Jump to content

Περί Facebook


rodriguez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Από'δω (http://www.facebook.com/privacy/transition.php) δεν μπορείς να αλλάξεις τίποτα; :confused:

οχι...και παλι φαινονται

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

και οχι μονο στου ΜΗ φιλους να μην φαινετε η λιστα φιλων ....αλλα και σε μερικους φιλους που ειδη εχω....!!

 

Αυτο το ΦΒ οσες αλλαγες/αναβαθμισεις κανει...παντα χειροτερα γινοντε ολα...!!! :p

Samsung Galaxy S8 plus

Samsung Galaxy S7 Edge

Samsung Galaxy Alpha

Samsung TV ue55h6800 Curved

Samsung Watch Gear

Link to comment
Share on other sites

Αυτο ακριβως ηθελα να μαθω κι εγω... και οχι τιποτα αλλο, σε 2-3 προφιλ που ειδα απο τη λιστα φιλων μου,δεν μπορω να δω τους φιλους τους :blink:

και δεν το εχουν κανει επιτηδες σιγουρα, εγινε με την αλλαγη απο χθες...

Link to comment
Share on other sites

οχι...και παλι φαινονται

Το πρόβλημα με τους φίλους είναι εδώ και πολύ καιρό.. :down: Κάτι πρέπει να γίνει..

Αυτο το ΦΒ οσες αλλαγες/αναβαθμισεις κανει...παντα χειροτερα γινοντε ολα...!!! :p

Σωστός.. Και μ'αρέσει που αυτές τις αναβαθμίσεις τις ονομάζουν ως "Αναβαθμίσεις ασφαλείας".. Αντί να κάνουν το Facebook καλύτερο, το κάκουν χειρότερο (κατά τη γνώμη μου).. :mad:

Link to comment
Share on other sites

Και εγω το ιδιο ψαχνω ρε γμτ... Πως μπορεις να κρυψεις την λιστα των φιλων σου στους μη φιλους σου??!! :!:

 

Τελικα ρε παιδια υπαρχει τροπος ή το ξεχναμε? :(

Link to comment
Share on other sites

Αυτο ακριβως ηθελα να μαθω κι εγω... και οχι τιποτα αλλο, σε 2-3 προφιλ που ειδα απο τη λιστα φιλων μου,δεν μπορω να δω τους φιλους τους :blink:

και δεν το εχουν κανει επιτηδες σιγουρα, εγινε με την αλλαγη απο χθες...

 

Αυτο το προσεξα και εγω μεχρι τωρα σε 1-2 φιλους που εχω...!!

βγαζει μονο τους κοινους.........!!

 

Edit: επισης πως γινετε παλι να απενεργοποιησουμε π.χ οταν κανουμε ενα σχολιο ή προσθετουμε εναν νεο φιλο ή παταμε μου αρεσει σε καποιον συνδεσμο/φωτο/βιντεο........... να ΜΗΝ τα βγαζει στο προφιλ μας...? η γενικα στα νεα....?!

στις προηγουμενες ρυθμισεις γινοταν και ηταν μια χαρα....τωρα τι παλι.....?????

Samsung Galaxy S8 plus

Samsung Galaxy S7 Edge

Samsung Galaxy Alpha

Samsung TV ue55h6800 Curved

Samsung Watch Gear

Link to comment
Share on other sites

νομιζω οτι βρηκα πως κρυβοντε οι φιλοι και στην αναζητηση αλλα και απο το προφιλ μας....!!

 

πηγαινουμε στο προφιλ μας , στην καρτελα που λεει φιλοι παταμε επεξεργασια (το μολυβακι που εχει) και ξετσεκαρουμε την επιλογη : Show my friends on my profile !!

 

και μετα τουλαχιστον αποτι ειδα στις ρυθμισεις απορρητου που πατας για το πως βλεπει ο αλλος το προφιλ σου (που βαζεις το ονομα μιας επαφης που εχεις,και σου δειχνει πως φαινετε....) εκει βγαζει μονο τους κοινους φιλους μας....η αν δεν εχουμε δεν εμφανιζει τιποτα....!!!

 

αλλα τους αποκρυπτει απολους τους φιλους μας/αναζητηση......!!

