Jump to content

Πιστωτικές κάρτες/Τράπεζες


CptBill
 Κοινοποίηση

Έχεις Πιστωτική Κάρτα;  

1.711 members have voted

  1. 1. Έχεις Πιστωτική Κάρτα;

    • Έχω Visa
      924
    • Έχω MasterCard
      445
    • Έχω Amex [aka American Express]
      143
    • Έχω Cash Card [Maestro κλπ.]
      276
    • Έχω Άλλη [Euroline κλπ.]
      58
    • Τις Έχω Όλες [Είμαι Credit Card Addicted!!!]
      87
    • Έχω Diners
      78
    • Δεν Έχω
      452


Recommended Posts





Υπάρχει καμία χρεωστική στην Πειραιώς η οποία να έχει σοβαρά ημερήσια όρια αναλήψεων; Ας πούμε 5-6.000; Ας μπορεί να γίνει και σε σπαστές συναλλαγές (ήξερα ότι τα ΑΤΜ έχουν έτσι κι αλλιώς όριο μέχρι 2.000). Αυτό το μέγιστο ημερήσιο 600€ που έχουν οι απλές Visa και Mastercard είναι επιεικώς γελοίο. Στην ΕΤΕ π.χ. έχω έστω 1500€. Τα καταστήματα μειώνονται συνεχώς, γκισέ να πλησιάσεις είναι άκρως προβληματικό εδώ και καιρό και δεν έχω και καμιά όρεξη να τσακώνομαι γιατί σε κάποια καταστήματα έχουν την ...απαίτηση να τους ειδοποίησω από την προηγούμενη για να κάνω ανάληψη 5 χιλιάρικα.


Αυτό νομίζω μπορείς να το κανονίσεις με την τράπεζα. Αν τους κάνεις μεγάλη κατάθεση σίγουρα θα δεχτούν.
Δεν ισχύει το όριο που λες 600€. Γιατί και εγώ Eurobank έχω απλή Visa χρεωστικη και μπορώ να πάω την ανάληψη μέχρι 2300€ μέσω e banking. Έχω τη μισθοδοσία βέβαια, που είναι τα μισά χρήματα, αλλά υπάρχει αυτή η δυνατότητα!

Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, theo1973 said:

Υπάρχει καμία χρεωστική στην Πειραιώς η οποία να έχει σοβαρά ημερήσια όρια αναλήψεων; Ας πούμε 5-6.000; Ας μπορεί να γίνει και σε σπαστές συναλλαγές (ήξερα ότι τα ΑΤΜ έχουν έτσι κι αλλιώς όριο μέχρι 2.000). Αυτό το μέγιστο ημερήσιο 600€ που έχουν οι απλές Visa και Mastercard είναι επιεικώς γελοίο. Στην ΕΤΕ π.χ. έχω έστω 1500€. Τα καταστήματα μειώνονται συνεχώς, γκισέ να πλησιάσεις είναι άκρως προβληματικό εδώ και καιρό και δεν έχω και καμιά όρεξη να τσακώνομαι γιατί σε κάποια καταστήματα έχουν την ...απαίτηση να τους ειδοποίησω από την προηγούμενη για να κάνω ανάληψη 5 χιλιάρικα.

Κανεις αιτηση και σου αλλάζουν το οριο, και αν δεν μπορει το ατμ τεχνικά να σου δωσει με την μια 5 χιλ τα παιρνεις με μια δευτερη προσπάθεια ακριβως την ίδια στιγμή

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, nikos_kallithea said:

Κανεις αιτηση και σου αλλάζουν το οριο, και αν δεν μπορει το ατμ τεχνικά να σου δωσει με την μια 5 χιλ τα παιρνεις με μια δευτερη προσπάθεια ακριβως την ίδια στιγμή

 

2 ώρες πριν, pank said:

Αυτό νομίζω μπορείς να το κανονίσεις με την τράπεζα. Αν τους κάνεις μεγάλη κατάθεση σίγουρα θα δεχτούν.
Δεν ισχύει το όριο που λες 600€.
 

