Jump to content

Mobile TV - Dual Sim με ελληνικά


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

οκ το βρηκα αλλα οταν τραβαω απο την καμερα φωτο στις ρυθμισεις δεν μπορω να την βαλω φοντο...αν και εβαλα την χαμηλοτερη αναλυση...καμμια ιδεα?? πολυ το ψαχνω μου φαινεται αλλωστε ολα τα κινεζικα ειναι αστα...

 

Φιλε μου νομιζω εισαι αδικος , εχεις παρει ενα κινητο με διπλη σιμ, μικρο μεγεθος,με πολυ μικρη οθονη,παρα πολυ φτηνο περιπου 42-47 ευρω. Μονο σαν εργαλειο ομιλιας θα πρεπει να το βλεπεις και τιποτα αλλο.Φιλικα

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γνωρίζει κανείς αν ο κλώνος του Ν97

 

α. έχει πλήρεις και σωστά ταξινομημένους ελληνικούς χαρακτήρες για sms?

 

β. καταχωρεί τις επαφές με αλφαβητική σειρά στα ελληνικά?

 

γ. έχει φωτογραφική μηχανή όσα ΜΡ λέει ότι έχει?

 

Plzzzzzzzz..... Anybody?

:O Ποτέ μην αφήνεις για αύριο ό,τι μπορείς να...... το αφήσεις για μεθαύριο!!! :O
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς αν ο κλώνος του Ν97

 

α. έχει πλήρεις και σωστά ταξινομημένους ελληνικούς χαρακτήρες για sms?

 

β. καταχωρεί τις επαφές με αλφαβητική σειρά στα ελληνικά?

 

γ. έχει φωτογραφική μηχανή όσα ΜΡ λέει ότι έχει?

 

Plzzzzzzzz..... Anybody?

αν μας πεις για ποιον κλωνο Ν97 μιλας γιατι υπαρχουν αρκετοι
Link to comment
Share on other sites

αν μας πεις για ποιον κλωνο Ν97 μιλας γιατι υπαρχουν αρκετοι

 

Sorry φίλε, δεν είμαι και πολύ σχετικός όπως καταλαβαίνεις... Απλά ενδιαφέρομαι για αυτόν που έχει WiFi (αν δουλεύει βέβαια και μπορείς να πάρεις τις ρυθμίσεις για το internet).... Κι από ό,τι αντιλαμβάνομαι αυτή τη στιγμή ο κλώνος του Ν97 είναι ό,τι καλύτερο κυκλοφορεί από δαύτα... ή όχι?

 

Έχω ψιλομπερδευτεί είναι η αλήθεια και όσο διαβάζω τα posts μπερδεύομαι περισσότερο ... κάτι το Ν97... κάτι το Η801... δεν ξέρω ποιό συμπεριφέρεται πολιτισμένα και ποιό θα βγει μούφα.... Όλα έχουν ελληνικά μενού αλλά μπορεί να μην γράφουν ελληνικά sms ή να έχουν μπερδεμένους ελληνικούς χαρακτήρες ή να αποθηκεύουν τις επαφές ανακατεμένες ή μόνο στα αγγλικά... φωτος δεν είναι 5 ή 8 ΜΡ που λένε αλλά 2 ΜΡ (και μην την γελάμε την κάμερα γιατί όλοι οδηγούμε και αν κάτσει η κακιά στιγμή χρειαζόμαστε μια καλή φωτογραφική μαζί μας) και οι μπαταρίες μπορεί να μην κρατάνε ούτε μια μέρα! Είναι με λίγα λόγια μεγάλο ρίσκο...

 

Έχω μπερδευτεί τόσο που έτσι μου 'ρχεται να πάω να δώσω να πάρω ένα arena ή ένα samsung Jet που πληρώνεις μεν αλλά ξέρεις τί παίρνεις...

Edited by SoKoFLiKo
:O Ποτέ μην αφήνεις για αύριο ό,τι μπορείς να...... το αφήσεις για μεθαύριο!!! :O
Link to comment
Share on other sites

ετσι κανε το φιλε μου! χωστα να παρεις ενα ακριβο τηλεφωνο γιατι θα το σκεφτεσαι συνεχεια.
Link to comment
Share on other sites

Sorry φίλε, δεν είμαι και πολύ σχετικός όπως καταλαβαίνεις... Απλά ενδιαφέρομαι για αυτόν που έχει WiFi (αν δουλεύει βέβαια και μπορείς να πάρεις τις ρυθμίσεις για το internet).... Κι από ό,τι αντιλαμβάνομαι αυτή τη στιγμή ο κλώνος του Ν97 είναι ό,τι καλύτερο κυκλοφορεί από δαύτα... ή όχι?