 

Ελπιζω να ειναι αυτο...........!! :p:p

τιποτα αλλο δεν ανακαλυψα ακομα..!! :p:p

Samsung Galaxy S8 plus

Samsung Galaxy S7 Edge

Samsung Galaxy Alpha

Samsung TV ue55h6800 Curved

Samsung Watch Gear

Link to comment
Share on other sites

ετσι αφενος δε τους βλεπουν ασχετοι, αλλα αφετερου δε τους βλεπεις κι εσυ στο προφιλ σου.

θενξ!

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Υπάρχει τρόπος να βλέπω ποιος με έχει σβήσει από το fb? Είδα ότι ο αριθμός των φίλων μου μειώθηκε κατα ένα νούμερο αλλά δεν θυμάμαι ποιος/α λείπει!!
Link to comment
Share on other sites

Είναι πιθανόν να μην έχει σβήσει εσένα συγκεκριμένα ο φίλος αλλά να απενεργοποίησε/διέγραψε τη σελίδα του και γι'αυτό να λείπει από τη λίστα σου.
Link to comment
Share on other sites

Το μυστήριο του Facebook: πατήστε στο πληκτρολόγιο τα κουμπιά: Πάνω, Πάνω, Κάτω, Κάτω, Αριστερά, Δεξιά, Αριστερά, Δεξιά, b, a, Enter , Δεξί Κλικ … και κύκλοι εμφανίζονται! Μαγικό! Εάν δουλεύει, αντέγραψε και επικόλλησε το παρόν στο Status σου !!!

 

Δοκιμαστετο.....σε Firefox δουλευει σιγουρα....!!!!!!

Samsung Galaxy S8 plus

Samsung Galaxy S7 Edge

Samsung Galaxy Alpha

Samsung TV ue55h6800 Curved

Samsung Watch Gear

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει εδώ και πολύ καιρό αυτό. Για να ξεφύγετε από το εντυπωσιακό (στην αρχή) και σπαστικό (μετά από λίγη ώρα χρήσης) "μαγικό" πρέπει να κάνετε refresh την σελίδα ;)
~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

πως μπορω να δω ολα τα notifications? μου βγαζει συνεχεια τον αριθμο "99". εχω δοκιμασει με ολους σχεδον τους browsers αλλα δεν μηδενιζει/ελλατωνεται ποτε ο αριθμος "99".
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Δε νομιζω να υπαρχει τροπος,επισης να σας πω οτι υπαρχει τροπος να μη φαινονται οι φιλοι στους μη φιλους στο κουτι που φαινονται οι φιλοι πατηστε στο μολυβι που ειναι επεξεργασια και μετα ξετικαρεις την επιλογη να φαινεται η λιστα φιλων μου σε ολους.Ρε παιδια να ρωτησω κατι αλλο τροπος να αποκρυψω τις σελιδες μου απο μη φιλους υπαρχει? Edited by KOPRINIOTIS
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δε νομιζω να υπαρχει τροπος,επισης να σας πω οτι υπαρχει τροπος να μη φαινονται οι φιλοι στους μη φιλους στο κουτι που φαινονται οι φιλοι πατηστε στο μολυβι που ειναι επεξεργασια και μετα ξετικαρεις την επιλογη να φαινεται η λιστα φιλων μου σε ολους.Ρε παιδια να ρωτησω κατι αλλο τροπος να αποκρυψω τις σελιδες μου απο μη φιλους υπαρχει?

 

Δεν βρίσκω κάτι.. Στις ρυθμίσεις απορρήτου δεν υπάρχει πάντως

Link to comment
Share on other sites

......Ρε παιδια να ρωτησω κατι αλλο τροπος να αποκρυψω τις σελιδες μου απο μη φιλους υπαρχει?

Kι εγώ το ψάχνω αυτό αλλά δεν το βρίσκω.

 

Κάπως πρέπει να γίνεται γιατί έχω προσέξει σε κάποια άτομα που δεν είναι φίλοι μου, εκτός από τις σελίδες φαίνονται και οι ομάδες που είναι μέλη.

 

Ενώ στο δικό μου προφίλ στους μη φίλους εμφανίζονται μόνο οι σελίδες που είμαι θαυμαστής και καθόλου οι ομάδες.

