Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch Diamond (P3700)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

2 ερωτήσεις:

 

1) μου έχει βγει στην άκρη η "ζελατίνα" (όχι sceen protector) που βρίσκεται πάνω στα πλήκτρα. Το έχω δει και σε άλλο diamond. Να το πάω στο σέρβις ή θα μου πουν ότι είμαι εγώ υπεύθυνος κλπ? :worry:

 

 

φιλε μου θα το πας για service επειδη βγηκε η ζελατινα ?:lol:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

φιλε μου θα το πας για service επειδη βγηκε η ζελατινα ?:lol:

 

Δεν είναι ζελατίνα ακριβώς. Είναι το εύκαμπτο πλαστικό που καλύπτει τα πλήκτρα.

:)
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι ζελατίνα ακριβώς. Είναι το εύκαμπτο πλαστικό που καλύπτει τα πλήκτρα.

 

αν καταλαβαινω ειναι αυτο που εχουν ολες οι καινουργιες συσκευες το οποιο οι περισσοτεροι το αφαιρουμε .. αυτο δλδ που ειχε και η οθονη

Link to comment
Share on other sites

αν καταλαβαινω ειναι αυτο που εχουν ολες οι καινουργιες συσκευες το οποιο οι περισσοτεροι το αφαιρουμε .. αυτο δλδ που ειχε και η οθονη

 

Δεν καταλαβες! Δεν ειναι κάτι πρόσθετο, είναι της συσκευής κομμάτι.

:)
Link to comment
Share on other sites

Αν κατάλαβα καλά είναι όπως είπες και εσύ της συσκευής. Βγάλε φώτο να δούμε πως είναι. Νομίζω έτυχε και σε κάποιους άλλους πιο παλιά αλλά δεν ξέρω αν του το άλλαξαν!

 

Τώρα όσο αφορά τις Cooked ROMs υπάρχουν πάρα πολλές στο XDA και με Windows Mobile 6.1 αλλά και 6.5, στις οποίες αν δεν έχουν πληκτρολόγιο μπορείς να βάλεις εσύ (υπάρχει και καλύτερο πληκτρολόγιο από το εργοστασιακό). Προτείνω το FingerKeyboard. Πάντως αν βάλεις Cooked ROM σίγουρα θα δεις διαφορά αλλά χάνεις την εγγύηση η οποία επανακτάται εαν θέλεις να το πάρεις στο service για κάποιο πρόβλημα

~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

γεια σε ολους.

Χρειαζομαι λιγη βοηθεια... Εκανα αναβαθμιση της rom στο διαμαντι χωρις να εχω τις επαφες μου στο outlook. Τις ειχα μονο σε ενα backup που ειχα κανει με το sprite πριν 3-4 μηνες. Πιστευα οτι αφου περασω την καινουρια rom θα εκανα restore χωρις προβλημα. Αργοτερα διαπιστωσα (αφου εψαξα και στο forum) οτι δεν γινετε να χρησιμοποιησεις παλιο backup αν εχεις αλλαξει rom. Υποθετω λοιπον οτι αν ξαναπερασω την παλια rom θα μπορεσω να κανω το restore που χρειαζομαι. Σωστα? Το προβλημα ειναι οτι δεν βρισκω το παλιο rom πουθενα. Μπορει καποιος να μου δωσει ενα link οπου θα βρω το εργοστασιακο rom για να σωθω η να μου προτεινει καποια αλλη λυση για να επαναφερω τισ επαφες μου? Το διαμαντι το αγορασα τον Νοεμβριο απο καταστημα τις wind και ειχε ελληνικο μενου. Δεν ειχα αλλαξει ποτε rom. Η rom που ειχε ηταν 1.93.xx.xx αν θυμαμαι σωστα και αυτη που περασα εγω τωρα ειναι η 2.03.401.2 που κατεβασα απο το σιτε της htc.

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα,

Υπαρχει τροπος οταν θελω να μπαινω στο νετ με wap

δηλαδη . εχω wind οταν θελω να αλαζω ρυθμισεις και να μπαινω windplus.

αλλα να μην ειναι μονιμο να το αλλαζω οταν θελω

Αγγελίες στο Buy & Sell μόνο !
Link to comment
Share on other sites

nikoskobo αυτο που λες νομιζω γινεται με το nodata επιλεγεις απο που θα μπεις ...

εγω ειχα ζητησει εναν explorer που να κανει για το diamond αλλα κανεις δεν απαντησε :(,,,μαλλον ολοι ειναι διακοπες...τελικα βρηκα την καινουργια εκδοση του skyfire απο εδω

http://www.freewarepocketpc.net/ppc-download-skyfire.html

 

και μου δουλευει αψογα ,,,δεν ξερω γιατι αλλα οι οπερα δεν μου δουλευουν...

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να χρησιμοποιήσεις επίσης το File Explorer Extension, το οποίο εισάγει πολλές χρησιμες λειτουργίες στον εξ'ορισμου file explorer:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=421723

καθώς επίσης και τον Thortle Explorer:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=508139

o οποίος είναι finger friently και παραμετροποιήσημος όσον αφορά την εμφάνιση, με βασικές λειτουργίες μόνο όμως.

