Jump to content

[Επίσημο] Nokia E71


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

exw to teleytaio firmware update alla den mporw na perasw kanena programma spasmeno. Yparxei tropos na to kanw de-grade se kapoio paliotero firmware?

 

Καταρχήν αν μπορείς γράφε με ελληνικούς χαρακτήρες καθώς με τα greeklish καθίσταται η αναζήτηση άχρηστη και είναι δυσανάγνωστα.

 

Προφανώς δεν έχεις πιστοποιητικό. Μπορείς να διαβάσεις περισσότερα εδώ!

Επίσης μπορείς να δεις και αυτόν τον τρόπο που δουλεύει στα νέα firmware.

Downgrade δεν γίνεται....

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Υπάρχει καμμία λύση για να τσεκάρει email ανα 1-2 λεπτά; (το μικρότερο interval είναι 30!)

Επίσης, έχει δοκιμάσει κανείς το nokia email, χρεώνεται;

Sent neither from iphone nor android phone
Link to comment
Share on other sites

Είχα το κινητάκι για 4 ημέρες (ευγενική χορηγία φίλου:) )

 

Έχουμε και λέμε:

 

Θετικά

Η Ποιότητα Κατασκευής είναι υποδειγματική, η οθόνη ευανάγνωστη και καθαρή, δεν με προβλημάτισε το μέγεθος της αν και προέρχομαι από diamond. Υποδειγματικό ημερολόγιο (δεν χάνεις καμία εργασία ή υπενθύμιση). Εύκολα το προσαρμόζεις στις ανάγκες σου και πού καλός ο συγχρονισμός με PC (μέσω bluetooth).

 

Αρνητικά

Δυσλειτουργία με ακουστικό Bluetooth (itech) που όταν απομακρυνόμουνα από την εμβέλεια του, κάποιες φορές ή δεν ξανασυνδέονταν ή αργούσε πολύ να συνδεθεί. Λίγες φορές συνδέθηκε αυτόματα και γρήγορα.

Με δυσκόλεψε το μέγεθος του παραθύρου της κλήσης, αφού η φοτο του καλούντος είναι μικρή (σε σχέση με ότι έχω συνηθίσει). Με κούρασε το menu. Μου φάνηκε πολύ εκτεταμένο (αυτό όχι απαραίτητα κακό) αλλά νομίζω ότι υπήρχαν επαναλήψεις σχετικά με κάποιες λειτουργίες κυρίως με την συνδεσιμότητα.

Με δυσκόλεψε η θέση του «0» στο αριθμητικό πληκτρολόγιο (έγραψα πολλά space αντί για «0») και το πληκτρολόγιο γενικά με στρίμωξε λίγο.

 

Γενικά είναι ένα πολύ καλό εργαλείο. Έχω την πάγια άποψη ότι δεν υπάρχει μια συσκευή που να είναι όπως την θέλω εγώ, γιατί δεν είμαστε όλοι ίδιοι, αρά χωράει πολύ υποκειμενικότητα. Προέρχομαι από μία συσκευή με Touch οθόνη, που είναι πρακτική (πολλές φορές άγγιζα την επιλογή στην οθόνη…)και WM που σου δίνουν μια ελευθερία (σου στερούν όμως από την σταθερότητα ;-) )

Το καλύτερο κινητό είναι το επόμενο κινητό :!:
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει καμμία λύση για να τσεκάρει email ανα 1-2 λεπτά; (το μικρότερο interval είναι 30!)

