Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch Diamond (P3700)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Babis01 καλε μου φιλε οχι στα Βιστα δεν βρίσκω πουθενά το Windows Mobile Device Center και δεν γνωρίζω απο που θα το περάσω. Στην προσθαφαίρεση στοιχείων των windows απλα΄δεν υπάρχει και αν μπορεις βοήθησέ με για να τις περάσω με καλώδιο. Με ΒΤ δεν γίνεται...

 

καλησπερα το windows mobile device center δεν υπαρχει μεσα στα wimdows πρεπει να το κανεις download απ το site της microsoft.:)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δοκιμαζω να περασω το χαρτη Δυτικης Ευρωπης του δις Τομ αλλα το μεγαλο αρχειο (περιπου 1 γιγα) προσπαθει επι 20 λεπτα να το περασει αλλα δειχνει σαν να κολλαει. Μικροτερα αρχεια μεταφερονται κανονικα.

 

Υπαρχει κανενας περιορισμος μεγεθους στη μεταφορα αρχειων (με καλωδιο) η κανενας αλλος τροπος ?

Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

paidia plz mia boithia,oti katebazo gia to kinito...to apothikeuw stin karta ok??me to kalodio,giati den mou kanei tpt egatastasi k mou bgazei ton opera mazi me kati arxia k opote kano setup ton opera de bgazei tpt,kano kapia diadikasia lathos malon...exigiste mou plz

 

δεν μου λέτε βγήκε diamond στο οποιό μπαίνει κάρτα??

Link to comment
Share on other sites

Ναι... Βασικά όχι αυτό το Diamond. Το diamond για άλλα δίκτυα που δεν κάνει εδώ. http://www.phonearena.com/htmls/HTC-Touch-Diamond-CDMA---Verizon-phone-p_3055.html
~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

Λογικά εννοεί την μνήμη 4GB που έχει στο κινητό . Και την λέει κάρτα.
~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

Babis01 καλε μου φιλε οχι στα Βιστα δεν βρίσκω πουθενά το Windows Mobile Device Center και δεν γνωρίζω απο που θα το περάσω. Στην προσθαφαίρεση στοιχείων των windows απλα΄δεν υπάρχει και αν μπορεις βοήθησέ με για να τις περάσω με καλώδιο. Με ΒΤ δεν γίνεται...

 

Το εχει και μεσα σε ενα απο τα cd που υπαρχουν στη συσκευασια του Diamond..:)

The light at the end of the tunnel will be switched off until further notice!

 

Xperia Mini ST15i

Rage Kernel v2.7

ROM Xperia Mini Flush78_v6.5 S Edition FINAL

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
καλημερα και χρονια πολλα. περασα ενα video στο κινητο σημερα και ειδα οτι δεν παιζει αν και το εκανα και 3gp και avi και wm7 τιποτα δεν παιζει ουτε με wm player ουτε με core.

τι κανω ;

 

Δεν είναι γενικό πρόβλημα. Κάτι πρόβλημα πρέπει να έχει το αρχείο σου.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Το Sprite Backup θα το βρείς μέσα στο cd του Διαμαντιού, το κάνεις εγκατάσταση και κάνεις τη δουλειά σου..

 

Συστήνω τη νεότερη έκδοση από αυτή που υπάρχει στο CD για το Sprite Backup με αποδεδειγμένα καλύτερη συμπεριφορά.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Να κανω και εγω μια ερωτηση..........διαβασα πριν σε ενα side οτι για να δεις λεει διαφορα μηνυματα κτλ πρεπει να γυρισεις την οθονη πρωτα σε χαμηλοτερη αναλυση......Αυτο ισχυει ?:( και οτι για να κανεις οτιδοιποτε πρεπει λεει να το γεμιζεις συνεχεια να τρεχουν διαφορα προγραμματακια.......ειναι αληθεια?

Δεν ξερω παιδια γιαυτο ρωταω........για να μαθω.....:)

Χρονια πολλα :)

Link to comment
Share on other sites

Λογικά εννοεί την μνήμη 4GB που έχει στο κινητό . Και την λέει κάρτα.

 

Ξαναδιαβασα το ποστ μου για την διορθωση οποιου τυχον λαθους αλλα δεν αναφερω τιποτα για καρτα. Μιλω για μεταφορα αρχειου και φυσικα στο Διαμαντι αφορα στην στανταρ εσωτερικη μνημη 4 γιγα.

 

Επι του θεματος υπαρχει καποια απαντηση ?

 

=skiace Δοκιμαζω να περασω το χαρτη Δυτικης Ευρωπης του δις Τομ αλλα το μεγαλο αρχειο (περιπου 1 γιγα) προσπαθει επι 20 λεπτα να το περασει αλλα δειχνει σαν να κολλαει. Μικροτερα αρχεια μεταφερονται κανονικα.

 

Υπαρχει κανενας περιορισμος μεγεθους στη μεταφορα αρχειων (με καλωδιο) η κανενας αλλος τροπος ?

