποίο της είπε οτι δεν υπάρχουν περιορισμοί και μπορεί και νέος συνδρομητής να πάρει το zte. Το κορυφαίο,έρχεται στο σπιτι η μητέρα με το κινητό και μολις το βγάζω απο την σακούλα βλέπω πως η συσκευασία ειναι ανοιγμένη και λείπουν τα hands free, παίρνω τηλέφωνο εγώ και μου λέει έλα το απόγευμα να σου δώσω hands free. μα καλά ειναι δυνατόν;; (τα έψαλλα και στην μάνα μου που δεν τσέκαρε την συσκευασία και μου είπε οτι της την δώσανε κατευθείαν σε σακούλα...) Θα με ξαναδούν πολύ στο κατάστημα του εύοσμου.

 

Να γιατί μου αρέσουν τα καταστήματα των μεγάλων αλυσίδων....... :rolleyes:

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

ντροπη απλα...για πειτε λιγο το τηλεφωνο παραπονων...με εχουν σκασει κοντα ενα μηνα με το σημα..
Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

και η περιπέτεια είχε συνέχεια με αίσιο τέλος όμως.

άνοιξα το κινητό και διαβάζω "εισάγετε το μοτίβο για ξεκλείδωμα της συσκευής" και αναρωτιέμαι,ποιο μοτίβο?? ψάχνω γιαοδηγίες χρήσης,κανένα χαρτάκι στο κουτί.... Εν τέλει πήγα στη wind και μου δώσανε καινούρια κουτάτη. Πωπω πολλή ταλαιπώρια.

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Androidoθαυμάστρια.

Link to comment
Share on other sites

και η περιπέτεια είχε συνέχεια με αίσιο τέλος όμως.

άνοιξα το κινητό και διαβάζω "εισάγετε το μοτίβο για ξεκλείδωμα της συσκευής" και αναρωτιέμαι,ποιο μοτίβο?? ψάχνω γιαοδηγίες χρήσης,κανένα χαρτάκι στο κουτί.... Εν τέλει πήγα στη wind και μου δώσανε καινούρια κουτάτη. Πωπω πολλή ταλαιπώρια.

ώρες ώρες σκέφτομαι ότι οι υπάλληλοι στα καταστήματα της wind δεν πληρώνονται:p
Link to comment
Share on other sites

επισης απο μενα ενημερωθηκε η κοπελα μεχρι ποτε ισχυει η προσφορα(συμφωνα με αυτα που λεει στο site παντα). εγω πιο πολλα ηξερα απο αυτην.

μου ρθε να της προτεινω να διαβαζει το Myphone. :D

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Androidoθαυμάστρια.

Link to comment
Share on other sites

αυτο ελειπε να δεχτεις χρησιμοποιημενη συσκευη!

 

@neutral

Έχει τεράστια διαφορά να είναι απλά ανοιγμένη η συσκευή κι άλλη να είναι χρησιμοποιημένη... Τουλάχιστον ας το έλεγαν εξαρχής πως η συσκευή ήταν demo ή κάτι τέτοιο να το γνωρίζει και η μητέρα σου.

 

Αλλά να λείπουν από μέσα ακουστικά και να είναι χρησιμοποιημένη απαράδεκτο!

Link to comment
Share on other sites

ναι κάνανε τις πάπιες γενικά. δήθεν δεν ξέρανε και ιστορίες. δεν έδωσα συνέχεια γιατί ήταν τουλάχιστον ευγενικές.

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Androidoθαυμάστρια.

Link to comment
Share on other sites

ΤΟ ΝΕΟ ΠΑΚΕΤΟ ΤΗΣ Q ΚΑΝΕΙ ΝΤΟΥ, ΓΙΑ ΝΑ ΤΑ ΠΕΙΣ ΠΑΝΤΟΥ!

Τώρα με 3€ παίρνεις 60 λεπτά προς όλους!

Τα 60 λεπτά ομιλίας είναι προς όλα τα κινητά και σταθερά στην Ελλάδα.

