Jump to content

[Επίσημο] Nokia E66


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν κάνεις αυτή τη διαδικασία, ναι.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Nokia E66 receives v500.21.009 Firmware Update

http://symbianworld.org/5097-nokia-e66-receives-v500-21-009-firmware-update/

 

NEW FUNTIONALITIES:

Following baselines/functionalities have been upgraded.

• Maps 3.03 Lite which has Free Navigation support

• Music Player upgrade

• Quick Office v6.2 which has Office 2007 support

• Ovi Store upgraded to 1.6.0.18 and Download! removed

• Lotus Notes traveler v8.5.1 -> Localization support is present only for 10 languages.

 

CHANGES AND IMPROVEMENTS:

• Windows Live removed from the memory card

• Ovi Suite included in Memory card

• CS Helps baseline upgraded to fix localization issues

• Start Up settings baseline upgraded

• Ovi Store Link provided in “Set Up Internet Telephony”

• Download! removed

CALL HANDLING

• Emergency call termination with RSK key corrected

• Corrected Bluetooth link drop when an outgoing call is made in a carkit

CALENDAR/CLOCK

• Fix for Israel written instead of Jerusalem

• Corrected Argentina names issue in World Clock

• Corrected localization issues in world clock

BROWSER

• CMCC Java application download corrected

• Fix provided for accessing a link that has appended space characters

EMAIL

• Fix provided for selecting desired mailbox when multiple mailboxes are configured

 

Τώρα ξεκινάω τη διαδικασία αναβάθμισης και όταν πάρω μια γεύση θα ποστάρω εντυπώσεις. Ας ελπίσουμε να αξίζει τον κόπο :happy:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Να κάνω μια ερώτηση : έχετε χρησιμοποιήσει το κινητό για modem στο laptop/pc σας;

Προσωπικά,το κινητό μετά από λίγη ώρα download μου ζεσταίνεται και η σύνδεση συνεχώς κολλάει. Πάντα με HSDPA,με wifi δεν έχω αντιμετωπίσει κάποιο πρόβλημα.

Το Blackberry Bold που χρησιμοποιώ για modem δεν έχει κανένα πρόβλημα και μπορώ να πω ότι έχει μεγαλύτερες ταχύτητες από το Ε66(καλά,ήταν και 250Ε ακριβότερο όταν το πήρα :p) με το ίδιο δίκτυο (wind).

Γιατί έτσι; Συμβαίνει και σε εσάς αυτό ή να ξαναδοκιμάσω να περάσω firmware/να το δώσω για έλεγχο στη ΝΟΚΙΑ; :( Κατά τα άλλα είμαι πολύ ευχαριστημένος από το κινητάκι...

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Καλησπέρα.

Σκέπτομαι να αγοράσω το Ε66, και θέλω να το χρησιμοποιώ πολύ και σαν GPS.

Ήθελα να ρωτήσω έχει δέκτη GPS κανονικό; Στα χαρακτηριστικά που διαβάζω άλλα λένε μόνο A-GPS, και άλλα GPS με υποβοήθηση A-GPS. Τελικά τι ισχύει από τα δυο;

Ευχαριστώ για τον χρόνο σας.

Link to comment
Share on other sites

Έχει GPS με υποβοηθούμενο A-GPS.

Ούτως ή άλλως μόνο του το A-GPS δεν στέκει.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Διαβάζω παντού για την πολύ χαμηλή απόδοση της μπαταρίας. Με μια απλή χρήση τηλ. Και SMS πόσο κρατάει; Μου αρέσει που είναι compact και δεν υστερεί κάπου αλλού. Αξίζει τελικά να το αγοράσω;
Link to comment
Share on other sites

Πήγα στη Nokia να μου κάνουν αναβάθμιση και σβήστηκαν όλες οι επαφές μου.

