Jump to content

Sony Ericsson C905


d2000217
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

2 αναβαθμίσεις λογισμικού βγήκαν από τότε που κυκλοφόρησε το τηλέφωνο!Άσε που αν είχε γίνει κατά λάθος αυτό το bug,θα το είχαν πάρει είδηση στις acceptance units και θα το είχαν διορθώσει στην 1η επίσημη έκδοση λογισμικού..Οπότε,θέλει κράξιμο η Vodafone στην προκειμένη περίπτωση...

 

Συγγνωμη αλλα οι αναβαθμησεις γινοντε μεσο pc και απο το λιγισμικο τις SE...φυσιολογικα οτι προβλημα υπαρχει στο λογισμικο το φτιαχνει η SE και οχι η vodafone...αρα φταιει η SE...

Sony Ericcson Xperia X10 mini E10i

MiniCM10 4.0.1:D

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τότε κάτι άλλο τρέχει.Κανονικά,ό,τι έχουμε στο κινητό και χρειάζεται πρόσβαση στο Ίντερνετ,την επιτυγχάνει μεσω Wi-Fi αν είναι συνδεδεμένο με κάποιο hotspot!Από κει και πέρα,δεν μπορώ να φανταστώ γιατί η συσκευη σου δεν το κάνει!Μήπως είσαι σε μεγάλη απόσταση απ’το hotspot και φαίνεται να είναι εικονικά συνδεδεμένη η συσκευή; :confused:
Link to comment
Share on other sites

Συγγνωμη αλλα οι αναβαθμησεις γινοντε μεσο pc και απο το λιγισμικο τις SE...φυσιολογικα οτι προβλημα υπαρχει στο λογισμικο το φτιαχνει η SE και οχι η vodafone...αρα φταιει η SE...

 

Το ότι οι αναβαθμίσεις γίνονται με το πρόγραμμα της SE δε σημαινει κάτι!Λογικό είναι να γίνονται από κει,από πού αλλού θα μπορούσαν να γίνονται;Η Υπηρεσία αναβαθμισης απλά περνάει τα νεώτερα λογισμικά όπως τα κατεβάζει απ’την ΕΜΜΑ 3,τον σέρβερ της SE!Δεν κάνει κάτι άλλο!Το θεμα είναι πως τα λογισμικά που κατεβαίνουν από κει έχουν το πρόβλημα,όχι αυτό καθ’εαυτό το πρόγραμμα αναβάθμισης!

 

Από κει και πέρα,όσον αφορά το λογισμικό των branded συσκευών,σε αυτό επεμβαίνουν τα αρμόδια τμήματα των παρόχων κινητής τηλεφωνίας,ώστε να το προσαρμόσουν συμφωνα με τις δικές τους ανάγκες και προτιμήσεις!Η SE παρέχει αυτό καθ’εαυτό το λογισμικό στην γενική(generic)μορφη και ο πάροχος μπορεί σύμφωνα με τις προτιμήσεις του να υποδείξει στην SE να το τροποποιήσει σε όποια σημεία κρίνει πως θα εξυπηρετήσουν αυτόν και τον πελάτη του καλύτερα.Η SE(και η κάθε SE)τροποποιεί το λογισμικό όπως της το ζητήσει η εκάστοτε εταιρία και στη συνέχεια το λογισμικό περνάει από μια περίοδο δοκιμών(testing),οι οποίες δοκιμές γίνονται απ’το αρμόδιο τμήμα του εκάστοτε δικτύου.Εάν το τμήμα αυτό κρίνει πως το λογισμικό αποδίδει όπως θα έπρεπε δίνει το OK ώστε να ανεβεί το λογισμικό στην ΕΜΜΑ 3 ώστε να το περάσουν οι ήδη υφιστάμενοι αγοραστές στο κινητό τους.

