Jump to content

Πιστωτικές κάρτες/Τράπεζες


CptBill
 Κοινοποίηση

Έχεις Πιστωτική Κάρτα;  

1.711 members have voted

  1. 1. Έχεις Πιστωτική Κάρτα;

    • Έχω Visa
      924
    • Έχω MasterCard
      445
    • Έχω Amex [aka American Express]
      143
    • Έχω Cash Card [Maestro κλπ.]
      276
    • Έχω Άλλη [Euroline κλπ.]
      58
    • Τις Έχω Όλες [Είμαι Credit Card Addicted!!!]
      87
    • Έχω Diners
      78
    • Δεν Έχω
      452


Recommended Posts

5 ώρες πριν, hlias74 said:

Καλησπέρα. Μου ήρθε η αυλη κάρτα full pass από viva wallet. Tην έβαλα στο google pay. Θα δουλέψει κανονικά όμως εκεί; 

Φυσικά δουλεύει και από το Google Pay, όπως λέει η κυβερνητική ενημέρωση. Η Viva το αναφέρει στην δική της ενημέρωση προς τους πελάτες της: https://help.vivawallet.com/el/articles/6155412-πώς-και-πού-μπορώ-να-χρησιμοποιήσω-το-fuel-pass (όπως και η Alpha αντίστοιχα)

9 ώρες πριν, agpol07 said:

Ισχύει αυτό που λες.
Το είχα πάθει στη Πειραιώς.
Γι αυτό στο τηλέφωνο που μίλησα χθες με Eurobank ρώτησα την κοπέλα τι χρειάζεται για να παραμείνει μισθοδοσίας ο λογαριασμός και μου είπε ότι απλά δίνετε τον αριθμό λογαριασμού στην εταιρία σας.
Δεν με έπεισε να σου πω την αλήθεια, οπότε θα περιμένω και βλέπουμε..

Εγώ θα σου έλεγα να μιλήσεις με το H.R. της εταιρείας σου να ρωτήσεις αν έχουν την ένδειξη SALA (εκ του salary) στα αρχεία .xml που ανεβάζουν στην Citi. Λογικά θα το έχουν αν πρόκειται για σοβαρή και μεγάλη εταιρεία. Εκτός από το να έχεις χαρακτηρισμό ως μισθοδοτούμενο στην άλλη τράπεζα, είναι ακόμα πιο σημαντικό για κάποιον που έχει κάποιο κατασχετήριο εις βάρος του να φαίνεται πως είναι προϊόν μισθοδοσίας διότι οι υπόλοιπες πιστώσεις δεν είναι ακατάσχετες!

logo-vwclub-2016.png
Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα σου έλεγα να μιλήσεις με το H.R. της εταιρείας σου να ρωτήσεις αν έχουν την ένδειξη SALA (εκ του salary) στα αρχεία .xml που ανεβάζουν στην Citi. Λογικά θα το έχουν αν πρόκειται για σοβαρή και μεγάλη εταιρεία. Εκτός από το να έχεις χαρακτηρισμό ως μισθοδοτούμενο στην άλλη τράπεζα, είναι ακόμα πιο σημαντικό για κάποιον που έχει κάποιο κατασχετήριο εις βάρος του να φαίνεται πως είναι προϊόν μισθοδοσίας διότι οι υπόλοιπες πιστώσεις δεν είναι ακατάσχετες!
Σ ευχαριστώ πολύ. Θα ρωτήσω.
Link to comment
Share on other sites

Γνωστός μου έκανε αίτηση με smartphone, αλλά το κινητό του δεν εχει nfc. Με viva wallet και αυτός. Θέλω να τον βοηθήσω με το δικό μου κινητό. Έχω την εφαρμογή vivawalett στο δικό μου. Σε αυτήν την περίπτωση θα προσθέσω εκεί και την δικιά του κάρτα; Με ποιον τρόπο μπορώ να τον βοηθήσω; 
Ελπίζω να μην ενεργοποίησε την άυλη κάρτα στο κινητό του αφού δεν έχει nfc.

