Jump to content

Vodafone Καρτοπρόγραμμα


TakeOverNet
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Απλά διεύκρινησε ότι περιλαμβάνει και το φόρο κινητής και όλα μέσα μη βρεθείς προεκπλήξεως γιατί περίεργο σε κανέναν να μη το έδωσαν τόσο χαμηλά ως τώρα. Εννοείται ότι τόσο φθηνά συμφέρει. Αλλά γιατί θέλεις να αλλάξεις το φοιτητικό σου; λήγει;

Έχεις δίκιο θα ρωτήσω.Το "φοιτητικό" μου είναι σε άλλη εταιρία απλά έχει γίνει μέσω μιας άλλης προσφοράς (ευρωπαϊκή καρτα νέων) και έχει ξεπεράσει κατά πολύ το διάστημα για το οποίο υποτίθεται ότι θα το είχα και θέλω να προλάβω να μην κοπεί ξαφνικά και δεν έχω κάτι να με συμφέρει.Στη Vodafone είναι πρώην φοιτητικό cu ήδη.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 895
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Εμένα μου το δώσαν με 15,30 και το πήρα Δεν είναι άσχημο πρόγραμμα και καλύπτει τις ανάγκες μου .
Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου το δώσαν με 15,30 και το πήρα Δεν είναι άσχημο πρόγραμμα και καλύπτει τις ανάγκες μου .

 

Ναι δεν το συζητάμε είναι πολύ καλό πρόγραμμα γιατί σου δίνει ένα ολοκληρωμένο πακέτο σε καλή τιμή.Το κακό στην δική μου περίπτωση είναι ότι πρέπει να αρχίσω να δουλεύω τον άλλο αριθμό που δεν τον ξέρει σχεδόν κανείς και πρέπει να αρχίσω να ενημερώνω φίλους,συγγενείς,δουλειά και υπηρεσίες (τράπεζες κλπ) για αυτή την αλλαγή και είναι λίγο δύσκολο.Κατα τ άλλα δεν έχω κάτι να με προβληματίζει εφόσον είναι όπως μου τα είπαν (και ειδικά από κατάστημα που όσο να ναι υπάρχει μια παραπάνω εμπιστοσύνη).

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Lucky wheel στο καρτοπρόγραμμα δεν μου χρεώνει τα 0,20€ για κωδικούς. Επίσης σε σύγκριση με την προηγούμενη φορά με τόσες συμμετοχές στην κλήρωση έχω σίγουρα το Samsung Edited by simosthe
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπέρα και χρόνια πολλά.

 

Το καρτοσυμβόλαιο της γυναίκας μου με την vodafone λήγει στις 7/1/19 και σήμερα κατατέθηκε αίτηση μετατροπής σε καρτοκινητό. Από το κατάστημα μας ενημέρωσαν πως θα χρειαστούν 30 ημέρες για την μετατροπή, δηλαδή αυτή θα πραγματοποιηθεί στις 27/01/19. Από τις 7/1/19 όμως και μέχρι τις 27/1/19, το συμβόλαιο θα είναι αορίστου χρόνου, θα χαθεί η έκπτωση κι επομένως η τιμολόγηση για τις 20 αυτές ημέρες θα είναι στα ύψη.

 

Ποιοί τρόποι υπάρχουν να αποφευχθεί κάτι τέτοιο? Γίνεται στις 7/1/19 ( ή νωρίτερα) να αιτηθεί διακοπή συμβολαίου ώστε να γλιτώσουμε τα κερατιάτικα?

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα δεν θα πάθεις οικονομική καταστροφή από τα "ύψη" των 20 ημερών.