 

Επομένως,εάν η Vodafone εδώ και 3 συνεχόμενες εκδόσεις λογισμικού δεν έχει παρατηρήσει το σφάλμα(ή δε.....θέλει να το παρατηρήσει),δεν ευθύνεται η SE γι’αυτό,αλλά το υπεύθυνο για το testing τμήμα της.Γι’αυτό είπα παραπάνω πως πρόκειται για σφάλμα που συμβαίνει ‘‘κατά λάθος-εξεπίτηδες‘‘...Όταν αντί για το Wi-Fi συνδεέται το προφίλ του live!...ε,τότε κάτι συμβαίνει..Δεν μπορεί να μην πρόσεξαν ένα τόσο σοβαρό bug σε μια τόσο σημαντική λειτουργία του τηλεφώνου...

Link to comment
Share on other sites

Το ότι οι αναβαθμίσεις γίνονται με το πρόγραμμα της SE δε σημαινει κάτι!Λογικό είναι να γίνονται από κει,από πού αλλού θα μπορούσαν να γίνονται;Η Υπηρεσία αναβαθμισης απλά περνάει τα νεώτερα λογισμικά όπως τα κατεβάζει απ’την ΕΜΜΑ 3,τον σέρβερ της SE!Δεν κάνει κάτι άλλο!Το θεμα είναι πως τα λογισμικά που κατεβαίνουν από κει έχουν το πρόβλημα,όχι αυτό καθ’εαυτό το πρόγραμμα αναβάθμισης!

 

Από κει και πέρα,όσον αφορά το λογισμικό των branded συσκευών,σε αυτό επεμβαίνουν τα αρμόδια τμήματα των παρόχων κινητής τηλεφωνίας,ώστε να το προσαρμόσουν συμφωνα με τις δικές τους ανάγκες και προτιμήσεις!Η SE παρέχει αυτό καθ’εαυτό το λογισμικό στην γενική(generic)μορφη και ο πάροχος μπορεί σύμφωνα με τις προτιμήσεις του να υποδείξει στην SE να το τροποποιήσει σε όποια σημεία κρίνει πως θα εξυπηρετήσουν αυτόν και τον πελάτη του καλύτερα.Η SE(και η κάθε SE)τροποποιεί το λογισμικό όπως της το ζητήσει η εκάστοτε εταιρία και στη συνέχεια το λογισμικό περνάει από μια περίοδο δοκιμών(testing),οι οποίες δοκιμές γίνονται απ’το αρμόδιο τμήμα του εκάστοτε δικτύου.Εάν το τμήμα αυτό κρίνει πως το λογισμικό αποδίδει όπως θα έπρεπε δίνει το OK ώστε να ανεβεί το λογισμικό στην ΕΜΜΑ 3 ώστε να το περάσουν οι ήδη υφιστάμενοι αγοραστές στο κινητό τους.

 

Επομένως,εάν η Vodafone εδώ και 3 συνεχόμενες εκδόσεις λογισμικού δεν έχει παρατηρήσει το σφάλμα(ή δε.....θέλει να το παρατηρήσει),δεν ευθύνεται η SE γι’αυτό,αλλά το υπεύθυνο για το testing τμήμα της.Γι’αυτό είπα παραπάνω πως πρόκειται για σφάλμα που συμβαίνει ‘‘κατά λάθος-εξεπίτηδες‘‘...Όταν αντί για το Wi-Fi συνδεέται το προφίλ του live!...ε,τότε κάτι συμβαίνει..Δεν μπορεί να μην πρόσεξαν ένα τόσο σοβαρό bug σε μια τόσο σημαντική λειτουργία του τηλεφώνου...

 

Eυχαριστω παρα πολυ για τις πληροφοριες σου kotsianis7...ησουν παρα πολυ ξεκαθαρος...:happy:

Sony Ericcson Xperia X10 mini E10i

MiniCM10 4.0.1:D

Link to comment
Share on other sites

Είχα μέχρι πριν μια εβδομάδα το Κ750 και πήρα το C905. Πρώτη διαπίστωση. Μπαταρία! Με το Κ750 περνούσα σχεδόν μια εβδομάδα, με το C905, σχεδόν ίδια χρήση, το φόρτισα Κυριακή και, όπως το βλέπω, αύριο θα θέλει επαναφόρτιση.
Link to comment
Share on other sites

Είχα μέχρι πριν μια εβδομάδα το Κ750 και πήρα το C905. Πρώτη διαπίστωση. Μπαταρία! Με το Κ750 περνούσα σχεδόν μια εβδομάδα, με το C905, σχεδόν ίδια χρήση, το φόρτισα Κυριακή και, όπως το βλέπω, αύριο θα θέλει επαναφόρτιση.