Επίσης, έχει δοκιμάσει κανείς το nokia email, χρεώνεται;

 

Αυτο θα με ενδιεφερε κ εμενα

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και απο ΄μένα. Θα ήθελα να πώ και 'γώ με την σειρά μου ενα πρόβλημα που αντιμετωπίζω με το κατά τ'άλλα φοβερό Ε71.Όταν δέχομαι κλήσεις απο κάποια συγκεκριμένα νούμερα δεν μου εμφανίζει το όνομα της επαφής παρα μόνο τον αριθμό τηλ. ενώ υπάρχουν κανονικά αποθηκευμένα τα νούμερα με ονοματεπώνυμο στις επαφές. Δοκίμασα να σβήσω την επαφή που δεν μου έβγαζε το όνομα του καλλούμενου και να την ξαναγράψω ο ίδιος στην συσκευή απο την αρχή (εννημέρωση επαφής δεν έπιασε) όπως επίσης και να την γράψω με Αγγλικούς χαρακτήρες αλλά τζίφος μια απο τα ίδια.Έχω κάνει αναβάθμιση στο κινητό απο το site της Νοκια και οι επαφές μου είναι περασμένες μέσω sync με το outlook....καμιά ιδέα;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και απο ΄μένα. Θα ήθελα να πώ και 'γώ με την σειρά μου ενα πρόβλημα που αντιμετωπίζω με το κατά τ'άλλα φοβερό Ε71.Όταν δέχομαι κλήσεις απο κάποια συγκεκριμένα νούμερα δεν μου εμφανίζει το όνομα της επαφής παρα μόνο τον αριθμό τηλ. ενώ υπάρχουν κανονικά αποθηκευμένα τα νούμερα με ονοματεπώνυμο στις επαφές. Δοκίμασα να σβήσω την επαφή που δεν μου έβγαζε το όνομα του καλλούμενου και να την ξαναγράψω ο ίδιος στην συσκευή απο την αρχή (εννημέρωση επαφής δεν έπιασε) όπως επίσης και να την γράψω με Αγγλικούς χαρακτήρες αλλά τζίφος μια απο τα ίδια.Έχω κάνει αναβάθμιση στο κινητό απο το site της Νοκια και οι επαφές μου είναι περασμένες μέσω sync με το outlook....καμιά ιδέα;

 

Κοίταξες μήπως αυτές τις επαφές που σου δείχνει μόνο τα νούμερα τις έχεις περάσει 2 φορές;

3210-3310-8210-8310-6510-7250-3100-6230-6060-6280-E65-N82+2630-C7-SIII Mini-Moto G 2014-Redmi Note2 prime-Redmi Note3 Pro-Redmi Pro Χ25-Redmi 5 Plus-Mi A2
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει καμμία λύση για να τσεκάρει email ανα 1-2 λεπτά; (το μικρότερο interval είναι 30!)

Επίσης, έχει δοκιμάσει κανείς το nokia email, χρεώνεται;

Δεν νομίζω πως το κάνει.

Κάνει όμως IMAP IDLE από default, το οποίο σημαίνει ότι αν το υποστηρίζει ο server σου θα ειδοποιηθείς /αμέσως/ μόλις έρθει το mail. Σκέψου το ως server to client notification.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά λίγη βοήθεια.

Υπάρχει υποστήριξη για BIS στο τηλέφωνο αυτό

ώστε να έχω την υπηρεσία αλλά χωρίς blackberry συσκευή;

 

Ρε παιδια, η λειτουργια σαρωσης bar codes λειτουργει σωστα? Δεν τα καταφερνω...

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά λίγη βοήθεια.

Υπάρχει υποστήριξη για BIS στο τηλέφωνο αυτό

ώστε να έχω την υπηρεσία αλλά χωρίς blackberry συσκευή;

 

Όχι ακόμη δεν έχει βγάλει κάτι η nokia.

 

Υπάρχει καμμία λύση για να τσεκάρει email ανα 1-2 λεπτά; (το μικρότερο interval είναι 30!)

