Jump to content

Συζητήσεις για... οτιδήποτε!


t300
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Είμαι απόλυτα ικανοποιημένος με το συμβόλαιο μου .

Πληρώνω 15 ευρω για 1500 λεπτά 100 SMS και 3 GB

Καλύπτει απόλυτα τις ανάγκες μου προς το παρόν.

Δεν χρειάζομαι Ιταλικό αριθμό προς το παρόν.

Έχω μάθει να αγοράζω τις καλύτερες διαθέσιμες προσφορές στην χωρα μου, πράγμα που πρέπει να κάνει κάθε καταναλωτης.

Δυστυχως οι Έλληνες ανταγωνιζονται στο ποιός θα πάρει το ακριβώτερο τηλέφωνο φτάνει να πάρει μια συσκευή φτηνά.

Όσο ο καταναλωτής είναι ευχαριστημένος να πληρώνει ακριβά , οι εταιρείες δεν είναι χαζές να κατεβάσουν την τιμή.

Ποια εταιρία ελληνική τιμά τον λόγο της και κατά συνέπεια το συμβόλαιο της αφού αυτή αυξάνει κατά τον δοκούν τις τιμές με μόνη αντίδραση του καταναλωτή να μπορεί να φύγει χωρίς πέναλτυ και εάν...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα.Με πήρανε τηλέφωνο από ένα σαιτ εκ μέρους της εταιρίας μικρογευματα Γρηγορης για να μου πούνε ότι ενδιαφέρονται να κάνουμε μια συνάντηση για μια θέση εργασίας στο αεροδρόμιο Ελ.Βενιζελος.Οποιος έχει εργαστεί πρόσφατα και γνωρίζει παρακαλώ έστω και με πμ επειδή δεν είμαι από την Αθήνα και πρέπει να κατέβω αυθημερόν,αν αξίζει τον κόπο.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

ρε παιδιά αγοράσαμε για το ps4 το pes 2019 περίμενε ο μικρός ώρες να κατέβει και τωρα βλέπουμε ότι δεν έχει την Ρεάλ Μαδρίτης, Γιουβέντους, ομάδες της Ισπανίας είναι με ονόματα read, blue, white! τι στο κόρακα παίζει;;; τζάμπα πληρώσαμε;;

 

Στάλθηκε από το Mi A2 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας. Για διάφορα θέματα που συζητιούνται εδώ μέσα έχω δει ότι κατά καιρούς έχουν πάρει θέση δικηγόροι. Και θα ήθελα μια γνώμη.

 

Πολύ γνωστό μου άτομο έμαθα σήμερα ότι δήλωσε μόνιμη κατοικία στο χωριό στο σπίτι για να παραχωρήσει το σπίτι στο παιδί του να πάρει το ΚΕΑ. και όπως έγινε.. ΟΜΩΣ η εργασία του είναι στην Αθήνα. Τι φάση; τι παίζει σε αυτή τη περίπτωση; τι επιπτώσεις μπορεί να υπάρξουν σε πιθανό έλεγχο?

Link to comment
Share on other sites

καλημερα και καλο μηνα και με συγχωρειτε αν δεν ειναι το καταλληλο τοπικ

 

εχει αγορασει καποιο παιδι απο αυτο το μαγαζι; http://prntscr.com/p0oude σκεφτομαι να προχωρησω στην αγορα κινητου αλλα βλεπω οτι εχει την τιμη στο κινητο που θελω 30 κατω απο τα υπολοιπα μαγαζια στην αντιστοιχη πλατφορμα

 

οποια γνωμη δεκτη

Link to comment
Share on other sites

Οσο κι αν εψαξα μονο αυτο βρισκω αλλα το τηλεφωνο λεει οτι ειναι λαθος

 

https://www.stigmap.gr/view87462-parking-domoteka-athina-stathmos-larisis.html

 

Υπαρχει καποιο αλλο εκει κοντα το πολυ στα 100 μετρα για σταθμευση 40 περιπου ωρων ?

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

γεια σας ,επειδη δεν μπορω να αναρτησω το εν λογω θεμα στο τοπικ της τηλεφωνιας,ηθελα να σας ζητησω το εξης:

 

η μητερα μου ,συνταξιουχος μιλαει πολυ στο σταθερο και κυριως αστικες και υπεραστικες κλησεις.ηταν μεχρι τωρα με παγιο και ελευθερη χρεωση στον οτε(παραξενια) και τωρα της προτεινα( εδω και καιρο βεβαια αλλα τωρα ετσουξε ο λογαριασμος) να μπει σε προγραμμα.