Στην συσκευή ήταν περασμένες, πουθενά αλλού. Υπάρχει περίπτωση για καμία επαναφορά;

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς όχι.:(

Εμ και εσύ... κρατάνε ένα back up πριν την αναβάθμιση.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

:(

Συνήθως όποτε το πάω δεν έχει τέτοιου είδους προβλήματα. Και τα mp3,εικόνες,video αλλά και ο κατάλογος παραμένουν στην θέση τους

Link to comment
Share on other sites

Εμένα στις διακοπές με 5-6 τηλεφωνήματα τη μέρα, 1-2 μηνύματα κράτησε σχεδόν 5 μέρες.

 

Τίίίί μπαταρία έχεις;;; Εμένα σε κατάσταση εκτός σύνδεσης και δεν βγάζει την 3η μέρα. Τα ίδια μου είπαν και σε ΝΟΚΙΑ σέρβις. Και αρκετοί φίλοι μου που το έχουν είναι συνέχεια με τον φορτιστή.

Για δύο πράγματα δεν πρέπει να στεναχωριέται κανείς: Για αυτά που διορθώνονται(αφού διορθώνονται) και για αυτά που δεν διορθώνονται(αφού δεν μπορεί να κάνει κάτι).

Κινέζικη παροιμία

Link to comment
Share on other sites

Την εργοστασιακή. Συνήθως το φορτίζω κάθε 3-4 μέρες αλλα μιλάω πολύ λόγω δουλείας. Και στη Nokia που το πήγα ψιλομείνανε οταν τους το είπα ;p
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Φίλε Glx90 μου πουλάς τη μπαταρία σου; γιατί εμένα δεν κρατάει ούτε 24 ωρες χωρίς bluetooth και με 30 λεπτά τηλέφωνα τη μέρα
Link to comment
Share on other sites

χαχαχαχαχα :p

 

Και μου λέγανε για χαμηλή αυτονομία αλλά κούναγα το κεφάλι σαστισμένος

Δεν μπορώ να καταλάβω τι γίνεται :s

Link to comment
Share on other sites

εγώ δεν μπορώ να πω πως είμαι ευχαριστημένος με την μπαταρία...όσο αφορά πίεση...τώρα για χαλαρά?? Μια φορά είχα πάει και τρίτη μέρα... Απλά κάντε καμία πλήρη αποφόρτιση... Βοηθάει αφάνταστα... :)
Απο 1/9/2009 απαγορεύονται τα greeklish.
Link to comment
Share on other sites

εχει 2 ημερες που πηρα το κινητο στα χερια μου.

 

Η σαρωση ασυρματων δικτυων ειναι ενεργη παντα; (Την κλεινω αλλα δεν ειμαι σιγουρος εαν κλεινει παντα)

 

Στο ovi store δεν μπορω να μπω με το ασυρματο; Γιατι δεν με ρωταει;

 

Μπορω να βαλω συντομευση σε κουμπι ή στην αρχικη οθονη ενα προγραμμα;

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Καλημέρα εχω και εγώ το ε66.δεν μπορω να γραψω με το πληκτρολογιο και επιδεις εχω βαλει κωδικο δεν ανοιγει φυσικά.. το προβλημα το εβγαλε οπως ηταν ανοιχτο...καμια ιδεα ...?
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα εχω και εγώ το ε66.δεν μπορω να γραψω με το πληκτρολογιο και επιδεις εχω βαλει κωδικο δεν ανοιγει φυσικά.. το προβλημα το εβγαλε οπως ηταν ανοιχτο...καμια ιδεα ...?

