Jump to content

Συζητήσεις για... οτιδήποτε!


t300
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτη η σελιδα δεν φορτωνει: http://www.onlinevolunteeringservice.org/
http://img515.imageshack.us/img515/4932/moodswf6.jpg
Link to comment
Share on other sites

Μπραβο CarpeNoctum.

Δεν είναι θέμα για μπράβο φίλε μου. Είναι απλά ενημέρωση για το πώς μπορεί κάποιος να βοηθήσει ακόμα και από το σπίτι του και τον υπολογιστή του :)

 

Ελπίζω να ενδιαφέρονται κάποιοι.

Link to comment
Share on other sites

Εξορμισεις με φουσκωτο και ''σαμπρελα''(τρομερη φαση ειδικα οταν εχει κυμα) !!!!!!!!!!!!:p :p :p :p

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

Δουλεια και βεβαια μπανακια στο νησι μου!

Αποδρασεις που και που σε παραλιες πανεμορφες και καλη παρεα!

ΘΑΣΟΣ το σμαραγδενιο νησι!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/12161p_goldenbeach1.JPG

Link to comment
Share on other sites

Για οσους τους ενδιαφερει την Κυριακή 23/07/2006 στο Bahia do Sol στην παραλία του Αγίου Κοσμά Θα γινει Summer Party απο τις 10 το πρωι εως τις 9 το βράδυ, οσοι πιστοι σας περιμενουμε, πολλα happenings και events, κληρώσεις, δώρα :D

 

Είσοδος 10 Ευρώ με ποτό. 10 - 11 το πρωί ο καφές κερασμένος.

http://img147.imageshack.us/img147/8719/july27hv.th.jpg

Έρωτας: Κορυφαίο ιδιοτελές συναίσθημα, αναφέρεται μόνο στις ερωτικές σχέσεις (όπως δείχνει και το όνομα του). Δίνεις τα πάντα στον άλλο και περιμένεις τα πάντα από αυτόν. Παραδίδεσαι ψυχή τε και σώματι και επιθυμείς το ίδιο από το ταίρι σου. Για μένα ο αληθινός μεγαλειώδης έρωτας, αυτός που θα σταματήσει το χρόνο, είναι πιο σπάνιος και προσωπικά πιο επιθυμητός από την αγάπη.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια...

 

το θεμα που με απασχολει ειναι λιγο ασχετο με γενικο νοημα ενος τεχνολογικου φορουμ αλλα θα κανω μια προσπαθεια...

 

ενδιαφερομαι να μαθω λεπτομεριες για πως να κατασκευασω μια θρησκευτικη εικονα...

 

δεν μιλαω για να την ζωγραφισω απλα εχω δει ατομα να βρισκουν φωτογραφιες/εικονες απο αγιους να τις κολανε σε χαρτι να περνανε βερνικι και κατι τετοια και μετα κατι χρυσαφι για φωτοστεφανο...

 

μπορει καποιος με γνωσεις να με βοηθησει?

 

 

σας ευχαριστω

+bobb -=azor=-
Link to comment
Share on other sites

δεν ειναι αναγκη να τις κολησεις

η τεχνικη τηςαγιογραφιας δεν ειναι κατι ευκολο αλλα με λιγη προσπαθεια θα τα καταφερεις..

8α ξεκινησεις "αντιγραφοντας" εικονες..το μονο που χρειαζεσαι ειναι χαρτι,ριζοχαρτο,πινελο,μολυβι&τα χρωματα

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Έχω έναν συνάδελφο που ασχολείται ερασιτεχνικά με την Αγιογραφία. Θες να τον ρωτήσω αν έχει το χρόνο/θέληση να μιλήσετε (εκτός Διαδικτύου) σχετικά;
Link to comment
Share on other sites

παιδιά να ρωτήσω κάτι?? ενδιαφέρομαι να δουλέψω σε περιοδικό μόδας. μήπως ξέρετε τι κινήσεις πρέπει να κάνω?

Είναι φορές που σου μιλώ, κι αυτά που θέλω να σου πω, τα λέω μ' ένα λυγμό μες στη σιωπή μου,περνάει γρήγορα ο καιρός, κι έγινες αναστεναγμός,δεν έφυγες ποτέ απ' τη ζωή μου.Είναι βραδιές όπως αυτή που ένα παράπονο θα βγεί, να σπάσει σαν γυαλί την μοναξιά μου,και θέλω να 'ρθω να σε βρω μα είσαι μακρυά μου. .

>μόνο για λίγο να σε δω, να σου μιλήσω, μόνο για λίγο να μπορούσες να 'ρθεις πίσω. .

μόνο για λίγο να σε δω, μόνο για λίγο, είναι βραδιές που δεν μπορώ να σ' αποφύγω. .<

Link to comment
Share on other sites

1ον. να ψαξεις σε αγγελειες...

2ον. αν εχεις γνωστους-φιλους που ξερουν κατι παρομοιο..

3ον. να παρεις περιοδικα μοδας και να δεις που ειναι τα γραφεια τους...και να στειλεις ενα e mail ή να παρεις ενα τηλεφωνο...να πας απο κοντα κτλ.