 

Έχω ψιλομπερδευτεί είναι η αλήθεια και όσο διαβάζω τα posts μπερδεύομαι περισσότερο ... κάτι το Ν97... κάτι το Η801... δεν ξέρω ποιό συμπεριφέρεται πολιτισμένα και ποιό θα βγει μούφα.... Όλα έχουν ελληνικά μενού αλλά μπορεί να μην γράφουν ελληνικά sms ή να έχουν μπερδεμένους ελληνικούς χαρακτήρες ή να αποθηκεύουν τις επαφές ανακατεμένες ή μόνο στα αγγλικά... φωτος δεν είναι 5 ή 8 ΜΡ που λένε αλλά 2 ΜΡ (και μην την γελάμε την κάμερα γιατί όλοι οδηγούμε και αν κάτσει η κακιά στιγμή χρειαζόμαστε μια καλή φωτογραφική μαζί μας) και οι μπαταρίες μπορεί να μην κρατάνε ούτε μια μέρα! Είναι με λίγα λόγια μεγάλο ρίσκο...

 

Έχω μπερδευτεί τόσο που έτσι μου 'ρχεται να πάω να δώσω να πάρω ένα arena ή ένα samsung Jet που πληρώνεις μεν αλλά ξέρεις τί παίρνεις...

καταρχην εκανες ποστ σε λαθος μερος,ομως δεν νομιζω να εχει πει κανεις εδω οτι υπαρχουν μοντελα πανω απο 2μπ καμερα. ναι το chang jiang n97 ειναι καλος κλωνος ποιοτικα απο τα αλλα. επισης δεν ξερω κανενα Η801 μαλλον θα μπερδευεις μοντελα. μην συγκρινεις κινεζικο με αλλα brand κινητα ,ειναι λαθος νομιζω. το κινεζικο το περνεις γιατι θες κυριως διπλη σιμ και τηλεοραση,απο εκει και περα εχει ασυρματο δικτυο 2μπ καμερα κλπ

φιλικα

(δεν καταλαβενω αυτο που λες για τις ρυθμισεις ασυρματου δικτυου,μπαινεις κανονικα ιντερνετ η με wifi h gprs)

Edited by droulis
Link to comment
Share on other sites

αν παρω ενα κινεζικο κινητο ,χωρις wifi, μπορω να διαλεγω ποια καρτα θα χρεωνει καθε φορα που θα μπαινω στο ιντερνετ?
Link to comment
Share on other sites

αν παρω ενα κινεζικο κινητο ,χωρις wifi, μπορω να διαλεγω ποια καρτα θα χρεωνει καθε φορα που θα μπαινω στο ιντερνετ?
ναι βεβαια, αναλογα με το προφιλ που θα επιλεξεις, να επισημανω οτι οι ταχυτητες συνδεσεις για τα κινεζικα ειναι gprs
Link to comment
Share on other sites

για την περιπτωση σου προτεινω αυτο:

http://www.e-mobilo.com/jc_995.html

 

επισης συμφωνω με trackera

 

Δυστυχώς μετά από τόση αναμονή ο κίνεζος με ενημέρωσε ότι το κινητό του επεστράφη κατεστραμμένο από το ταχυδρομείο και δε βρήσκει άλλο γιατί δεν παράγεται πια.!!!

Κάποιο άλλο που να πληροί τις προϋποθέσεις παίζει?

μέχρι 3 ίντσες, slide up, όμορφο (για κορίτσι προορίζεται!) χρωματικές παραλλαγές (για κορίτσι προορίζεται είπαμε, προαιρετικό όμως!), και αν τυχαίνει να δέχεται και μπαταρία που να είναι συμβατή με κάποια νόκια ή sony erιcsson για να έχουμε και καλύτερη αυτονομία, ακόμη καλύτερα!!!

Φχαριστώ

 

AYTO εδώ πώς σας φαίνεται?

http://www.diytrade.com/china/4/products/5880856/S8300_Dual_sim_Slide_TV_mobile_phone_with_Java.html

 

To babiken τι λέει? Είναι αξιόπιστο? Συμφέρει? Τα μεταφορικά του?

Edited by SCHUMIFER
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Δυστυχώς μετά από τόση αναμονή ο κίνεζος με ενημέρωσε ότι το κινητό του επεστράφη κατεστραμμένο από το ταχυδρομείο και δε βρήσκει άλλο γιατί δεν παράγεται πια.!!!

Κάποιο άλλο που να πληροί τις προϋποθέσεις παίζει?