Πως το κάνουμε:

έρχεται το μήνυμα ότι η virtual κάρτα είναι έτοιμη και σας γράφει ότι το προσωρινό password είναι στις θέσεις πχ 2,4,5,12,15,17
πάτε στο email που δηλώσατε και με αυτή την λογική βρίσκετε το password από το πινακάκι που είχε έρθει με τις θέσεις πάνω και τα νούμερα κάτω.
αντιγράφουμε κάπου το password. Το user name το βρίσκουμε στο ίδιο mail πιο πάνω. Οπότε έχουμε το username και password των στοιχειών του e - banking
κατεβάζουμε την εφαρμογή του alpha mobile η Viva Wallet στο τηλέφωνο που έχει NFC και μπαίνουμε με αυτά τα στοιχεία στο ebanking
γίνονται κάποιες ταυτοποιήσεις από την τράπεζα με sms στο κινητό που είχατε δηλώσει αλλά βάζετε αυτούς τους αριθμούς στο κινητό με το NFC
συνδέεστε και σας ζητάει να αλλάξετε το προσωρινό Password με έναν δικό σας και το κάνετε
είστε έτοιμοι! Μέσα στην εφαρμογή θα δείτε την κάρτα
εκεί κάπου από κάτω θα έχει σήμα που λέει "σύνδεση με G-Pay"
πατάμε το g-pay και προχωράμε συναινώντας στους όρους και στο τέλος θα συνδεθεί η κάρτα και μπορεί πλέον να χρησιμοποιηθεί με ανοικτό το NFC ανέπαφα αφού την επιλέξουμε από το g-pay ως προεπιλεγμένη.
Link to comment
Share on other sites

Άρα εγώ που δεν έχω κινητό με nfc πάω σε φίλο μου και του λέω:
1. Κατέβασε την εφαρμογή viva wallet
2. Του δίνω το κωδικό sms που έρχεται στο δικό μου κινητό
3. Κατεβαίνει η κάρτα στο δικό του και ας έχει άλλη sim μέσα?

Link to comment
Share on other sites






Άρα εγώ που δεν έχω κινητό με nfc πάω σε φίλο μου και του λέω:
1. Κατέβασε την εφαρμογή viva wallet
2. Του δίνω το κωδικό sms που έρχεται στο δικό μου κινητό
3. Κατεβαίνει η κάρτα στο δικό του και ας έχει άλλη sim μέσα?


Ναι. Δεν παίζει κανένα ρόλο η sim. Το νούμερο το έδωσες για να έρθουν το μηνύματα ώστε να ενεργοποιηθεί η κάρτα. Μπορεί να γίνει σε άλλο κινητό. Εγώ που επέλεξα Alpha μου ήρθαν username και password και μπήκα στο ebanking όπου εκεί υπήρχε η κάρτα με 45€.
Το gpay που έχω εγώ στο κινητό μου, και έχω δικές μου κάρτες μπορώ να προσθέσω και του φίλου μου την κάρτα; Η πρέπει να απεγκατεστησω το gpay και να το βάλω από την αρχή; 
Όχι φίλε μου. Δεν χρειάζεται να κανεις απεγκατασταση το gpay. Απλώς θα προστεθεί εκεί μια ακόμα κάρτα, μπλε χρώμα είναι και γράφει Fuel Pass.
Έτσι κι αλλιώς η ενεργοποίηση της κάρτας γίνεται γίνεται πρώτα στο ebanking της Alpha αν επέλεξες Alpha ή στο περιβάλλον της Viva εφόσον επέλεξες αυτή.
Μετά την προσθέτεις στο gpay όπως μπορείς να κάνεις με όλες τις κάρτες που υποστηρίζουν το gpay.

Link to comment
Share on other sites

@pank πρέπει να κάνω οπωσδήποτε σύνδεση με gpay?
Δε γίνεται μόνο με την εφαρμογή της viva ανέπαφα στο pos?

Link to comment
Share on other sites

@pank πρέπει να κάνω οπωσδήποτε σύνδεση με gpay?
Δε γίνεται μόνο με την εφαρμογή της viva ανέπαφα στο pos?
Εννοειται, δεν χρειάζεται να μπει στο gpay! Και με την εφαρμογή της Viva αλλά και με το app της Alpha Bank μπορεί να γίνει χρήση της κάρτας.