 

Οπότε κάπου πρέπει να υπάρχει επιλογή και γι αυτό...

Link to comment
Share on other sites

Kι εγώ το ψάχνω αυτό αλλά δεν το βρίσκω.

 

Κάπως πρέπει να γίνεται γιατί έχω προσέξει σε κάποια άτομα που δεν είναι φίλοι μου, εκτός από τις σελίδες φαίνονται και οι ομάδες που είναι μέλη.

 

Ενώ στο δικό μου προφίλ στους μη φίλους εμφανίζονται μόνο οι σελίδες που είμαι θαυμαστής και καθόλου οι ομάδες.

 

Οπότε κάπου πρέπει να υπάρχει επιλογή και γι αυτό...

 

Πάντως οι ομάδες και οι σελίδες που το λένε και "κάνε invite 15 άτομα για να μπορέσει να γίνει" δεν ισχύει.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Νέα αρχική σελίδα εμφανίζει πλέον το Facebook. Με απλοποιημένη σχεδίαση ώστε παρέχει εύκολη πρόσβαση.

 

Το Αρχικό μενού έχει απλοποιηθεί για ευκολότερη πρόσβαση σε οτιδήποτε νέο και σημαντικό.

 

Τα Εικονίδια για αιτήματα, μηνύματα και ειδοποιήσεις επισημαίνονται όταν υπάρχει κάτι νέο που δεν θα θέλατε να χάσετε.

http://static.ak.fbcdn.net/rsrc.php/zETZ0/hash/4l5xkn76.jpg

Το Μενού Λογαριασμού περιέχει συνδέσμους σε σημαντικές σελίδες ρυθμίσεων. Εκεί θα πάτε επίσης για να αναζητήσετε βοήθεια ή για να αποσυνδεθείτε.

http://static.ak.fbcdn.net/rsrc.php/z60G5/hash/3y43d3i1.jpg

Τα Βασικά - Αναζήτηση, Αρχική Σελίδα και Προφίλ - είναι προσβάσιμα από την κορυφή κάθε σελίδας

http://static.ak.fbcdn.net/rsrc.php/z5094/hash/1xjpr2eq.jpg

 

Το αριστερό μενού έχει οργανωθεί έτσι ώστε να σας διευκολύνει να βρίσκετε περιεχόμενο από φίλους, να διαβάζετε τα μηνύματά σας, να βλέπετε τι κάνουν οι φίλοι σας, να έχετε πρόσβαση σε εφαρμογές και άλλα.

 

Τα Βασικά χαρακτηριστικά όπως τα Τελευταία Νέα, τα Μηνύματα και οι Φίλοι σας, βρίσκονται στην κορυφή, βοηθώντας σας να παρακολουθείτε τις εξελίξεις.

http://static.ak.fbcdn.net/rsrc.php/z4MN7/hash/8xywxhj0.jpg

 

Οι Εφαρμογές που έχετε προσθέσει ως αγαπημένες έχουν μετακινηθεί στο επάνω μέρος της σελίδας για εύκολη πρόσβαση. Oι νέοι πίνακες Παιχνιδιών και Εφαρμογών σας βοηθούν να ανακαλύψετε νέες και ενδιαφέρουσες πληροφορίες από τους φίλους σας.

http://static.ak.fbcdn.net/rsrc.php/z2DHQ/hash/cxjasuy2.jpg

 

Το Συνδεδεμένοι Φίλοι παρέχει γρήγορους συνδέσμους για συνομιλία με τους φίλους σας ή για συνδεθείτε οι ίδιοι. Για ρύθμιση των επιλογών σας, βρείτε τη Συνομιλία Facebook στην κάτω μπάρα.

http://static.ak.fbcdn.net/rsrc.php/z2S01/hash/7yem4681.jpg

 

από τον οδηγό για την Αρχική σελίδα του Facebook

Edited by multiPetros

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως το Facebook εμφανίζεται με την παλιά σελίδα ακόμα:confused::worry:
ΦΤΑΙΕΙ, που είμαστε αυτοί που είμαστε. Και που δεν θ' αλλάξουμε ποτέ.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...