 

πληρωνει 64 ευρω μεσο ορο για 2 ωρες σταθερα-υπεραστικα και 20' προς κινητα τον μηνα.ολα αυτα χωρις προγραμμα με παγιο.

 

εχει παρει προσφορα απο κοσμοτε για 250' τον μηνα (τα διπλασια αποτι μιλαει) και 30' κινητα τον μηνα.

 

απο νοβα απεριοριστα σταθερα και απεριοριστα κινητα με 20,9 τον μηνα.

 

την πρωτη την επιβεβαιωσα,την δευτερη απο νοβα μεσα στο σαιτ λεει οτι στα 20.9 ειναι μονο προς σταθερα.με κινητα παει 26 ευρω.

αυτος που την πηρε ειναι απο μιντιατελ,εχουν αλλες προσφορες εκει για νοβα,αλλες τιμες? μπορουν να το κανουν αυτο?

 

και αν εχετε καποια αλλη συμφερουσα προσφορα απο αλλη εταιρεια χωρις ιντερνετ ομως.

 

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

γεια σας ,επειδη δεν μπορω να αναρτησω το εν λογω θεμα στο τοπικ της τηλεφωνιας,ηθελα να σας ζητησω το εξης:

 

η μητερα μου ,συνταξιουχος μιλαει πολυ στο σταθερο και κυριως αστικες και υπεραστικες κλησεις.ηταν μεχρι τωρα με παγιο και ελευθερη χρεωση στον οτε(παραξενια) και τωρα της προτεινα( εδω και καιρο βεβαια αλλα τωρα ετσουξε ο λογαριασμος) να μπει σε προγραμμα.

 

πληρωνει 64 ευρω μεσο ορο για 2 ωρες σταθερα-υπεραστικα και 20' προς κινητα τον μηνα.ολα αυτα χωρις προγραμμα με παγιο.

 

εχει παρει προσφορα απο κοσμοτε για 250' τον μηνα (τα διπλασια αποτι μιλαει) και 30' κινητα τον μηνα.

 

απο νοβα απεριοριστα σταθερα και απεριοριστα κινητα με 20,9 τον μηνα.

 

την πρωτη την επιβεβαιωσα,την δευτερη απο νοβα μεσα στο σαιτ λεει οτι στα 20.9 ειναι μονο προς σταθερα.με κινητα παει 26 ευρω.

αυτος που την πηρε ειναι απο μιντιατελ,εχουν αλλες προσφορες εκει για νοβα,αλλες τιμες? μπορουν να το κανουν αυτο?

 

και αν εχετε καποια αλλη συμφερουσα προσφορα απο αλλη εταιρεια χωρις ιντερνετ ομως.

 

ευχαριστω

 

Vodafone απεριόριστα σταθερά και 300' κινητά με 21€ το μηνα.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

αυτο το προγραμμα ειναι χωρις ιντερνετ? γιατι μεσα στην σελιδα της εταιρειας δεν εχει χωρις ιντερνετ,εκτος αν κανω λαθος.επισης επειδη ειχε παντα οτε γραμμη για να παει Vodafone θα πληρωσει καποιο ποσο για μεταφορα-εξοδα στην αρχη? και ποσο διαστημα ειναι το συμβολαιο? ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

ο bryan adams ερχεται αν δεν κανω λαθος 2η φορα στην ελλαδα. δεν μου αρεσει πια,εχω να ακουσω τραγουδι του απο το '98, 18 till i die:D

αλλα ειναι απο του πρωην ροκ καλιτεχνες που μου αρεσαν και θα ηθελα για την ιστορια να τον δω.εχω ακομα τα βινυλλια του reckless ,in the heat of the night αλμπουμ που με τρελαναν να τα κουω τοτε και βλεπω οτι τα παιζει στις συναυλιες του,οπως και τα μετεπειτα εμπορικα.

