Jump to content

Συζητήσεις για... οτιδήποτε!


t300
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λόγω μεγέθους είναι μεγάλο το Ρίσκο.

Ψάξε μόνο για μαγαζί που υπόσχεται αποστολή χωρίς τελωνείο.

 

Sent from my i15-TCL using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας...φετος αρχισα ιεκ στο τμημα των τουριστικων μοναδων κ επιχειρησεων φιλοξενιας κ εχω μερικες αποριες...δν ειμαι κ πολυ του διαβασματος κ εννοειτε πως το ιεκ δν ειναι στο ιδιο επιπεδο με ενα τει στο θεμα του διαβασματος..αλλα για να παρεις πιστοποιηση εινια δυσκοολο? θελει παρα πολυ διαβασμα...εκει πως αρκιβως ειναι? βαθμολογεισαι? υπαρχει καποια βαση δηλαδη?
Link to comment
Share on other sites

"δουλεύω.gr"

 

Νέα υπηρεσία με αγγελίες εργασίας και απασχόλησης στην Ελλάδα. Βρες τώρα τη δουλειά που σου ταιριάζει και χτίσε τη καριέρα σου μέσω του douleuw.gr.

Το douleuw.gr είναι μια νέα υπηρεσία που βοηθά τους χρήστες της να βρουν κενές θέσεις εργασίας στην Ελλάδα. Η υπηρεσία αυτή επιτρέπει τη δημοσίευση και διάδοση δημόσιων ανακοινώσεων για κενές θέσεις εργασίας στην ελληνική επικράτεια και τη δημιουργία λογαριασμών χρηστών.

Είστε εργοδότης προσλάβετε online.

Βρείτε εξειδικευμένους επαγγελματίες στην Ελλάδα

Προσεγγίστε το μεγαλύτερο κοινό επαγγελματιών στην Ελλάδα και φτιάξτε μια σταθερή βάση δεδομένων, διατηρώντας τη λίστα υποψηφίων ασφαλή, οργανωμένη και προσβάσιμη από οπουδήποτε.

 

http://www.douleuw.gr

Edited by douleuw
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!

Θα ήθελα τη βοηθεια σας για την αγορά μιας μπαγκαζιερας.θελω να είναι μεγάλη κ να χωράει 2 κράνη γιατί ο χώρος που έχει κάτω από τη σέλα δεν κάνει ούτε για ένα.

Έχω δει την givi v46 τι λέτε αξίζει;

Με ένα πρόχειρο λογαριασμό βγαίνει ακριβά γύρω στα 300 μαζί με βάση κ μαξιλαράκι.τι λέτε;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!

Θα ήθελα τη βοηθεια σας για την αγορά μιας μπαγκαζιερας.θελω να είναι μεγάλη κ να χωράει 2 κράνη γιατί ο χώρος που έχει κάτω από τη σέλα δεν κάνει ούτε για ένα.

Έχω δει την givi v46 τι λέτε αξίζει;

Με ένα πρόχειρο λογαριασμό βγαίνει ακριβά γύρω στα 300 μαζί με βάση κ μαξιλαράκι.τι λέτε;

 

Καλησπερα η givi ειναι απο τις κορυφαιες στο ειδος της :) μπορεις να την παρεις αφοβα .

Απο το λιγο που κοιταξα ,σκετη χωρις βαση ξεκιναει απο τα 180 ,ψαχτο λιγο μηπως και την βρεις φθηνοτερα

απο τα 300 με την βαση.

hell was full so i came back. Forza scuderia ferrari forza valentino rossi

htc 3470 htc trophy htc desire x htc sensation HTC ONE m7 m8 m9 nougat ICE rom

htc mini hd ROM EΚΔΟΣΗ 3.50. ΒΥ ΝSOURM with cookiehome tab

htc u ultra custom rom lineageOS Android 12 by tarkzim

 

Link to comment
Share on other sites

Σ ευχαριστώ!απο μέγεθος λες να πέφτει μεγάλη;

Θεωρω πως για 2 κρανη και επιπλεον καμια σακουλιτσα αν βαλεις ειναι οκ ,νομιζω πως ειχα την ιδια

στην προηγουμενη μοτοσυκλετα που ειχα πριν απο 5 χρονια .

Αν αποφασισης να την παρεις οταν θα εισαι στο καταστημα βαλτην πανω στο Beverly να δεις πως καθετε :)

αν νομιζεις πως θα σου ειναι μεγαλη ρωτα τον πωλητη αν σε λιγοτερα λιτρα μπαινουν και τα 2 κρανη.

