Jump to content

[S60 3rd Edition] Hacks & Patches


liogr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το HelloOX εδώ και καιρό έχι αναβαθμιστεί στην έκδοση 2.03 που παρέχει και τη δυνατότητα Unhack.

Απο'κεί και έπειτα, μήπως να φτιάχναμε έναν ελληνικό οδηγό για το hackάαρισμα των νεότερων firmwares από PNHT?

Να κλείσει μια για πάντα το τυφλάδικο και να μείνουν άνεργοι όλοι οι χαφιέδες που'χει για προσωπικό!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Βρε παιδια... υπαρχει τροπος να κανουμε αθορυβη την καμερα στο Ε66? και πιο πολυ με ενδιαφερει να μπορω να κλεινω το φλας!!! παω να βγαλω μια φωτογραφια απο κοντα και μου τα γ@μ@ει ολα!!

Ευχαριστω πολυ εκ των προτερων :)

Απο 1/9/2009 απαγορεύονται τα greeklish.
Link to comment
Share on other sites

Το φλας μπορείς να το απενεργοποιήσεις από τις ρυθμίσεις

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

μπα.... και να το απενεργοποιω παλι τα ιδια... ριχνει μια γρηγορη... και μου χαλαει ολη την φωτο..... :(
Απο 1/9/2009 απαγορεύονται τα greeklish.
Link to comment
Share on other sites

προσπαθώ από το πρωί να κάνω την διαδικασία σε ένα ν85 κ όταν μου κάνει εγκατάσταση το rοοτcerτ κολλάει.βασικα μένει εκεί για κανα 20 λεπτό που το άφησα.οι μπάρες βέβαια πάνε πέρα δώθε.

[sIGPIC][/sIGPIC]

·۰•●_N1k0s_●•۰·

Link to comment
Share on other sites

Ειναι η τελευταια εκδοση λογισμικου του Ε66 hackeble?

Ευχαριστω :)

Καλημέρα.

Ναι είναι hackable, αναφέρεται και στο πρώτο ποστ του θέματος του Ε66.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Ναι είναι hackable, αναφέρεται και στο πρώτο ποστ του θέματος του Ε66.

 

Δεν το σκέφτηκα να κοιτάξω εκεί...

Ευχαριστώ πολύ :)

Απο 1/9/2009 απαγορεύονται τα greeklish.
Link to comment
Share on other sites

Εγκατέστησα την εφαρμογή εδώ. αλλά δεν εμφανίζεται πουθενά το εικονίδιό της. Την υπέγραψα, έκανα επανεκκίνηση του κινητού μου, κανένα αποτέλεσμα. Μπορείτε παρακαλώ να βοηθήσετε;
Link to comment
Share on other sites

Εγκατέστησα την εφαρμογή εδώ. αλλά δεν εμφανίζεται πουθενά το εικονίδιό της. Την υπέγραψα, έκανα επανεκκίνηση του κινητού μου, κανένα αποτέλεσμα. Μπορείτε παρακαλώ να βοηθήσετε;

Αυτό που εγκατέστησες δεν είναι εφαρμογή. Είναι ένα patch το οποίο ενεργοποιείται από το ROMPatcher. Για να το ενεργοποιήσεις θα κάνεις το παρακάτω:

 

Για να εμφανιστούν στη λίστα του RomPatcher, τοποθετείτε τα patches στη κάρτα μνήμης στον φάκελο Patches (E:\Patches). Το μόνο που μένει πλέον είναι να τρέξετε το RomPatcher και να ενεργοποιήσετε το εν λόγω patch πατώντας Options > Patch > Enable.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Παιδια να ρωτησω λιγο κατι, γιατι με μπερδεψαν λιγο οι αρχικες οδηγειες.

Ο φιλος liogr λεει στο πρωτο ποστ

"Επειδή στις Feature Pack 2 συσκευές το "installserver.exe", δηλαδή το αρχείο που ευθύνεται για την εγκατάσταση unsigned εφαρμογών (εγκαθίσταται κατά την εκτέλεση του HelloOX) δεν λειτουργεί, τη λύση δίνει ένα patch του RomPatcher ονόματι "installserver.rmp".

Για κάθε συσκευή υπάρχει και η αντίστοιχη έκδοση αυτού του patch. Τα διαθέσιμα patches βρίσκονται εδώ."

Υπαρχει patch για το 6710 navigator και ποιος που ειναι ο RomPatcher και τι δουλεια κανει;

Ευχαριστω!

