Jump to content

[Επίσημο] Nokia E71


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ έχω το itek clip V radio και εχω πολλες αποσυνδέσεις .Πρεπει να κάνω επανεκίινηση για να ξαναδουλέψει.Α ,εχω περασμένη την καινούργια αναβάθμιση!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν έχω πρόβλημα να αλλάξω bt! Απλά ας μας πει κάποιος ποιό bt δεν έχει κανενα πρόβλημα με το κινητό;
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω το itek clip V radio και εχω πολλες αποσυνδέσεις .Πρεπει να κάνω επανεκίινηση για να ξαναδουλέψει.Α ,εχω περασμένη την καινούργια αναβάθμιση!

 

Peite ta re paidia!

 

Me mia apli anazitisi sto google mporei kaneis na katalavei to megethos tou provlimatos.

 

kata ta alla pantos to kinito einai eksairetiko!

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Peite ta re paidia!

 

Me mia apli anazitisi sto google mporei kaneis na katalavei to megethos tou provlimatos.

 

kata ta alla pantos to kinito einai eksairetiko!

Για να σας βοηθησω λιγο.

Εγω εχω το Nokia BH209 και δεν εχω κανενα προβλημα, παραλληλα εχω και ενα για backup το Blue One (που ειναι και φτηνο) και δουλευει απροβληματιστα.

Link to comment
Share on other sites

Για να σας βοηθησω λιγο.

Εγω εχω το Nokia BH209 και δεν εχω κανενα προβλημα, παραλληλα εχω και ενα για backup το Blue One (που ειναι και φτηνο) και δουλευει απροβληματιστα.

 

Για βοήθησε λίγο ακόμα...

Έχεις κάνει την αναβάθμιση?

Και αν ναι, πριν την κάνεις είχες προβλήματα?

 

 

Να σημειώσω οτι όταν το κινητό είναι κλειστό δεν χτυπάει αφύπνιση ούτε με το πρόγραμμα της νόκια ούτε όμως και με το handy clock:blink:

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Για βοήθησε λίγο ακόμα...

Έχεις κάνει την αναβάθμιση?

Και αν ναι, πριν την κάνεις είχες προβλήματα?

 

 

Να σημειώσω οτι όταν το κινητό είναι κλειστό δεν χτυπάει αφύπνιση ούτε με το πρόγραμμα της νόκια ούτε όμως και με το handy clock:blink:

 

Εχω την .127 οπως το αγορασα δεν με αφηνει να κανω αλλη, λεει οτι ειναι Update δεν στις επομενες σελιδες το εχω αναφερει.

Σχετικα με την αφυπνιση εχω την εντυπωση πως χτυπα οταν ειναι κλειστο, οπως ολα τα Νοκια, sorry αλλα δεν το χρησιμοποιω.

Link to comment
Share on other sites

Εχω την .127 οπως το αγορασα δεν με αφηνει να κανω αλλη, λεει οτι ειναι Update δεν στις επομενες σελιδες το εχω αναφερει.

Σχετικα με την αφυπνιση εχω την εντυπωση πως χτυπα οταν ειναι κλειστο, οπως ολα τα Νοκια, sorry αλλα δεν το χρησιμοποιω.

 

με τις μέρες του είναι...δεν χτυπάει πάντα...!:lol:

Link to comment
Share on other sites

Εχω την .127 οπως το αγορασα δεν με αφηνει να κανω αλλη, λεει οτι ειναι Update δεν στις επομενες σελιδες το εχω αναφερει.

Σχετικα με την αφυπνιση εχω την εντυπωση πως χτυπα οταν ειναι κλειστο, οπως ολα τα Νοκια, sorry αλλα δεν το χρησιμοποιω.

 

Εκανα την αναβαθμιση σε nokia shop σε 15 λεπτα. Η αφυπνιση τσεκαρισμενο, δεν χτυπαει οταν ειναι κλειστο, τουλαχιστον με το handy clock.

 

Οσοι ΔΕΝ εχετε προβλημα με το bluetooth χρησιμοποιειτε 2g ή 3g ??

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

gsm...... αλλα τι σχεση εχει???

 

Δεν ξέρω γιατί, αλλά μου έχει κολλήσει οτι το πρόβλημα του Bt σχετίζεται κατά κάποιο τρόπο με τον δέκτη του κινητού.

Στην αρχή είχα ενεργοποιημένη την επιλογή "εξ αποστ. προσβ. sim" και παρατηρούσα οτι οι αποσυνδέσεις γίνονταν όταν το κινητό έχανε το σήμα του (πχ μέσα στο μέτρο).

Απενεργοποίησα την επιλογή και πλέον δεν κάνει επανασύνδεση όποτε χάνει το σήμα.

Επίσης, επειδή άλλωτε (εκτός σπιτιού ) έχω 3g και άλλωτε (μέσα στο σπιτι) έχω 2g, έχω παρατηρήσει ότι το πρόβλημα παρουσιάζεται μάλλον μόνο σε 3g δίκτυο.

 

Το ξέρω οτι ακούγεται ψιλοκουφό, αλλά λογισμικό είναι αυτό....

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

επιμενω οτι ειναι θεμα του ακουστικο..... κανε διαφορες δοκιμες και με αλλα ακουστικα

 

Και που να τα βρώ τα άλλα ακουστικά?

Δεν έχω συλλογή!:p

Αν βρώ όμως θα κάνω δομικές. Αν και το πρόβλημα μπορεί να κάνει και 2 μέρες να εμφανιστεί, δεν το κάνει συνέχεια, οπότε θέλει εκτεταμένες δοκιμές:(

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Από πού ρυθμίζω για IMAP ή ΡΟΡ3; Κάνω κανονικά ό,τι στη δημιουργία νέου γραμματοκιβωτίου, αλλά μετά δεν μπορώ να αλλάξω το ΙΜΑΡ σε ΡΟΡ3.