Παρ όλα αυτά αν έτσι νομίζεις , στις 4 Ιανουαρίου μπορείς να ζητήσεις φορητότητα , η οποία θα εκτελεστεί μέχρι τις 7 σίγουρα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλές γιορτές! Είμαι κάτοχος ενός καρτοσυμβολαιου με πάγιο 15,40€ το μήνα το οποίο μου πιστώνει 25€ κάρτα. Μέχρι πρότινος είχα και 1500 λεπτά + sms προς Vodafone δωρεάν εδώ και 7 χρόνια (είχε ξεκινήσει από τα 10,50 το μήνα). Λοιπόν το "πρόβλημα" που συνάντησα είναι το εξής, χρειάστηκε να κάνω επέκταση υπολοίπου κατά 6€ πριν μερικούς μήνες αλλά τα λεφτά δεν πιστώθηκαν παρόλο που το εμφάνιζε στο μενού στο 1252 και παρόλο που εμφανίζονταν ότι είχε γίνει με ενημέρωσαν ότι ήταν συστημικό λάθος και δεν θα τραβούσε χρήματα από την επόμενη ανανέωση του μήνα με τα 25€. Τελικά τα τράβηξε , με πολλά τηλέφωνα στην υποστήριξη τελικά με ενημέρωσαν ότι θα μου επιστραφεί το ποσό αφού δεν έγινε ποτέ η επέκταση. Πράγματι μου ήρθε sms ότι πιστώθηκαν 6,7€ στο λογαριασμό μου τα οποία ποτέ δεν εμφανίστηκαν. Δεν ασχολήθηκα άλλο λόγο φόρτου και ξεχάστηκε εκεί. Πριν 10 μέρες χρειαστηκα πάλι την υπηρεσία που πάλι την εμφάνιζε στο μενού του . Πάλι το ίδιο συμβάν ακριβώς αλλά αυτή την φορά το συνέχισα. Έμαθα τελικά ότι το θέμα είναι συστημικό και δεν έχω δικαίωμα επέκτασης υπολοίπου με αφαίρεση στον επόμενο λογαριασμό και ας το εμφανίζει στο μενού στο 1252 αλλά μόνο επέκταση επάνω στο πάγιο 5,10 κλπ ευρώ. Τα χρήματα που μου τράβηξαν την μια φορά 6,7 και την δεύτερη 4,7 μπορούν να επιστραφούν μόνο εάν βάλω επιπλέον κάρτα 10€ στο καρτοπρόγραμμα μου και όχι με άλλον τρόπο!!! Εννοείται μέσα σε όλα αυτά ότι παρόλο που είναι χαμηλό το πάγιο και δείνει 25€ κάρτα πλέον είναι ελάχιστα και πανάκριβα τα πακέτα που μπορείς να κάνεις χρήση και τα περισσότερα καινούργια έρχονται ως προσθήκη πάνω στο πάγιο. Μετά από αυτό με τις προσθήκες ακόμα και σήμερα μου το εμφανίζει και μέσα στην εφαρμογή αλλά και στο 1252. Μια παγίδα που αν πέσεις μέσα ακόμα και επιστροφή χρημάτων να σου κάνει η Vodafone μόνο κερδισμένη θα βγει αφού πρέπει να βάλεις επιπλέον κάρτα για να σου επιστρέψει την οποία χρέωση. Με τα πολλά και συγνώμη αν κούρασα τους ενημέρωσα ότι κάρτα εγώ δεν βάζω πάνω από το πάγιο για να μου επιστρέψουν χρήματα τα οποία αδίκως τα χρέωσαν και αν έχει βρει τρόπο η Vodafone να αδειάζει τις κάρτες που σου πιστώνει για να βάζεις επιπλέον κάρτες ή να σε περάσει σε άλλα προγράμματα (τα οποία συνεχώς μου πρότεινε να δούμε μήπως με συμφέρει περισσότερο με πάγια πάνω από 25 € ) τους ενημέρωσα ότι τους τα χαρίζω και το καλοκαίρι που λήγει το 19μηνο του καρτοπρογραμματος θα αποχωρήσω από την Vodafone. Συγνώμη για την κουρτίνα :)

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by simosthe
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Εάν η φορητότητα σε άλλον πάροχο ολοκληρωθεί μία ημέρα πριν τη λήξη της προνομιακής έκπτωσης του καρτοσυμβολαίου (ουσιαστικά η λήξη της δέσμευσης δεν είναι αυτή; ) υπάρχει πέναλντι πρόωρης διακοπής;

I can't tell you what the Cuore Sportivo is...

You have to see it for yourself.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Καλησπέρα . Θα ήθελα αν μπορείτε να με συμβουλεψετε πάνω σε ένα θέμα που προέκυψε . Έγινε στον ανιψιό μου τηλεφωνική πρόταση την ώρα της δουλειάς για μετατροπή του καρτοκινητου του σε καρτοσυμβολαιο δίνοντας μου με 15 ευρώ 300 λεπτά 100 μηνύματα και ένα γίγα Ίντερνετ . Στη συνομιλία του είπανε πως μπορούσε να το γυρίσει αν δεν τον ικανοποιούσε πάλι σε κάρτα με κόστος μόλις 20 ευρώ . Στο μήνυμα που του ήρθε χωρίς να το διαβάσει απάντησε δέχομαι . Όταν μετά από ώρα το διάβασε προσεκτικά συνειδητοποίησε πως δεσμεύεται γιος 18 μήνες με κόστος αποδέσμευσης 80 ευρώ . Ήθελα να σας ρωτήσω αν ισχύει η υπαναχώρηση χωρίς κόστος λόγω τηλεφωνικής συμφωνίας . Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλημέρα, μετά από αίτημα φορητότητας στην cosmote ως what's up μέσω 13888 η αντιπρόταση της Vodafone ήταν