 

Ισχύει, το όριο είναι ακριβώς αυτό που έγραψα και δεν αλλάζει ούτε από τη mobile εφαρμογή ούτε από το winbank. Από 50€ ως 600€ μέγιστο μπορεί να ρυθμιστεί. Μιλάω για όριο ανάληψης. Μάλλον μπερδεύεσαι με το όριο αγορών. Εκεί φτάνει μέχρι 2000€ και σε εμένα. 4 λογαριασμούς έχω συνδεδεμένους με αρκετά ψηφία στο συνολικό υπόλοιπό τους που να δικαιολογούν την απαίτηση μου. Τι άλλο θέλουν δηλαδή...
 

1 ώρα πριν, nikos_kallithea said:

Κανεις αιτηση και σου αλλάζουν το οριο, και αν δεν μπορει το ατμ τεχνικά να σου δωσει με την μια 5 χιλ τα παιρνεις με μια δευτερη προσπάθεια ακριβως την ίδια στιγμή

Θα το ρωτήσω αν και δε νομίζω ότι γίνεται με τις συνηθισμένες κάρτες. Πιστωτικές έχω χρησιμοποιήσει για τέτοιο σκοπό και το βλέπω να είναι αυτή η λύση. Ο λόγος για να προλάβω τις "απορίες" κάποιων είναι ότι εργάτες π.χ. σε οικοδομή δεν έχουν POS ούτε γίνεται να πληρωθούν με καρτούλα. Μετρητό στο χέρι το εισπράττουν το βδομαδιάτικο διαχρονικά και παραδοσιακά.

Link to comment
Share on other sites

Ισχύει, το όριο είναι ακριβώς αυτό που έγραψα και δεν αλλάζει ούτε από τη mobile εφαρμογή ούτε από το winbank. Από 50€ ως 600€ μέγιστο μπορεί να ρυθμιστεί. Μιλάω για όριο ανάληψης. Μάλλον μπερδεύεσαι με το όριο αγορών. Εκεί φτάνει μέχρι 2000€ και σε εμένα. 4 λογαριασμούς έχω συνδεδεμένους με αρκετά ψηφία στο συνολικό υπόλοιπό τους που να δικαιολογούν την απαίτηση μου. Τι άλλο θέλουν δηλαδή...
Εγώ μίλησα για την Eurobank όπως είδες και δε κάνω λάθος. Ξερω να ξεχωριζω το οριο αγορων με το οριο αναληψης! Όπως είπα έχω απλή κάρτα χρεωστικη Mastercard.
Εφόσον γινεται στην Eurobank μπορεί να γίνει και σε άλλες τράπεζες.
Επισυνάπτω και φώτο γιατί δεν με πιστεύεις. Εφόσον φίλε μου εχεις αρκετα ψηφια για να πληρωνεις εργάτες και μπράβο σου γιατι ειναι καλο αυτο, ειμαι σίγουρος οτι θα βγαλεις ακρη.Οχι πιστωτικές για ανάληψη, έχουν επιτόκιο νομίζω και στις αναλήψεις. Γιατί να τους τα χαρίσεις? Αν και πιστεύω θα βγάλεις άκρη άνετα, αν δεν βγάλεις μπορείς να πας Eurobank. Σε 2 μέρες βγάζεις περίπου 5000€. Αλλά είμαι σίγουρος θα σε ανεβάσουν το όριο ανάληψης και στην Πειραιώς.
Για να μην τρέχεις πάρε τηλέφωνο πρώτα, ίσως σε κάνουν την αλλαγή τηλεφωνικά, οπότε δεν θα χρειαστεί να πας σε υποκατάστημα. 673d7e7ca23fa4f198765edcb6333b01.jpg



Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει καμία χρεωστική στην Πειραιώς η οποία να έχει σοβαρά ημερήσια όρια αναλήψεων; Ας πούμε 5-6.000; Ας μπορεί να γίνει και σε σπαστές συναλλαγές (ήξερα ότι τα ΑΤΜ έχουν έτσι κι αλλιώς όριο μέχρι 2.000). Αυτό το μέγιστο ημερήσιο 600€ που έχουν οι απλές Visa και Mastercard είναι επιεικώς γελοίο. Στην ΕΤΕ π.χ. έχω έστω 1500€. Τα καταστήματα μειώνονται συνεχώς, γκισέ να πλησιάσεις είναι άκρως προβληματικό εδώ και καιρό και δεν έχω και καμιά όρεξη να τσακώνομαι γιατί σε κάποια καταστήματα έχουν την ...απαίτηση να τους ειδοποίησω από την προηγούμενη για να κάνω ανάληψη 5 χιλιάρικα.

Όλα γίνονται αρκεί να έχεις το κατάλληλο άτομο στη τράπεζα να συνεννοηθείς απευθείας χωρίς να μπλέκεις με cc.
Στην Εθνική που συνεργάζομαι κι έχω το δικό μου άτομο στο business banking συγκεκριμένου υποκαταστήματος, έχω όριο 2000€ από το 2010, 12 χρόνια τώρα. Και ανά πάσα στιγμή μπορώ να τον πάρω τηλέφωνο και να το αυξήσει περαιτέρω.
Βέβαια, παίζει ρόλο ότι έχω εξαγωγική εταιρία μεγάλου τζίρου και βαθμολογία στη τράπεζα ΑΑΑ. Πιθανολογώ ότι εφόσον έχεις γενναίες καταθέσεις και δε χρωστάς στη τράπεζα θα μπορέσεις να το κάνεις άνετα.


Sent from my iPhone using Tapatalk

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πριν, pank said:

Λογικά γίνεται αφού είναι στο σύστημα Επιστροφή η Cosmote. Οταν βάζεςι τηξ κάττα στο pos τοτε δινεται η δυνατοτητα εξαργύρωσης πόντων. Δεν έχεις κάτι να χάσεις. Πας σε ένα κατάστημα και ρωτάς

Η εξαργύρωση δεν ισχύει για πληρωμή λογαριασμών, ανανέωση καρτοκινητών και φόρτιση Prepaid Mastercard

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, theo1973 said:

Υπάρχει καμία χρεωστική στην Πειραιώς η οποία να έχει σοβαρά ημερήσια όρια αναλήψεων; Ας πούμε 5-6.000; Ας μπορεί να γίνει και σε σπαστές συναλλαγές (ήξερα ότι τα ΑΤΜ έχουν έτσι κι αλλιώς όριο μέχρι 2.000). Αυτό το μέγιστο ημερήσιο 600€ που έχουν οι απλές Visa και Mastercard είναι επιεικώς γελοίο. Στην ΕΤΕ π.χ. έχω έστω 1500€. Τα καταστήματα μειώνονται συνεχώς, γκισέ να πλησιάσεις είναι άκρως προβληματικό εδώ και καιρό και δεν έχω και καμιά όρεξη να τσακώνομαι γιατί σε κάποια καταστήματα έχουν την ...απαίτηση να τους ειδοποίησω από την προηγούμενη για να κάνω ανάληψη 5 χιλιάρικα.

Μόλις είδα από την εφαρμογή της winbank ότι με αφήνει να επιλέξω μέχρι 1000€ που και πάλι μικρό το θεωρώ, στην εθνική είναι 3000€ το όριο

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζω πολύ καλά ότι στην Πειραιώς καλείς την εξυπηρέτηση πελατών και σου ανοίγει για 24 ώρες την δυνατότητα να κάνεις ανάληψη 5.000 ευρώ. Οπότε απλά κάλεσε την εξυπηρέτηση,πες ότι θέλεις να κάνεις ανάληψη ένα μεγάλο ποσό,και ζήτα  να σου το ανοίξουν.

