Jump to content

Mobile TV - Dual Sim με ελληνικά


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

http://cgi.ebay.com.au/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=270442702528&ssPageName=STRK:MEWNX:IT

 

Πάρα πολύ καλή συσκευή, εξαιρετικά λεπτό και εμφανίσιμο.

Δεν έχει οθόνη αφής, έχει όμως accelerometer.

Η ποιότητα λήψης της TV δεν με ικανοποίησε ιδιαίτερα, αλλά δεν έκατσα να το ψάξω και πολύ, μιας και προοριζόταν για δώρο.

 

Στα 48 ευρώ πάντως είναι ευκαιρία.

Currently using:

Samsung Galaxy S23 Ultra, Galaxy Buds 2 Pro, Galaxy Watch

Νίκος

Link to comment
Share on other sites

http://cgi.ebay.com.au/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=270442702528&ssPageName=STRK:MEWNX:IT

 

Πάρα πολύ καλή συσκευή, εξαιρετικά λεπτό και εμφανίσιμο.

Δεν έχει οθόνη αφής, έχει όμως accelerometer.

Η ποιότητα λήψης της TV δεν με ικανοποίησε ιδιαίτερα, αλλά δεν έκατσα να το ψάξω και πολύ, μιας και προοριζόταν για δώρο.

 

Στα 48 ευρώ πάντως είναι ευκαιρία.

 

Ψήθηκα πολύ για αυτό. Απ' ό,τι κατάλαβα το δοκίμασες πριν το δώσεις για δώρο. Ελληνικά είχε στα sms κλασσικά μέχρι 70 χαρακτήρες (το οποίο δεν αλλάζει); Κάποιο χοντρό αρνητικό ξερωγώ;

Ευχαριστώ.

 

ΥΓ. Επίσης μόλις είδα και αυτό και έχω ψηθεί, περιμένω απάντηση από τη σελίδα τους για το αν υποστηρίζει ελληνικά.

http://www.epathchina.com/dual-sim-cards-dual-standby-quad-band-mobile-phones-with-tv-p-3015.html

Link to comment
Share on other sites

SMS ελληνικά μέχρι 70 χαρ/ρες κλασικά.

 

Κάτι αρνητικό πέρα από τη λήψη της TV δεν θα έλεγα ότι βρήκα.

Currently using:

Samsung Galaxy S23 Ultra, Galaxy Buds 2 Pro, Galaxy Watch

Νίκος

Link to comment
Share on other sites

Παιδια για, αγορασα πριν μερικες ημερες το Jaga 678 απο την Wind και εχω προβλημα με το ραδιο οποιο σταθμο και να βαλω εχω παρασιτα. Εχω και το Jaga V30 μάυτο πιανει μια χαρα (ακομη και με κλειστη την κεραια). Τωρα αυτο που ηθελα να ρωτησω εχετε και εσεις προβλημα με το ραδιο? Η μηπος εχει προβλημα η συσκευη μου?
japanas
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε και με την τηλεόραση.Βάλε στα area settings Τουρκία και κάνε ένα search να σου βρει κανάλια.Αν σου βρεί μόνο 5-6 με κακή ποιότητα εικόνας τότε έχει πρόβλημα η συσκευή σου

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε κάπου αλλού να ανοίξεις ραδιόφωνο,προφανώς κάποιος από την γειτονιά κάνει πολλά παράσιτα

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

Πηγα και το αλλαξα. Και στην δευτερη συσκευη το ιδιο προβλημα παρασιτα και θορηβος σε ολα τα καναλια (Ραδιο). Παντος το αλλο Jaga που εχω παιζει πεντακαθαρα.
japanas
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Θέλω ένα κινητό για 2ο, γιατί έχω 2 νούμερα δεύτερα.

Σκέφτομαι για αυτό, πείτε μου καμιά γνώμη.

http://global.ebay.com/NEW_QUAD_BANDS_DUAL_SIM_ACTIVE_FM_PDA_TV_PHONE_GREEK/170385882940/item

Το διάλεξα γιατί:

1) hardware πληκτρολόγιο (έχω το lg cookie kp500 touch, για μηνύματα την παλεύει ντάξει αλλά προτιμώ κανονικά πλήκτρα

2) επειδή έχω διαβάσει ότι οι ελληνικοί χαρακτήρες είναι πάντα μετά τους αγγλικούς, επειδή έχει τουch screen αν επιλέξεις ελληνικά στα μηνύματα στα βγάζει φόρα-παρτίδα μπροστά σου (εδώ τοχω διαβάσει αυτό επίσης)

3) συμβατό με νόκια φορτιστή, έχω ήδη και ακούγοντας αυτά τα από τη usb δε φορτίζει ή ο φορτιστής τοίχου δεν κάνει καλή επαφή, μου ακούγεται αυτή η συμβατότητα φορτιστή πολύ θετικό

4) η τιμή, 50 ευρώ δεν είναι τίποτα.

5) έχει ελληνικά

6) δίνει μια 2gb καρτούλα και 2 μπαταρίες

7) ο πωλητής φαίνεται να έχει καλό feedback.

 

Όποια αντιπρόταση / γνώμη δεκτή.

Νομίζω ότι ίσως είναι ψιλο-ανάλογη λύση με αυτή που πρότεινε ο φίλος πιο πάνω, απλά αυτός εδώ δίνει περισσότερα έξτρα.

