Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch Diamond (P3700)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπερα σε ολους

 

μου χει τυχει μια περιπτωση ναπαρω καινουρια συσκευη και παιζουν και τα 2 diamond

Προσπαθωντας να διαβασω διαφορα ειδικα για το diamond 1 σε αυτο το thread χαθηκα μεσα στις σελιδες.

Μηπως εχει ποσταρει κανεις καπου μαζεμενα τα προβλήματα της συσκευης?

Γιατι τα καλα τα ξερουμε

 

Το τηλέφωνο το έχω αγοράσει ίσως και την πρώτη μέρα που κυκλοφόρησε. Κατα τη γνώμη μου, σχεδόν ένα χρόνο μετά, δεν έχω βρεί ένα κινητό που να συγκεντρώνει τα χαρακτηριστικά του με αυτές τις διαστάσεις. Από την άλλη πλευρά όμως μπορώ να πω ότι έχω εντοπίσει και κάποια αρνητικά:

1. αυτονομία (ίσως διορθώνεται με τη μεγαλύτερη μπαταρία)

2. μέτρια ένταση ακουστικού / ηχείου (ίσως βελτιώνεται με κάποιο από τα tweaks)

3. σχετικά αργό μενού

Πάντως δεν έχω μετανιώσει για την αγορά που έκανα. Σε σχέση με το Diamond 2 νομίζω ότι θα προστιμούσα το πρώτο λόγω διαστάσεων.

 

...και μια ερώτηση: που μπορώ να βρώ το eWallet ή το MyWallet για το κινητούλι μας???

Nokia 8210 -> Nokia 7210 -> Nokia 7610 -> Nokia N73 -> HTC Touch Diamond -> Apple iPhone 3GS + Nokia 5310 Xpress Music -> Apple iPhone 4 + Nokia E71 -> Apple iPhone 4 + Samsung Galaxy S2 -> Apple iPhone 4 + Samsung Galaxy S3 -> Apple iPhone 4 + LG Nexus 5 -> Samsung Galaxy S5 -> Samsung Galaxy S8 --> Samsung Note 10+
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ερώτηση: Ψαχνω cooked rom (WM6,5 + TF3D2)η οποία να έχει καλά στατιστικά μνήμης που να τρέχει όμως χωρις κολλήματα και απροβλημάτιστα.Χρησιμοποιώ εδω και 3 μέρες την DeepShining 4.0 WM6.5 αλλα πέρα απο το πολύ όμορφο περιββάλον της,δεν με εχει εντυπωσιάσει σε θέματα ταχύτητας και λειτουργικότητας.Έχετε κάτι να μου προτείνετε???
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους

 

μου χει τυχει μια περιπτωση ναπαρω καινουρια συσκευη και παιζουν και τα 2 diamond

Προσπαθωντας να διαβασω διαφορα ειδικα για το diamond 1 σε αυτο το thread χαθηκα μεσα στις σελιδες.

Μηπως εχει ποσταρει κανεις καπου μαζεμενα τα προβλήματα της συσκευης?

Γιατι τα καλα τα ξερουμε

 

Προσωπικά σαν εμφάνιση μου αρέσει το 1.Αν και σαν χαρακτηριστικά θα επαίρνα το 2 θα το προτιμούσα με την εμφανίση του 1.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδες ξερετε αν υπαρχει κανενας Player που να παιζει αρχεια FLV για το κινιτο?

 

core player

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια μια χαζη ερωτηση. Το Diamond το κλεινετε το βραδυ ?? , διοτι καθε φορα που το κλεινω, μετα το επομενο πρωι, θελει καποια δευτερολεπτα μεχρι να ανοιξει..

 

Και ακομα μια ερωτηση... Το Destinator 7 λειτουργει στο Diamond, διοτι απο οτι βλεπω στον λογαριασμο μου ειναι μονο για Windows mobile 5.

 

Σας ευχαριστω παρα πολυ !!!

Link to comment
Share on other sites

Και ακομα μια ερωτηση... Το Destinator 7 λειτουργει στο Diamond, διοτι απο οτι βλεπω στον λογαριασμο μου ειναι μονο για Windows mobile 5.

 

Κανονικότατα!

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια μια χαζη ερωτηση. Το Diamond το κλεινετε το βραδυ ?? , διοτι καθε φορα που το κλεινω, μετα το επομενο πρωι, θελει καποια δευτερολεπτα μεχρι να ανοιξει..

