Jump to content

Mobile TV - Dual Sim με ελληνικά


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

το ιδιο βολικα ειναι και τα δυο.

τα παιδια που εχουν παρει το Ν97 λενε οτι ειναι οτι πιο ποιοτικο εχουν βγαλει οι κινεζοι

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

και τα 2 μαρεσουν αρκετα, απλα ρωταω μηπως καποιος αλλος ξερει αν το Ν97 βολευει περισσοτερο για σερφαρισμα η οχι. Γενικοτερα δεν υπαρχει συζητηση γιαυτο το κλωνο και εχω παραξενευτει.. Παντως στο K599 μαρεσει η οθονη,το μενου ενω στο Ν97 μαρεσει το πληκτρολογιο,αλλα εχει μικροτερη οθονη και οχι ομορφο μενου..
τωρα υπαρχει
Link to comment
Share on other sites

και τα 2 μαρεσουν αρκετα, απλα ρωταω μηπως καποιος αλλος ξερει αν το Ν97 βολευει περισσοτερο για σερφαρισμα η οχι. Γενικοτερα δεν υπαρχει συζητηση γιαυτο το κλωνο και εχω παραξενευτει.. Παντως στο K599 μαρεσει η οθονη,το μενου ενω στο Ν97 μαρεσει το πληκτρολογιο,αλλα εχει μικροτερη οθονη και οχι ομορφο μενου..
iphone look-n97 qwerty εφτιαξαν και τετοιο παραγγελεια για σενα :):) http://www.e-mobilo.com/e2000.html
Link to comment
Share on other sites

iphone look-n97 qwerty εφτιαξαν και τετοιο παραγγελεια για σενα :):) http://www.e-mobilo.com/e2000.html

 

χεχ καλο φαινεται, αλλα συγκρινεται με το Κ599 και το cjN97 σε ποιοτητα;

Link to comment
Share on other sites

χεχ καλο φαινεται, αλλα συγκρινεται με το Κ599 και το cjN97 σε ποιοτητα;

 

δε το εχω δουλεψει,δε γνωριζω

Link to comment
Share on other sites

Θα μου έρθει ένα την επόμενη βδομάδα,αν και δεν μου αρέσει ιδιαίτερα.Ελπίζω να μην είναι καμιά πατάτα

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

Παίδες χαιρετώ σας...

 

Όπως όλοι γνωρίζετε είναι λίγο κουραστικό να κουβαλάς μαζί σου 2 κινητά, ένα για εσένα και τους φίλους σου και ένα για την κοπέλα με την οποία έχετε το CU ή ό,τι άλλο αντίστοιχο. Τώρα ανακάλυψα την Κίνα (για την Αμερική έχουμε δρόμο ακόμα :D ).

Περιηγήθηκα στα φόρουμς και μια άκρη την έβγαλα είναι η αλήθεια, αλλά δεν μπορώ να αντισταθώ στον πειρασμό να ρωτήσω ευθέως:

 

Έχω ξεχωρίσει τα ακόλουθα

- Chang Jiang N97 WIFI TV DUAL SIM 2GB

- MS-F003

- Μ002L

 

Α.) Από τα φουλ κομπλέ κινητά της Κίνας (TV - WiFi - Bluetooth - Dual Sim ταυτόχρονα ενεργές - Για ΜΡ φωτογραφικής δεν το αναφέρω καν γιατί είναι δεδομένο ότι και αυτά που λένε ότι είναι 5 ΜΡ λένε ψέματα) αναζητώ ένα που όχι μόνο θα έχει ελληνικό μενού αλλά και θα έχει όλο το ελληνικό αλφάβητο και μάλιστα με τη σωστή αντιστοίχηση στα πλήκτρα.

 

Β) Ποιό μπορεί να καταχωρεί τις επαφές με ελληνικούς χαρακτήρες αλφαβητικά?

 

Γ) Αντιλαμβάνομαι ότι με ελληνικούς χαρακτήρες το μήνυμα φτάνει μέχρι τους 60. Αυτό σημαίνει ότι μετά τους 60 σου χρεώνει 2ο μήνυμα ή ότι πολύ απλά σε σταματάει εκεί?

 

Αν υπάρχει πρόταση και για μικρό κινητό (χωρίς touch screen) που να είναι dual sim και να γράφει ελληνικά όπως τα ευρωπαϊκά, καλοδεχούμενη!!!..

 

Σας ευχαριστώ....

Edited by SoKoFLiKo
:O Ποτέ μην αφήνεις για αύριο ό,τι μπορείς να...... το αφήσεις για μεθαύριο!!! :O
Link to comment
Share on other sites

Παιδες και γω μια ερωτηση.. Πριν κατι μερες ειδα ενα γνωστο με κινεζικο κινητο, ειναι ναυτικος και το πηρε απο Κινα σε καποιο ταξιδι.. Καποιος κλωνος Νοκια ηταν δε θυμαμαι ακριβως,70 ευρω το πηρε.. Παντως αυτο που παρατηρησα ηταν οτι ειχε κατι σαν αυτοκολητακι στο ηχειο του και αφου τον ρωτησα μου ειπε οτι ειναι φιλτρο(λογικα για ακτινοβολια,δε ξερω γιατι ηταν στο ακουστικο παντως ο.Ο).. Αυτο που θελω να ρωτησω..Ειναι αναγκαιο κατι τετοιο, προαιρετικο ή δεν εχει κανενα λογο υπαρξης; Αυτα^^
Link to comment
Share on other sites

Παίδες χαιρετώ σας...