???????????

Αν η κοινωνία ήταν όπως αυτό το FORUM, τότε χαρά σε όλους μας

(6150, 6210, 6230i, P800, A701, Ε65, Ε71, Α702, E90, iphone4s, iphone 7

Link to comment
Share on other sites

Όταν ξεκινάς δημιουργία καινούριο γραμματοκιβωτίου είναι το πρώτο που σε ρωτάει

Δε είναι έτσι σε σένα;

3210-3310-8210-8310-6510-7250-3100-6230-6060-6280-E65-N82+2630-C7-SIII Mini-Moto G 2014-Redmi Note2 prime-Redmi Note3 Pro-Redmi Pro Χ25-Redmi 5 Plus-Mi A2
Link to comment
Share on other sites

Όταν ξεκινάς δημιουργία καινούριο γραμματοκιβωτίου είναι το πρώτο που σε ρωτάει

Δε είναι έτσι σε σένα;

 

OXI δεν μου λέει να επιλέξω IMAP η ΡΟΡ3

Αν η κοινωνία ήταν όπως αυτό το FORUM, τότε χαρά σε όλους μας

(6150, 6210, 6230i, P800, A701, Ε65, Ε71, Α702, E90, iphone4s, iphone 7

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, πώς βλέπω ποιό firmware έχω?? Δεν το βρίσκω ούτε στο κινητό ούτε στο forum...

Επίσης άμα κάνω update στο firmware, χάνεται τίποτα όπως π.χ. επαφές, αρχεία κτλ.?

Link to comment
Share on other sites

Πατάς στην κατάσταση αναμονής *#0000#. Σύνδεσέ το με το NSU για να δεις αν υπάρχει διαθέσιμη έκδοση για την συσκευή σου. Κράτησε back up των δεδομένων σου πρν επιχειρήσεις αναβάθμιση.
Link to comment
Share on other sites

OXI δεν μου λέει να επιλέξω IMAP η ΡΟΡ3

 

Πατας το κουμπι των μηνυματων.

Πατας το αριστερα πανω κουμπί και πηγαινεις "ρυθμισεις".

Επιλεγεις "email".

Πατας παλι το πανω αριστερα κουμπί και πατας την εντολή για "νεο γραμματοκιβωτιο"

Γραφεις την διευθυνση του ταχυδρομειου.

Γραφεις τον κωδικό.

Γραφεις το ονομα χρηστη.

Σου λεει "αδυνατον να οριστουν ρυθμισεις...." και σε πηγαινει στη χειροκινητη εισαγωγη πληροφοριων.

Αμεσως μετα σε ρωταει αν ειναι POP3 ή IMAP.:)

Link to comment
Share on other sites

Thanks mirrorofsorrow!

Κάτι άλλο ρε παιδιά, συνέδεσα το Ε71 με ένα bluetooth ακουστικό της Sony Ericsson και δεν ακούω από το ακουστικό μόνο τις κλήσεις, αλλά τα πάντα! Από μουσική έως και τον ήχο που κάνει όταν πατάω τα πλήκτρα! Είναι φυσιολογικό αυτό?

Link to comment
Share on other sites

Παντα ετσι γινεται με τα ΒΤ ακουστικα, ακους ολους τους ηχους. Φυσιολογικο ειναι.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

αν δεν κανω λαθος, το A2DP ευθυνεται στο οτι ακους τα παντα στο ε71. το κ750 δεν το υποστηριζει το A2DP και αρα ακουγες μονο τις κλησεις!
Link to comment
Share on other sites

Ναι δυστυχώς στα Νοκια υπάρχει αυτή η βλακεία. Αν βάλεις ένα βίντεο η μουσικό κομμάτι, ο ήχος περνάει μόνο μέσα από το ακουστικό. Θα πρέπει να τα αποσύνδεσεις.

 

Πρέπει οπωσδήποτε ή να βάλουν επιλογή να διαλέγουμε τι θα μεταδίδεται μέσω του ακουστικού ή να περνάνε μόνο η κλήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Α αυτό είναι το A2DP?... Για καλό το χουν?...

Επίσης χρησιμοποιεί κανείς φωνητική κλήση? Δεν υπάρχει τρόπος να ηχογραφήσεις τις δικές σου εντολές? Γιατί ο τύπος στην αυτόματη ανάγνωση (αν μπορώ να το πώ έτσι...) λέει τα ονόματα λίγο περίεργα και με τα επώνυμα κιόλας...

Link to comment
Share on other sites

Παντα ετσι γινεται με τα ΒΤ ακουστικα, ακους ολους τους ηχους. Φυσιολογικο ειναι.

Απόλυτα

 

Ναι δυστυχώς στα Νοκια υπάρχει αυτή η βλακεία. Αν βάλεις ένα βίντεο η μουσικό κομμάτι, ο ήχος περνάει μόνο μέσα από το ακουστικό. Θα πρέπει να τα αποσύνδεσεις.

 

Πρέπει οπωσδήποτε ή να βάλουν επιλογή να διαλέγουμε τι θα μεταδίδεται μέσω του ακουστικού ή να περνάνε μόνο η κλήσεις.

Πρέπει, αλλά....έχουν σημαντικότερα προβλήματα να λύσουν σε ό,τι αφορά το bt:p

Α αυτό είναι το A2DP?... Για καλό το χουν?...

 

Για καλό το χουν και καλό είναι γιατί μπορείς να ακούς τη μουσική μου με ασύρματα ακουστικά, αλλά θα έπρεπε να υπήρχε η επιλογή που λέμε πιο πάνω.

Περίεργο, αλλά στα μοτορόλα υπάρχει;)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...