Jump to content

Συζητήσεις για... οτιδήποτε!


t300
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Paidia xriazomai epigontos voithia....

O papous mou skeftike na ependisi lefta kai mou ane8ese na tou vro proionta pou na exoun sxesi me ilektrologia kai na ine proigmena technologika....

Me endiaferoune ta PANTA apo switches, dimmers mexri ergalia kai rouxa prostasias....

Parakalo kyrioi sxetikoi kai asxetoi oti kserete kai ine kalo na mou pite endiaferomai sovara

MONO SOVARA !!!!:D

 

 

mporei na sou lew vlakeies, ayto tha to krineis esy...

alla apo proswpiki empeiria xerw oti exoun zitisi oi legomenes usb vlakeies!

px: kalwdia usb me fwtakia, usb pou thermainei to kafe, usb xristougenniatiko dentraki ktl ktl!

egw exw polla...

o xirouxakis sto peiraia pou einai to megalytero ilektrologeio sti poli exei para polla tetoia kai poulaei sa trelos!

an lew vlakeies sorry!!!!

kali anazitisi pantws!:D

Link to comment
Share on other sites

efxaristo!!!!

otidipote allo para vlakies itan afta pou ipes

nomizo tha paro(an kseris marka plesase pes mou tin) kai kati tetio alla thalo kati pio kalo....

p.x gia elektrikes egatastasis:blink:

PROUD ARSENAL FAN

http://images.skysports.com/images/badges/100x100/3.gif

Link to comment
Share on other sites

mporei na sou lew vlakeies, ayto tha to krineis esy...

alla apo proswpiki empeiria xerw oti exoun zitisi oi legomenes usb vlakeies!

px: kalwdia usb me fwtakia, usb pou thermainei to kafe, usb xristougenniatiko dentraki ktl ktl!

egw exw polla...

o xirouxakis sto peiraia pou einai to megalytero ilektrologeio sti poli exei para polla tetoia kai poulaei sa trelos!

an lew vlakeies sorry!!!!

kali anazitisi pantws!:D

nai ki ego exo arketes tetoies vlakioules!! prepei na polountai arketa!!

Link to comment
Share on other sites

efxaristo!!!!

otidipote allo para vlakies itan afta pou ipes

nomizo tha paro(an kseris marka plesase pes mou tin) kai kati tetio alla thalo kati pio kalo....

p.x gia elektrikes egatastasis:blink:

 

 

makari na mporousa na se voithisw perissotero!!!:)

alla eimai asxetos me ayta!:wacko:

egw apla ena mathimatikos eimai!:D

elpizw oi ypoloipoi gnwstes tou forum na se voithisoun!:rolleyes:

kali synexeia stin anazitisi sou!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Έχετε κανένα list από κτηματομεσιτικά γραφεία στην Ελλάδα?

Με τηλέφωνα που μπορώ να επικοινωνήσω μαζί ?

Και online αν σας βρίσκετε κανένα site?

Ευχαριστώ in advance!

Link to comment
Share on other sites

επειδή έχουμε όλοι καλομάθει με το να πατάμε 2-3 κουμπάκια να βρίσκουμε τα πάντα,στον χρυσό οδηγό έψαξες?
:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Και online αν σας βρίσκετε κανένα site?

 

Κοίταξε την υπογραφή μου

Πιστεύω θα σε βοηθήσει σε αυτό που ψάχνεις :)

Buy, Sell or Rent Properties Around The World! - Real Estate Listings
Link to comment
Share on other sites

Τσουκαλά Δήμητρα

Gatadotis.gr

 

Αναρωτηθήκατε ποτέ πως θα ήταν η ζωή σας χωρίς κινητό; Όχι ε; Ε λοιπόν ούτε εγώ! Αφού πολλές φορές αναρωτιέμαι πως ζούσε ο κόσμος χωρίς αυτό! Ευτυχισμένος ίσως; Πιο ήρεμος; Μάλλον! Αλλά εγώ δεν μπορώ να το αποχωριστώ! Του έχω ειδική αριστοκρατική θέση στο αυτοκίνητο και όταν καμιά φορά τρώει καμιά τούμπα του ζητάω συγνώμη! Φροντίζω να μην ξεμένει από μπαταρία γιατί μπορεί να χάσω κάτι σημαντικό τηλεφώνημα ή μήνυμα! Λες και η ζωή δεν τρέχει χωρίς αυτό Όλα αυτά καλά, αλλά μήπως υπερβάλουμε λιγάκι ε; Για να δούμε τι μας έφερε το κινητό. Το κινητό μπήκε τόσο αιφνιδιαστικά στη ζωή μας και έγινε αναπόσπαστο κομμάτι μας κάτι σαν την προέκταση του αυτιού μας! Πριν από 10-12 χρόνια όποιος είχε κινητό ήταν δακτυλοδεικτούμενος, πλέον είναι αυτός που δεν έχει. Λες, δεν έχω κινητό και κανένας δεν σε πιστεύει! Πρόσφατα είδα ένα έργο στο σινεμά στο οποίο η πρωταγωνίστρια είχε ένα κινητό κρεμασμένο στο λαιμό της από την αρχή ως το τέλος!