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, theo1973 said:

 

Θα το ρωτήσω αν και δε νομίζω ότι γίνεται με τις συνηθισμένες κάρτες. .

Γινεται τι εχω κανει εγω.

Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πριν, pank said:

Εγώ μίλησα για την Eurobank όπως είδες και δε κάνω λάθος.

Σε πιστεύω, δεν χρειαζόταν screenshot και το βλέπω άλλωστε κι εγώ ότι φτάνει μέχρι 2300€ το όριο ανάληψης στη Eurobank. Εγώ αρχικά ρώτησα συγκεκριμένα για την Πειραιώς όμως. Από αυτήν κινούμαι αναγκαστικά για τις συγκεκριμένες δουλειές μου. Άσε που αν και διατηρώ λογαριασμούς με μικροποσά και στη Eurobank εδώ και >20 χρόνια (για λόγους ευελιξίας) δεν θέλω ούτε να περνάω απέξω πια από αυτό το μαγαζί... Γίνεται ακόμα πιο παράξενο το να έχουν όλες κατά πως φαίνεται τελικά έως και πολύ μεγαλύτερα όρια από την Πειραιώς. Ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις σας. Οι πιστωτικές από όσο θυμάμαι δεν χρέωνουν τίποτα σε τόκους για ανάληψη αν εξοφλήσεις όλο το ποσό αμέσως μετά την ανάληψη ή και στη λήξη του λογαριασμού που θα εμφανιστεί η ανάληψη.

Link to comment
Share on other sites

Σε πιστεύω, δεν χρειαζόταν screenshot και το βλέπω άλλωστε κι εγώ ότι φτάνει μέχρι 2300€ το όριο ανάληψης στη Eurobank. Εγώ αρχικά ρώτησα συγκεκριμένα για την Πειραιώς όμως. Από αυτήν κινούμαι αναγκαστικά για τις συγκεκριμένες δουλειές μου. Άσε που αν και διατηρώ λογαριασμούς με μικροποσά και στη Eurobank εδώ και >20 χρόνια (για λόγους ευελιξίας) δεν θέλω ούτε να περνάω απέξω πια από αυτό το μαγαζί... Γίνεται ακόμα πιο παράξενο το να έχουν όλες κατά πως φαίνεται τελικά έως και πολύ μεγαλύτερα όρια από την Πειραιώς. Ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις σας. Οι πιστωτικές από όσο θυμάμαι δεν χρέωνουν τίποτα σε τόκους για ανάληψη αν εξοφλήσεις όλο το ποσό αμέσως μετά την ανάληψη ή και στη λήξη του λογαριασμού που θα εμφανιστεί η ανάληψη.
Σαν παράδειγμα είπα για την Eurobank για να δεις ότι δεν ισχύει αυτό με τις απλές χρεωστικές. Σίγουρα θα βγαλεις άκρη. Όπως έγραψα χτύπα ένα τηλέφωνο πρώτα να μην τρέχεις.
Αυτό με την ανάληψη να σου πω την αληθεια δεν το ηξερα. Νόμιζα τοκιζόταν κάθε μέρα! Δεν ήξερα ότι είναι όπως οι αγορές. Καλή Ανάσταση!
Link to comment
Share on other sites

Κάθε μέρα τοκιζονται οι αναλήψεις. Μέχρι να πληρωθούν. 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, Vasileios said:

Κάθε μέρα τοκιζονται οι αναλήψεις. Μέχρι να πληρωθούν. 

Ακόμα και πριν εκδοθεί ο λογαριασμός που τις εμφανίζει δηλαδή; Καλά που μου το είπες. Γιατί αν και είδα μειωμένο το πιστωτικό όριο έλεγα να αφήσω να βγει λογαριασμός πρώτα. Πριν 15 μέρες την έκανα. Στην καλύτερη περίπτωση δηλαδή έφαγα ~18%Χ0,5/12 τόκο.

