Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch Diamond (P3700)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε παιδια εχω ενα μεγαλο προβλημα :

Ειμαι συνδεδεμενος με usb στο pc και εχω συνδεση internet.Ενω το youtube δεν κατεβαζει δεδομενα , το quickgps επισης αντιθετως ο opera παιζει κανονικα και πλοηγουμε στο internet και ο καιρος ανανεωνεται κανονικα.....

Πως το εξηγηται αυτο???

Τι μπορει να φταιει?

 

Παιδια κανενας δεν μπορει να με βοηθησει στο παραπανω προβλημα μου?

Ειναι δυνατον να μην κατεβαζει δεδομενα το youtube και το quickgps ενω να κατεβαζει δεδομενα ο opera και ο καιρος ??????

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Είναι γνωστό το φαινόμενο της αυξημένης θερμοκρασίας στο Diamond. Δεν οφείλεται στην μπαταρία αλλά στον επεξεργαστή και είναι φυσιολογικό.

 

Ειναι φυσιολογικο αλλα αν ξεχασω το wifi ολη μερα

και το κινητο εχει μεγαλη θερμοκρασια δεν θα καει ο

επεξεργαστης.

Η ειπα μεγαλη βλακεια?

Αγγελίες στο Buy & Sell μόνο !
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δεν υπάρχει περίπτωση να καεί, μη σε φοβίζει αυτό αν και καλό είναι να το προσέχεις όταν βλέπεις ότι η θερμοκρασία ανεβαίνει ιδιαίτερα ψηλά.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Για να βρεις ποιά εφαρμογή πιθανόν να φταίει, πέρνα το Advanced Task Manager και δες ποιά εφαρμογή καταναλώνει αρκετή CPU ή γενικώς τι είναι φορτωμένο στη μνήμη. Λογικά θα βρεις 2-3 "δαίμονες" που δημιουργούν το πρόβλημα

 

Δεν μπορώ να καταλάβω πώς να χρησιμοποιήσω το Advanced Task Manager.

Χάθηκα...

Link to comment
Share on other sites

για σας παιδια μολισ πριν απο λιγο εβαλα τιν καινουργια ρομ κατεβασα και τα ελληνικα αλλα μου τα κατεβασε σε μια μορφη αρχειου τιν οποια δεν τιν ανοιγη ο υπολογιστης μου μηπως μπορει καποιοσ να με βοιθηση? ευχαριστω .
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Μήπως κατέβασες αυτή με κατάληξη .pkg (χωρίς installer); Εάν ναι το πετάς κατευθείαν στη συσκευή και το τρέχεις από εκεί.

 

Μάλλον δεν διάβασες τις οδηγίες... http://www.htc.com.gr/forum/showthread.php?t=9495

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

μπορει καποιος να μου πει τι υποτιθεται οτι εφτιαξε η νεα ρομ?

γιατι εγω δεν ειδα καμια διαφορα σε συνδυασμο οτι πλεον δεν μπορω να ξεφορτωθω μρ τιπτα το active sync?

και χασαμε και ποσες ωρες με το hard reset αφου ειμαστε και ασχετοι!

Link to comment
Share on other sites

μπορει καποιος να μου πει τι υποτιθεται οτι εφτιαξε η νεα ρομ?

γιατι εγω δεν ειδα καμια διαφορα σε συνδυασμο οτι πλεον δεν μπορω να ξεφορτωθω μρ τιπτα το active sync?

και χασαμε και ποσες ωρες με το hard reset αφου ειμαστε και ασχετοι!

 

 

Activesynckiller μαζί με αυτό:

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=2703188&postcount=683

Link to comment
Share on other sites

Μήπως κατέβασες αυτή με κατάληξη .pkg (χωρίς installer); Εάν ναι το πετάς κατευθείαν στη συσκευή και το τρέχεις από εκεί.

