Jump to content

[Επίσημο] Nokia E71


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εντάξει, αν απενεργοποιήσεις τους ήχους του πληκτρολογίου είναι υποφερτό. Αλλιώς δεν παλεύεται...

 

Παιδιά, το Garmin Mobile XT λειτουργεί κανονικά στο Ε71? Ρωτάω λόγω της διαφορετικής οθόνης που έχει σε σχέση με τα περισσότερα Nokia... (Landscape αντί Portrait)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ναι, κανονικά λειτουργεί. Δεν έχει διαφορετική οθόνη μιας και η ανάλυσή της είναι η ίδια με όλων των υπόλοιπων μοντέλων (το orientation δεν επιρρεάζει). Αλλά ακόμα και διαφορετική ανάλυση να είχε, πάλι δεν θα είχες πρόβλημα, όπως πχ το Ε90.
Link to comment
Share on other sites

Σου λεει "αδυνατον να οριστουν ρυθμισεις...."

 

Eμένα δεν μου το λέει αυτό, αντίθετα μου γράφει ότι οι ρυθμίσεις ορίστηκαν και αν θέλω να αλλάξω κάτι, να πάω στο μενού ΙMAP ή POP. Δεν καταλαβαίνω.

Αν η κοινωνία ήταν όπως αυτό το FORUM, τότε χαρά σε όλους μας

(6150, 6210, 6230i, P800, A701, Ε65, Ε71, Α702, E90, iphone4s, iphone 7

Link to comment
Share on other sites

Σου λεει "αδυνατον να οριστουν ρυθμισεις...."

 

Eμένα δεν μου το λέει αυτό, αντίθετα μου γράφει ότι οι ρυθμίσεις ορίστηκαν και αν θέλω να αλλάξω κάτι, να πάω στο μενού ΙMAP ή POP. Δεν καταλαβαίνω.

 

Kai emena mou vgazei "αδυνατον να οριστουν ρυθμισεις...."

kai mouu zitaei xeirokinita na rithmiso pop3 h IMAP.

 

Pote omos den eixa provlima na ftiakso ta grammatokivotia.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Kai emena mou vgazei "αδυνατον να οριστουν ρυθμισεις...."

kai mouu zitaei xeirokinita na rithmiso pop3 h IMAP.

 

Pote omos den eixa provlima na ftiakso ta grammatokivotia.

Προτείνω να κάνεις το εξής:

 

1) Ανοίγεις την εφαρμογή ιντερνετ του κινητού ή ''Web'' και φορτώνεις την σελίδα ''email.nokia.com''

2) Μήν βάλεις τα www μπροστά, αλλά μόνο αυτό που γράφω παραπάνω.

3) Σου ζητάει να κατεβάσεις ''download'' το Nokia Messaging email, το οποίο μπορείς να στήσεις μέχρι και 10 email accounts, gmail κτλ.

4) Ακολούθησε τις οδηγίες.

5) Είναι αρκετα εύκολο και πιστέυω να σε βοηθήσει σε αυτό που ψάχνεις.

 

Αλλη λύση είναι με ενα επιπλέον πάγιο (10 euro) από τον πάροχό σου να ενεργοποιήσεις το Mobile email π.χ της Vodafone, που σου δίνει real time push email, δέχεται μέχρι 4 email accounts, pop3, gmail, yahoo κτλ και επίσης 150mb το μήνα για χρήση web/internet. Αυτό έχω τώρα 2 χρόνια και δουλεύει πάρα πολύ καλα σε όλα τα Νοκια που έχω. Βέβαια εάν δεν θέλεις να πληρώνεις το extra οπότε δοκιμάζεις την πρώτη πρόταση μέσω Nokia Messaging email. Το έχω φτιάξει σε άλλουσ συναδέλφους στο γραφείο που έχουν και αυτοι το Ε71.

 

Ελπίζω αν βοήθησα κάπως.

Link to comment
Share on other sites

Προτείνω να κάνεις το εξής:

 

1) Ανοίγεις την εφαρμογή ιντερνετ του κινητού ή ''Web'' και φορτώνεις την σελίδα ''email.nokia.com''

2) Μήν βάλεις τα www μπροστά, αλλά μόνο αυτό που γράφω παραπάνω.

3) Σου ζητάει να κατεβάσεις ''download'' το Nokia Messaging email, το οποίο μπορείς να στήσεις μέχρι και 10 email accounts, gmail κτλ.