Για ενεργοποίηση κάλεσε δωρεάν 12200!

Link to comment
Share on other sites

ΤΟ ΝΕΟ ΠΑΚΕΤΟ ΤΗΣ Q ΚΑΝΕΙ ΝΤΟΥ, ΓΙΑ ΝΑ ΤΑ ΠΕΙΣ ΠΑΝΤΟΥ!

Τώρα με 3€ παίρνεις 60 λεπτά προς όλους!

Τα 60 λεπτά ομιλίας είναι προς όλα τα κινητά και σταθερά στην Ελλάδα.

Για ενεργοποίηση κάλεσε δωρεάν 12200!

 

Αν βαλω αυτο χανω τα 300 προς wind k q που εχω παρει?

Link to comment
Share on other sites

και η περιπέτεια είχε συνέχεια με αίσιο τέλος όμως.

άνοιξα το κινητό και διαβάζω "εισάγετε το μοτίβο για ξεκλείδωμα της συσκευής" και αναρωτιέμαι,ποιο μοτίβο?? ψάχνω γιαοδηγίες χρήσης,κανένα χαρτάκι στο κουτί.... Εν τέλει πήγα στη wind και μου δώσανε καινούρια κουτάτη. Πωπω πολλή ταλαιπώρια.

 

ενα συγνωμη για την ταλαιπωρια δεν ζητησαν? δεν σου ειπαν καναμε λαθος και τα συναφη?

Edited by pexths
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ΤΟ ΝΕΟ ΠΑΚΕΤΟ ΤΗΣ Q ΚΑΝΕΙ ΝΤΟΥ, ΓΙΑ ΝΑ ΤΑ ΠΕΙΣ ΠΑΝΤΟΥ!

Τώρα με 3€ παίρνεις 60 λεπτά προς όλους!

Τα 60 λεπτά ομιλίας είναι προς όλα τα κινητά και σταθερά στην Ελλάδα.

Για ενεργοποίηση κάλεσε δωρεάν 12200!

 

Αν βαλω αυτο χανω τα 300 προς wind k q που εχω παρει?

 

και η κατανάλωση είναι ανά λεπτο, δευτερόλεπτο; ελάχιστη κατανάλωση υπάρχει;

Link to comment
Share on other sites

ενα συγνωμη για την ταλαιπωρια δεν ζητησαν? δεν σου ειπαν καναμε λαθος και τα συναφη?

είπαν ναι. αλλα τι να το κάνεις;; με φάγανε εμένα τα πήγαινε-έλα;;

όταν πήρα το s2 απο τα media markt ο υπάλληλος μου έδειξε το κουτί πριν το πάρει στο ταμείο και μου είπε,ορίστε δείτε το κι εσείς ότι είναι κλειστό σφραγισμένο. ΕΤΣΙ κάνει ο κόσμος. όχι χώνουμε το κουτί άρων άρων σε μια σακούλα και γεια σας!

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Androidoθαυμάστρια.

Link to comment
Share on other sites

και η κατανάλωση είναι ανά λεπτο, δευτερόλεπτο; ελάχιστη κατανάλωση υπάρχει;

 

http://www.wind.com.gr/gr/gia-ton-idioti/kiniti/kartokiniti/kartokiniti-q/paketa-omilias-pros-ola-ta-diktua/

 

το πακετο εχει ελαχιστη χρεωση ανα λεπτο. Επισης, μη ξεχναμε οτι η ανακοινωση γραφει οτι αυξανεται η χρεωση 0,0062/δευτ, αλλά παραμενει (ευτυχως) η χρεωση ανα δευτερολεπτο απο το πρωτο δευτερολεπτο. Με άλλα λογια, με 5 ευρω εχεις: 300 λεπτα προς wind/q (1e), 300sms προς wind/q (1e) και 60 λεπτα προς ολους (3e)!!!

