Jump to content

[Επίσημο] Nokia E71


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μάλλον βλακεία ερωτήσεις έκανα, το 1 ουσιαστικά ήταν κρίσιμο αλλά μάλλον οφειλόταν στην κακή μου τύχη (που οι παραλήπτες είχαν κλειστό το κινητό)!

Ευχαριστώ

Sent neither from iphone nor android phone
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έβαλα την νέα έκδοση και τώρα δεν μπορώ να εγκαταστήσω το internet radio. Μήπως μπορεί κάποιος να βοηθήσει;

Η νέα έκδοση *έχει* το internet radio ενσωματωμένο -- και μεταφρασμένο στα ελληνικά!

 

Λογικό είναι να μην σε αφήνει.

Link to comment
Share on other sites

όταν το κινητό βρίσκεται σε αναμονή, έχοντας από το προφίλ απενεργοποιήσει τη λυχνία, η ώρα σταματάει και δεν προχωράει. μόνο αν κρατήσω το navi δείχνει την τρέχουσα ώρα. σε εσάς έτσι συμβαίνει;
Link to comment
Share on other sites

Ναι έτσι συμβαίνει και σε μένα. Αν επιλέξεις όμως Κινούμενη Εικόνα στην Εξοικονόμηση Ενέργειας στα θέματα, τότε η ώρα θα πηγαίνει καλά μετά.
Link to comment
Share on other sites

Γινεται να φυγει τελειως η ωρα;

Γίνεται....πάς menu/tools/General/Personalisation/Themes/Power Saver και επιλέγεις ''none''.

 

Οταν η οθόνη του κινητού μπεί σε sleep mode δηλαδή είναι τελείως μαύρη, έαν πατήσεις το κεντρικό πολύπληκτρο σου εμφανίζονται στην οθόνη οι πιό βασικές πληροφορίες με μεγάλα λευκά γράμματα...π.χ. ώρα, ημερομηνία, αναπάντητες, μηνύματα, email κτλ...πολύ καλή λειτουργία καθώς δεν χρειάζεται να ξεκλειδώσεις το πληκτρολόγιο και να δείς την κύρια οθόνη για να δείς την ώρα κτλ

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να με βοηθήσει κάποιος με την λειτουργεία ( αλλαγή λειτουργείας ) για το αν ρυθμίζεται και πως. Επίσης η μπαταρία μου κρατάει μόνο 2 μέρες με μέτρια χρήση. Είναι λογικό;
Link to comment
Share on other sites

Γίνεται....πάς menu/tools/General/Personalisation/Themes/Power Saver και επιλέγεις ''none''.

 

Οταν η οθόνη του κινητού μπεί σε sleep mode δηλαδή είναι τελείως μαύρη, έαν πατήσεις το κεντρικό πολύπληκτρο σου εμφανίζονται στην οθόνη οι πιό βασικές πληροφορίες με μεγάλα λευκά γράμματα...π.χ. ώρα, ημερομηνία, αναπάντητες, μηνύματα, email κτλ...πολύ καλή λειτουργία καθώς δεν χρειάζεται να ξεκλειδώσεις το πληκτρολόγιο και να δείς την κύρια οθόνη για να δείς την ώρα κτλ

 

Eτσι το χω αλλα συνεχιζει να δειχνει ωρα, λαθος ωρα...

Μαλιστα ξεκινησε ξαφνικα να το κανει αυτο αφου πριν εδειχνε αυτο που περιγραφεις. Κοιταξα μηπως εφταιγε το θεμα αλλα τπτ...

█║▌│█│║▌║││█║▌│║▌║© - BEST BEFORE [hopefully] : ███▓▒░░up deʞɔnɟ really░░▒▓███
Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιείς μήπως Garmin?