Edited by theo1973
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, theo1973 said:

Ακόμα και πριν εκδοθεί ο λογαριασμός που τις εμφανίζει δηλαδή; Καλά που μου το είπες. Γιατί αν και είδα μειωμένο το πιστωτικό όριο έλεγα να αφήσω να βγει λογαριασμός πρώτα. Πριν 15 μέρες την έκανα. Στην καλύτερη περίπτωση δηλαδή έφαγα ~18%Χ0,5/12 τόκο.

Ναι ισχύει από την ημέρα της ανάληψης το επιτόκιο.

image.thumb.png.951d25acca62b40d4b6fb76371d07e08.png

Link to comment
Share on other sites

On 21/4/2022 at 5:45 ΜΜ, pank said:

Οι πιστωτικές αν δεν αφήνεις υπολοιπο και να τρως το επιτόκιο, είναι καλές στο να παίρνεις τις προσφορές που έχει η καθεμία.
Πχ. η Eurobank έχει την Επιστροφή. Αν μπεις στο site θα δεις ποια κατάστημα είναι. Πχ. αυτή τη στιγμή ο Γερμανός έχει 15% Επιστροφή σε αγορές πάνω από 200% που σημαίνει ότι αν αγοράσεις κάτι με 1000" θα έχει η κάρτα σου άμεσα 150€ για αγορά σε καταστήματα Σκλαβενιτης και αλλού.
Οι άλλες τράπεζες έχουν προγραμμα με πόντους που μετατρέπεται σε χρήματα. Επίσης η Πειραιώς η πιστωτική έχει αγορά πετρελαίου από Avin με 5% έκπτωση και άτοκες δόσεις.
Οπότε βλέπεις τι σε συμφέρει και παίρνεις καρτα εννοείται χωρίς συνδρομή. Και όπως είπα με πληρωμή της πιστωτικής μέσα στο διάστημα που αναφέρει. Αν περάσει η ημερομηνία οι τόκοι είναι αβάσταχτοιΛογικά γίνεται αφού είναι στο σύστημα Επιστροφή η Cosmote. Οταν βάζεςι τηξ κάττα στο pos τοτε δινεται η δυνατοτητα εξαργύρωσης πόντων. Δεν έχεις κάτι να χάσεις. Πας σε ένα κατάστημα και ρωτάς

Ευχαριστώ.  Θα πα ω να ρωτήσω βέβαια απλά αυτή την στιγμή δεν μπορώ. 

Γιαυτους που θέλουν καρτα με δωρεάν συνδρομή.ναρωτησουν εάν είναι αι για πάντα. Συνήθως η δωρεάν συνδρομή είναι για ένα χρόνο. Την πάτησα εγώ με την εθνική τράπεζα. 

London for ever
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ.  Θα πα ω να ρωτήσω βέβαια απλά αυτή την στιγμή δεν μπορώ. 
Γιαυτους που θέλουν καρτα με δωρεάν συνδρομή.ναρωτησουν εάν είναι αι για πάντα. Συνήθως η δωρεάν συνδρομή είναι για ένα χρόνο. Την πάτησα εγώ με την εθνική τράπεζα. 
Ναι όντως. Η Πειραιώς πχ. που Έχει δωρεάν για ένα χρόνο, αν μεσα σε αυτό το χρόνο κάνεις αγορές άνω των 2- 2.500€ θα είναι δωρεάν και τον επόμενο χρόνο.
Έκανα μια Πειραιώς για να πληρώνω τις βενζίνες είδα ότι συμφέρει σε σχέση με την Eurobank που έχω.
Πλέον ψάχνω να γλυτώσω από όπου μπορώ.
Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πριν, pank said:

Ναι όντως. Η Πειραιώς πχ. που Έχει δωρεάν για ένα χρόνο, αν μεσα σε αυτό το χρόνο κάνεις αγορές άνω των 2- 2.500€ θα είναι δωρεάν και τον επόμενο χρόνο.
Έκανα μια Πειραιώς για να πληρώνω τις βενζίνες είδα ότι συμφέρει σε σχέση με την Eurobank που έχω.
Πλέον ψάχνω να γλυτώσω από όπου μπορώ.