 

Και ακομα μια ερωτηση... Το Destinator 7 λειτουργει στο Diamond, διοτι απο οτι βλεπω στον λογαριασμο μου ειναι μονο για Windows mobile 5.

 

Σας ευχαριστω παρα πολυ !!!

 

Εγω προσωπικά δεν το κλείνω ποτε αλλα αν το κλείνεις ειναι λογικό να χρειάζεται το χρόνο του για να ανοίξει.

Το destinator θα σου δουλεψει μια χαρα.Είναι για wm5 και για νεότερες εκδόσεις. Ίσως χρειαστεί όμως να βρείς κάποιο skin για VGA ώστε να έχει την σωστή ανάλυση.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια μια χαζη ερωτηση. Το Diamond το κλεινετε το βραδυ ?? , διοτι καθε φορα που το κλεινω, μετα το επομενο πρωι, θελει καποια δευτερολεπτα μεχρι να ανοιξει..

Σας ευχαριστω παρα πολυ !!!

 

 

 

Βάλτο σε λειτουργία αεροπλάνου από τις ρυθμίσεις του comm manager .

Θα καταναλώσει το βράδυ γύρω στο 1% μπαταρία και θα είναι έτοιμο μόλις βγάλεις την λειτ. αεροπλάνου σε 10 δευτερόλεπτα.

Link to comment
Share on other sites

Βάλτο σε λειτουργία αεροπλάνου από τις ρυθμίσεις του comm manager .

Θα καταναλώσει το βράδυ γύρω στο 1% μπαταρία και θα είναι έτοιμο μόλις βγάλεις την λειτ. αεροπλάνου σε 10 δευτερόλεπτα.

 

+1! Aυτό κάνω και εγώ. :)

 

Πως μπορώ να αλλάξω το σετάκι των "κουμπιών" του slide menu του TF3D εκτός από τη χρήση theme? :O

 

Καμμιά πρόταση...?

 

:O

:)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια,

 

μηπως μπορει καποιος να μου ανεβασει το Original HTCVolumeControl.dll απο την official 2.03 ROM... Το ειχα κανει Replace με ενα Customized και δεν εχω το κανονικο της HTC. :(

 

Σας ευχαριστω παρα πολυ παιδια !!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, ειμαι ετοιμος να παρω το HTC. Το gps του σχετικα με αλλες συσκευες ειναι οκ? ειναι ενας απο τους βασικους λογους που παιρνω νεο κινητο. Και κατι αλλο, με την αποκτηση του υπαρχουν καποια πραγματα που πρεπει να κανω εξ αρχης? Κατι βλεπω για ΡΟΜ κτλπ, τι ακριβως ειναι αυτα? κατι σαν update? Και που μπορω να βρω ενα tutorial για να τα περασω οταν με το καλο το παρω? Υπαρχει προγραμμα (orrange tv player) με το οποιο βλεπεις tv free χωρις συνδεση με ιντερνετ? Και κατι τελευταιο, τι εταιρια gps ειναι προτιμοτερη γι αυτο το κινητο? εχω ακουσει οτι δουλευει πολυ καλα με iGo. Ευχαριστω guys
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει μηπως κανενα site οπως την apple Που εχει εφαρμογες; Απο την microsoft; κατι επισημο για Windows Mobile;
Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια,

 

μηπως μπορει καποιος να μου ανεβασει το Original HTCVolumeControl.dll απο την official 2.03 ROM... Το ειχα κανει Replace με ενα Customized και δεν εχω το κανονικο της HTC. :(

 

Σας ευχαριστω παρα πολυ παιδια !!

 

Σας παρακαλω βρε παιδια ! Ας το ανεβασει καποιος. Εαν δεν ξερει, μπορω να του δοσω οδηγιες

Link to comment
Share on other sites

Σας παρακαλω βρε παιδια ! Ας το ανεβασει καποιος. Εαν δεν ξερει, μπορω να του δοσω οδηγιες

 