 

το ιδιο προβλημα εχω και γω, 2 μερες με το ζορι. Ναι χρησιμοποιω garmin, την εκδοση 5,30

 

iphone 14 pro

 

Link to comment
Share on other sites

To garmin οταν το κλεινεις υποτιθεται οτι αφηνει καποια εφαρμογη ανοιχτη να τρεχει και τρωει τη μπαταρια γρηγοροτερα. Ή θα την κλεινεις ή θα κανεις επανακινηση.

Περισσοτερα στο θεμα του προγραμματος...

 

Παντως μη νομιζεις, δε βγαζει ποοολυ πανω απο 2 μερες.

█║▌│█│║▌║││█║▌│║▌║© - BEST BEFORE [hopefully] : ███▓▒░░up deʞɔnɟ really░░▒▓███
Link to comment
Share on other sites

 

Παντως μη νομιζεις, δε βγαζει ποοολυ πανω απο 2 μερες.

 

εμένα χωρίς πλοήγηση καθόλου, αλλά με όλα τα υπόλοιπα, τηλέφωνα, ιντερνετ, email, ραδιο, φωτο, μηνύματα, 5 μέρες χωρίς να έχω στρώσει ακόμα την μπαταρία.

Link to comment
Share on other sites

εμένα χωρίς πλοήγηση καθόλου, αλλά με όλα τα υπόλοιπα, τηλέφωνα, ιντερνετ, email, ραδιο, φωτο, μηνύματα, 5 μέρες χωρίς να έχω στρώσει ακόμα την μπαταρία.

 

σε 3G ή GSM?

 

iphone 14 pro

 

Link to comment
Share on other sites

και παλι ειναι τεραστια η διαφορα 2 μερες με 5...

 

μηπως η μπαταρια εχει προβλημα? Το κινητο το εχω λιγοτερο απο 10 μερες...

 

iphone 14 pro

 

Link to comment
Share on other sites

Eτσι το χω αλλα συνεχιζει να δειχνει ωρα, λαθος ωρα...

Μαλιστα ξεκινησε ξαφνικα να το κανει αυτο αφου πριν εδειχνε αυτο που περιγραφεις. Κοιταξα μηπως εφταιγε το θεμα αλλα τπτ...

Στο προφίλ σου έχεις ενεργοποιημένη τη λυχνία?

 

και παλι ειναι τεραστια η διαφορα 2 μερες με 5...

 

μηπως η μπαταρια εχει προβλημα? Το κινητο το εχω λιγοτερο απο 10 μερες...

Κοίταξε αυτό που σου είπαμε για το Garmin και βάλτο και σε GSM. Εμένα έτσι μου βγάζει κάπου 4 μέρες. Και όταν λέμε 4 μέρες εννοούμε 24ωρα πάντα έτσι? Γιατί και μένα μου φαίνονται λίγο τραβηγμένες οι 5 μέρες με τέτοια χρήση...:wacko:

Link to comment
Share on other sites

Στο προφίλ σου έχεις ενεργοποιημένη τη λυχνία?

 

Μπα, το σβησα για οικονομια. Αυτο ειναι;

 

edit: Αυτο ειναι... Δε το καταλαβαινω ομως. Γιατι να μην μπορω να εχω και τη λυχνια οφ και την ενδειξη ωρας; Τωρα πρεπει να αποφασισω τι τρωει λιγοτερη ενεργεια.

█║▌│█│║▌║││█║▌│║▌║© - BEST BEFORE [hopefully] : ███▓▒░░up deʞɔnɟ really░░▒▓███
Link to comment
Share on other sites

το αγόρασα 5 Μαρτίου ημέρα Πέμπτη οπότε και το φόρτισα.

Τρίτη 10 Μαρτίου βράδυ το φόρτισα για δεύτερη φορά.

Χθες Κυριακή 15 Μαρτιού το φόρτισα για τρίτη φορά.

διάρκεια μππαταρίας δηλαδή, περίπου 5 μέρες χωρίς να το κλείσω ποτέ.

