Jump to content

Mobile TV - Dual Sim με ελληνικά


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ενα πολυ ομορφο κινητο

jincen jc670

επεσε στα χερια μου εβγαλα βιντεο

http://www.exp-chinashop.com/showproduct.asp?id=187

λεπτο-μικρο-

με διαστασεις μετρημενες απο μενα

110χ45χ12.5

1mp camera

στα +

το μεγεθος του

καλη τηλεοραση με εγγραφη

ομορφο μενου

στελνει τον ηχο της τηλεορασης-ραδιοφωνου στο bluetooth

και φυσικα η τιμη του

 

στα -

δεν ειναι η οθονη αφης

δεν εχει δυνατο ηχειο

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια ερωτηση.

Με ενδιαφερει το Α5000 γιατι εχει και Hardware πληκτρολογιο. Αλλα υποστιριζει Ελληνικα γραμματα αυτο το πληκτρολογιο; Αν οχι, ποιο απο τα κινεζικα με 2 σιμ και Τν υποστιριζει Ελληνικα στο Hardware πληκτρολογιο;

Γιατι οσα βιντεακια εχω δει, κανενα δεν δειχνει αυτο που θελω και δεν ειδα να λεει κανενας κατι για αυτο. Και τα εικονικα πληκτρολογια τα βλεπω να ειναι τοσο μικρα που νομιζω οτι τζαμπα υπαρχουν.

Ευχαριστω!

Κωστας - Κατερινη
Link to comment
Share on other sites

υποστηριζουν ελληνικα απλα εχει πρωτα τα αγγλικα γραματα και μετα τα ελληνικα σε ολα τα κινεζικα με πληκτρολογιο
Link to comment
Share on other sites

geia sas mipos mporeite na mou peite pou mporo na vro games non java....exo kineziko kai den paizei ta java

efaxaristw alex

Είναι ίδια με του V98, δυνατά με καλό ήχο. Μπάσο μην περιμένεις απο ηχεία κινητού αλλά πάντως καλύτερο ήχο απο τα περισσότερα "γνωστά" τηλέφωνα (Sony-Ericsson, Nokia κλπ).

 

-Με το δείκτη SAR έχουμε κανα νέο;;

-2: Τελικά με το μικρόφωνο υπάρχει καμία λύση να ακούγομαι δυνατότερα; Όλοι λένε οτι δεν με ακούνε και πρέπει να φωνάζω...

 

ΥΓ:

Κοιτάξτε το καινούργιο κινέζικο "3.0" TFT Twins Sim 5.0MP AF camera MP3 PDA TV Phone D95"

http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=260251252142

> 5.0MP AF camera

> 320χ240 βίντεο

> TV

> Battery Pack: Rechargeable Li-ion battery 6000mAh (!!!)

>Game: NES game simulator, can loading more than 2000 games on internet

 

Δεν έχει Ελληνικά όμως... Αν βγει με Ελληνικά θα τρέξω για αναβάθμιση

Link to comment
Share on other sites

geia sas mipos mporeite na mou peite pou mporo na vro games non java....exo kineziko kai den paizei ta java

efaxaristw alex

 

χεχε εδω δεν υπαρχουν ουτε java τωρα τι ζητας

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να βάλεις τα ίδια java που παίρνουν όλα τα κινητά! Οι καινούργιες απομιμήσεις του iPhone έχουν όλες java ;)
Link to comment
Share on other sites

υποστηριζουν ελληνικα απλα εχει πρωτα τα αγγλικα γραματα και μετα τα ελληνικα σε ολα τα κινεζικα με πληκτρολογιο
Το μοναδικό κινητό που έχει περάσει από τα χέρια μου και είχε στο πληκτρολόγιο τα γράμματα όπως τα nokia ήταν το m868+. Για παράδειγμα στο 1 είχε το Α,Β,Γ και αντίστοιχα στο 2 Δ,Ε,Ζ κτλ.