αυτο που με κραταει ειναι η σκηνικη του παρουσια σαυτην την περιοδεια που δεν ειναι τοσο ζωηρη.οχι οτι μεγαλωσε τοσο,τι να πει και ο springsteen που ακομα χτυπιεται,απλα ειναι λγιο κυριλε.κιθαριτσα και στατικος.κανει κεφι? οκ η φωνη,φωναρα αλλα θα το ευχαριστηθω δεδομενου οτι ερχομαι και απο βορεια και θα πληρωσω αρκετα.

Link to comment
Share on other sites

ναι οταν ειχε ερθει στη Λεωφορο ηταν χλιαρος σαν παρουσια στη σκηνη,

τωρα ομως πια που ειναι λιγοστες οι συναυλιες

[ισως και ειδος προς εξαφανιση]

αλλα και τα αιωνια εφηβικα τραγουδια του νομιζω οτι θα κανουν την εμπειρια αξεχαστη,

 

αν δεν τον εχεις δει, μη το χασεις!

Link to comment
Share on other sites

γεια σας, εχω ενα βιντεο που ειναι απο ταξιδι και ειναι απο μετατροπη βιντεοκασετας σε σιντι και μετα περασμα σε στικακι.βαζω λοιπον το στικακι και δεν το παιζει σε ολοκληρη την οθονξ.ειναι μια lg 32 περιπου 7 χρονων πριν.το βαζω μετα στην μεγαλη την samsung και παιζει κανονικα σε ολη την οθονη.καταλβαινω μετα απο τηλεφωνημα στην lg οτι λενε οτι φταιει ο επξεργαστης βιντεο που μαλλον δεν μπορει να το παιξει σε ολη την οθονη.ειναι αυτο τελικα? και αν ειναι μπορουμε να κανουμε στον υπολογιστη κατι στο αρχειο για να παιζει και στην lg σε ολοκληρη την οθονη? μπορουμε να κανουμε κατι στο αρχειο?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Λοιπόν δείτε τι γίνεται στην δικιά μου περίπτωση. Το σπίτι είναι στο τέλος του δρόμου ο δρόμος είναι ιδιωτικός ανήκει στα σπίτια που αγοράστηκαν από τον συγκεκριμένο πωλητή (πέθανε χρόνια) όλα τα σπίτια έδωσαν 2 μέτρα για να γίνει ο δρόμος και στο τέλος ήταν αδιέξοδο λοιπόν ο γείτονας πριν από 20 χρόνια έσπασε το φράχτη και στα δικά μου μέτρα πειρε 1.40 και ανέβηκε 4-5 σκαλιά πανω Εγώ τώρα θελω Αυτά τα μέτρα για να χτίσω και μου φραζει την είσοδο τ πρέπει να κανω?
Link to comment
Share on other sites

Έρωτας!

Αλήθεια, τι να πει και τι να αφήσει κανείς, γι'αυτο το θέμα;

Σκεφτόμουν καιρο να ανοίξω ένα τέτοιο θέμα (ένα παρόμοιο εδώ, έχει να κινηθεί πάνω από 15 χρονια...ελπίζω να μην πέθανε ο ερωτας!),

από την άλλη έλεγα και τι να πεις, αλλα ας είναι,

η ανταλλαγή απόψεων μονο χρήσιμη μπορεί να είναι!

Εναρκτήριο λάκτισμα εκείνος ο υπέροχος στίχος ....'μια φορα μου 'χες πει, δε μπορεί, θα το νιώσανε κι άλλοι'....

Και μιλώ για ετεροφυλικο ερωτα, και κυρίως για ενήλικες.

 

Επειδή το θέμα είναι τεραστίων διαστάσεων, ας το θέσω κατ'αρχας σε μια πιο ειδικότερη βάση,

όπως τουλάχιστον το αντιλαμβάνομαι και το έχω βιώσει και εγώ.

Θα μιλήσω ως άντρας μεν, και φαντάζομαι ότι κάποια από αυτά ίσως έχουν αντιστροφη εφαρμογή και σε γυναίκες, ή μπορεί και όχι.

 

Είναι δυνατόν, ένα τόσο ωραιο αίσθημα για κάποια γυναικα, να είναι συνδυασμένο από το αίσθημα ότι σου λείπει υπερβολικά, όταν δεν είστε μαζί;

Είναι ωρές που νιώθεις ο πόνος να είναι μεγάλος, σε σημείο να λες, τώρα το ισοζύγιο είναι θετικό ή αρνητικό τελικά;

Γιατί 8 στις 10 περιπτώσεις που ξέρω, πάντα κάτι θα υπάρχει που είναι σαν εμπόδιο ανάμεσα σε δυο ανθρώπους ερωτευμένους.