4) Ακολούθησε τις οδηγίες.

5) Είναι αρκετα εύκολο και πιστέυω να σε βοηθήσει σε αυτό που ψάχνεις.

 

Αυτό ἐχω κάνει και εγώ και λειτουργεί καλά(όχι τόσο καλά όσο η υπηρεσία Blackberry πάντως).Η ερώτηση μου είναι η εξής: Εγώ θέλω σαν προεπιλογή να "κατεβάζει" τα mail απο τό δίκτυο wi-fi του σπιτιού ή του γραφείου μου , και όταν είμαι έξω και δεν βρίσκει wi-fi τότε να γυρίζει αυτόματα και να τα κατεβάζει απο 3G.Αυτό λοιπόν το σχετικά εύκολο δεν το έχω καταφέρει ακόμα.Κάθε φορά που βγαίνω εκτός γραφείου πρέπει να πηγαίνω ρυθμίσεις>γενικά>πληροφορίες υπηρεσίας>σημείο πρόσβασης και να το αλλάζω χειροκίνητα απο το δίκτυο μου σε cosmote internet.Καμία ιδέα για το πώς μπορεί να γίνεται η διαδικασία αυτή (και το αντίστροφο βέβαια)αυτόματα?Thanks! :rolleyes:

:mobile:
Link to comment
Share on other sites

Αυτό ἐχω κάνει και εγώ και λειτουργεί καλά(όχι τόσο καλά όσο η υπηρεσία Blackberry πάντως).Η ερώτηση μου είναι η εξής: Εγώ θέλω σαν προεπιλογή να "κατεβάζει" τα mail απο τό δίκτυο wi-fi του σπιτιού ή του γραφείου μου , και όταν είμαι έξω και δεν βρίσκει wi-fi τότε να γυρίζει αυτόματα και να τα κατεβάζει απο 3G.Αυτό λοιπόν το σχετικά εύκολο δεν το έχω καταφέρει ακόμα.Κάθε φορά που βγαίνω εκτός γραφείου πρέπει να πηγαίνω ρυθμίσεις>γενικά>πληροφορίες υπηρεσίας>σημείο πρόσβασης και να το αλλάζω χειροκίνητα απο το δίκτυο μου σε cosmote internet.Καμία ιδέα για το πώς μπορεί να γίνεται η διαδικασία αυτή (και το αντίστροφο βέβαια)αυτόματα?Thanks! :rolleyes:

 

Δοκίμασες να εγκαταστήσεις το smart connect απο την περιοχή download?

Tech evangelist, python apologist, tog enthusiast.
Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεις αν και ποτε θα το φερει η wind σε μαυρο χρωμα?

 

επισης, ξερετε αν στη συσκευασια εχει καρτα μνημης?

 

iphone 14 pro

 

Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεις αν και ποτε θα το φερει η wind σε μαυρο χρωμα?

 

επισης, ξερετε αν στη συσκευασια εχει καρτα μνημης?

Για το μαύρο δεν έχουμε νεότερα ακόμα....σε κανά μήνα θα είναι διαθέσιμο στην Ευρώπη.

 

Κάρτα μνήμης έχει 2 gb, αλλά αυτό εξαρτάται και από τον πάροχο. Συνήθως όμως έχουν 2 gb.

(από Πλαίσιο και Vodafone πάντως είναι με 2 gb).

Link to comment
Share on other sites

Για να βαλω ελληνικα ή αγγλικα σε κινητο Ε71 αγορασμενο απο Γερμανια τη πρεπει να κανω???
Link to comment
Share on other sites

Για να βαλω ελληνικα ή αγγλικα σε κινητο Ε71 αγορασμενο απο Γερμανια τη πρεπει να κανω???

 

S60 Platform FAQ ερωτηση #10

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Προτείνω να κάνεις το εξής:

 

1) Ανοίγεις την εφαρμογή ιντερνετ του κινητού ή ''Web'' και φορτώνεις την σελίδα ''email.nokia.com''

2) Μήν βάλεις τα www μπροστά, αλλά μόνο αυτό που γράφω παραπάνω.

3) Σου ζητάει να κατεβάσεις ''download'' το Nokia Messaging email, το οποίο μπορείς να στήσεις μέχρι και 10 email accounts, gmail κτλ.

4) Ακολούθησε τις οδηγίες.

5) Είναι αρκετα εύκολο και πιστέυω να σε βοηθήσει σε αυτό που ψάχνεις.