 

Πιστευω και πολυ καλα σου κρατησε η μπαταρια..γιατι το κινητο προσφερει πολλα παραπανο απο το Κ750...σκεψουτο λιγο και θα δεις..

Sony Ericcson Xperia X10 mini E10i

MiniCM10 4.0.1:D

Link to comment
Share on other sites

Πιστευω και πολυ καλα σου κρατησε η μπαταρια..γιατι το κινητο προσφερει πολλα παραπανο απο το Κ750...σκεψουτο λιγο και θα δεις..

 

Δηλαδή ''καίει'' περισσότερη μπαταρία επειδή το C905 έχει παραπάνω χαρακτηριστικά απο το K750?:worry:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα παιδιά !

 

Μόλις απέκτησα και εγώ το C905 από μια πρώτη ματιά είμαι αρκετά ικανοποιημένος στο μόνο που θα ήθελα κάτι καλύτερο είναι από πλευράς λειτουργικού ,ένα τέτοιο κινητό και με αυτές της δυνατότητες ,ένα πιο παραμετροποιήσιμο λογισμικό θα ήταν ότι πρέπει .

Link to comment
Share on other sites

Πιστευω και πολυ καλα σου κρατησε η μπαταρια..γιατι το κινητο προσφερει πολλα παραπανο απο το Κ750...σκεψουτο λιγο και θα δεις..

Απαραδεκτο να μη βαλει μεγαλυτερης χωρητικοτητας μπαταρια η σε κ να αρκεστει σ μπαταρια 930mAh

 

μια ερωτηση: Οταν φορτιζω κλειστο το κινητο κ μετα το ανοιγω μπαινει κανονικα στην κατασταση αναμονης για το επομενο 5λεπτο ομως σερνεται μιλαμε για πολυ αργη λειτουργια εως καθολου.δεν ανοιγει ουτε φως κτλ...μετα το 5λεπτο ολα οκ λειτουργουν γρηγορα κ απροβληματιστα.Τις πταιει? kotsianis περιμενω τα φωτα σου φιλε

Link to comment
Share on other sites

Πήγα να κάνω unbraded το κιν και αφου κατεβασα το client συνεδεσα το κιν με το pc τωρα μου βγάζειν το κιν. "μην αφαιρείτε το καλώδιο πριν τερματισετε την εφαρμογη στον υπολογιστη" ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ???? και φυσικά δεν κατεβασα το λογισμικο της SE σωστα?

ΠΩ ΠΩ και που να μην μου ξαναανοιξει:X

και στο client service μου γραφει "Error! Failed To Open Port: COM9"

ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΩ???

Link to comment
Share on other sites

ε βγαλτο απλα ενεργοποιηθηκε η μεταφορα δεδομενων:p
Link to comment
Share on other sites

Πήγα να κάνω unbraded το κιν και αφου κατεβασα το client συνεδεσα το κιν με το pc τωρα μου βγάζειν το κιν. "μην αφαιρείτε το καλώδιο πριν τερματισετε την εφαρμογη στον υπολογιστη" ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ???? και φυσικά δεν κατεβασα το λογισμικο της SE σωστα?

ΠΩ ΠΩ και που να μην μου ξαναανοιξει

και στο client service μου γραφει "Error! Failed To Open Port: COM9"

ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΩ???

 

Για να κάνει εκκίνηση σε κατάσταση αναβάθμισης πρέπει να το κλείσεις,να αφαιρεσεις μπαταρία,καρτα SIM και κάρτα μνήμης και στη συνέχεια τρεχεις τον client,συνδέεις τη μια άκρη του καλωδίου στον υπολογιστή και την άλλη άκρη τη συνδέεις στο κινητό πατώντας και κρατώντας πατημένο το πλήκτρο C έως ότου αναγνωριστεί η συσκευή απ’τον υπολογιστή και τον client και εγκατασταθούν οι drivers.Μην ανησυχείς,δεν έπαθε τίποτα το κινητό,απλά μπήκε σε λειτουργία μαζικής αποθήκευσης,στην οποία μεταφέρεις αρχεία απο/προς τον υπολογιστή και το κινητό! :)