Το συγκεκριμένο κινητό είχε μόνο dual sim,ούτε οθόνη αφής,ούτε τηλεόραση

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

geia sas mipos mporeite na mou peite pou mporo na vro games non java....exo kineziko kai den paizei ta java

efaxaristw alex

manaki23:

 

Από την 1η Σεπτεμβρίου 2009, δεν θα επιτρέπεται η χρήση των «greeklish», καθώς επίσης και η γραφή τύπου SMS. Τα μηνύματα που έχουν γραφτεί με αυτήν την πρακτική θα διαγράφονται, χωρίς προειδοποίηση. Θα θέλαμε να σας παρακαλέσουμε να χρησιμοποιείτε ελληνικούς χαρακτήρες. Για περισσότερες πληροφορίες διαβάστε τη σχετική ανακοίνωση.

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω να βρω κάποιο μοντέλο mini iphone με tv και ελληνικά.Δεν χρειάζομαι να έχει ούτε java ούτε wifi .Αν κάποιος έχει κάποιο συγκεκριμένο μοντέλο υπόψη του αν μπορεί ας το γράψει

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

http://www.exp-chinashop.com/showproduct.asp?id=195

 

trackera ριξε μια ματια εδω

το μοντελο αυτο εβγαινε χωρις τηλεοραση και ελληνικα

σαν ΚΑ-08

τωρα βγηκε ΚΑ-08+ με τηλεοραση και ελληνικο μενου

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ,κατάφερα και το βρήκα αν και οι πιο πολλοί δεν το είχαν με ελληνικό μενού.Να έρθει τώρα να δούμε και τι λέει σαν κινητό.

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

ενα πολυ ομορφο κινητο

jincen jc670

επεσε στα χερια μου εβγαλα βιντεο

http://www.exp-chinashop.com/showproduct.asp?id=187

λεπτο-μικρο-

με διαστασεις μετρημενες απο μενα

110χ45χ12.5

1mp camera

στα +

το μεγεθος του

καλη τηλεοραση με εγγραφη

ομορφο μενου

στελνει τον ηχο της τηλεορασης-ραδιοφωνου στο bluetooth

και φυσικα η τιμη του

 

στα -

δεν ειναι η οθονη αφης

δεν εχει δυνατο ηχειο

 

Μόλις πήρα κι εγώ ένα, τα + είναι αυτά που είπε και ο droulis πιο πάνω

(το κινητό είναι πανέμορφο και μικρο)

 

τώρα το μεγαλύτερο -

είναι ότι δεν δείχνει όλα τα ελληνικά γράμματα στα σμσ πχ

το ηχείο δεν είναι δυνατό αλλά ικανοποιητικό

Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

Πήρε ο πατέρας μου το Jincen JC730. Το πρόβλημα που έχει είναι ότι δεν μπορεί να βρει που αποθηκεύονται τα αρχεία που στέλνει μέσω bluetooth. Έχει στείλει κάποιες εικόνες και ενώ τις βλέπει στην αρχή από το μήνυμα που του βγάζει για παραλαβή αρχείου στην κεντρική οθόνη, στη συνέχεια δεν μπορεί με τίποτα να τις ξαναβρεί. Επειδή είμαι 500χλμ μακρυά και δεν το έχω στα χέρια μου, δεν μπορώ να τον βοηθήσω. Μήπως το ξέρετε εσείς;

Currently using:

Samsung Galaxy S23 Ultra, Galaxy Buds 2 Pro, Galaxy Watch

Νίκος

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ, στην αρχή μου έλεγε ότι ο φάκελος received ήταν κενός, αλλά τώρα τις βρήκε :)

 

Είναι πάντως ενθουσιασμένος με το κινητό.

Currently using:

Samsung Galaxy S23 Ultra, Galaxy Buds 2 Pro, Galaxy Watch

Νίκος

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά βοήθεια!!! Μετά τις καλοκαιρινές μου εξορμίσεις...κατάφερα να διαλύσω το JC678. Για τιν ακρίβεια έσπασα την οθόνη του ( Ευτυχώς που δεν έγινε κ υποβρύχιο ). Το κινητό ακόμη δουλεύει αλλά δεν μπορώ να διακρίνω τπτ στην οθόνη. Οπότε και η ερώτηση μου φυσικά είναι αν μπορώ να βρώ κάπου ανταλλακτική οθόνη?
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ Μανώλη αν και αν διαβάσεις λίγο πιο κάτω λέει this is the glass screen only, not the LCD. Το πρόβλημα είναι πως έσπασε και η LCD οπότε όπως προανέφερα δεν βλέπω και τίποτα στην οθόνη. Αν και τελικά ο ίδιος πωλητής έχει και αυτο http://cgi.ebay.com/1-TACTILE-Touch-Screen-LCD-for-TV678S-JC678S-Cell-Phone_W0QQitemZ250481779141QQcmdZViewItemQQptZFR_JG_T%C3%A9l%C3%A9phonie_Accessoires_Mobiles?hash=item3a51e0a1c5&_trksid=p4634.c0.m14.l1262 που έρχεται κουτί. Ευχαριστώ και πάλι
Link to comment
Share on other sites

H801 quad band WIFI TV dual sim card 8 mp camera with flashlamp gravity sensor

 

http://www.yeeway-tech.com/sdp/871822/4/pd-4480968/5768585-1784406/H801_quad_band_WIFI_TV_dual_sim_card_8_mp_camera_w.html

 

Features

3.2/16:9 inch, 260k QVGA ; PX: 480*640

Quad band(GSM850/900/1800/1900MHZ)

Dual sim cards dual standby

Dual Camera with flashlamp

8 mega pixels

3.2 Inch big touch screen

Secam/Pal/Ntsc TV

Wifi(Wireless lan)

Java function

Bluetooth

Unlock with sliding

Gravity Inducer,You can change music or wallpaper to next one when shake the phone

can be full screen when watch the vedio.Very clear screen

electric torch

E-book reader

FM Radio(Out put)

MP3,MP4

English/French/Spanish/Portuguese/Italian/German Deutsch/Turkish/Persian/Arabic/Bahasa Melayu/Bahasa Indonese/Vietnamese/Russian/Thai/Greek

 

 

First 3.5' WIFI iphone A007 quad band TV JAVA dual sim dual camera 5mp greek

 

http://www.yeeway-tech.com/sdp/871822/4/pd-4480968/5734232-1784406/First_3_5_WIFI_iphone_A007_quad_band_TV_JAVA_dual_.html

 

Features

 

1.3.5 inch touch screen, PX: 320*480

2.800 group contacts

3.T-Flash Card Suphporting,support extend T-F card to 8GB Max

4. 5 Mega pixel camera(real), 0.3 mega pixel camera(front) and for Picture & Video capability,yeeway-tech.com test put out biggest size is 640*480

5. Stereo Loud speaker, 72 chord ring tone

6. MP3 & MP4 player

7. GPRS & WAP connectivity, MMS Transceive

8. U disk support function to keep the information storage

9. Bluetooth 10.Video: 3GP,MP4,play in full screen

11.calendar,To do list,Alarm,World Clock,Spotwatch

12.caller picture,caller Ring Tone,caller video

13. Telephone directories:150groups of contacts, support incoming call with big head sticker,incoming call ring

14. Schedule power on/off: support to start/close under set time

15. Alarm clock:5 groups, support alarm clock when machineʼs closed, can set from Monday to Sunday

16. Games: 2 common games,JAVA2.0

17.IMEI:35500*** IMEISV:00 IMEI:35500***

18.More informations:MP3/MP4/Handsfree/SMS group sending/Voice recorder/WAP/Handwritting input/2.8 inch screen/Bluetooth/Acceleration sensor/GPRS download/MMS/E-book/calendar/alarm clock/yeeway-tech.com/calculator/Currency converter/Radio/JAVA 2.0/WIFI/FM/dual sim card dual standby dual camera...