Link to comment
Share on other sites

δεν μπορώ να καταλάβω γιατί πόλλοι αντιμετωπίζουν πρόβλημα με την viva,μια φίλη ενώ έβαλε και το gpay,έβαλε και το viva wallet, δεν μπορεί να κάνει πληρωμή με τίποτα τι μπορεί να φταίει?βέβαια έβαλε σε άλλο κινητό την viva+gpay διότι το δικό της δεν υποστηρίζει nfc

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk









Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω για την viva, πάντως έχω ακούσει για την Alpha ότι δεν τους έρχονται οι κωδικοί στην περίπτωση που δεν είναι ήδη πελάτες..

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω για την viva, πάντως έχω ακούσει για την Alpha ότι δεν τους έρχονται οι κωδικοί στην περίπτωση που δεν είναι ήδη πελάτες..
Το ίδιο συμβαίνει και στην , viva κάποιος φίλος μου έλεγε ότι δεν μπορεί να κάνει επαλήθευση στο νούμερο του

Μετά από ταλαιπωρία του είπαν να δοκιμάσει σε μερικές μέρες και το πρόβλημα θα το λύσουν

Προβλέπω με τη. ΔΕΗ θα γίνει χαμός

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω για την viva, πάντως έχω ακούσει για την Alpha ότι δεν τους έρχονται οι κωδικοί στην περίπτωση που δεν είναι ήδη πελάτες..
Εγώ δεν ήμουν πελάτης και μου ήρθαν κανονικά κωδικοί δημιουργίας ebanking!
Εννοείται στο email και sms.
Το έγραψα και παλιότερα σε προηγούμενο ο μηνυμα. Γίνεται κανονικά η διαδικασία ενεργοποίησης ebanking.
Πες να μπουν στα email τους.
4048a50c080e29edd32444512079d9b4.jpg
Link to comment
Share on other sites

Εννοειται, δεν χρειάζεται να μπει στο gpay! Και με την εφαρμογή της Viva αλλά και με το app της Alpha Bank μπορεί να γίνει χρήση της κάρτας.

Πήγε φίλος με viva να πληρώσει και έπρεπε να βάλει gpay ώστε να πληρώσει ανέπαφα.
Η εφαρμογή της viva στο android δε πληρώνει ανέπαφα λεει
Link to comment
Share on other sites

Πήγε φίλος με viva να πληρώσει και έπρεπε να βάλει gpay ώστε να πληρώσει ανέπαφα.
Η εφαρμογή της viva στο android δε πληρώνει ανέπαφα λεει
Σοβαρά? Νόμιζα ότι λειτουργούσε κανονικά όπως οι εφαρμογές των τραπεζών!
Εδώ κάνουν το κινητό POS για να δέχεσαι πληρωμές και δεν μπορείς να κάνεις πληρωμή με το κινητό?
Μάλιστα..... Εντάξει δεν είναι τίποτα να βάλει κάποιος gpay, αλλά το θεωρώ πολύ άκυρο. Δεν ασχολήθηκα ποτέ και ούτε πρόκειται με τη viva wallet.
Καλά που ενημέρωσες εδώ. Γιατί κάποιος μπορεί να μην έχει gpay οπότε alpha.

Είδα ότι μπορείς να κάνεις κανονικά πληρωμές αρκεί το κατάστημα να το υποστηρίζει σκαναροντας ένα κωδικό.





Αλλά για το Fuel Pass όντως στο site αναφέρουν ότι χρειάζεται gpay ή apple pay γιατί μάλλον δεν υπάρχει βενζινάδικο με viva wallet!

https://help.vivawallet.com/el/articles/6155412-%CF%80%CF%8E%CF%82-%CE%BA%CE%B1%CE%B9-%CF%80%CE%BF%CF%8D-%CE%BC%CF%80%CE%BF%CF%81%CF%8E-%CE%BD%CE%B1-%CF%87%CF%81%CE%B7%CF%83%CE%B9%CE%BC%CE%BF%CF%80%CE%BF%CE%B9%CE%AE%CF%83%CF%89-%CF%84%CE%BF-fuel-pass
Link to comment
Share on other sites

πολλοί έχουν βάλει και gpay και πάλι δεν την δέχεται εκεί είναι είναι μεγάλο το θέμα,ευτυχώς μου κόψε και έβαλα μετρητά

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν δέχεται τη συγκεκριμένη κάρτα ή γενικότερα; Στο δικό μου κινητό (Xiaomi MI 9T) έπρεπε να αλλάξω μια ρύθμιση του NFC για να πληρώσω γιατί αλλιώς μου απέρριπτε την συναλλαγή, το είχα δοκιμάσει βέβαια όταν αγόρασα το κινητό...