 

 

Υ.Γ. Θα παρακαλουσα να διαβαζουμε καλυτερα πριν γραψουμε για να μην δημιουργουνται λανθασμενες εντυπωσεις.:)

Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

παιδία μια ερώτηση , θέλω να αγοράσω το diamond από expansys , ποια η διαφορά από αυτό της ACE hellas??? υπάρχει δυνατότητα να την περάσω μετά? εγγύηση?

 

σας παρακαλώ όσο πιο πολλές λεπτομέρειες θα με βοηθούσαν στην απόφαση μου!!!!

 

ευχαριστώ πολύ!!!

Link to comment
Share on other sites

Συστήνω τη νεότερη έκδοση από αυτή που υπάρχει στο CD για το Sprite Backup με αποδεδειγμένα καλύτερη συμπεριφορά.

 

Και που τη βρισκουμε ?

 

Γιατι ψιλοκοιταξα αλλα δεν βρηκα κατι.

 

Καλη Χρονια :)

 

EDIT: Ακυρο δεν γνωριζα οτι ειχε site, νομιζα πως ηταν εφαρμογη της HTC.

Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
παιδία μια ερώτηση , θέλω να αγοράσω το diamond από expansys , ποια η διαφορά από αυτό της ACE hellas??? υπάρχει δυνατότητα να την περάσω μετά? εγγύηση?

 

σας παρακαλώ όσο πιο πολλές λεπτομέρειες θα με βοηθούσαν στην απόφαση μου!!!!

 

ευχαριστώ πολύ!!!

εγγυηση σε hardware θα εχεις,απλα δεν μπορεις να περασεις τα ελληνικα εκτος αν πας σε cook rom αλλα δεν θα ισχυει η εγγυηση(φυσικα μπορεις να το επαναφερεις στην αρχικη κατασταση πριν το πας σερβις)
Link to comment
Share on other sites

παιδία μια ερώτηση , θέλω να αγοράσω το diamond από expansys , ποια η διαφορά από αυτό της ACE hellas??? υπάρχει δυνατότητα να την περάσω μετά? εγγύηση?

 

σας παρακαλώ όσο πιο πολλές λεπτομέρειες θα με βοηθούσαν στην απόφαση μου!!!!

 

ευχαριστώ πολύ!!!

 

Ουσιαστικα το Ελληνικο Μενου ειναι το επιπλεον της αντιπροσωπειας. Αν εξυπηρετησαι με τα Αγγλικα νομιζω δεν εχεις σημαντικο λογο να αγορασεις απο αντπροσωπεια. Αν παρεις "ξενο" και θελησεις να περασεις την ρομ αντπροσωπειας μετα απο μια συγκεκριμμενη διαδικασια, γινεται αλλα θα χασεις την εγγυηση συσκευης στο software. Στο hardware καλυπτεσαι σε καθε περιπτωση απο την αντιπροσωπεια.

 

Ελπιζω να βοηθησα. :)

Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Να κανω και εγω μια ερωτηση..........διαβασα πριν σε ενα side οτι για να δεις λεει διαφορα μηνυματα κτλ πρεπει να γυρισεις την οθονη πρωτα σε χαμηλοτερη αναλυση......Αυτο ισχυει ?:(

 

Δεν ισχύει κάτι τέτοιο.

 

και οτι για να κανεις οτιδοιποτε πρεπει λεει να το γεμιζεις συνεχεια να τρεχουν διαφορα προγραμματακια.......ειναι αληθεια?

Δεν ξερω παιδια γιαυτο ρωταω........για να μαθω.....:)

Χρονια πολλα :)

 

Είναι Windows Mobile PDA εκτός από τηλέφωνο με ότι αυτό συνεπάγεται.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμαζω να περασω το χαρτη Δυτικης Ευρωπης του δις Τομ αλλα το μεγαλο αρχειο (περιπου 1 γιγα) προσπαθει επι 20 λεπτα να το περασει αλλα δειχνει σαν να κολλαει. Μικροτερα αρχεια μεταφερονται κανονικα.

 

Υπαρχει κανενας περιορισμος μεγεθους στη μεταφορα αρχειων (με καλωδιο) η κανενας αλλος τροπος ?

 

Στο πλαίσιο που βγάζει για τον τρόπο που θα συνδεθεί , δοκίμασε να το συνδέσεις με την επιλογή usb και όχι μέσω active sync .

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Αν παρεις "ξενο" και θελησεις να περασεις την ρομ αντπροσωπειας μετα απο μια συγκεκριμμενη διαδικασια, γινεται αλλα θα χασεις την εγγυηση συσκευης στο software.

 

Δεν υπάρχει ROM αντιπροσωπίας. Η ROM είναι η ίδια και είναι αγγλική. Απλά η ACE Hellas περνάει από πάνω τα ελληνικά της. Αυτά δεν μπαίνουν σε μη ελληνική συσκευή και δεν υπάρχει "συγκεκριμένη διαδικασία" για να προσπεραστεί αυτό.