 

Μάλλον δεν διάβασες τις οδηγίες... http://www.htc.com.gr/forum/showthread.php?t=9495

εκανα οτι μου ελεγε μετα τιν τισ ρομ .κατεβασα και το προτο αρχειο το οποιο το ανοιγησ απο τον υπολογιστη αλλα ειναι σε μορφη αγνοστη για τον υπολογιστη .το ιδιο και το αλλο αρχειο το οποιο το τρεχουμε απο το κινητο. αυτα τα ολιγα . τα φωτα σας μιπωσ και βαλο τα ελληνικα γιατι δεν τα μπορο αγγλικα. ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Με μεγαλη χαρα ειδα οτι το κινητο δουλευει και εχει καλυτερη μπαταρια

χωρις το TOUCH FLO .

Δεν ειναι τοσο ωραιο αλλα ειδα μεγαλη διαφορα στην μπαταρια.

Αγγελίες στο Buy & Sell μόνο !
Link to comment
Share on other sites

Ψαχνω ακουστικα για να ακουω μουσικη αλλα δεν θελω καλωδια... Υπαρχει κατι τετοιο? Να συνδεεται μεσω bluetooth για παραδειγμα, να ακουω μουσικη με καλη ποιοτητα και εννοειται να ειναι συμβατο με diamond...
s21 ultra 256
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

 

Ποιες συσκευες (ανεξαρτητου μαρκας) θα θεωρουσατε τους σημερινους (εως και κοντινα αυριανους ) ανταγωνιστες του Διαμαντιου ?

 

Σωστα υποθετετε......Σκεφτομαι για αλλαγη συσκευης..........:)

Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

Όχι και νωρίς. Όπως και να 'χει όμως καλύτερα να ανοίξεις νέο θέμα στους Διαξιφισμούς. Εδώ είναι αποκλειστικά για το diamond
~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

 

Ποιες συσκευες (ανεξαρτητου μαρκας) θα θεωρουσατε τους σημερινους (εως και κοντινα αυριανους ) ανταγωνιστες του Διαμαντιου ?

 

Σωστα υποθετετε......Σκεφτομαι για αλλαγη συσκευης..........:)

 

την εξης μια:

το diamond2

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

 

Ποιες συσκευες (ανεξαρτητου μαρκας) θα θεωρουσατε τους σημερινους (εως και κοντινα αυριανους ) ανταγωνιστες του Διαμαντιου ?

 

Σωστα υποθετετε......Σκεφτομαι για αλλαγη συσκευης..........:)

 

Touch Diamond 2, HD Touch... ;) Ανταγωνισμος υπαρχει μονο εκ των εσω... ολα τα αλλα ειναι ας πουμε τρεις λαλουν και δυο χορευουν... Βεβαια οπως ειπε και προλαλησαντας ειναι πολυ νωρις ακομα!

 

Εγω περιμενω καποια ουσιαστικη αλλαγη για να παροπλισω το Διαμαντακι... ας πουμε κατι σε capacitive touch... ή λήψη DVB.... κάτι βρε παιδι μου να δικαιολογησει την αλλαγη.

Current status: Galaxy S7 Duos, HP Spectre X360, Synology DS215j
Link to comment
Share on other sites

To teleutaio di;asthma parathro oti to touch diamond mou vgazei ena E anti gia ena G MERIKES FORES. Mporeite na mou peite pos tha to kleiso?

 

exo kleisei sundeseis sto internet (disabled)

mono to mms exo enabled

 

exo WIND. XREONOMAI??? Den ksero ti na kano na to klieso

 

EXO valei GSM diktyo anti gia Auto?

 

Mipos exei kaneis kamia idea ti sumvainei?

HTC Touch Diamond, Destinator 7 greek :D
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια επειδη με ενδιαφερει το κινητο για αγορα,εχει καποιο προγραμμα πλοηγησης πανω η του βαζουμε εμεις(καμμια προταση)??επισης κανενα site με παιχνιδακια για το διαμαντι μας υπαρχει?ευχαριστω
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

To teleutaio di;asthma parathro oti to touch diamond mou vgazei ena E anti gia ena G MERIKES FORES. Mporeite na mou peite pos tha to kleiso?