Link to comment
Share on other sites

τα χουν κάνει μπαχαλο στο θέμα της ψηφιακής κάρτας αυτό ξέρω εγώ με όποιο τρόπο και να επιλέξεις πιο κυβερνητικό τζιμανι το σκέφτηκε να ταλαιπωρεί τον κόσμο πάλι

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk





Link to comment
Share on other sites

τα χουν κάνει μπαχαλο στο θέμα της ψηφιακής κάρτας αυτό ξέρω εγώ με όποιο τρόπο και να επιλέξεις πιο κυβερνητικό τζιμανι το σκέφτηκε να ταλαιπωρεί τον κόσμο πάλι

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk






Μην γράφετε ότι σας κατέβει! Μια χαρά εμένα έγινε η διαδικασία με alpha bank! ΑΦΜ έληγε σε 2. Δευτερα έκανα την αίτηση, Τετάρτη πλήρωσα κανονικά στο βενζινάδικο.
Μια χαρά!
Τώρα αν κάποιοι δεν ξέρουν να λειτουργούν το κινητό, αν έχουν ή όχι NFC και αν δεν ξέρουν ότι πρέπει να ρυθμισουν το NFC για προεπιλεγμένη υπηρεσια εφαρμογών, δεν τους φταίει το κράτος! Αλλά ο ίδιος ο εαυτός και η ασχετοσύνη τους!
Ας επέλεγαν κατάθεση σε ΙΒΑΝ!
ΤΟΣΟ απλό!
Τώρα βέβαια αν κάποιος επέλεξε viva wallet αντί alpha bank , και έχουν πρόβλημα, η viva wallet ταλαιπωρεί κόσμο και όχι η κυβέρνηση!
Αν και δεν το πιστεύω. Κάποιο λάθος θα κάνει π χρήστης.
Έλεος! Κάπου πρέπει να λέμε και τα θετικά! Όχι μόνο γκρίνια.
Δεν λέω ότι σωθήκαμε με τα 45€ , ούτε θεωρώ ότι είναι πολλά σε σχέση με την τιμή της βενζίνης. Αυτό είναι άλλο θέμα βέβαια και καλό είναι να μην βγούμε off topic, υπάρχει αλλού για συζήτηση.
Εγώ προσωπικά τουλάχιστον σε αυτό το θέμα έχω γράψει πολλά για ότι μπορεί να βοηθήσει κάποιον.

Link to comment
Share on other sites

εγώ μίλησα για viva και μόνο που έχει πρόβλημα η φίλη μου τα τζιμανια του κυβερνιου έπρεπε να το ξέρουν ....καλά σε είχα μπλοκ τόσο καιρό είσαι αγενεστατος και δεν διαβάζεις τα ποστς πρώτα άντε στο καλό
μόλις ποσταρες λύθηκε το πρόβλημα,πολλές ευχαριστίες εκ μέρους της

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk



Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, pank said:

Μην γράφετε ότι σας κατέβει! Μια χαρά εμένα έγινε η διαδικασία με alpha bank! ΑΦΜ έληγε σε 2. Δευτερα έκανα την αίτηση, Τετάρτη πλήρωσα κανονικά στο βενζινάδικο.
Μια χαρά!
Τώρα αν κάποιοι δεν ξέρουν να λειτουργούν το κινητό, αν έχουν ή όχι NFC και αν δεν ξέρουν ότι πρέπει να ρυθμισουν το NFC για προεπιλεγμένη υπηρεσια εφαρμογών, δεν τους φταίει το κράτος! Αλλά ο ίδιος ο εαυτός και η ασχετοσύνη τους!
Ας επέλεγαν κατάθεση σε ΙΒΑΝ!
ΤΟΣΟ απλό!
Τώρα βέβαια αν κάποιος επέλεξε viva wallet αντί alpha bank , και έχουν πρόβλημα, η viva wallet ταλαιπωρεί κόσμο και όχι η κυβέρνηση!
Αν και δεν το πιστεύω. Κάποιο λάθος θα κάνει π χρήστης.
Έλεος! Κάπου πρέπει να λέμε και τα θετικά! Όχι μόνο γκρίνια.
Δεν λέω ότι σωθήκαμε με τα 45€ , ούτε θεωρώ ότι είναι πολλά σε σχέση με την τιμή της βενζίνης. Αυτό είναι άλλο θέμα βέβαια και καλό είναι να μην βγούμε off topic, υπάρχει αλλού για συζήτηση.
Εγώ προσωπικά τουλάχιστον σε αυτό το θέμα έχω γράψει πολλά για ότι μπορεί να βοηθήσει κάποιον.
 