 

Τέλος... εγγύηση στο software δεν έχεις ούτως ή άλλως από την ACE Hellas σε συσκευή αγορασμένη από το εξωτερικό (κάτι που βέβαια δεν έχει καμία ιδιαίτερη σημασία, αλλά καλό είναι να τα λέμε σωστά και να μην μπερδεύουμε τον κόσμο). ;)

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ξαναδιαβασα το ποστ μου για την διορθωση οποιου τυχον λαθους αλλα δεν αναφερω τιποτα για καρτα. Μιλω για μεταφορα αρχειου και φυσικα στο Διαμαντι αφορα στην στανταρ εσωτερικη μνημη 4 γιγα.

 

Επι του θεματος υπαρχει καποια απαντηση ?

Φίλε μάλλον έχεις μπερδευτεί. Εγώ απάντησα στον Γιάννη (aelaraole), ο οποίος έκανε παράθεση ενός μηνύματος του panosss24(κάτι έτσι), ο οποίος αναφέρει ότι τα κατεβάζει από το κινητό και τα αποθηκεύει στην κάρτα. Δεν μίλησα για εσένα!

~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

αλλη μια χαζη ερωτηση.το led διπλα στο ακουστικο τι ειναι και ποτε ενεργοποιειται

My History:

Ericsson 337-Ericsson 768-Nokia 5110-Ericsson 788-Nokia 8210-Nokia 8510-Nokia 6510-Sharp Gx20-Sharp SH703-Nokia 6288-Samsung i560-HTC Diamond-Nokia E51-HTC Hero-HTC Legend-Sony Xperia S-Sony Xperia Z1-HTC 10-Samsung Note 9-Samsung Galaxy S23 UTRA

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει ROM αντιπροσωπίας. Η ROM είναι η ίδια και είναι αγγλική. Απλά η ACE Hellas περνάει από πάνω τα ελληνικά της. Αυτά δεν μπαίνουν σε μη ελληνική συσκευή και δεν υπάρχει "συγκεκριμένη διαδικασία" για να προσπεραστεί αυτό.

 

Τέλος... εγγύηση στο software δεν έχεις ούτως ή άλλως από την ACE Hellas σε συσκευή αγορασμένη από το εξωτερικό (κάτι που βέβαια δεν έχει καμία ιδιαίτερη σημασία, αλλά καλό είναι να τα λέμε σωστά και να μην μπερδεύουμε τον κόσμο). ;)

 

 

Μα "ξεκλειδωνοντας" την συσκευη δεν μπορεις να περασεις οποια rom θελεις συμπεριλαμβανομενης και αυτης που εχει η ACE ???

 

Συγγνωμη αν προκειται περι λαθους αλλα ετσι νομιζα.

 

Οσον αφορα στο δευτερο σκελος περι εγγυησης, εχεις απολυτο δικιο, απλα αυτα γραφει κανεις οταν προσπαθει να κανει διαφορα πραγματα ταυτογχρονα. :)

Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μάλλον έχεις μπερδευτεί. Εγώ απάντησα στον Γιάννη (aelaraole), ο οποίος έκανε παράθεση ενός μηνύματος του panosss24(κάτι έτσι), ο οποίος αναφέρει ότι τα κατεβάζει από το κινητό και τα αποθηκεύει στην κάρτα. Δεν μίλησα για εσένα!

 

Προφανως και εγινε καποιο μπερδεμα, γιατι νομισα οτι αναφεροσουν σε εμενα.

 

Ως μη γενομενο λοιπον.......:)

Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

Στο πλαίσιο που βγάζει για τον τρόπο που θα συνδεθεί , δοκίμασε να το συνδέσεις με την επιλογή usb και όχι μέσω active sync .

 

Ουπς....Αυτην την επιλογη την ειχα ξεχασει........

 

Παντως αφου συνδεθηκα μια φορα και μετεφερα τα αρχεια στη συνεχεια κολλησε το τηλεφωνο. Σοφτ ρεσετ, ξανα συνδεση ξανα κολλημα. 3 φορες εγινε το ιδιο οποτε ξαναγυρνω στο active sync. Τουλαχιστον μπορεσα και μετεφερα αυτα που ηθελα.

Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Μα "ξεκλειδωνοντας" την συσκευη δεν μπορεις να περασεις οποια rom θελεις συμπεριλαμβανομενης και αυτης που εχει η ACE ???

 

Μα δεν υπάρχει αυτούσια ελληνική ROM (όπως υπάρχει ας πούμε Γερμανική ή Ιταλική). Η ROM είναι αγγλική και η ACE Hellas περνάει από πάνω τα ελληνικά της. Αυτά τα ελληνικά δεν μπαίνουν σε καμία μη ελληνική συσκευή ανεξάρτητα με το εάν είναι ξεκλειδωμένη ή όχι.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...