 

Απαραδεκτο να μη βαλει μεγαλυτερης χωρητικοτητας μπαταρια η σε κ να αρκεστει σ μπαταρια 930mAh

 

μια ερωτηση: Οταν φορτιζω κλειστο το κινητο κ μετα το ανοιγω μπαινει κανονικα στην κατασταση αναμονης για το επομενο 5λεπτο ομως σερνεται μιλαμε για πολυ αργη λειτουργια εως καθολου.δεν ανοιγει ουτε φως κτλ...μετα το 5λεπτο ολα οκ λειτουργουν γρηγορα κ απροβληματιστα.Τις πταιει? kotsianis περιμενω τα φωτα σου φιλε

 

Επαρκεί η μπαταρια,μην ανησυχείς!Η πλατφόρμα που τρέχει (DB3210)έχει σχεδιαστεί με γνώμονα αυτές τις μπαταρίες.Αν υπήρχε πρόβλημα απλά θα άλλαζαν την μπαταρία!

 

Όσον αφορά το πρόβλημα,ιδέα δεν έχω!Σε βοήθησα πολύ,ε; :p Αν δοκίμαζες να κάνεις reset ή επανεγκατασταση λογισμικού;;1η φορά το ακούω πάντως!Ανέκαθεν στο έκανε; :confused:

 

Καλησπέρα και από εμένα παιδιά !

 

Μόλις απέκτησα και εγώ το C905 από μια πρώτη ματιά είμαι αρκετά ικανοποιημένος στο μόνο που θα ήθελα κάτι καλύτερο είναι από πλευράς λειτουργικού ,ένα τέτοιο κινητό και με αυτές της δυνατότητες ,ένα πιο παραμετροποιήσιμο λογισμικό θα ήταν ότι πρέπει .

 

Με πιο παραμετροποιήσιμο λογισμικό θα πηγαίναμε απευθείας σε Symbian S60,ως το πιο άμεσο!Σκοπός δεν ήταν να βγάλουν τηλέφωνο ανοιχτού λειτουργικού! :)

 

Δηλαδή ''καίει'' περισσότερη μπαταρία επειδή το C905 έχει παραπάνω χαρακτηριστικά απο το K750?:worry:

 

Δε νομίζω!Ότι η οθόνη τραβάει πιο πολύ ρεύμα είναι σίγουρο και δεδομένου ότι οι πιο πολλοί το έχουν σε διπλή λειτουργία GSM/3G τότε αυξάνεται η κατανάλωση κι άλλο!Στα βασικά όμως(ομιλία κλπ.)σαφώς και δεν αυξάνεται η κατανάλωση(σν λειτουργεί μόνο σε GSM mode).

 

Είχα μέχρι πριν μια εβδομάδα το Κ750 και πήρα το C905. Πρώτη διαπίστωση. Μπαταρία! Με το Κ750 περνούσα σχεδόν μια εβδομάδα, με το C905, σχεδόν ίδια χρήση, το φόρτισα Κυριακή και, όπως το βλέπω, αύριο θα θέλει επαναφόρτιση.

Όταν δε χρησιμοποιείς το GPS,να το απενεργοποιείς απ’το μενού ρυθμίσεων των Υπηρεσιών Εντοπισμού,καθώς ακόμη και κλειστες να είναι οι εφαρμογές Google maps και Wayfinder,ο δεκτης του GPS δεν κλείνει με αποτέλεσμα να ρουφάει την μπαταρία! :)

Μην ξεχνάς επίσης πως και η οθόνη τραβάει πιο πολύ ρεύμα όπως και η διπλή λειτουργία GSM/3G!Επιπλέον,το φλας ξένον ειναι όπως και σε μία κανονική ψηφιακή,την ίδια ποσότητα τραβαει(ή για να το θέσω πιο σωστά,ξεζουμίζει)από την μπαταρία!Με όλα αυτά λοιπόν το ότι κρατάει 3-4 μέρες είναι ρεκόρ..