Δηλαδή χάλασε το πληκτρολόγιο; Δε δουλεύει κανένα πλήκτρο;

Link to comment
Share on other sites

ναι το πληκτρολογιο χαλασε ...το εχω κλειδωμενο και δεν μπορω να γραψω τον κωδικο να το ανοιξω ουτε το pin της καρτας...αν εχει αναφερθει αλλα τετοια βλαβη και λυθηκε θα με βοηθουσε πολυ... Edited by servxris
Link to comment
Share on other sites

Είναι πολύ πιθανό να έχει κοπεί κάποια καλωδιοταινία, θα σου πρότεινα να το πας σε ένα τεχνικό να σου την αλλάξει. Θα σου πάρει γύρω στα 50 ευρώ. Αν έχει τέτοια βλάβη σου είναι άχρηστο το τηλέφωνο, οπότε δεν έχει νόημα να το ξεκλειδώσεις ούτως ή άλλως...
Link to comment
Share on other sites

Είναι πολύ πιθανό να έχει κοπεί κάποια καλωδιοταινία, θα σου πρότεινα να το πας σε ένα τεχνικό να σου την αλλάξει. Θα σου πάρει γύρω στα 50 ευρώ. Αν έχει τέτοια βλάβη σου είναι άχρηστο το τηλέφωνο, οπότε δεν έχει νόημα να το ξεκλειδώσεις ούτως ή άλλως...

 

φιλαράκο απ οτι είδα οταν το άνοιξα το πληκτρολόγιο ειναι πάνω στην πλακέτα του τηλεφώνου . καλοδιοταινια έχει η οθόνη και το πίσω το πλαίσιο το πλαστικό... θέλω όμως να μου πεις πιο αντιστιχo τηλέφωνο εχει i sony ericsson . το ε66 με βόλεψε πολύ στη χρήση που κάνω 2 σε 1 γυρνάει την γραμμή με ενα μόνο πάτημα και να παίρνει τις ίδιες εφαρμογές. ασε έφαγα μεγάλη πατάτα απ την νοκια και το ε65 πιο άχρηστο τηλ.δεν ειχα πολυ κώλυμα έτρωγε και οταν γυρνάω την γραμμή κλίνη μόνο του μετά απο ένα τέταρτο...

Link to comment
Share on other sites

SonyEricsson που να παίρνει ίδιες εφαρμογές, δηλαδή Symbian S60v3, το πιο κοντινό είναι ίσως το Vivaz που έχει Symbian S60v5, αλλά η συζήτηση αυτή είναι εκτός θέματος εδώ. Θα σου πρότεινα να πας το τηλέφωνο να σου το φτιάξουν. Το Ε66 είναι από τα πιο αξιόλογα τηλέφωνα που έχει φτιάξει η Nokia...
Link to comment
Share on other sites

SonyEricsson που να παίρνει ίδιες εφαρμογές, δηλαδή Symbian S60v3, το πιο κοντινό είναι ίσως το Vivaz που έχει Symbian S60v5, αλλά η συζήτηση αυτή είναι εκτός θέματος εδώ. Θα σου πρότεινα να πας το τηλέφωνο να σου το φτιάξουν. Το Ε66 είναι από τα πιο αξιόλογα τηλέφωνα που έχει φτιάξει η Nokia...

 

Ευχαριστω φιλαρακο για το ενδιαφερον σου..ενωειτε θα το παω στο servis αν εχει προβλημα η πλακετα θα ειναι απαγορευτικο το ποσο ...και παλι ευχαριστω..

 

 

 

edit

απιστευτω μετα απο 4 μερεσ κλειστο το τηλ. σημερα θα το πηγαινα στο σερβις το ανοιξα να δω αν εχει μπαταρια και τα πληκτρα πατανε ...πλακα μας κανει....κουφο και αυτο...

Edited by Itchrist86
Link to comment
Share on other sites

edit

απιστευτω μετα απο 4 μερεσ κλειστο το τηλ. σημερα θα το πηγαινα στο σερβις το ανοιξα να δω αν εχει μπαταρια και τα πληκτρα πατανε ...πλακα μας κανει....κουφο και αυτο...

Μήπως το είχες βρέξει το τηλεφωνάκι; Γιατί μου φαίνεται πολύ κουφό το σκηνικό...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...