Link to comment
Share on other sites

Ετσι και πειραξουμε μεσα απο τις ρυθμισεις του sk tools την συσκευη(registry κτλ) για να την κανουμε πιο γρηγορη υπαρχει πιθανοτητα να χασουμε την εγγυηση??
Link to comment
Share on other sites

Όχι αλλά κράτα ένα Backup γιατί μπορεί να πειράξεις κάτι και ύστερα να υπάρχει πρόβλημα! ;)
~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα έχω το διαμαντι και πριν μια βδομαδα έβαλα αλλη ρομ απο το επισημο site (2.03.....) παρόλο που είναι αγγλική δουλεύει πιο αργα απο την προηγούμενη (1.93.....) ελληνική που είχα.Που θα βρώ μια ελληνική πιο καλή από την (1.93...) η και την ιδια ακόμα, αλλα οπωσδήποτε στα ελληνικα? Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα,

Υπαρχει τροπος οταν θελω να μπαινω στο νετ με wap

δηλαδη . εχω wind οταν θελω να αλαζω ρυθμισεις και να μπαινω windplus.

αλλα να μην ειναι μονιμο να το αλλαζω οταν θελω

Ρυθμισεις -Συνδεσεις-Συνδεσεις .............

nikoskobo αυτο που λες νομιζω γινεται με το nodata επιλεγεις απο που θα μπεις ...

εγω ειχα ζητησει εναν explorer που να κανει για το diamond αλλα κανεις δεν απαντησε :(,,,μαλλον ολοι ειναι διακοπες...τελικα βρηκα την καινουργια εκδοση του skyfire απο εδω

http://www.freewarepocketpc.net/ppc-download-skyfire.html

 

και μου δουλευει αψογα ,,,δεν ξερω γιατι αλλα οι οπερα δεν μου δουλευουν...

 

opera mini!!!

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ο opera mini δουλευει μια χαρα στο ετεν , στο diamond μου ανοιγει μονο την μιση σελιδα για ποιο λογο το κανει αυτο????

Ο skyfire ειναι μακραν ο καλυτερος , αλλα μου εβγαλε προβλημα ,,ενω συνδεεται κανονικα με το usb, δεν συνδεεται με το τηλεφωνο γνωριζει καποιος τι μπορει να φταιει..

μεχρι χθες εμπενα κανονικα και τωρα δεν μπαινει...:blink:

ενω ο internet explorer συνδεεται κανονικα,,αλλα ειπαμε ειναι για πεταμα..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα-καλημέρα σε όλους σας!

Εχω 1 ερώτηση που δεν ξέρω αν εχει ξανάπαντηθει βέβαια, γιατί μπαινω απο ppc κ είναι λίγο δύσκολο να ψάχνω τώρα!

Μπορώ να πάρω τις ρυθμίσεις των δυκτίων,κάτι σαν backup ας πούμε ,που έχω τώρα στην συσκεύη μου κ να τις ξαναπεράσω σε 1 καινούρια rom?

s1.bit3fight.gr/c.php?uid=23557

 

starfinal

Link to comment
Share on other sites

Ωραίος ο Skyfire!!!

 

????

τι θελεις να πεις οτι τον εβαλες και δεν σου εκανε δουλεια??

εγω οτι αλλο εβαλα δεν μου δουλεψε, ο μινι οπερα οπως ειπα μου ανοιγει της σελιδες μισες?

ενω ο skyfire δουλευει αψογα ,,,

Τωρα τι επαθε και δεν συνδεεται ,,αυτο ψαχνω ακομη.

Link to comment
Share on other sites

????

τι θελεις να πεις οτι τον εβαλες και δεν σου εκανε δουλεια??

 

Όχι φίλε μου, αντιθέτως!

Και γρήγορος είναι και videos παίζει και σχετικά εύχρηστος.

Δεν το είπα ειρωνικά...:)

Link to comment
Share on other sites

το μηχανημα το πηρα στα χερια μου το μεσημερι

το δουλεψα καμμια ωρα ουτε τις βασικες ρυθμισεις δε του κανα

εχει voda ρομ ελληνικη

εχει χειροτερη αποκριση απο το ετενακι με τις αλλα ντ αλλα ρομ

την επομενη φορα που θα τα ανοιξω θελω να του αλλαξω ρομ

τωρα εχει:

ROM 1.93.168.2 ELL 08/27/08

Radio 1.00.25.02

Πρωτοκ 52,229,25,12U

 

 

μηπως μπορει να μου καποιος σε ποια σελιδα του Thread αναφερεται η διαδικασια? η κανα λινκ με καμμια ρομ της προκοπής?

 

ευχαριστω

[ευχαριστω για την κατανοηση παιδια 800 σελιδες ειναι πολλες...]

HP 19BII, palm m125 , palm Tungsten, Qtek G100, ETEN Glofiish X600, HTC Diamond, HTC Diamond 2, Galaxy 3, ΖΤΕ V970, Cubot S308
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...