Λόγω ελέυθερου επαγγέλματος μιλάω αρκετά στο τηλέφωνο, το έχω μονίμως σε GSM. Δεν στέλνω πολλά μηνύματα, μπαίνω συχνά στο ιντερνετ μέσω wi-fi που έχω και στο γραφείο μου και στο σπίτι μου, κατεβάζω τα email μου από το κινητό, έχω καταχωρημένα όλα τα ραντεβού μου, ένα πλήρες εορτολόγιο, βγάζω μερικές φωτογραφίες στον ελέυθερο χρόνο μου, ακούω ράδιο, και ιντερνετ ράδιο λιγότερο και επειδή είναι καινούριο "παίζω" συχνά μαζί του, κάνω δηλαδή άσκοπες περιηγήσεις στο μενού του.

Είναι κορυφαίο κινητό ως προς την αυτονομία του και γενικότερα με καλύπτεει απόλυτα.

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε κατευθείαν για Garmin.

Οδηγίες υπάρχουν στη πρώτη σελίδα!

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

το αγόρασα 5 Μαρτίου ημέρα Πέμπτη οπότε και το φόρτισα.

Τρίτη 10 Μαρτίου βράδυ το φόρτισα για δεύτερη φορά.

Χθες Κυριακή 15 Μαρτιού το φόρτισα για τρίτη φορά.

διάρκεια μππαταρίας δηλαδή, περίπου 5 μέρες χωρίς να το κλείσω ποτέ.

Λόγω ελέυθερου επαγγέλματος μιλάω αρκετά στο τηλέφωνο, το έχω μονίμως σε GSM. Δεν στέλνω πολλά μηνύματα, μπαίνω συχνά στο ιντερνετ μέσω wi-fi που έχω και στο γραφείο μου και στο σπίτι μου, κατεβάζω τα email μου από το κινητό, έχω καταχωρημένα όλα τα ραντεβού μου, ένα πλήρες εορτολόγιο, βγάζω μερικές φωτογραφίες στον ελέυθερο χρόνο μου, ακούω ράδιο, και ιντερνετ ράδιο λιγότερο και επειδή είναι καινούριο "παίζω" συχνά μαζί του, κάνω δηλαδή άσκοπες περιηγήσεις στο μενού του.

Είναι κορυφαίο κινητό ως προς την αυτονομία του και γενικότερα με καλύπτεει απόλυτα.

 

Τελικά, η αυτόματη ενημέρωση των λογαριασμών mail τρώει πολύ μπαταρία.

Το έχω σε 3g πάντα, με Bt ανοιχτό και συνδεδεμένο σε ακουστικο πάντα.

Έχω 2 λογαριασμούς mail οι οποίοι ενημερώνονται και κατεβάζουν στη συσκευή τα mail μου, ο ένας κάθε 30 λεπτά και ο άλλος κάθε 2 ώρες.

Με αρκετά τηλεφωνήματα (περίπου 30 λεπτά την ημέρα), ελάχιστα μηνύματα και χωρίς τίποτα άλλο βγάζει 3 μέρες με το ζόρι. Δύσκολα.

2 μέρες πολύ άνετα όμως (περισσεύουν και 2-3 γραμμές στην μπαταρία).

Με αντίστοιχη χρήση το e51 δεν έβγαζε 2 μέρες, το βράδυ της δεύτερης μέρας είχε κλείσει.

Θεωρώ οτι είναι πολύ καλή η αυτονομία, μάλλον εγώ του αλλάζω τα φώτα.:O

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

New firmware for Nokia E71 - V210.21.006

 

http://www.spaziocellulare.com/News/wp-content/uploads/2009/03/e71210.jpg

 

 

Δεν υπάρχει επίσημο changelog ακόμα

3210-3310-8210-8310-6510-7250-3100-6230-6060-6280-E65-N82+2630-C7-SIII Mini-Moto G 2014-Redmi Note2 prime-Redmi Note3 Pro-Redmi Pro Χ25-Redmi 5 Plus-Mi A2
Link to comment
Share on other sites

Τελικά, η αυτόματη ενημέρωση των λογαριασμών mail τρώει πολύ μπαταρία.