Επίσης, έχει δοκιμάσει κανείς το nokia email, χρεώνεται;

 

Έχω το nokia email εδώ και 2 μήνες δουλεύει μια χάρα είναι push mail δηλαδή έρχονται αμέσως τα mail και είναι ακόμη σε beta στάδιο και δεν χρεώνει τίποτε ακρή να έχει κάποιο data plan από τον πάροχο σου.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιο πρόγραμμα που μπορεί να δείχνει στο call log και τη διάρκεια κάθε κλήσης που υπάρχει στο call log? (είμαι κακομαθημένος χρήστης symbia UIQ τί να κάνω; )
Sent neither from iphone nor android phone
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιο πρόγραμμα που μπορεί να δείχνει στο call log και τη διάρκεια κάθε κλήσης που υπάρχει στο call log? (είμαι κακομαθημένος χρήστης symbia UIQ τί να κάνω; )

Δεν νομίζω να υπάρχει τέτοια εφαρμογή αλλά γιατι δεν πας στην λίστα Μητρώο που εμφανίζει όλες τις κλήσεις, μηνυματα κ ανταλλαγή δεδομένων κ επιλέγοντας όποια θες να βλέπεις την διάρκεια της?

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιο πρόγραμμα που μπορεί να δείχνει στο call log και τη διάρκεια κάθε κλήσης που υπάρχει στο call log? (είμαι κακομαθημένος χρήστης symbia UIQ τί να κάνω; )

 

Αν εννοείς να δείχνει την συνολική διάρκεια που έχεις μιλήσει με τον συγκεκριμένο αριθμό, δεν υπάρχει.

 

Αν όμως εννοείς να σου δείχνει την διάρκεια της εκάστοτε κλήσης, τότε πας στο αναλυτικό μητρώο (δεξιά καρτέλα) και πατάς πάνω σε κάθε κλήση και βλέπεις αναλυτικά όλα τα στοιχεία της.

Link to comment
Share on other sites

Έχω το nokia email εδώ και 2 μήνες δουλεύει μια χάρα είναι push mail δηλαδή έρχονται αμέσως τα mail και είναι ακόμη σε beta στάδιο και δεν χρεώνει τίποτε ακρή να έχει κάποιο data plan από τον πάροχο σου.

 

Δε λειτουργει με λογαριασμους yahoo.gr/.com

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Οχι! Εχουν περάσει από τα χέρια μου 3 συσκευες και καμία δεν παρουσίασε τετοιο φαινόμενο.

Και 3 - 4 φίλοι που το εχουν επίσης δεν εχουν τέτοιο "πρόβλημα".

Απορώ που τα βρήκε αυτός. Μήπως είναι dummy ή "κινέζικα"??:p

Link to comment
Share on other sites

Με άγχωσε αφάνταστα γιατί μάλλον αύριο θα το παραγγείλω στη Vodafone! Μου είπαν ότι θα έρθουν μετά τις 20/2 καινούρια! Λέτε να μπορώ να πάρω το μαύρο;
Link to comment
Share on other sites

Καλα,φοβερο το βιντεακι,ακομη γελαω :lol:!!!

 

Ειναι προφανες οτι προκειται για μαιμουδες,οχι αληθινα κινητα.Αμα τους δωσει μερικες μπανανες,θα ισιωσουνε :lol:

 

Περα απο την πλακα,εχω περιεργαστει αρκετα το τηλεφωνο και το εχει ενας κολλητος μου και μπορω να πω με σιγουρια οτι ειναι απιστευτα στιβαρο.Το δε πληκτρολογιο του οχι μονο δεν ειναι χαλαρο,αλλα ισως και υπερ το δεον "σφιχτο".Καποια Ε63 που ειδα ειχαν πιο "μαλακά" πληκτρα,αλλα οπως και να 'χει προκειται για κινητα της σειρας Ε,δηλαδη πολυ ποιοτικα.Το Ε71 μου δινει οτι εντυπωση οτι μπορεις ανετα με αυτο να σπας και καρυδια :p

Link to comment
Share on other sites

τωρα ειδα το βιντεο κ επειδη ειχα κ γω 3 ε71 κ τωρα εχω ε63 δεν παιζει ουτε κατα διανοια....του ε63 τα πληκτρα τα θεωρω κ καλυτερα κιολας..
Link to comment
Share on other sites

yahoo έχω και λειτουργει μια χαρά! σε com βέβαια.