1000' προς όλους, 600' προς Vodafone και 3 gb ίντερνετ με τελική τιμή 14,50€ καρτοσυμβόλαιο. Το τωρινό μου είναι πάλι καρτοσυμβόλαιο στα 14,50 περίπου που μου δίνει 25€ κάρτα.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Καλησπέρα σε όλους.

Η πεθερά μου είχε καρτοπρόγραμμα 500 στο οποίο πλήρωνε 15+ ευρώ και είχε 500 λεπτά προς όλους. Το καρτοπρόγραμμα έληξε τον Απρίλιο 2019, και χωρίς να έχουμε καμία επικοινωνία από την vodafone άρχισαν να της έρχονται λογαριασμοί 36€, τους οποίους και πληρώνει κανονικά.

 

Ως ηλικιωμένη κυρία, δεν πονηρεύτηκε, και έμεινε να πληρώνει έτσι, μέχρι που το πήρα χαμπάρι. Σε επικοινωνία που είχα με την vodafone, το καλύτερο που της δίνουν είναι το ίδιο πρόγραμμα (500 προς όλους) με 18,6€. Τους πίεσα να το ρίξω στα 15€ που πλήρωνε και παλαιότερα, αλλά δεν κατάφερα κάτι. Από ότι είδα από τα πακέτα καρτοκινητής, δεν την συμφέρει να συνεχίσει, αλλά θα πληρώνει λιγότερο αν πάει σε καρτοκινητό CU ή F2GO.

 

Μας είπαν όμως από την vodafone ότι για την αλλαγή πρέπει να περιμένει 2 μήνες περίπου, στους οποίους θα πληρώνει κανονικά πάγιο, και πως έχει χρέωση 20€.

 

Έχω λοιπόν 3 γρήγορες ερωτήσεις:

 

1. Σε περίπτωση που επιλέξουμε αλλαγή σε F2GO δεν θα γίνει πιο γρήγορα η αλλαγή;

2. Από ότι θυμάμαι, σε αλλαγή σε F2GO δεν υπάρχει και η χρέωση των 20€, σωστά;

3. Σε περίπτωση που επιλέξει φορητότητα προς F2GO από το site της wind, υπάρχει περίπτωση να υπάρξει αντιπροσφορά από την vodafone, ή αυτά δεν γίνονται πια;

 

Ευχαριστώ σε όσους απαντήσουν.

the story of a ressurected blade!!!

>> soon to be released <<

Link to comment
Share on other sites

1. Ναι

2. Αν κάνει μεταφορά από το site πληρώνει μόνο την κάρτα ανανέωσης που της στέλνουν πακέτο.

3. Όχι δεν γίνονται πλέον αυτά.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

Η πεθερά μου είχε καρτοπρόγραμμα 500 στο οποίο πλήρωνε 15+ ευρώ και είχε 500 λεπτά προς όλους. Το καρτοπρόγραμμα έληξε τον Απρίλιο 2019, και χωρίς να έχουμε καμία επικοινωνία από την vodafone άρχισαν να της έρχονται λογαριασμοί 36€, τους οποίους και πληρώνει κανονικά.

 

Αν σε βολεύει το συγκεκριμένο πρόγραμμα, όπως εμένα σε γονείς και σύζυγο, μπορείς να ζητήσεις τιμή από τις ελληνικές ραδιουπηρεσίες (HRS).

Εταιρεία που χρησιμοποιεί γραμμές της Vodafone.

Εγώ δίνω 11,5€ και κάθε μήνα μου βάζει κάτι λιγότερο από 15€ που χρησιμοποιούν για αγορά πακέτων.

Link to comment
Share on other sites

Και σας φαίνεται ασφαλές που έχετε κάνει μεταφορά των αριθμών σε ένα άλλο όνομα (επιχείρηση);
Link to comment
Share on other sites

Έχοντας χρόνια που έχω παραχωρήσει τους αριθμούς μου στην εταιρεία, δεν έχω αντιμετωπίσει κάποια θέμα.

Σε περίπτωση αποχώρησης για να επανέλθει στο όνομά μου έχει μια διαδικασία, αλλά οκ.