Το έχω σε 3g πάντα, με Bt ανοιχτό και συνδεδεμένο σε ακουστικο πάντα.

Έχω 2 λογαριασμούς mail οι οποίοι ενημερώνονται και κατεβάζουν στη συσκευή τα mail μου, ο ένας κάθε 30 λεπτά και ο άλλος κάθε 2 ώρες.

Με αρκετά τηλεφωνήματα (περίπου 30 λεπτά την ημέρα), ελάχιστα μηνύματα και χωρίς τίποτα άλλο βγάζει 3 μέρες με το ζόρι. Δύσκολα.

2 μέρες πολύ άνετα όμως (περισσεύουν και 2-3 γραμμές στην μπαταρία).

Με αντίστοιχη χρήση το e51 δεν έβγαζε 2 μέρες, το βράδυ της δεύτερης μέρας είχε κλείσει.

Θεωρώ οτι είναι πολύ καλή η αυτονομία, μάλλον εγώ του αλλάζω τα φώτα.:O

Από τον Ιούλιο του 2008 το έχω αγοράσει και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος από την αυτονομία του, το φορτίζω περίπου 2 φορές την εβδομάδα, δηλαδή κατά μέσο όρο κρατάει περίπου 3 ημέρες.

 

Είναι το τηλέφωνο της δουλειάς μου και η χρήση του είανι αρκετή, δεν το κλείνω τα βράδυα.

Λειτουργεί συνεχώς σε GPRS για τα 4 email accounts (μέ Visto mobile email), αρκετή ομιλία, sms, wi-fi internet, bluetooth, ράδιο....είμαι εντυπωσιασμένος με την αυτονομία του...είχα περάσει και για λίγο καιρό απο ''επαγγελματικά'' blackberry...αλλα με άφηναν μέσα στο ίδιο απόγευμα.....

Link to comment
Share on other sites

Από τον Ιούλιο του 2008 το έχω αγοράσει και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος από την αυτονομία του, το φορτίζω περίπου 2 φορές την εβδομάδα, δηλαδή κατά μέσο όρο κρατάει περίπου 3 ημέρες.

 

Είναι το τηλέφωνο της δουλειάς μου και η χρήση του είανι αρκετή, δεν το κλείνω τα βράδυα.

Λειτουργεί συνεχώς σε GPRS για τα 4 email accounts (μέ Visto mobile email), αρκετή ομιλία, sms, wi-fi internet, bluetooth, ράδιο....είμαι εντυπωσιασμένος με την αυτονομία του...είχα περάσει και για λίγο καιρό απο ''επαγγελματικά'' blackberry...αλλα με άφηναν μέσα στο ίδιο απόγευμα.....

 

Εγώ το έχω σε 3G.

Ξέχασα να αναφέρω αρκετή χρήση internet είτε μέσω του κινητού είτε μέσω pda που το κινητό δίνει γραμμή.

Περίπου 1 με 1μιση ώρα ανά φόρτιση, δηλαδή πάνω από μισή ώρα την ημέρα.

Και εγώ ευχαριστημένος είμαι με την αυτονομία.

 

Το πρόβλημα με το bt και τις επανασυνδέσεις λύθηκε με χρήση άλλου ακουστικού.

 

Αλλά το μόνο πρόβλημα που έχω είναι οτι δεν μου δουλεύει το nokia email.:mad:

Μου λέει οτι ο διακοσμιστής δεν δέχεται τη σύνδεση, ή ότι δεν μπορεί να συνδεθεί, κάτι τέτοιο τέλος πάντων.

Έχω yahoo.gr αλλά ξέρω άλλους που δεν έχουν πρόβλημα.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...