 

Exo kai se com kai se gr.

 

Opoio kai na valo mou leei oti den ypostirizetai pros to paron

 

:confused::confused:

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!!!

 

Το απόγευμα το παρήγγειλα από την Wind, θα το έχω την Πέμπτη!!!! :D :D

 

Διαβάζω προς το παρόν τι γράφετε εδώ κ απλά θα ήθελα αν υπάρχει τίποτα που πρέπει να προσέξω ή να κάνω στην αρχή!!

 

Thanks!!!

 

 

-Απο την στιγμη που το πηρα προσπαθει οταν το επανεκκινω,να εγκαταστησει κατι απο την καρτα,δεν το καταφερνει και ζητα να εγκαταστησω τις υπολοιπες εφαρμογες απο την διαχειρηση αρχειων. :confused:

-Απο την αρχη δεν μπορουσα να δω περιεχομενο multimedia απο τις ενσωματωμενες εφαρμογες,πχ φωτο,μπ3 που ειχα φορτωμενες στην καρτα,παρα μονο απο τον file explorer της συσκευης.

-Τα μπ3 τελικα τα ειδε απο την ενσωματωμενη εφαρμογη,αφου τα συγχρονισα με το windows media player,(αλλα οι τιτλοι ηταν κουκουρουκου) ενω οταν τα φορτωνα σε φακελο στην καρτα δεν εβλεπε τιποτα.Καθομουν και εφτιαχνα τους τιτλους απο τον ενσωματωμενο player, ομως.....οταν επανεκκινουσα το τηλεφωνο και ανοιγα τον player με εστελνε αδιαβαστο :cry: .Εβρισκε την βιβλιοθηκη κατεστραμενη.....και φτου κι απ'την αρχη. Μια βδομαδα παλευω.

-Η συνδεση με το PC suite γινοταν χωρις προβλημα σχεδον .....μεχρι χθες.Εχθες βρηκε αναβαθμηση το PC suite,την οποια εκανα και τωρα συνδεεται αλλα δεν βλεπει την καρτα μνημης :lol: ,σαλεψα.

-Τελικα εκανα φορματ στη καρτα πριν κανα 3ωρο ,φτου κι απ'την αρχη ολα,αλλα φαινεται να εστρωσε.Οταν επαννεκινω πλεον δεν επιχειρει εγκατασταση απο την καρτα και πλεον βλεπει ολα τα αρχεια εικονας και ηχου απο τις ενσωματωμενες εφαρμογες.

-Οταν συνδεομαι και επιλεγω συνδεση PC suite,δεν βλεπει την καρτα μνημης,αλλα δεν ειναι μονο αυτο,αν αποσυνδεθω απο το καλωδιο,δεν φαινονται τα περιεχομενα της καρτας ουτε με τον file explorer της συσκευης ,(βλεπει οτι υπαρχει καρτα αλλα χωρις φακελους) και για να επανελθει θελει επανεκκινηση.

-Ο μονος τροπος για να συνδεθω με τον υπολογιστη ειναι επιλεγοντας μαζικη αποθηκευση,μονο τοτε βλεπει κατευθειαν τους φακελους της καρτας :wacko: ,τι διαλο φταιει ρε παιδια.Μηπως μου διαφευγει κατι;

-Στην αναζητηση στο google υπαρχουν αρκετοι με το ιδιο προβλημα,αλλα δεν αναφερει κανενας αν και πως το ελυσε.

-Ενδεχομενως να ειναι προβληματικη η καρτα,παντως με το φορματ εστρωσε.

 

 

 

Διαβάζω αυτά μεταξύ άλλων και με προβληματίζουν...Μήπως να ακυρώσω την παραγγελία...???

Ο επιμένων νικά...
Link to comment
Share on other sites

Τελικά το παράγγειλα κι εγώ σήμερα από κατάστημα Vodafone στο Ηράκλειο Κρήτης! Μου είπαν ότι θα το χω σε 2 εβδομάδες!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...