 

Σε βρίσκουν 24 ώρες το 24ωρο όπου και αν είσαι, ότι και αν κάνεις! Και εντάξει έστω ότι είναι ανάγκη… Αν, όμως, δεν είναι… και έχεις καμιά σοβαρή δουλειά όπως πχ την διαιώνιση του είδους; Εδώ συμβαίνει το εξής τραγικό: όχι μόνο δεν το κλείνεις αλλά δεν το βάζεις ούτε καν στο αθόρυβο γιατί α) δεν προλαβαίνεις για ευνόητους λόγους, β) το ξέχασες πάλι για ευνόητους λόγους, γ) δεν το σκέφτηκες …ναι για ευνόητους λόγους και δ) γιατί γουστάρεις να σε υποψιάζονται και εσύ όχι μόνο καμαρώνεις αλλά το σηκώνεις κιόλας ακριβώς για να καταλάβουν οι υπόλοιποι τι ακριβώς έκανες!

 

Με το κινητό μπορείς να τσεκάρεις τον γκόμενο! Ναι καλά! Το άλλο με τον Τοτό το ξέρεις; Έχουν δει εμένα τα μάτια μου και έχουν ακούσει τα αυτιά μου!!! Ξεχασέ το γλυκίτσα δεν παίζει! Εκείνος η εκείνη αν θέλει να παίξει θα το κάνει και εσύ θα είσαι σίγουρη-ος ότι δίπλα σου έχεις τον πιο πιστό άνθρωπό του κόσμου! Πηνελόπη θα την ανεβάζεις, Πηνελόπη θα την κατεβάζεις… ναι αλλά η Πηνελόπη είχε καμιά 100αρία μνηστήρες και κάθε βράδυ ξήλωνε το υφαντό της… και όλα αυτά τα έκανε και καλά γιατί περίμενε ποιόν; Τον Οδυσσέα! Άλλος καλός και αυτός είχε γκόμενες σε όλα τα παράλια της Μεσογείου! Λες αν είχε κινητό να έμενε πιστός;; Είναι ικανό ένα 3g να αντικαταστήσει το σημείο g;

 

Είναι εργαλείο για τις απανταχού μαμάδες να ξέρουν που είναι τα παιδιά τους και να ενοχλούν ποικιλοτρόπως! Πχ. «Μην αργήσεις» «Τι πάει να πει είσαι για καφέ; Αν θες αύριο να φας παστίτσιο να πας να μου πάρεις ένα κιλό κιμά από τον χασάπη» «Να γυρίσεις νωρίς είπαν στις ειδήσεις βροχές!!» κλπ κλπ.

 

Έχει αντικαταστήσει τον κλασσικό φακό! Έγινε διακοπή ρεύματος και ψάχνεις για κεριά; Τσουπ το κινητό σε βοηθάει. Είσαι σε μαγαζί και διασκεδάζεις και χάνεις το σκουλαρίκι σου; Τσουπ το κινητό σου φέγγει το δρόμο! Είσαι πρωταγωνιστής σε ταινία δράσης ή τρόμου και μπαίνεις σε σκοτεινό δωμάτιο; Το κινητό είναι εκεί ακόμα μια φορά και δίνει λύσεις στα προβλήματά σου!

 

Το κινητό έχει βέβαια και άλλες χρήσεις όπως:

 

-σε βοηθάει να ξοδεύεις τα λεφτά σου! (στις εκάστοτε εταιρείες τηλεφωνίας και κινητών τηλεφώνων, στην τροχαία –17€ η κλήση, σχεδόν τσάμπα!-)

 

-να σπας τα νεύρα των δικών σου κάθε φορά που ανταλλάζεις μηνύματα

 

-να γνωρίζεις κόσμο από λάθος τηλέφωνα, μέχρι που συνειδητοποιείς τι λαλακία έκανες όταν συναντάς τον άλλο από κοντά

 

-να δίνεις δουλειά στον εκάστοτε ελαφροχέρη που δουλεύει σκληρά για τα προς το ζην! (πλέον τα κινητά έχουν μεγαλύτερη αξία από ένα πορτοφόλι!)

 

-να κάνεις την φιγουρίτσα σου στο γκομενάκι απέναντι.