Το ότι έγινε σε εσένα δεν σημαίνει ότι δεν υπάρχει θέμα, ούτε εμένα καθυστέρησε να εμφανιστεί η κάρτα, ξέρω δύο περιπτώσεις όμως συγκεκριμένα στην alpha που ακόμη περιμένουν email και μήνυμα και όχι δεν είναι άσχετοι, η απάντηση που έδωσαν σε έναν από αυτούς όταν κατάφερε να μιλήσει με την εξυπηρέτηση πελατών είναι πως δεν μπορούν να διαχειριστούν τον όγκο...

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, pank said:

Μην γράφετε ότι σας κατέβει! Μια χαρά εμένα έγινε η διαδικασία με alpha bank! ΑΦΜ έληγε σε 2. Δευτερα έκανα την αίτηση, Τετάρτη πλήρωσα κανονικά στο βενζινάδικο.
Μια χαρά!
Τώρα αν κάποιοι δεν ξέρουν να λειτουργούν το κινητό, αν έχουν ή όχι NFC και αν δεν ξέρουν ότι πρέπει να ρυθμισουν το NFC για προεπιλεγμένη υπηρεσια εφαρμογών, δεν τους φταίει το κράτος! Αλλά ο ίδιος ο εαυτός και η ασχετοσύνη τους!
Ας επέλεγαν κατάθεση σε ΙΒΑΝ!
ΤΟΣΟ απλό!
Τώρα βέβαια αν κάποιος επέλεξε viva wallet αντί alpha bank , και έχουν πρόβλημα, η viva wallet ταλαιπωρεί κόσμο και όχι η κυβέρνηση!
Αν και δεν το πιστεύω. Κάποιο λάθος θα κάνει π χρήστης.
Έλεος! Κάπου πρέπει να λέμε και τα θετικά! Όχι μόνο γκρίνια.
Δεν λέω ότι σωθήκαμε με τα 45€ , ούτε θεωρώ ότι είναι πολλά σε σχέση με την τιμή της βενζίνης. Αυτό είναι άλλο θέμα βέβαια και καλό είναι να μην βγούμε off topic, υπάρχει αλλού για συζήτηση.
Εγώ προσωπικά τουλάχιστον σε αυτό το θέμα έχω γράψει πολλά για ότι μπορεί να βοηθήσει κάποιον.

Με την ίδια λογική κι εσύ δεν πρέπει να κρίνεις μόνο από την προσωπική σου εμπειρία.
Για παράδειγμα, η αρχική ανακοίνωση ΑΦΜ και το πρόγραμμα που τελικά εφαρμόστηκε είχαν απόκλιση, με αποτέλεσμα αρκετοί να μην μπορούν να μπουν τις μέρες που είχαν δημοσιευτεί, και περίμεναν να μπει ο Μάιος.
Επίσης τις πρώτες μέρες σε ώρες μεγάλης κίνησης το σύστημα δεν αποκρινόταν.

Ο συνδυασμός των παραπάνω, δεν ήταν και ιδανικός...

Link to comment
Share on other sites

Φαντάζομαι είναι λογική κάποια καθυστέρηση λόγω του όγκου των αιτημάτων. Είτε αφορά τράπεζα, είτε την αίτηση.
Αυτό δεν λέει κάτι. Το βρίσκω απόλυτα λογικό, ειδικά όταν αφορά εκατομμύρια πολίτες.

Επίσης δεν κρίνω μόνο προσωπικά, αλλά και από τον κύκλο μου, οικογένεια και φίλους.