Link to comment
Share on other sites

Μα ****το!! Μου το κανει καμια βδομαδα τωρα.Λες μια αναβαθμιση να λυσει το προβλημα? ειναι vf live κ δεν του χω κανει καμια..

Για να σου δωσω να καταλαβεις σιγουρα θα εχεις τυχει σε κινητο π μολις το ανοιγεις μεχρι να σθνδεθει με δικτυο να φορτωσει μνμ φωτο κτλ αργει λιγο...ε εμενα το κανει αυτο γ κανα 5 λεπτο

κ αργει πολυυυυ...

 

πανω π το συμπαθησα κ το χρησιμοποιουσα αντι για το κ800...:(

Link to comment
Share on other sites

Αχχχ.....Μην αγοράζεις vodafone live συσκευές....Πόσες φορές θα το πούμε;Την επιδοτηση και στο Πλαίσιο και αν δεν έχει στην περιοχή.πήγαινε σε κάποιον άλλον εμπορικό συνεργάτη απ’τον οποίον θα μπορείς να πάρεις την επιδότηση! :)

 

Τέλος πάντων,μάλλον προβληματάκι με το λογισμικό των live....Για δοκίμασε αν υπάρχει αναβάθμιση και αν το λύνει.....Αλλά,απορώ πάντως πώς στον π....σο το αρμόδιο τμήμα της εταιρίας δίνει έγκριση ότι το λογισμικό είναι οκ και ότι μπορεί να βγει στην αγορά.... :mad:

Link to comment
Share on other sites

Ναι ρε συ δεν θα παιρνα vf συσκευη απλα ειμαι χρονια πελατης κ μου δωσε 400 ευρω επιδοτηση ο εμπορος ενω η vf μου εδινε 240...

 

σορρυ αν σε κουρασα, αναβαθμιση συνδεω με το καλωδιο κατεβαζω το update manager η οπως λεγεται κ παταω αναβαθμιση?υπαρχει καποιος τροπος να κρατησω βιντεο μνμ παιχνιδια κτλ??

Link to comment
Share on other sites

Μα δε με κούρασες!Γι’αυτό είναι τα φόρουμ! :)

 

Θα κατεβάσεις την υπηρεσία αναβάθμισης,θα την τρέξεις,θα βγάλεις μπαταρια,κάρτα SIM και μνήμης,βάζεις ξανά μπαταρία και κρατώντας πατημένο το πλήκτρο C συνδέεις το καλώδιο USB!Έχει λεπτομερείς οδηγίες το πρόγραμμα!

 

Για αντίγραφα ασφαλείας από τα πάντα,κατεβάζεις το MYPHONEEXPLORER απ’το http://www.fjsoft.at/en/.Είναι κορυφαίο!

Link to comment
Share on other sites

Μα δε με κούρασες!Γι’αυτό είναι τα φόρουμ! :)

 

Θα κατεβάσεις την υπηρεσία αναβάθμισης,θα την τρέξεις,θα βγάλεις μπαταρια,κάρτα SIM και μνήμης,βάζεις ξανά μπαταρία και κρατώντας πατημένο το πλήκτρο C συνδέεις το καλώδιο USB!Έχει λεπτομερείς οδηγίες το πρόγραμμα!

 

Για αντίγραφα ασφαλείας από τα πάντα,κατεβάζεις το MYPHONEEXPLORER απ’το http://www.fjsoft.at/en/.Είναι κορυφαίο!

thx ρε συ θα το κανω το απογευματακι κ θα σου στειλω να σου πω...υποθετω οτι δεν χανω καμια εγγύηση ετσι?οχι τπτ αλλο απλα αφορμη ψαχνουν...

Link to comment
Share on other sites

ΟΚ τωρα εκτελει τη διεργασία, εγω ωστοσο κρατάω μεχρι να τελειωσει πατημένο το c ; η είμαι χαζή, οχι τπτ αλλο αλλα πιαστηκε το χερι μου;;;;

επελεξα αυτο: Software Update C905 / CID52 / Red / R1BA038 / SWITZERLAND/NIGHT BLACK (1213-4144 | ADRIATIC) ελπιζω να ναι το σωστο ε:

Link to comment
Share on other sites

kapoios filos eixa grapsei sxetika me to wayfinder:

 

"In order to have the maps downloaded to your phone, you need to log on to http://www.mywayfinder.com, (with the username and password that you can find in your phone, in the main menu of the Wayfinder application, by choosing Settings > Comm/User). Once you are logged on, you need to choose Service > Downloads > "Maps to your mobile". You will be directed towards a page where you should download the Maploader."