μέχρι 3 ίντσες, slide up, όμορφο (για κορίτσι προορίζεται!) χρωματικές παραλλαγές (για κορίτσι προορίζεται είπαμε, προαιρετικό όμως!), και αν τυχαίνει να δέχεται και μπαταρία που να είναι συμβατή με κάποια νόκια ή sony erιcsson για να έχουμε και καλύτερη αυτονομία, ακόμη καλύτερα!!!

Φχαριστώ

 

AYTO εδώ πώς σας φαίνεται?

http://www.diytrade.com/china/4/products/5880856/S8300_Dual_sim_Slide_TV_mobile_phone_with_Java.html

 

To babiken τι λέει? Είναι αξιόπιστο? Συμφέρει? Τα μεταφορικά του?

 

Ο κινέζος προτίμησε να μου κάνει refund.

Το βρήκα όμως κι εδώ!

http://www.cwell-hk.com/products/PS-JC995%28Slide,TV%29.aspx

Μόνο που δε δέχονται paypal. Πώς στο κέρατο θα πληρώσω? Μέσω ebanking της Eurobank μπορώ? Από όσα έχω διαβάσει εδώ μέσα είναι αξιόπιστο μαγαζί , σωστά?

Και τέλος μία απορία που μου δημιουργήθηκε. Μήπως ξέρει κάποιος για τι ποιότητα μιλάμε στα κινέζικα slide κινητά?

Link to comment
Share on other sites

να το εδω .

το εχω παρει εγω πολυ καλο!!

νοκια παταριες περνεικαιφορτιζει με νοκια φορτιστη

http://cgi.ebay.com/Quad-Band-2-Dual-Sim-TV-JC599-JC599S-Greek-Cell-Phone-S_W0QQitemZ250576397101QQcmdZViewItemQQptZCell_Phones?hash=item3a5784632d

Link to comment
Share on other sites

να το εδω .

το εχω παρει εγω πολυ καλο!!

νοκια παταριες περνεικαιφορτιζει με νοκια φορτιστη

http://cgi.ebay.com/Quad-Band-2-Dual-Sim-TV-JC599-JC599S-Greek-Cell-Phone-S_W0QQitemZ250576397101QQcmdZViewItemQQptZCell_Phones?hash=item3a5784632d

 

Χα και όταν είχα ρωτήσει τον προηγούμενο πωλητή αν παίρνει μπαταρίες από κάποιο επώνυμο κινητό μου είχε πει όχι !!

 

***Προφανώς αυτό που λέει ο τύπος δεν ισχύει έτσι?

2.8 inch touch screen handwriting PDA

 

Κι εν τω μεταξύ όπως θέλει το λέει ο καθένας!!!

Ο πωλητής φαίνεται ΟΚ από τα στατιστικά του. Προχωράω λοιπόν. Σε ευχαριστώ πάρα πολύ Μανώλη!

Edited by SCHUMIFER
Link to comment
Share on other sites

Ναι.. το w001 το γνωρίζω. Μήπως υπάρχει όμως κάτι αντίστοιχο χωρίς wi-fi ώστε να είναι και πιο φθηνό?
Link to comment
Share on other sites

να το εδω .

το εχω παρει εγω πολυ καλο!!

νοκια παταριες περνεικαιφορτιζει με νοκια φορτιστη

http://cgi.ebay.com/Quad-Band-2-Dual-Sim-TV-JC599-JC599S-Greek-Cell-Phone-S_W0QQitemZ250576397101QQcmdZViewItemQQptZCell_Phones?hash=item3a5784632d

 

Ε εντάξει

ΔΕΝ είναι γραπτό να μου έρθει ποτέ το παλιοκινητό!!!

Τώρα 3-4 μέρες μετά μου λέει ο πωλητής ότι τελικά δεν έχουν ασημένιο που είχε στην πώλησή του. Μόνο μαύρο!

Σκέφτομαι να του πω με νόημα ότι εντάξει, αλλά καλά θα κάνει να το στείλει με πιο γρήγορο τρόπο χωρίς επιπλέον χρέωσή μου, γιατί αλλιώς θα πληρώσει αυτός την καθυστέρηση που έχω φάει τόσο καιρό!

Link to comment
Share on other sites

πως πιο γρηγορα να σου το στειλει?

μη τυχον και σου το στειλει με καμια dhl γιατι την πάτησες.

Link to comment
Share on other sites

Σίγα μην στο στείλει πιο γρήγορα αυτός ο πωλητής.Εδώ χρεώνει μέχρι και τον φορτιστή αυτοκινήτου και θα βάλει από την τσέπη του για να το στείλει με ems ή courier;

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Mobile TV - Dual Sim με ελληνικά

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...