 

Αλλη λύση είναι με ενα επιπλέον πάγιο (10 euro) από τον πάροχό σου να ενεργοποιήσεις το Mobile email π.χ της Vodafone, που σου δίνει real time push email, δέχεται μέχρι 4 email accounts, pop3, gmail, yahoo κτλ και επίσης 150mb το μήνα για χρήση web/internet. Αυτό έχω τώρα 2 χρόνια και δουλεύει πάρα πολύ καλα σε όλα τα Νοκια που έχω. Βέβαια εάν δεν θέλεις να πληρώνεις το extra οπότε δοκιμάζεις την πρώτη πρόταση μέσω Nokia Messaging email. Το έχω φτιάξει σε άλλουσ συναδέλφους στο γραφείο που έχουν και αυτοι το Ε71.

 

Ελπίζω αν βοήθησα κάπως.

 

Ευχαριστώ πολύ panosth, καλύτερο απ'ότι έψαχνα

Αν η κοινωνία ήταν όπως αυτό το FORUM, τότε χαρά σε όλους μας

(6150, 6210, 6230i, P800, A701, Ε65, Ε71, Α702, E90, iphone4s, iphone 7

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασες να εγκαταστήσεις το smart connect απο την περιοχή download?

 

την εγκατέστησα αλλά δεν έχω καταλάβει πώς ακριβώς δουλευει...αν μπορείς να βοηθήσεις λιγο...ευχαριστώ! :D

:mobile:
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ panosth, καλύτερο απ'ότι έψαχνα

Παρακαλώ manoskliv, ελπίζω να βρείς αυτό που θέλεις.

Από εμπειρία μου, βέβαια δεν μπορεί να συγκριθεί με την αντίστοιχη υπηρεσία blackberry, αλλά την πλησιάζει αρκετά.

Link to comment
Share on other sites

http://img26.imageshack.us/img26/3364/img1382.th.jpghttp://img26.imageshack.us/img26/232/img1383.th.jpghttp://img26.imageshack.us/img26/8357/img1384.th.jpg

 

 

και ναι ηρθε επιτελους....

 

ενα προστατευτικο για την οθονη, ενα λουρακι και η φυσικα η θηκουλα του....:D:D:D

Link to comment
Share on other sites

Μπέκας υπάρχει η ίδια θήκη σε μαύρο και αν ναι από που την αγοράζεις; (Pm please μην κάνουμε διαφήμιση.)
Sent neither from iphone nor android phone
Link to comment
Share on other sites

Μπέκας υπάρχει η ίδια θήκη σε μαύρο και αν ναι από που την αγοράζεις; (Pm please μην κάνουμε διαφήμιση.)

Η θήκη αυτή σε μαύρο δεν υπάρχει στη συσκευασία αγοράς????

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Η θήκη αυτή σε μαύρο δεν υπάρχει στη συσκευασία αγοράς????

Άμα είναι το grey steel ναι, άμα είναι το white steel όχι!

Sent neither from iphone nor android phone
Link to comment
Share on other sites

Άμα είναι το grey steel ναι, άμα είναι το white steel όχι!

το white steel δεν δίνει θήκη ή τη δίνει σε λευκό χρώμα?:confused:

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Περιεργο.Ειχα την εντυπωση οτι στο white steel

δινεται η ασπρη θηκη και αντιστοιχα στο αλλο, η μαυρη

http://mobilepakistan.files.wordpress.com/2008/10/nokia-e71-package-contents.jpg

http://farm4.static.flickr.com/3040/2857515054_a5a8a7ddc5.jpg

http://mobilepakistan.files.wordpress.com/2008/10/nokia-e71-pouch-case.jpg

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Ναι του white steel white είναι απλά εγώ ήθελα τη μαύρη... και η βλακεία είναι ότι σε nokia shop δεν τη πουλάνε ξεχωριστά.
Sent neither from iphone nor android phone
Link to comment
Share on other sites

θα βγει και σε μαυρο χρωμα??

εχετε καμια φοτο το πως θα ειναι??:worry:

Υπάρχει λινκ στο συγκρκριμένο θέμα που δείχνει την παρουσιαση του μαύρου Ε71, κάνε μια αναζήτηση μέσα στο θέμα και θα το βρεις. Επίσης υπάρχει και μέσα στο επίσημο site της nokia.

 

EDIT: Υπάρχει στην 3η σελίδα το ποστ που δείχνει το μαύρο Ε71.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...