Και καλά κάνεις και ψάχνεις . Στο ίδιο μοτίβο είναι και οι κάρτες της alpha Bank. 

London for ever
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση για όποιον έχει Εθνική πιστωτική κάρτα. Είδα ότι οι αγορές σε Κωτσοβολο δίνουν επιστροφή σε πόντους 2%.
Σε ποια άλλα καταστήματα πιστεύετε αξίζει η έκδοση της?

(Είδα ότι τώρα τρέχει προσφορά 5% σε όλες τις πληρωμές που αφορούν ρεύμα και αέριο.
Απλώς προσέξτε η πληρωμή να γίνει από τα κανάλια της Εθνικής και όχι φαντάζομαι της εκάστοτε εταιρίας.)

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, pank said:

Μια ερώτηση για όποιον έχει Εθνική πιστωτική κάρτα. Είδα ότι οι αγορές σε Κωτσοβολο δίνουν επιστροφή σε πόντους 2%.
Σε ποια άλλα καταστήματα πιστεύετε αξίζει η έκδοση της?

(Είδα ότι τώρα τρέχει προσφορά 5% σε όλες τις πληρωμές που αφορούν ρεύμα και αέριο.
Απλώς προσέξτε η πληρωμή να γίνει από τα κανάλια της Εθνικής και όχι φαντάζομαι της εκάστοτε εταιρίας.)
 

Αν εννοείς χρήση και όχι έκδοση, εγώ σίγουρα τη χρησιμοποιώ σε πρατήρια Shell & EKO που έχουν 2% επιστροφή, στα Intersport & το Μουστάκα που έχουν συχνά προσφορές πχ 5%.

Για περισσότερα δες την λίστα συνεργατών του προγράμματος Go4More.

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

Αν εννοείς χρήση και όχι έκδοση, εγώ σίγουρα τη χρησιμοποιώ σε πρατήρια Shell & EKO που έχουν 2% επιστροφή, στα Intersport & το Μουστάκα που έχουν συχνά προσφορές πχ 5%.
Για περισσότερα δες την λίστα συνεργατών του προγράμματος Go4More.
Ευχαριστώ φίλε μου. Ωραία γιατί χρησιμοποιώ SHELL λόγω της 98αρας τις Τρίτες και δεν το ηξερα.
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, pank said:
10 ώρες πριν, geoponer said:
Αν εννοείς χρήση και όχι έκδοση, εγώ σίγουρα τη χρησιμοποιώ σε πρατήρια Shell & EKO που έχουν 2% επιστροφή, στα Intersport & το Μουστάκα που έχουν συχνά προσφορές πχ 5%.
Για περισσότερα δες την λίστα συνεργατών του προγράμματος Go4More.

Ευχαριστώ φίλε μου. Ωραία γιατί χρησιμοποιώ SHELL λόγω της 98αρας τις Τρίτες και δεν το ηξερα.

Ναι, για καύσιμα (2% και σε πρατήρια Ελίν) και αγορές σε συγκεκριμένα καταστήματα βολεύει. Επίσης για πληρωμές οφειλών δημοσίου σου δίνει εφάπαξ 10 πόντους ανά συναλλαγή.

Η λίστα συνεργατών του Go4More είναι εδώ (δεν μπήκε στο προηγούμενο μήνυμα). Όπου βλέπεις 8 πόντους / ευρώ είναι επιστροφή 2%.

Γενικά όπως έχουν πει και άλλοι παλιότερα, το κέρδος από το πρόγραμμα (όπως και από άλλα προγράμματα) μπορεί να είναι σημαντικό, αρκεί να μην παρασύρεσαι και κάνεις αγορές που δεν θα έκανες. Από την άλλη, με αγορές εκτός συνεργατών, οι πόντοι συλλέγονται απελπιστικά αργά (1 πόντος στα €5 με πιστωτική αν δεν κάνω λάθος).