Φιλικά ρωτώντας, πρέπει να φοβάμαι για κάτι?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

Η πεθερά μου είχε καρτοπρόγραμμα 500 στο οποίο πλήρωνε 15+ ευρώ και είχε 500 λεπτά προς όλους. Το καρτοπρόγραμμα έληξε τον Απρίλιο 2019, και χωρίς να έχουμε καμία επικοινωνία από την vodafone άρχισαν να της έρχονται λογαριασμοί 36€, τους οποίους και πληρώνει κανονικά.

 

Ως ηλικιωμένη κυρία, δεν πονηρεύτηκε, και έμεινε να πληρώνει έτσι, μέχρι που το πήρα χαμπάρι. Σε επικοινωνία που είχα με την vodafone, το καλύτερο που της δίνουν είναι το ίδιο πρόγραμμα (500 προς όλους) με 18,6€. Τους πίεσα να το ρίξω στα 15€ που πλήρωνε και παλαιότερα, αλλά δεν κατάφερα κάτι. Από ότι είδα από τα πακέτα καρτοκινητής, δεν την συμφέρει να συνεχίσει, αλλά θα πληρώνει λιγότερο αν πάει σε καρτοκινητό CU ή F2GO.

 

Μας είπαν όμως από την vodafone ότι για την αλλαγή πρέπει να περιμένει 2 μήνες περίπου, στους οποίους θα πληρώνει κανονικά πάγιο, και πως έχει χρέωση 20€.

 

Έχω λοιπόν 3 γρήγορες ερωτήσεις:

 

1. Σε περίπτωση που επιλέξουμε αλλαγή σε F2GO δεν θα γίνει πιο γρήγορα η αλλαγή;

2. Από ότι θυμάμαι, σε αλλαγή σε F2GO δεν υπάρχει και η χρέωση των 20€, σωστά;

3. Σε περίπτωση που επιλέξει φορητότητα προς F2GO από το site της wind, υπάρχει περίπτωση να υπάρξει αντιπροσφορά από την vodafone, ή αυτά δεν γίνονται πια;

 

Ευχαριστώ σε όσους απαντήσουν.

 

Πανε Cosmote στη Frog,με 5€ αλλαγη σε Cosmokarta απο αλλη εταιρεια και μετατροπη σε Frog με 3€.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά η γυναίκα μου σκέφτεται να γυρίσει απο καρτοπρογραμμα που έχει σε Frog, γίνεται χωρίς επίσκεψη σε Γερμανό κλπ;
Link to comment
Share on other sites

Πλέον γίνεται. Μιλάς με το 13888 και τους ζητάς μετατροπή σε καρτοκινητο. Θέλει ένα μήνα για να γίνει, όταν γίνει θα είναι cosmoκαρτα και με ΑΛΠΑΚ στο 1314 αλλάζει σε frog.
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Καλησπέρα θα ήθελα να ρωτήσω .Τι πάγιο έχει η παρακάτω προσφορά.Εχω στείλει ενα σωρο αιτήματα για να με καλέσουν και ακόμα τίποτα.Όποιος έχει ενημερωθεί σχετικά με το πάγιο της συγκεκριμένης προσφοράς ας απαντήσει.Ευχαριστω εκ των προτέρων!

 

https://www.vodafonecu.gr/upiresies-cu/super-offer-gia-vodafone-kartoprogramma/

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα θα ήθελα να ρωτήσω .Τι πάγιο έχει η παρακάτω προσφορά.Εχω στείλει ενα σωρο αιτήματα για να με καλέσουν και ακόμα τίποτα.Όποιος έχει ενημερωθεί σχετικά με το πάγιο της συγκεκριμένης προσφοράς ας απαντήσει.Ευχαριστω εκ των προτέρων!

 

https://www.vodafonecu.gr/upiresies-cu/super-offer-gia-vodafone-kartoprogramma/

 

Δεν γνωρίζω να σου απαντήσω άλλα αυτό το σύστημα που έχει η Vodafone να βγάζει προσφορές στην κεντρική της σελίδα και να μην δίνει λεπτομέρειες για αυτές, είναι marketing για τα μπάζα.

Edited by XP130TD
.
Link to comment
Share on other sites

Υπολογίζω να το δινουν κανένα 12άρι. Αν ειχε 2-3Gb internet θα αξιζε τον κόπο.

1Gb internet ειναι αστείο για συμβόλαιο..

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone Καρτοπρόγραμμα

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...