Link to comment
Share on other sites

παιδια αγορασα για δοκιμη και εγω πιο πολυ το jaga tt-v 24..Αρκετα θετικες οι εντυπωσεις μου,καλη εμφανιση και πολη καλη συναρμογη για τα λεφτα του μια χαρα αν βγει και ανθεκτικο καλα θα ναι..Μια ερωτηση μονο αν γνωριζει καποιος_με την φορτιση τι παιζει??δυο φορες εχω προλαβει να το φορτισω και το αφισα γυρω στις 13-14 ωρες και δν ειχε βγαλει μθνημα η φορτιση ολοκληρωθηκε και εδειχνε οτι συνεχιζε να φορτιζει κανονικα(η φορτιση γινοταν με κλειστο τηλεφωνο)..φοβηθηκα και το βγαλα και το λειτουργησα κανονικα!!!αργει τοσο πολυ να φορτισει η παιζει καποιο προβλημα??Η μπαταρια παντως δεν ζεσταινοταν καθολου,ουτε ο φορτιστης ωστε να υπαρχει κινδυνοσ!!!
Link to comment
Share on other sites

Πρωτα θαθελα να απαντησω στον φιλο που λεει για την φορτιση.

Το βιβλιαρακι του γραφει πως θελει μονο 3- 4 ωρες φοστιση και μετα ειναι οκ.

Αλλωστε το εκανα και εγω και ειδα οτι σε 3.5 ωρες η πρωτη φορτηση ητανε οκ.

Αν θυμαμαι καλα ο φορτιστησ γινεται πρασινος στο led tou.

Τωρα ομως ειναι η σειρα μου να γραψω και εγω ενα προβλημα που αντιμετωπιζω οσον αφορα τις μεταφορες των επαφων μου απο 2 αλλεσ συσκευες η μια ειναι htc 7500 adventure και η αλλη ειναι η nokia N95.

παιδια επειδη οι επαφες μου ειναι καταχωρημενες στην συσκευη λογω πολλων 650 με λιγα λογια ειναι αδυνατον με την SIM να κανω μεταφορα.

το ασχημο ειναι οτι δεν συνοδευοτανε στο κουτι του με drivers cd και δεν μπορω να βρω ακρη οσον αφορα συνδεσιμοτητα με pc

οποιος το εχει παρει πως εκανε μεταφορα τισ επαφες του εκτος απο το να τισ εχει στην SIM tou?

μπορειτε να το συνδεσετε με pc ? και να κανετε οποιαδηποτε μεταφορα αρχειων εστω και στην μνημη των καρτων που εχετε πιστευω επεκτεινει ?

Παιδια δωστε καμια ιδεα η βοηθεια γιατι παροτι ειναι πολυ καλη συσκευη αποτι δειχνει ............με φερνει σε σημειο να την πεταξω στον τοιχο και να την σπασω γιατι δεν μπορω να μεταφερω τισ επαφες μου καθως και να το συνδεσω με τον υπολογιστη μου για αλλες μεταφορες αρχειων .

 

SOS SOS SOS SOS ΒΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΜΠΑΣ ΚΑΙ ΗΡΕΜΗΣΩ ΚΑΙ ΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΓΛΥΤΩΣΕΙ ΤΟ ΠΕΤΑΜΑ ΣΤΟΝ ΤΟΙΧΟ.

Link to comment
Share on other sites

μπα δυστηχως εμενα δεν πρασινισε το λεντακι του φορτιστη τοσες ωρες που το ειχα..μαλλον κατι θα παιζει με μπαταρια η νφορτιστη αν και η μπαταρια κρατησε ικανοποιητικα αλλα ειναι δυνατον να φορτιζει τοσες ωρες??
Link to comment
Share on other sites

μπα δυστηχως εμενα δεν πρασινισε το λεντακι του φορτιστη τοσες ωρες που το ειχα..μαλλον κατι θα παιζει με μπαταρια η νφορτιστη αν και η μπαταρια κρατησε ικανοποιητικα αλλα ειναι δυνατον να φορτιζει τοσες ωρες??

 

Γνωμη μου ειναι οτι ισως να υπαρχει προβλημα με την ενδειξη του led και οχι να μην φορτιζει την στιγμη που λες οτι φορτισε και κρατησε και μερες.

Σιγουρα ομως δεν απαιτειται περισσοτερος χρονος απο 3-4 ωρες.

Ετσι τουλαχιστον γραφει το manual στην συσκευασια οταν το πηρα.

 

Με τις επαφες τι εκανες?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Mobile TV - Dual Sim με ελληνικά

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...