κανε μετονομασια σε .dll

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, ειμαι ετοιμος να παρω το HTC. Το gps του σχετικα με αλλες συσκευες ειναι οκ? ειναι ενας απο τους βασικους λογους που παιρνω νεο κινητο. Και κατι αλλο, με την αποκτηση του υπαρχουν καποια πραγματα που πρεπει να κανω εξ αρχης? Κατι βλεπω για ΡΟΜ κτλπ, τι ακριβως ειναι αυτα? κατι σαν update? Και που μπορω να βρω ενα tutorial για να τα περασω οταν με το καλο το παρω? Υπαρχει προγραμμα (orrange tv player) με το οποιο βλεπεις tv free χωρις συνδεση με ιντερνετ? Και κατι τελευταιο, τι εταιρια gps ειναι προτιμοτερη γι αυτο το κινητο? εχω ακουσει οτι δουλευει πολυ καλα με iGo. Ευχαριστω guys

 

Φιλε μου αγορασε το και δεν θα το μετανιωσεις. Το GPS δουλευει αψογα με την 2.03 ROM που μπορεις να κατεβασεις απο το Site της HTC εφοσον το τηλεφωνο δεν θα φοραει την τελευταια που ειναι και αυτη.

 

Το Destinator ειναι μονοδρομος για την Ελλαδα, οποτε αναγκαστικα να στραφεις προς τα εκει και δεν θα εχεις κανενα προβλημα !!

Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση.

 

Προσπαθω να φορτωνω το Speaker Icon απο το phcanoverbmp.dll. Συμβουλευτικα τις παρακατω οδηγιες απο ενα Αγγλικο forum, αλλα οτι και εαν εχω κανει παντα διαβαζει το εικονιδιο απο το HTCVolumeControl.dll.

 

Επισης το κλειδι "LoadIconFromResDLL" δεν μου το ειχε στην Registry και το προσθεσα μονος μου, χωρις βεβαια να εχω το επιθυμητο αποτελεσμα. Εχω την Official ROM 2.03.

 

Εχει κανεις καμια ιδεα ??

 

 

In this case do not use HTCVolume to control the speaker icon, use phcanoverbmp to control them. In order to use phcanoverbmp to control the speaker icon, you just need to edit the registry:

[HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\HTC\VolumeOverlay]

"LoadIconFromResDLL"=dword:00000001

Link to comment
Share on other sites

Destinator 7 i 8?

δε νομιζω να υπαρχει επισημα το 8(σε καποια final εκδοση),παρα μονο απο την MLS.το 7 παντως δουλευει μια χαρα.

Link to comment
Share on other sites

Σιγουρα ειναι προτιμοτερο απο το igo8? Εχω διαβασει οτι δουλεβει πολυ καλα με το igo8. Ποσα maps μπορω να βαλω στο destinator7? Τα maps δεν τα βαζω σε καποιο φακελο? χημα οπως ειναι στο "destinator7"? Ευχαριστω

 

Υ.Γ H συσκευη ειναι απο vodafone, για να εγκαταστησω την ΡΟΜ που εχω κατεβασει απλα τρεχω το DiamonCustomRUU (+ την υπολοιπη διαδικασια) ή πρεπει να αλλαξω κατι πριν απο αυτο?

Link to comment
Share on other sites

Η Vodafone νομιζω εχει δικη της Rom, οποτε δεν γνωριζω καθολου. Ας μας γραψει καποιος εδω που εχει Vodafone.

 

To iGO μπορει οντως να ειναι καλυτερο σαν προγραμμα απο το Destinator, αλλα το δευτερο φορα τους καλυτερους χαρτες για Ελλαδα

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιο πρόγραμμα που να μου δείξει τον κωδικό που έχω αποθηκευμένο σε ένα wi-fi δίκτυο. Είναι με αστερίσκους..

Έχω βρει μόνο για τα κανονικά Windows.

Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση.

 

Προσπαθω να φορτωνω το Speaker Icon απο το phcanoverbmp.dll. Συμβουλευτικα τις παρακατω οδηγιες απο ενα Αγγλικο forum, αλλα οτι και εαν εχω κανει παντα διαβαζει το εικονιδιο απο το HTCVolumeControl.dll.

 

Επισης το κλειδι "LoadIconFromResDLL" δεν μου το ειχε στην Registry και το προσθεσα μονος μου, χωρις βεβαια να εχω το επιθυμητο αποτελεσμα. Εχω την Official ROM 2.03.

 

Εχει κανεις καμια ιδεα ??

 

 

In this case do not use HTCVolume to control the speaker icon, use phcanoverbmp to control them. In order to use phcanoverbmp to control the speaker icon, you just need to edit the registry:

[HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\HTC\VolumeOverlay]

"LoadIconFromResDLL"=dword:00000001

 

Γνωριζει κανενας ? :worry:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...