 

-να μπεις σε μερικών το μάτι γιατί είσαι προχώ, και τέλος να δεις ποια επαγγέλματα έχουν ψωμί!

 

Σε αυτό το σημείο θα ήθελα να σας διηγηθώ κάτι που μου συνέβη πριν από μερικούς μήνες και αιτία ήταν το κινητό μου! Το κινητό της δουλειάς μου (ναι έχω πάνω από ένα κινητό!), χτύπαγε συνέχεια πρωί μεσημέρι βράδυ, πολύ βράδυ, ξημέρωμα κλπ κλπ. Στην άλλη άκρη της γραμμής ήταν άντρες διαφόρων ηλικιών οι οποίοι με ρωτάγανε για την αγγελία! Στην αρχή πίστεψα ότι ήταν λάθος, αλλά κάποιοι επιμένανε! Κάθε φορά που έλεγα λάθος άλλοι το κλείνανε ζητώντας συγνώμη και άλλοι μου την λέγανε και επιμένανε να συναντηθούμε! Εγώ μέχρι τότε δεν ήξερα για τι αγγελία μου μιλούσανε ώσπου κάποιος μου έλυσε την απορία! Ακολουθεί ο διάλογος της επεξήγησης

 

-Γεια, για την αγγελία παίρνω

-Λάθος κάνετε

-Μα πώς αφού αυτό είναι το τηλέφωνο που έχει στην εφημερίδα

-Τι να σας πω δεν ξέρω, αλλά εγώ δεν έχω βάλει καμιά αγγελία!

-Έλα τώρα που δεν έχεις βάλει!! Πες πόσα θες έχω λεφτά εγώ!

-Συγνώμη τι λέτε; Δεν πουλάω κάτι!

-Χα, χα είπε κανείς ότι πουλάς;. Πόσο πάει λοιπόν το μασαζάκι;

-Ορίστε; Κύριε κάποιο μπέρδεμα θα έγινε με το τηλέφωνο μου και μπήκε κατά λάθος σε τέτοιες αγγελίες!

-Ε, καλά δεν χάλασε και ο κόσμος, εσύ μασάζ κάνεις;

-Όχι! Και εκεί το κλείνω

 

Ο τύπος αυτός καθώς και ένα σωρό άλλοι συνέχισαν να παίρνουν και να μου λένε διάφορα μέχρι που βαρεθήκανε. Τελικά εγώ έμαθα ότι μια φοιτήτρια-μασάζ-και ότι προκύψει είχε βάλει το κινητό της τηλέφωνο σε ροζ αγγελία. Το ροζ λοιπόν τηλέφωνο ήταν ίδιο με το δικό μου, αν εξαιρέσεις δύο αριθμούς που ήταν αντίστροφα! Αντί για 96 παίρνανε 69 …. Δεν το σχολιάζω παραπάνω ο νοών νοείτω… από την… κάψα τους για μασάζ άλλα έβλεπαν, άλλα ήθελαν και άλλα έπαιρναν!

 

Αυτά που λέτε …ως την επόμενη φορά να περνάτε καλά και να μην ξεχνάτε ότι…Κυκλοφορώ Αδέσποτη !!

The "unwired" revolution began...

_http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=6201&dateline=1272991407

 

Link to comment
Share on other sites

Θελω να ανοιξω ενα γραφειο σε κεντρικο δρομο στην ανατολικη αττικη.Θελω να ειναι ομως σε κεντρικο δρομο και ισογειο μεχρι 40 τετραγωνικα.Επειδη το εχω ψαξει λιγο το θεμα μου κανει εντυπωση οτι ζητανε εξωφρενικο ποσο για ενοικιο και οτι μεγαλο ποσοστο των κτιριων ειναι ανοικιαστα τουλαχιστων 6 μηνες.

 

Και ζητω την βοηθεια σας,οσοι γνωριζεται, ποσο περιπου χρεωνουν για ενοικιο για ισογειους επαγγελματικους χωρους

Link to comment
Share on other sites

Τσουκαλά Δήμητρα

Gatadotis.gr

Είναι ικανό ένα 3g να αντικαταστήσει το σημείο g;

 

Μα τι σκεφτηκε να αναρωτηθει η Δημητρα :wacko: :wacko: :wacko:

ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΤΗΣ ΠΟΛΥΚΑΤΟΙΚΙΑΣ

Όλα όσα πρέπει να γνωρίζετε για τη Διαχείριση Πολυκατοικίας

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να ρωτήσω αν η τροχαία δουλεύει σαν υπηρεσία και το απόγευμα, δηλαδή μπορώ να πάω και να πάρω το ρόζ φύλλο του τροχαίου απογευματινές ώρες ή χλωμό;
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις για... οτιδήποτε!
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...