Παντως με ενα κρανος και τα ψωνια μου μια χαρα με βολευε .

hell was full so i came back. Forza scuderia ferrari forza valentino rossi

htc 3470 htc trophy htc desire x htc sensation HTC ONE m7 m8 m9 nougat ICE rom

htc mini hd ROM EΚΔΟΣΗ 3.50. ΒΥ ΝSOURM with cookiehome tab

htc u ultra custom rom lineageOS Android 12 by tarkzim

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!

Θα ήθελα τη βοηθεια σας για την αγορά μιας μπαγκαζιερας.θελω να είναι μεγάλη κ να χωράει 2 κράνη γιατί ο χώρος που έχει κάτω από τη σέλα δεν κάνει ούτε για ένα.

Έχω δει την givi v46 τι λέτε αξίζει;

Με ένα πρόχειρο λογαριασμό βγαίνει ακριβά γύρω στα 300 μαζί με βάση κ μαξιλαράκι.τι λέτε;

 

Επειδή είχα το συγκεκριμένο μηχανάκι, η πιο όμορφη από όλες είναι μακράν η μαμά. Δύο κλειστά κράνη δε χωράνε, αλλά χωράνε δύο ανοιχτά, το ένα (μάγουλο) μέσα στο άλλο ανάποδα θα το βρεις αμέσως όταν τα δοκιμάσεις. Αν θέλεις μεγαλύτερη για δύο κλειστά κράνη, συμφωνώ στην givi, είναι από τις κορυφαίες.

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις!

Θα πάω να δω τη givi από κοντά γιατί φοβάμαι μήπως είναι πολύ μεγάλη κ δεν ταιριάζει στο μηχανάκι.η μαμά βαλίτσα όντως είναι ωραία αλλά βγαίνει σε 36 lt κ 48lt απλά αυτό που με κολλάει είναι ότι σου λέει σαν μαξ φορτίο είναι τα 3 κιλά ενώ η givi τα 10.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Παιδια ελπιζω να ειναι ενταξει που ανοιξα το θεμα εδω.

 

Θα ηθελα να μαθω αν αγορασει καποιος POS απο μια τραπεζα και εχει συμβολαιο μαζι της για εναν χρονο. Οταν τελειωσει ο χρονος και ισως να θελει να παει σε αλλη τραπεζα θα μπορει να χρησιμοποιησει το ιδιο POS η θα πρεπει να αγορασει καινουριο?

Ή ακομη και στην ιδια τραπεζα, μπορει να του πουν πρεπει να παρεις το καινουριο γιατι το παλλιο δεν κανει αυτο κ αυτο κτλ, οπως κανουν και με τις ταμειακες καθε τρεις και λιγο?

 

Επισης μονο οι τραπεζες πουλανε POS?

 

Ευχαριστω! Παρακαλω αν εχει καποιος να προτεινει την πιο oiκονομικη λυση για pos.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ελπιζω να ειναι ενταξει που ανοιξα το θεμα εδω.

 

Θα ηθελα να μαθω αν αγορασει καποιος POS απο μια τραπεζα και εχει συμβολαιο μαζι της για εναν χρονο. Οταν τελειωσει ο χρονος και ισως να θελει να παει σε αλλη τραπεζα θα μπορει να χρησιμοποιησει το ιδιο POS η θα πρεπει να αγορασει καινουριο?

Ή ακομη και στην ιδια τραπεζα, μπορει να του πουν πρεπει να παρεις το καινουριο γιατι το παλλιο δεν κανει αυτο κ αυτο κτλ, οπως κανουν και με τις ταμειακες καθε τρεις και λιγο?

 

Επισης μονο οι τραπεζες πουλανε POS?

 

Ευχαριστω! Παρακαλω αν εχει καποιος να προτεινει την πιο oiκονομικη λυση για pos.

 

Αρχικά,πος μπορείς να αγοράσεις και τις ΒΙΒΑ από το μιντιμαρκτ, απο τη γουιντ κ.α. αλλά έχει ληστρικές προμήθειες, οπότε μην το επιχειρήσεις. Αν το νοικιάσεις έχει συμβόλαιο με κάποια παραμονή, αν το αγοράσεις είναι δικό σου χωρίς κάποια χρονική ελάχιστη παραμονή. Και φυσικά το αντικαθιστά η τράπεζα, όχι ο έμπορος,αν αλλάξει η τεχνολογία ή αν χαλάσει(χωρίς δική σου υπαιτιότητα). Αν το αγοράσεις μπορείς να χρησιμοποιήσεις ότι τράπεζα θέλεις.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας,

Μετα απο 9χρονια σχεσης αποφασισαμε να παντρευτουμε τον ερχομενο μαιο. Το baget μας δεν ειναι και πολυ μεγαλο. Ψαχνω οικονομικες ταβερνες στις περιοχες αγιος δημητριος,δαφνη,ηλιουπολη. Για 80 με 100 ατομα. Βοηθειααα:O

Link to comment
Share on other sites

Για μένα κάντε ένα τραπέζι το πολύ 20-30 άτομα καλώντας μόνο στενούς συγγενείς και φίλους.