Μέσα από την εφαρμογή βλέπω ότι το τελευταίο έτος έχω συλλέξει και εξαργυρώσει 22.000 πόντους, που σημαίνει εξοικονόμηση €55 σε ένα χρόνο, με πολύ μετρημένες αγορές (απλά επιλέγω συνεργάτες του προγράμματος όπου με συμφέρει).

Edited by geoponer
Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση για όποιον έχει Εθνική πιστωτική κάρτα. Είδα ότι οι αγορές σε Κωτσοβολο δίνουν επιστροφή σε πόντους 2%.
Σε ποια άλλα καταστήματα πιστεύετε αξίζει η έκδοση της?

(Είδα ότι τώρα τρέχει προσφορά 5% σε όλες τις πληρωμές που αφορούν ρεύμα και αέριο.
Απλώς προσέξτε η πληρωμή να γίνει από τα κανάλια της Εθνικής και όχι φαντάζομαι της εκάστοτε εταιρίας.)


Από όσο διάβασα αφορά μόνο για πάγιες πληρωμές μέσω πιστωτικής με ανώτατο όριο πληρωμής 1500 ευρώ και μέγιστο κέρδος για τον κάτοχο τα 75 ευρώ.

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk

http://briefcase.pathfinder.gr/download/534985
Link to comment
Share on other sites

Ναι, για καύσιμα (2% και σε πρατήρια Ελίν) και αγορές σε συγκεκριμένα καταστήματα βολεύει. Επίσης για πληρωμές οφειλών δημοσίου σου δίνει εφάπαξ 10 πόντους ανά συναλλαγή.
Η λίστα συνεργατών του Go4More είναι εδώ (δεν μπήκε στο προηγούμενο μήνυμα). Όπου βλέπεις 8 πόντους / ευρώ είναι επιστροφή 2%.
Γενικά όπως έχουν πει και άλλοι παλιότερα, το κέρδος από το πρόγραμμα (όπως και από άλλα προγράμματα) μπορεί να είναι σημαντικό, αρκεί να μην παρασύρεσαι και κάνεις αγορές που δεν θα έκανες. Από την άλλη, με αγορές εκτός συνεργατών, οι πόντοι συλλέγονται απελπιστικά αργά (1 πόντος στα €5 με πιστωτική αν δεν κάνω λάθος).
Μέσα από την εφαρμογή βλέπω ότι το τελευταίο έτος έχω συλλέξει και εξαργυρώσει 22.000 πόντους, που σημαίνει εξοικονόμηση €55 σε ένα χρόνο, με πολύ μετρημένες αγορές (απλά επιλέγω συνεργάτες του προγράμματος όπου με συμφέρει).
Ευχαριστώ για τις πληροφορίες !
Από όσο διάβασα αφορά μόνο για πάγιες πληρωμές μέσω πιστωτικής με ανώτατο όριο πληρωμής 1500 ευρώ και μέγιστο κέρδος για τον κάτοχο τα 75 ευρώ.

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk

Δεν νομίζω πάγιες αλλά όπως αναφερει από "ψηφιακά κανάλια" κ͟α͟ι͟ πάγιες εντολές της Εθνικής. Δηλαδή online ,ΑΤΜ κτλ. Πιστεύω...




2a5028b6a42e14d166576573880d0e73.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ελαβα σημερα mail πηγε στα spam βεβαια απο ETE Group και καλα οτι μπλοκαριστηκε η καρτα μου. Το ανοιξα ειχε μεσα συνδεσμο δεν ανοιξα καν τιποτα εννοειται εφαγε διαγραφη αμεσα και delete cookies. Προσοχη γιατι σιγουρα θα εχει γεμισει ο τοπος απο χθες με το συγκεκριμενο mail. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...