Κωστας - Κατερινη
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Hackαρα το N86 και προσπαθώ ν'αντιγράψω το αρχείο Notepad.dat που βρίσκεται στο φάκελο Privit.

Αλλά ούτε με Modo, ούτε με YBrowser αντιγράφεται. Και όταν προσπαθώ να το πάρω με αποστολή βγάζει "Χρησιμοποιείται είδη".

Δε μου'χει ξανατύχει, υπάρχει κάποιος εναλακτικός τρόπος να το κάνω αυτό;

Να κλείσει μια για πάντα το τυφλάδικο και να μείνουν άνεργοι όλοι οι χαφιέδες που'χει για προσωπικό!
Link to comment
Share on other sites

Καλυτερα να μας δωσεις την πληρη διαδρομη του αρχειου, επισης δοκιμασε να το αντιγραψεις μετα απο επανεκκινηση της συσκευης..

 

Τι θελεις να κανεις με αυτο το αρχειο? Μπορει να υπαρχει και αλλος τροπος!!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

C:\Private\100012A5\DBS_101F8878_Notepad.dat, είναι το αρχείο αποθήκευσης των σημειώσεων.

Τώρα τις πήρα μέσω bluetooth. Αλλά γιατί δε μπορεί ν'αντιγραφεί; Να πούμε οτι έκανα αποκοπή ενώ χρησιμοποιόταν να το καταλάβω...

Να κλείσει μια για πάντα το τυφλάδικο και να μείνουν άνεργοι όλοι οι χαφιέδες που'χει για προσωπικό!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πριν μερικούς μήνες είχε βγει ένα hack για βελτίωση της ποιότητας λήψης φωτογραφιών (υποτίθεται πως είναι προρυθμισμένο στο 80%). Έκανε κανείς το patch? Είδε κάποια διαφορά; :worry:
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πριν μερικούς μήνες είχε βγει ένα hack για βελτίωση της ποιότητας λήψης φωτογραφιών (υποτίθεται πως είναι προρυθμισμένο στο 80%). Έκανε κανείς το patch? Είδε κάποια διαφορά; :worry:

Μπορείς να δώσεις κάποιο λινκ?

http://briefcase.pathfinder.gr/download/317490
Link to comment
Share on other sites

C:\Private\100012A5\DBS_101F8878_Notepad.dat, είναι το αρχείο αποθήκευσης των σημειώσεων.

Τώρα τις πήρα μέσω bluetooth. Αλλά γιατί δε μπορεί ν'αντιγραφεί; Να πούμε οτι έκανα αποκοπή ενώ χρησιμοποιόταν να το καταλάβω...

 

Δοκιμασε να το μεταφερεις με τον x-plore. Τωρα που δοκιμασα μεταφερθηκε κανονικα με copy στο C

 

http://www.lonelycatgames.com/?app=xplore

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Στην πρώτη σελίδα του παρόντος θέματος προστέθηκε οδηγός με βίντεο για την διαδικασία hacking-ενεργοποίηση του RomPatcher.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος στο Ε52 να έχω 2 σειρές με συντομέυσεις στην επιφάνεια εργασίας?
http://briefcase.pathfinder.gr/download/317490
Link to comment
Share on other sites

Με κάποιο hack όχι.

Με εφαρμογή (shell) η οποία έχει αναφερθεί πολλές φορές στο αντίστοιχο θέμα, ναι.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος τρόπος πρόσβασης στους κρυφούς φακέλους της μνήμης © μέσω υπολογιστή;
Να κλείσει μια για πάντα το τυφλάδικο και να μείνουν άνεργοι όλοι οι χαφιέδες που'χει για προσωπικό!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο εμενα.. κατεβασα το HelloOX2 signed το περναω στο E55 με latest firm και μου κολλαει στο unpacking files ! διαβασα εδω να κανω restart η ξανα περασμα αλλα ματαια.... το εχει δοκιμασει κανεις και να του δουλεψε σε 55ari?
...OMERTA...
Link to comment
Share on other sites

Στην τελευταία έκδοση λογισμικού για το E55,αν έχεις αυτή,το HelloOX2 δεν δουλεύει.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

για κακο δικο μου αυτη εχω :( οκ το HelloOX2 δεν δουλευει... αν το παω με τον δυσκολο δρομο μεσω του phoenix παιζει να εχω και εκει προβλημα?
...OMERTA...
Link to comment
Share on other sites

Δύσκολος δεν είναι καθόλου.Αν ακολουθήσεις πιστά τις οδηγίες του οδηγού,και εφόσον βρεις τα αρχεία που χρειάζονται για το κινητό σου,τότε δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...