Πχ ...απόσταση, να κανεις τον άλλον μέρες ή και βδομάδες να τον δεις. (ναι, ξέρω, ή απόσταση στις σχέσεις είναι ένα θέμα από μονο του)

 

Από την άλλη, όταν εσύ 'αγαπάς και πονάς' τόσο, αναρωτιέσαι αν και άλλοι το αντιλαμβάνονται έτσι (ή μήπως είσαι εσύ μαζοχιστής τελικά!), και πολύ δε περισσότερο, αν το άλλο πρόσωπο όντως θέλει με την ιδια ένταση να βρίσκεστε!

Φυσικά, κάθε άνθρωπος βιώνει μάλλον με το δικό του τρόπο, και επίσης χειρίζεται την κάθε κατάσταση με το δικό του τρόπο.

Προσωπικά, πολλές φορές έχω ευχηθεί να μπορούσα να είμαι περισσότερο αναίσθητος και άνετος....

 

Έπειτα, αυτό το μπλοκάρισμα της σκέψης, να σκέφτεσαι την άλλη μερα-νύχτα, μπορεί μεν να είναι ωραιο αίσθημα, αλλα δεν πονάει κιόλας;

Πάλι μιλώ, όταν δεν μπορείς να ζήσεις μαζι άμεσα, έστω κι αν υπάρχει μια κάποια προοπτική για το μέλλον.

 

Ακόμη, πως είναι δυνατόν, μια κοπέλα που σε τρέλαινε στα 20 της, να εξακολουθεί να σε τρελαίνει στα 40 της;

Χρονια περασαν, τα σημάδια πάνω μας ήρθαν, ζήσαμε τόσα εδώ κι εκεί, γνωρίζουμε τόσα πολλά περισσότερα, απομυθοποιηθηκαν σχεδόν όλα,

και ακόμη, εκεί, το ίδιο κόλλημα; Τι τελικά σημαίνει αυτό;;;;

Τελικά, ο ίδιος άνθρωπος, κατά βάση βιώνει πάντα στη ζωη του το θέμα ερωτα, σχεδόν με τον ίδιο τρόπο;

 

Αυτά για αρχή.

Θα εκτιμούσα κατ'αρχας κάποιες σκέψεις πάνω στα ανωτέρω, και φυσικά η συζήτηση θα εξελιχθεί σε διαφορα σχετικά πεδία.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας έχω την εξής απορία πρόσφατα έκανα παραγγελία από γνωστό κινεζομάγαζο αλλά είμαι καινούργιος και θέλω να με βοηθήσετε σχετικά με το Status Tracking Number παραθέτω και εικόνα, το "CN Arrive at destination country post office" σημαίνει ότι είναι ακόμα στην Κίνα ή έχει έρθει Ελλάδα στο τοπικό ταχυδρομείο; Εμένα μου δίνει την εντύπωση επειδή γράφει το "CN" μπροστά ότι είναι ακόμα στην Κίνα μπορεί να με κατατοπίσει κάποιος;

 

Ευχαριστώ!

 

eM85GBD

https://imgur.com/eM85GBD

4mWVcJT

https://ibb.co/4mWVcJT

Edited by blackboxs
φωτό
Link to comment
Share on other sites

Δε βλέπω την εικόνα

Όμως αν κρίνω από αυτά που γράφεις, έχει έρθει Ελλάδα το πακέτο σου.

Τα τελευταία γράμματα είναι GR?

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σε κείμενο είναι αυτό:

Destination Country Greece

2019-10-04 02:00 CN Arrive at destination country post office

Origin Country

2019-10-03 02:00 CN Arrive at destination airport

2019-10-01 02:00 CN Departure from airport

2019-09-30 02:00 CN In Transit

2019-09-29 10:07 Despatched from sorting center.

2019-09-29 05:28 Process completed in sorting center.

2019-09-28 21:41 Acceptance.

 

Το Tracking Number είναι της μορφής "UC*********YP" αλλά βγάζει και ένα 2ο σε κάποια Tracking Sites UH*********TR ο Κινέζος πάντως μου έδωσε το 1ο.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις για... οτιδήποτε!
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...