 

pao ta brisko alla mesa ekei exei mono username, to password einai keno....giati?

[sIGPIC][/sIGPIC]Ericsson 197,337,388,768,688,788,T39,T68_SE P900,K500,P910,K750,W800,K800,W910,T650,C905,X1,X10mini+pro_Nokia 6150,3210,8210,7110,6510,3650,6100,6600,6680,9500_Motorola MicroTac 7500,StarTac130,V3x,K1_Panasonic G500,GD90,GD92_Siemens C25,SL45,SX1,S65_Sharp GX20,GX30_Samsung D600,B2100,Galaxy SIII, Sonim XP1, Qtek8010,2020i,S100,9100,8310_iPAQ 6515,hx4700_O2 XDA IIs_Dell Axim X51V_FSC N560_MIO A701_SONY Xperia S,J,T,,Z,Z2_Z5_iPhone 3GS,4,5.6,7
Link to comment
Share on other sites

ΟΚ τωρα εκτελει τη διεργασία, εγω ωστοσο κρατάω μεχρι να τελειωσει πατημένο το c ; η είμαι χαζή, οχι τπτ αλλο αλλα πιαστηκε το χερι μου;;;;

επελεξα αυτο: Software Update C905 / CID52 / Red / R1BA038 / SWITZERLAND/NIGHT BLACK (1213-4144 | ADRIATIC) ελπιζω να ναι το σωστο ε:

 

όχι παιδί μου,μην το κρατάς πατημένο,θα πάθεις αγκύλωση!! :lol:

Μέχρι να αναγνωριστεί στην αρχή το κρατάς,δε χρειάζεται πιο μετά!Μη γίνουμε και τετραπληγικοί για μια αναβάθμιση! :lol:

 

Όσο για την έκδοση που επέλεξες είναι σωστη!

 

Γενικά,προς όλους,να επιλεγετε λογισμικό που να γράφει ADRIATIC στο davinciteam.Το αν θα είναι ITALY,SWITZERLAND,GIBRALTAR η χώρα δεν παίζει ρόλο!Προσοχή μόνο στο ADRIATIC που πιο μπροστά γράφει COSMOTE GREECE..Μην το επιλέγετε,γιατί θα σας περάσει και το μενού υπηρεσιων myview! :)

Link to comment
Share on other sites

ok τα καταφερα, ευχαριστω πααααααααααααααααρα πολυ ιδιαίτερα τον kotsianis7 για τις αναμφισβητητα χρησιμες πληροφοριες.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ :)

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ :)

Επιτέλους τέλος το αθλιο vodafone live:shifty:

Link to comment
Share on other sites

ok τα καταφερα, ευχαριστω πααααααααααααααααρα πολυ ιδιαίτερα τον kotsianis7 για τις αναμφισβητητα χρησιμες πληροφοριες.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ :)

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ :)

Επιτέλους τέλος το αθλιο vodafone live:shifty:

 

Φυσιολογικα δεν εχασες την εγγυηση?απο σω ξερω αυτο γινετε...:X

Sony Ericcson Xperia X10 mini E10i

MiniCM10 4.0.1:D

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια εγω εχω προσπαθησει να κανω αναβαθμιση 3 φορεσ και ενω ολα φαινονται κανονικα στο μενου του τηλεφωνου μου ακομα την 034 μου δειχνει οτι χρησιμοποιει!τι κανω λαθος?α,και δεν μου σβεινει και τισ φωτογραφιεσ!ακυρο αυτο για τις φωτογραφιες!ειχα βγαλει την καρτα μνημης!!!
Link to comment
Share on other sites

Φυσιολογικα δεν εχασες την εγγυηση?απο σω ξερω αυτο γινετε...:X

 

την εχασα την εγγυηση αλλα αν χρειαστεί (αχρειαστη να ναι) θα το ξανακανω vodafone live :p

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson C905

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...