Link to comment
Share on other sites

ΣΟΥΠΕΡ η προσφορά! Μπράβο Wind.:D

 

http://www.wind.com.gr/gr/gia-ton-idioti/kiniti/kartokiniti/kartokiniti-q/paketa-omilias-pros-ola-ta-diktua/

 

το πακετο εχει ελαχιστη χρεωση ανα λεπτο. Επισης, μη ξεχναμε οτι η ανακοινωση γραφει οτι αυξανεται η χρεωση 0,0062/δευτ, αλλά παραμενει (ευτυχως) η χρεωση ανα δευτερολεπτο απο το πρωτο δευτερολεπτο. Με άλλα λογια, με 5 ευρω εχεις: 300 λεπτα προς wind/q (1e), 300sms προς wind/q (1e) και 60 λεπτα προς ολους (3e)!!!

 

σπεσιαλίστα, βάλε και άλλα 5€ για νετ = 10€ και είμαστε καλυμμένοι με τα πάντα όλα!:cool:

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

 

 

 

σπεσιαλίστα, βάλε και άλλα 5€ για νετ = 10€ και είμαστε καλυμμένοι με τα πάντα όλα!:cool:

 

σωστοοος! Συμπληρωνω λοιπον και 500mb (5e) και τύφλα να'χουν τα συμβολαια ;)

Link to comment
Share on other sites

το υπόλοιπο των 60 λεπτών πως το μαθαίνουμε; κλασικά με κλήση στο 12200?

 

ναι, επιλογη 4, οπως επισης μαθαινεις και την ημερομηνια ληξης του πακετου

Link to comment
Share on other sites

τα πακετα της q στο ιντερνετ ποια ειναι..; 100mb= 5ευρω και 60mb= 3ευρω?

 

εγω γιατι ακομα πιστευω πως συμφερει το f2g ? σε σχεση με το Q ?

 

υποθετικα με 10ευρη ανανεωση σε καταστημα

 

F2G = 100' προς ολους , 100' wind-q , 100 sms wind-q

Q = 100' wind-q , 100 sms wind-q

 

Και στα δυο σου μενουν απο 8.92 ευρω.

 

στο f2g δινεις αλλα 5 ευρω και εχεις και ιντερνετ και σου μενουν και 3,92 ευρω.

στο Q δινεις αλλα 5 ευρω για ιντερνετ + 3 ευρω για κλησεις προς ολους και σου μενουν και 0,92 ευρω.

 

βεβαια η διαφορα ειναι φανερη. απλα η Q σου δινει την δυνατοτητα να ανανεωσεις ξανα με 3ευρω/60' μεχρι 4 φορες και αυτο συμφερει αυτους που μιλανε.. αν καποιος στελενι και μηνυματα το Q με 10 ευρω δεν τον φτανει..

 

ξερω οτι η χρεωση στην Q ειναι ανα λεπτο ενω στο f2g ανα 3λεπτο αν δεν κανω λαθος.

Edited by achisaeL
Link to comment
Share on other sites

τα πακετα Q ειναι τα εξης:

 

1) 5 ευρω- 500mb

2) 1 ευρω - 300 λεπτα προς wind/q

3) 1 ευρω - 300 μηνυματα προς wind/q

4) 3 ευρω - 60 λεπτα προς ολα τα κινητα και σταθερα

 

ολα τα πακετα εχουν ελαχιστη χρεωση το λεπτο. Μάλλον συμφερουν περισσοτερο απο το f2g. Επισης, ολα τα μπονους ανανεωσης απο καταστηματα ισχυουν και για την Q

Link to comment
Share on other sites

Η διαφορά είναι ότι 100 λεπτά με τρίλεπτο ελάχιστο σου δίνει 33 κλήσεις

ενώ στην Q με 60 λεπτά μπορείς να κάνεις 60 κλήσεις .

Απλό είναι

Βεβαίως αν κάνεις μεγάλες κλήσεις σε βολεύει το F2G με ανανέωση από κατάστημα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...