Link to comment
Share on other sites

Αν το θές μόνο για dual sim πάρε το V200 που το έχω χρησιμοποιήσει και ξέρω ότι είναι μια χαρά τηλεφωνάκι.Αυτό που είδες τώρα είναι αρκετά καινούριο,ψάξε το στο ebay και για καλύτερη τίμη

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

To είδα το v200, ίσως είναι κ καλύτερο εμφανισιακά. Για 10ευρώ παραπάνω όμως, έχω τηλεόραση και τα έξτρας που είπα παραπάνω. Δεν αξίζει λες να δοκιμάσω; Λίγο πολύ ίδια δε θα' ναι;

Ευχαριστώ για την απάντηση ε.

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να το έχω δει αυτό που θες να πάρεις σου λέω ότι η οθόνη θα είναι πάρα πολύ μικρή για tv και είμαι σχεδόν απολύτως βέβαιος ότι θα κόβει τα κεφάλια.Το v200 επίσης διαβάζει όλα τα ελληνικά γράμματα, για αυτό που θές δεν το γνωρίζω(πολλά κινέζικα έχουν θέμα με το Φ,Ψ,Ω,Σ,Π κτλ).Το v200 δεν έχει οθόνη αφής πάντως για να το γνωρίζεις και παίζει ράδιο μόνο με την χρήση ακουστικών

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

Ντάξει η αλήθεια είναι πως τι στο καλό, δεν πρόκειται να κάτσω να δω σοβαρά τηλεόραση από εκεί. Έτσι, για το χαβαλέ του gadget τη λαμβάνω μόνο υπόψιν. Έχεις καμία άλλη πρόταση; Για χαμηλότερη τιμή το κοίταξα, δε βρήκα. Και πάλι ευχαριστώ για τις απαντήσεις ε.
Link to comment
Share on other sites

Πολυ καλο ειναι και το Jaga tt30 αλλα ,αν και εχει 2 μπαταριες ,κραταει μια μερα το πολυ η μπαταρια (με 5λεπτη χρηση TV)..
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, Πρόσφατα ανακάλυψα κι εγω μεσω ενος φίλου μου που έχει ήδη αγοράσει, τα τηλέφωνα με δέκτη τηλεόρασης και αφού οι τιμές είναι προσιτές ψήνομαι ν αγοράσω κι εγώ ενα. Δεν ξέρω όμως ποιο και απο πού...θα παρακαλούσα κάποιος που το κατέχει καλά το ζήτημα με τα κινέζικα να μου προτείνει σχετικά.

 

Το ποσό που σκοπέυω να δώσω είναι το πολύ 100ευρώ, θέλω να έχει TV, FM Radio,MP3, touch screen, να παίρνει καρτες μνήμης...η κάμερα του δε με απασχολεί και τόσο

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα, εχω κι εγω ενα τηλεφωνο κινεζικο, το Τ300, το οποιο ειναι αρκετα καλο για τα λεφτα του.Γενικως δεν εχει προβληματα αν εξαιρεσεις καποιες μικροατέλειες στο φινιρισμα,αλλά για αυτην την κατηγορια ειναι ψιλα γραμματα.

Αυτο που θελω να ρωτησω, αν ξερει κανεις, ειναι αν μπορω στις επαφες να εμφανιζονταi μονο οι καταχωρισεις του τηλεφωνου και οχι της sim.

To τηλεφωνο ειναι αυτο εδω : http://cgi.ebay.co.uk/TV-Mobile-PHONE-2-SIM-Multi-Languages-Czech-Greek-T300_W0QQitemZ380148903259QQcmdZViewItemQQptZUK_MobilePhones_MobilePhones?hash=item5882a3ed5b&_trksid=p3286.c0.m14

 

Ευχαριστώ εκ των προτερων.

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα, εχω κι εγω ενα τηλεφωνο κινεζικο, το Τ300, το οποιο ειναι αρκετα καλο για τα λεφτα του.Γενικως δεν εχει προβληματα αν εξαιρεσεις καποιες μικροατέλειες στο φινιρισμα,αλλά για αυτην την κατηγορια ειναι ψιλα γραμματα.

Αυτο που θελω να ρωτησω, αν ξερει κανεις, ειναι αν μπορω στις επαφες να εμφανιζονταi μονο οι καταχωρισεις του τηλεφωνου και οχι της sim.

To τηλεφωνο ειναι αυτο εδω : http://cgi.ebay.co.uk/TV-Mobile-PHONE-2-SIM-Multi-Languages-Czech-Greek-T300_W0QQitemZ380148903259QQcmdZViewItemQQptZUK_MobilePhones_MobilePhones?hash=item5882a3ed5b&_trksid=p3286.c0.m14

 

Ευχαριστώ εκ των προτερων.

φιλε σε κανενα κινεζικο δεν μπορεις να διαλεξεις ποιες επαφες να εμφανιζονται.

τις δειχνει όλες παντα.

Link to comment
Share on other sites

φιλε σε κανενα κινεζικο δεν μπορεις να διαλεξεις ποιες επαφες να εμφανιζονται.

τις δειχνει όλες παντα.

 

Ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

φιλε σε κανενα κινεζικο δεν μπορεις να διαλεξεις ποιες επαφες να εμφανιζονται.

τις δειχνει όλες παντα.

Το πήρες το μικρό να βρεις την υγειά σου;

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Mobile TV - Dual Sim με ελληνικά

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...