Με τα υπόλοιπα χρήματα πάρε τον καλό σου και πηγαίνετε ένα ταξίδι στο εξωτερικό νέε κάποιο πολύ special μέρος.

Link to comment
Share on other sites

οτι ειπε ο απαπανω,και για μηνα του μελιτος παρισι.μη τα δωσετε ολα σε εκκλησιες η αλλες πολυτελειες.
Από 1/9/2009 απαγορεύεται η γραφή σε greeklish και η γραφή τύπου sms.
Link to comment
Share on other sites

Εφοσον δε μπορείτε οικονομικα, κινηθείτε χαμηλα. Πιο λιγα ατομα, συνοικιακη ταβερνα, οχι περιττά εξοδα.

Αντε με το καλο!

 

Sent from my Letv-LeEco Le Max 2 X829 6/128 using Tapatalk!

Link to comment
Share on other sites

Τα "Μπιφτέκια" στο Μπραχάμι.

 

Δεν θυμάμαι ούτε πώς τη λένε την Ταβέρνα, ούτε που ακριβώς είναι, αλλά πιστεύω αν αρχίσεις να ρωτάς θα την βρεις.

Κι εννοείται τα πολύ βασικά και τα υπόλοιπα τα πάτε ταξίδι.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Είμαι ασφαλισμένος στο ΕΦΚΑ και θα φύγω τον άλλο μήνα για σπουδές στη Σουηδία. Για να αποκτήσω εκεί σουηδική ταυτότητα σαν φοιτητής, πρέπει να επιδείξω τη μπλε κάρτα ασφάλισης - έκανα λοιπόν αίτηση, όμως τους έχουν τελειώσει οι μπλε πλαστικές κάρτες ( :rolleyes: ) κι έτσι μου έστειλαν ένα Πιστοποιητικό Προσωρινής Αντικατάστασης της Ευρωπαϊκής Κάρτας Ασφάλισης Ασθένειας. Σε αναζήτησή μου, κατάλαβα ότι αυτό αντικαθιστά την κάρτα. Όμως το ερώτημά μου είναι ότι, αφού είναι γραμμένο στα Ελληνικά (το όνομά μου είναι με Λατινικούς χαρακτήρες), μήπως πρέπει να το μεταφράσω και να πάρω σφραγίδα Χάγης; Προσπαθώ να επικοινωνήσω με τη σουηδική εφορία να ρωτήσω σχετικά, αλλά κανείς δε το σηκώνει και εδώ κανένας δε ξέρει. Έχει κάποιος παρόμοια εμπειρία; Μήπως πρέπει απλά να κάνω μια ιδιωτική ασφάλιση να τελειώνω;

Link to comment
Share on other sites

Εγώ σε αυστριακό νοσοκομείο τοπ χρησιμοποίησα κανονικά

 

Στάλθηκε από το D6603 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όποιος γνωρίζει ας απαντήσει ένας μισθωτός με ετήσια έσοδα μέχρι 10000 ευρώ πρέπει να έχει δαπάνες τουλάχιστον το 10% ... μια ατομική επιχείρηση παροχής υπηρεσιών με 10000 ευρώ και αυτή σε τι ποσοστό θα ανέρχονται οι δαπάνες???
Link to comment
Share on other sites

οινοπνευμα και ξυστρα με ξυραφι μπροστα
Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος
Link to comment
Share on other sites

Αντί για οινόπνευμα, δοκίμασε WD 40. Βάλε σε μια μικρή επιφάνεια του τοίχου να δεις μήπως βγάζει και το χρώμα.

Θα απομακρύνει την κόλλα πάντως.

Δοκιμασμένο.

Link to comment
Share on other sites

τιποτα δεν θα βαλεις.....παρε σεσουαρ,με ζεστο αερα,και τραβα τα σιγα-σιγα,φευγει αμεσως.....
android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις για... οτιδήποτε!
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...