 

exo kleisei sundeseis sto internet (disabled)

mono to mms exo enabled

 

exo WIND. XREONOMAI??? Den ksero ti na kano na to klieso

 

EXO valei GSM diktyo anti gia Auto?

 

Mipos exei kaneis kamia idea ti sumvainei?

 

To καλυτερο που σου προτεινω ειναι να πας σε ενα καταστημα WIND και

να προσθεσεις στο συμβολαιο σου το WEB & MAIL 120 με 8€ .

Θα χαρεις το κινητο ετσι και θα εισαι και εισαι καλυμενος με το λογαργιασμο.

Αγγελίες στο Buy & Sell μόνο !
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια κανενα μαγαζι να αγορασω την μεγαλη αυθεντικη μπαταρια? δεν μπορω να τη βρω πουθενα. δεν θελω να τη παρω απο το νετ θελω να παω αυριο και να τη παρω
Link to comment
Share on other sites

To teleutaio di;asthma parathro oti to touch diamond mou vgazei ena E anti gia ena G MERIKES FORES. Mporeite na mou peite pos tha to kleiso?

 

exo kleisei sundeseis sto internet (disabled)

mono to mms exo enabled

 

exo WIND. XREONOMAI??? Den ksero ti na kano na to klieso

 

EXO valei GSM diktyo anti gia Auto?

 

Mipos exei kaneis kamia idea ti sumvainei?

Μην φοβάσαι δεν χρεώνεσαι, σου λεει ουτε υπαρχει διαθεσιμο σημα EDGE, που το βρηκες? μονο στον Κορυδαλλό το εχω πετυχει, το πακετο internet που σου προτεινει ο nikoskobo ειναι οτι καλυτερο υπαρχει αυτη την στιγμη στην αγορα, αν θες internet στο κινητο σου .

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μην φοβάσαι δεν χρεώνεσαι, σου λεει ουτε υπαρχει διαθεσιμο σημα EDGE, που το βρηκες? μονο στον Κορυδαλλό το εχω πετυχει, το πακετο internet που σου προτεινει ο nikoskobo ειναι οτι καλυτερο υπαρχει αυτη την στιγμη στην αγορα, αν θες internet στο κινητο σου .

 

Εμένα μου το βγάζει και στην Καβάλα και στην Μυτιλήνη.

Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια κανενα μαγαζι να αγορασω την μεγαλη αυθεντικη μπαταρια? δεν μπορω να τη βρω πουθενα. δεν θελω να τη παρω απο το νετ θελω να παω αυριο και να τη παρω

 

απο το eshop την πηρα εγω πριν περιπου 1,5 μηνα

s21 ultra 256
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

@sieme_gm:

Εάν σου δίνεται η δυνατότητα, προτείνουμε εδώ να γράφουμε ελληνικά και όχι greeklish.

 

εχει καποιο προγραμμα πλοηγησης πανω η του βαζουμε εμεις(καμμια προταση)??

 

Θα του το βάλεις εσύ. Καλές προτάσεις είναι το Destinator 7, το iGO8.3.2, το Miomap 2008 και το Garmin XT. Κανένα δεν είναι free.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

 

Ποιες συσκευες (ανεξαρτητου μαρκας) θα θεωρουσατε τους σημερινους (εως και κοντινα αυριανους ) ανταγωνιστες του Διαμαντιου ?

 

Σωστα υποθετετε......Σκεφτομαι για αλλαγη συσκευης..........:)

 

εγω αν αλλαζα το diamond μονο στο hd θα πηγαινα...

το diamond 2 δεν αξιζει για να αντικαταστησει το 1.προσωπικη μου αποψη παντα

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...