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

simfono...psakse se aggelies kai sto internet

iparxi mia istoselida jobs.com nomizo pou exi douleies sto U.K an den se enoxlei i doulia ektos Elladas

PROUD ARSENAL FAN

http://images.skysports.com/images/badges/100x100/3.gif

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει και το kariera.gr

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

παιδιά να ρωτήσω κάτι?? ενδιαφέρομαι να δουλέψω σε περιοδικό μόδας. μήπως ξέρετε τι κινήσεις πρέπει να κάνω?

να φροντισεις να δουλεψεις πρωτα καπου που να εχει εμμεση σχεση και αυτο που θες να κανεις ωστε να βγαλεις καποιο ονομα οταν ειναι και πας σε ενα τετοιο περιοδικο εαν ειμουν κοπελα και ειχα τα φραγκα θα ειμουν γαλλια και θα εκανα εκει την αρπαχτη μετα εφοσον ειχα τα προσοντα και την εμπειρια θα ερχομουν εδω(βασικα αμα ειμουν γαλλια ο μονος λογος που θα με εκανε να γυρισω θα ηταν μονο η φιλοι μου και η οικογενεια)

Link to comment
Share on other sites

Έχετε παρακολουθήσει ποτέ ντοκιμαντέρ ή ταινίες που αφορούν αληθινά γεγονότα που έχουν συμβεί? Έχετε ποτέ ψάξει στο internet για αληθινά εγκλήματα που έχουν συμβεί και που έχουν αφήσει ιστορία και έχουν δημιουργήσει απόηχο?

Προσωπικά εδώ και πολλά χρόνια λατρεύω τις αληθινές ιστορίες και όσες απο αυτές έγιναν ταινίες ή ντοκιμαντέρ τις έχω τσακίσει σχεδόν όλες. Για παράδειγμα την ταινία για την αληθινά ιστορία της Jo Bennet Ramsey που δολοφονήθηκε μέσα στο ίδιο της το σπίτι τον Δεκέμβριο του 1996 και που ακόμα δεν έχει βρεθεί ο δολοφόνος της. Ή την ιστορία του The Son Of Sam, ή τους αδερφούς Menendez...αλλά και άλλες αληθινές ιστορίες που δεν έχουν υποχρεωτικά δολοφονίες όπως την ιστορία της Mary Kate Letourneau.

Υπάρχουν αρκετά ξένα site που λειτουργούν ως βιβλιοθήκες και βάσεις δεδομένων με όλα αυτά τα εγκλήματα κλπ και ειδικά διαβάζω συχνά πυκνά ένα συγκεκριμένο.

Μπορεί να φαίνεται περίεργο αλλά προσωπικά το βρίσκω αρκετά ενδιαφέρον ως προς την άποψη του τι υπάρχει στο μυαλό των ανθρώπων που τους κάνει να μεταμορφώνονται σε εγκληματίες, σε κατά συρροή δολοφόνους αλλά βρίσκω αρκετά ενδιαφέρον και τις ιστορίες παλιών εγκλημάτων και δολοφόνων όπως του Αντεροβγάλτη κλπ.

Namaste!
Link to comment
Share on other sites

παρακουλουθώ την υπόθεση του Γερμανού Armin Meiwes που έφαγε τον Bernd Juergen Brandes.

 

το 2004 καταδικάστηκε σε κάθειρξη μόλις 8,5 ετών λόγω αδυναμίας του ποινικού νομικού πλαισίου της Γερμανίας σε τέτοιες πρωτοφανείς περιπτώσεις. Παρόλα αυτά δικάστηκε φέτος ξανά και καταδικάστηκε σε ισόβια κάθειρξη αφού καταφέραν να τον ενοχοποιήσουν για ανθρωποκτονία. Περριτό να αναφέρω ότι δικηγόροι, δικαστές και όσοι είχανε σχέση με την δίκη δεχόντουσαν ψυχολογική υποστήριξη όλη την διαρκεία της αφού εκτός από τις ανατριχιαστικές λεπτομέρειες που περιέγραψε, γίνανε μάρτυρες και του άκρως σοκαριστικού βίντεο που τράβηξε ο ίδιος.

 

Tαινία ετοιμάζεται με θέμα αυτή την ιστορία από το Hollywood (παρόλο που ένα γερμανός σκηνοθέτης κινηματογράφησε με το ίδιο θέμα, δεν μπόρεσε να την προβάλει αφού δεν του έδωσε τα δικαιώματα)

 

επίσης θυμάμαι την τότε αντιμετώπιση του θέματος από τα ΜΜΕ της ελλάδος που για ακόμα μια φορά κατηγόρησαν και δαιμονοποίησαν το internet ...

http://img53.imageshack.us/img53/2640/awaysignature22rncopy1io.gif

Εύκολη: αντρικός όρος που χαρακτηρίζει τις γυναίκες που έχουν τη σεξουαλική ηθική του άντρα.[/size]

Away.gr

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις για... οτιδήποτε!
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...