εγώ μίλησα για viva και μόνο που έχει πρόβλημα η φίλη μου τα τζιμανια του κυβερνιου έπρεπε να το ξέρουν ....καλά σε είχα μπλοκ τόσο καιρό είσαι αγενεστατος και δεν διαβάζεις τα ποστς πρώτα άντε στο καλό
μόλις ποσταρες λύθηκε το πρόβλημα,πολλές ευχαριστίες εκ μέρους της

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk






Δεν διαφωνώ για τη viva ότι δεν θα έπρεπε να την διαλέξουν. Σε αυτό έχεις δίκιο. Αλλά δυστυχώς δεν έγραψες για τη viva μόνο. Αλλά γενικά. Είναι λίγα ποστ πιο πίσω, διάβασε το ξανά. Μπορεί να εννοούσες μόνο τη Viva , αλλά στο κείμενο σου αναφέρεσαι ξεκάθαρα γενικά:
"με όποιο τρόπο και να επιλέξεις "

τα χουν κάνει μπαχαλο στο θέμα της ψηφιακής κάρτας αυτό ξέρω εγώ με όποιο τρόπο και να επιλέξεις πιο κυβερνητικό τζιμανι το σκέφτηκε να ταλαιπωρεί τον κόσμο πάλι

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk











Αν πιστευεις οτι είμαι αγενέστατος, καλά έκανες και με μπλόκαρες. Γι αυτό υπάρχει αυτή η δυνατότητα. Μπλοκάρουμε όσους θέλουμε. Δημοκρατία έχουμε. Σε ένα θέμα που ήμουν κάθετος και όντως είχα βγει από τα ρούχα μου, ήταν το tapatalk και η συνεχόμενη γκρίνια κάποιων μελών και ότι θα αποχωρούσαν αν δεν έφτιαχνε το "πρόβλημα". Λες και το myphone είναι tapatalk. Δεν έχει άλλο λόγω ύπαρξης!

Πιστεύω όμως ότι δεν είμαι αγενέστατος και ότι έχω βοηθήσει αρκετά μέλη στο φόρουμ. Όπως και έχω βοηθηθεί και από πολλούς. Πιθανόν και από εσένα. Πάντα ευχαριστώ όταν κάποιος μου δίνει μια απάντηση σε κάθε μου ερώτηση. Πράγμα το οποίο δεν το κάνουν όλοι. Ούτε έχω δεχθεί κάποια παρατήρηση από τους admin για κάτι που έγραψα. Δεν λέω ότι είμαι σωστός σε όλα. Σίγουρα κάνω και λάθη.

Πιθανόν να με ξανά μπλόκαρες, αλλά εγώ οφείλω να ζητήσω συγγνώμη αν σε προσβαλα κάπου.









Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε μήνυμα στο κινητό και φάνηκε και στο ebanking της Eurobank, ότι έχει αποσταλεί η αντικάτάσταση της mastercard χρεωστικής , σε visa χρεωστική. Το μήνυμα έλεγε ότι 30/6 θα απενεργοποιηθεί η υπάρχουσα mastercard, παρόλο που η κάρτα μου λήγει 31/10...

Τελικά βλέπω τώρα στο ebanking, ότι η νέα visa έχει λήξη 31/10/22 , που σημαίνει ότι ουσιαστικά διατηρεί την λήξη της παλιάς mastercard, και λογικά 31/10 θα μου ξαναστείλουν νέα, με χρέωση, βεβαίως, 6 ευρώ...

Προφανώς καίγονται για κάποιο λόγο να τις γυρίσουν σε visa άμεσα, αφού θα μπορούσαν να την αντικαταστήσουν μια και καλή στην λήξη της...

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Nikos_s3 said:

Μου ήρθε μήνυμα στο κινητό και φάνηκε και στο ebanking της Eurobank, ότι έχει αποσταλεί η αντικάτάσταση της mastercard χρεωστικής , σε visa χρεωστική. Το μήνυμα έλεγε ότι 30/6 θα απενεργοποιηθεί η υπάρχουσα mastercard, παρόλο που η κάρτα μου λήγει 31/10...

Τελικά βλέπω τώρα στο ebanking, ότι η νέα visa έχει λήξη 31/10/22 , που σημαίνει ότι ουσιαστικά διατηρεί την λήξη της παλιάς mastercard, και λογικά 31/10 θα μου ξαναστείλουν νέα, με χρέωση, βεβαίως, 6 ευρώ...

Προφανώς καίγονται για κάποιο λόγο να τις γυρίσουν σε visa άμεσα, αφού θα μπορούσαν να την αντικαταστήσουν μια και καλή στην λήξη της...

Ελπίζω να μην σε χρέωσαν και για την αντικατάσταση 😉

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...