 

Όπως όλοι γνωρίζετε είναι λίγο κουραστικό να κουβαλάς μαζί σου 2 κινητά, ένα για εσένα και τους φίλους σου και ένα για την κοπέλα με την οποία έχετε το CU ή ό,τι άλλο αντίστοιχο. Τώρα ανακάλυψα την Κίνα (για την Αμερική έχουμε δρόμο ακόμα :D ).

Περιηγήθηκα στα φόρουμς και μια άκρη την έβγαλα είναι η αλήθεια, αλλά δεν μπορώ να αντισταθώ στον πειρασμό να ρωτήσω ευθέως:

 

Έχω ξεχωρίσει τα ακόλουθα

- Chang Jiang N97 WIFI TV DUAL SIM 2GB

- MS-F003

- Μ002L

 

Α.) Από τα φουλ κομπλέ κινητά της Κίνας (TV - WiFi - Bluetooth - Dual Sim ταυτόχρονα ενεργές - Για ΜΡ φωτογραφικής δεν το αναφέρω καν γιατί είναι δεδομένο ότι και αυτά που λένε ότι είναι 5 ΜΡ λένε ψέματα) αναζητώ ένα που όχι μόνο θα έχει ελληνικό μενού αλλά και θα έχει όλο το ελληνικό αλφάβητο και μάλιστα με τη σωστή αντιστοίχηση στα πλήκτρα.

 

Β) Ποιό μπορεί να καταχωρεί τις επαφές με ελληνικούς χαρακτήρες αλφαβητικά?

 

Γ) Αντιλαμβάνομαι ότι με ελληνικούς χαρακτήρες το μήνυμα φτάνει μέχρι τους 60. Αυτό σημαίνει ότι μετά τους 60 σου χρεώνει 2ο μήνυμα ή ότι πολύ απλά σε σταματάει εκεί?

 

Αν υπάρχει πρόταση και για μικρό κινητό (χωρίς touch screen) που να είναι dual sim και να γράφει ελληνικά όπως τα ευρωπαϊκά, καλοδεχούμενη!!!..

 

Σας ευχαριστώ....

σου χρεωνει δευτερο μηνυμα δε σταματαει,

προταση για μικρο κινητο χωρις wifi,αλλα να εχει στο πληκτρολογιο ελληνικους χαρακτηρες πρωτα ,και μετα τους αγγλικους ειναι αυτο http://www.e-mobilo.com/wotoa8000.html

Link to comment
Share on other sites

παιδες να κανω μια ερωτηση..δε ξερω αν συμβαινει σε ολα τα κινεζικα..εβαλα την καρτα sim και εκανα αντιγραφη τις επαφες μου στο τηλ...μετα απο τις ρυθμισεις επελεξα να διαβαζει τις επαφες του τηλ κ οχι της sim αλλα εκεινο εξακολουθει και βγαζει κ της sim μαζι..ξερετε τι παιζει???
Link to comment
Share on other sites

Εχω το jincen e2...επισης μηπως ξερετε πως αλλαζω wallpaper??

στο menu ρυθμισεις λεει χαρακτηριστικο ενδειξης.

Link to comment
Share on other sites

μέχρι καμιά 20ρια kb Μανώλη,είναι από τα κινητά με πολύ μικρή εσωτερική μνήμη.

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

Και κατι αλλο περναω mp3 η βιντεο στην καρτα μνημης και μπορω να τα ακουσω μονο απο την διαχειρηση κ οχι απο music η video player..τι πρεπει να κανω??επισης υπαρχει κανενα suite?? γιατι το κιν μου δε το αναγνωριζει ο υπολογιστης μου..
Link to comment
Share on other sites

λοιπον το Music player το βρηκα καθως επρεπε να φτιαξω εναν φακελο My Music στην καρτα μνημης..εφτιαξα και εναν My Pictures αλλα δε μου τις εμφανιζει στο Image Viewer στα πολυμεσα..εβαλα και σκετο pictures αλλα τπτ...ξερουμε τι παιζει?? εφοσον το κινητο δεν διαβαζει τις επαφες του τηλ μονο,αν εχω 2 sim μεσα μπορω να δω τις επαφες μου απο καθε sim ξεχωριστα???
Link to comment
Share on other sites

ααα καλα κρασια δλδ..τωρα τι φακελο να φτιαξω να αναγνωρισει και τις εικονες στα πολυμεσα το image viewer??
photos η images δεν θυμαμαι
Link to comment
Share on other sites

O φάκελος πρέπει να ονομάζεται Photos,αλλά θα πρέπει το κινητό σου να έχει την απαιτούμενη εσωτερική μνήμη για να μπορέσει να ανοίξει τις φωτογραφίες σου.Αλλιώς ανοίγει μόνο τις φωτογραφίες που έχεις τραβήξει από την κάμερα του ή δικές σου φωτογραφίες ανάλογης πολύ μικρής ανάλυσης

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

οκ το βρηκα αλλα οταν τραβαω απο την καμερα φωτο στις ρυθμισεις δεν μπορω να την βαλω φοντο...αν και εβαλα την χαμηλοτερη αναλυση...καμμια ιδεα?? πολυ το ψαχνω μου φαινεται αλλωστε ολα τα κινεζικα ειναι αστα... Edited by manos_ath
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Mobile TV - Dual Sim με ελληνικά

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...